Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Gradac

Autor trevlboj 
Re: Gradac
27. 06. 2010 22:37
tak to jsi měl docela štěstí. Primošten znám taky, několikrát jsme tam kotvili, ale v tý zátoce musí vyvěrat nějaká spodní voda z pevniny nebo co, protože jsou tam i v horkým létě hrozně studený proudy. Kdykoliv jsem vlezl pod vodu, letěl jsem hned nahoru, protože rozdíl teplot vody nahoře a u dna se nedal vydržet. Takže jsem mazal vždycky během chvíle z vody ven. Já se potápím sporadicky i s automatikou, ale převážně jen se šnorchlem. Troufnu si i do větších hloubek. Na "hubu" jsem byl i kolem 20 m, ale v posledních letech jsem toho opravdu nikdy moc neviděl. Můžu říct, že i při cestách po těch vzdálenějších ostrovech to nebylo o moc lepší. Jo hvězdici vytáhnu téměř kdekoliv, nějaký drobný rybky jsou taky všude, ale to, co bývalo tak před 10 ti - 15 ti lety je asi nenávratně pryč. Pamatuju, jak jsem tahal v Brele živý mušle "shellky" nebo obrovský "kyjovky" v Umagu (ty jsou ale chráněný), či chobotnice na Lošinju. Na nočním potápění se daly nalovit rukama chobotnice, jako bys sbíral brambory na poli. Lezlo to i u břehu na mělčině. Stačilo svítit do vody baterkou. No přeju ti hodně zdaru, ale já si letos snad ani brát ploutve nebudu.
Re: Gradac
28. 06. 2010 10:03
Na mestskych plazich tam toho pod vodou opravdu moc neuvidis. Musis na pravo k utesum smerem na Brist. Tam je toho k videni podstatne vic. Podarilo se mi tam pozorovat chobotnicku, morskeho konika, nespocet krabu a hejna ryb.

--
TomKa
avatar
FAT
Re: Gradac
28. 06. 2010 21:14
Vďaka Tomka. Výborná správa. Hurá na Gradač. Už som prestával dúfať že tam niečo možno nájsť.
Re: Gradac
28. 06. 2010 22:24
no tak sem potom napiš, cos tam viděl a lovu zdar
avatar
FAT
Re: Gradac
29. 06. 2010 21:41
Ešte ma zaujíma. Sú na plážach v Gradaci verejné sprchy? A v ktorej časti?
Re: Gradac
29. 06. 2010 23:00
FAT napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ešte ma zaujíma. Sú na plážach v Gradaci verejné
> sprchy? A v ktorej časti?


Ahoj,
pokud vím tak jedna je hned u hotelu Laguna a další byla u schodů pod Labinecou.
Martin
Re: Gradac
30. 06. 2010 09:24
Ahoj, určitě jsou sprchy jak na hotelové pláži, tak na městské- jsem si jistá, že od tobogánu dál dozadu je. Vrátili jsme se v sobotu, tak to jsou čerstvé informace :-) Jelikož je ale nepoužívám, nevšimla jsem si,kolik jich tam je. Určitě ale u schodů, jak se půjčují šlapadla, jedna sprcha je, myla jsem si tam ovoce :-)))
Re: Gradac
30. 06. 2010 09:35
Tak jak bylo receno vim o 2 sprchach na severni plazi (jedna je pod Lagunou druha pod Labinecou) a 2 sprchach na jizni plazi (jedna kousek za hristem na polo a druha za toboganem)

Jizni plaz:


Severni plaz (pod Lagunou)


--
TomKa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomka (30. 06. 2010 10:43).
Re: Gradac
07. 07. 2010 12:32
martinslepanek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak kdo se již vrátil letos z Gradacu ? Nějaké
> změny oproti lońska pokud můžete srovnávat?

Změna pro mě největší - viditelně méně lidí než před rokem!
V restauracích mírně nižší ceny jídla a vína (ne piva-to je naopak dražší, loni jsme platili 12-13, letos skoro všude 14, ale i 15), ještě vlídnější personál - a díky MS ve fotbale na každé palmě metrová plazma tongue sticking out smiley
Re: Gradac
07. 07. 2010 18:00
kvetaca napsal(a):
-------------------------------------------------------
> martinslepanek napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Tak kdo se již vrátil letos z Gradacu ? Nějaké
> > změny oproti lońska pokud můžete srovnávat?
>
> Změna pro mě největší - viditelně méně lidí než
> před rokem!
> V restauracích mírně nižší ceny jídla a vína (ne
> piva-to je naopak dražší, loni jsme platili 12-13,
> letos skoro všude 14, ale i 15), ještě vlídnější
> personál - a díky MS ve fotbale na každé palmě
> metrová plazma tongue sticking out smiley


Ahoj,
tak to je celkem dobrá zpráva ,tedy co se týče počtu lidí,jinak pivko jsem i loni platil cca 15 kuna.ale nejsem tak velký pivař ,takže mě to nezrujnuje.Zajímalo mě jak jsem psal zda se již dokončila zídka na promenádě do Bristu atd.A co moře ? všichni psali že bylo skoro všude studené.Myslím že již bude vyhřáté ,pokud tedy nepřijde nějaká bura a neochladí se.

měj se pěkně

Martin.
Re: Gradac
07. 07. 2010 22:06
Právě tu zeď konzultujeme s mužem a ničeho nedodělaného jsme si nevšimli, jenže my jsme nespolehliví - koukáme, kecáme, fotíme - on kdeco, já kytičky a různé blbinky, takže jsme to mohli přehlédnout, ale o nic jsme se nepřerazili, tak to je asi v pořádku thumbs up smiley My jsme taky hlavně na víno, ale mám z loňska fotku naší nejbližší hospůdky s cedulí - Pivo AKCIJA 13 Kn smiling smiley Letos mě pobavila jiná akcija - na kvalitetno vino. Nepoznala jsem, jestli víno bylo letos to samé, ale ta cedule zcela určitě drinking smiley Moře bylo tak do 20.-21.6. docela studené - jak já říkám - jak v srpnu na Lipně, ale jsme zvyklí, takže nám to nevadilo. Nijak jsem to neměřila, ale citelně se postupně oteplovalo - než pojedeš,bude jak kafe - na příštích 10 dní předpovídají kolem +34! Tak si to tam pěkně užij thumbs up
Re: Gradac
07. 07. 2010 22:32
kvetaca napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Právě tu zeď konzultujeme s mužem a ničeho
> nedodělaného jsme si nevšimli, jenže my jsme
> nespolehliví - koukáme, kecáme, fotíme - on kdeco,
> já kytičky a různé blbinky, takže jsme to mohli
> přehlédnout, ale o nic jsme se nepřerazili, tak to
> je asi v pořádku thumbs up smiley My jsme taky hlavně na víno,
> ale mám z loňska fotku naší nejbližší hospůdky s
> cedulí - Pivo AKCIJA 13 Kn smiling smiley Letos mě pobavila
> jiná akcija - na kvalitetno vino. Nepoznala jsem,
> jestli víno bylo letos to samé, ale ta cedule
> zcela určitě drinking smiley Moře bylo tak do 20.-21.6.
> docela studené - jak já říkám - jak v srpnu na
> Lipně, ale jsme zvyklí, takže nám to nevadilo.
> Nijak jsem to neměřila, ale citelně se postupně
> oteplovalo - než pojedeš,bude jak kafe - na
> příštích 10 dní předpovídají kolem +34! Tak si to
> tam pěkně užij thumbs up


Jedu až na přelomu července a srpna ale jinak díky za přání, určitě si to užiji už to potřebuji jako sůl.thumbs up:!)
MS
Re: Gradac
08. 07. 2010 10:14
Byli jsme v Gradacu od 19.6.-26.6. Nevím, zda to bylo tím,že jsme týden předtím strávili na téměř liduprázdném Cresu, ale nám se zdál Gr. oproti loňsku přelidněný :-)) S kvetacou (promiňte, nevím, jak skloňovat :-) ) se tedy určitě neshodnu :-)
Měli jsme letos ale vynikající ubytování nahoře v kopcích, ve starém Gr., kde to až tak frekventované nebylo :-))) Každému, kdo chce vyzkoušet něco nového, bydlení ve starém městě doporučuji, obzvlášť tam, kde jsme byli my (studio s konobou k dispozici) To ticho a krásný výhled stojí za to ...
Ničeho nedodělaného na cestě z Bristu jsme si nevšimli, tak to asi fakt bude hotové :-)))
Jinak co se týče cen, pivo na městské straně cca kolem 16,jak v které hospůdce a na straně hotelové kolem 15. Jídlo se nám zdálo oproti loňsku v městské části dražší, ale ruku do ohně bych za to nedala, nepamatuju si přesně loňské ceny :-))
Pro mě bylo moře po příjezdu cca 2 -3 dny teplé, pak se trochu ochladilo, ale pořád to na koupání šlo, i když jsem se musela v pátek ráno přemlouvat, abych tam vlezla :-))) Takže se zase s kvetacou neshodnu :-)) ale myslím si, že co člověk, to názor a pro někoho je třeba už 20 lidí moc a 20 stupňů moře málo a opačně :-)))
Jinak můj pocit z Gradacu dobrý, i když už to není to městečko, kde začala naše láska k Chorvatsku .. zdá se mi čím dál více plné a tak trochu ztrácí kouzlo ...
avatar Re: Gradac
11. 07. 2010 16:16
Tak a je to za nama. confused smiley Z Gradace jsme přijeli dnes v noci. Pívo je za patnáct, směrem na Brist za Labinecou je malý kiosek a tam za dvanáct + většinou k velkému pivu panák rakie zadara.smileys with beer Jinak co se týče lidí, tak už jich snad víc být nemůže, polehávali už i na chodníku. Jinak dobrá dovča, všem co teprve jedou tak přeju šťastnou cestu.
avatar Re: Gradac
15. 07. 2010 18:02
Nevite jestli je v hotelu Laguna wifi? Nebo někde blizko
avatar Re: Gradac
15. 07. 2010 19:38
V Laguně určitě není, ale každý druhý bar na promenádě wifi nabízí.smiling smiley
Re: Gradac
23. 07. 2010 19:11
Ahoj všem tak příští týden v pátek toutu dobou už budeme se pohybovat kolem Chorvatských hranic přes Plitvice na Gradac už se moc těšíme měli jsme jet 3 auta a nakonec jedeme 4 už se moc těšíme a co Tomka a Martin už se taky těšíte?hot smileyLenka.
Re: Gradac
24. 07. 2010 17:06
Ani nemluv, tlacim ocima hodinove rucicky, at se toci rychleji, s tim ze pak, az tam budem, zas muzou trosku pomaleji at se to srovna smiling bouncing smiley

--
TomKa
Re: Gradac
05. 08. 2010 10:37
Ahoj zdravím všechny fóristy z prosluněného Gradace je tu nádherné počasí prostě dovča je super 1.týden se nám sice krátí,ale máme ještě další týden před sebou.Ještě jednou zdravím všechny z chorvatska do Čech.spinning smiley sticking its tongue out.Lenka a další účastníci zájezdu.p.s.moře i pivko je suprsmileys with beer
Re: Gradac
09. 08. 2010 14:54
Tak jsme dostali nabídku do Gradace, ale apartmán je 300 metrů od moře. Je Gradac hodně do kopce? Ubytování se nám líbí jen nevím jak to v Gradaci vypadá tak aby jsme nešplhali každý den od moře. Díky za info Markéta
Re: Gradac
09. 08. 2010 15:52
300m to bude až někde u magistrály a trochu do kopce to samozřejmě bude, ale nějaké velké převýšení s desítkami schodů v Gradaci není. Tady je pěkný pohled na Gradac z výšky, vzadu Brist a Podaca.
Re: Gradac
09. 08. 2010 17:02
totongue sticking out smileyedro66-děkuju ta fotka je nádherná, zatím jsme ubytování nepotvrdili, pokud to je někde u magistrály tak to je docela kus k moři. Apartmán je moc pěknej, ale zarazila nás cena jen 42 euro pro čtyři na noc. Tak si myslíme,že v tom něco bude.
Re: Gradac
09. 08. 2010 18:03
Sedím v Podace a kolega je v Gradacu. Jezdí do Zaostrogu na koupání, protože mraveniště je oproti Gradaci klidné místo. Průchod k vodě žádný, pokud nechcete někomu chodit přes deky. Cituji z telefonu. Tady je lidí jako much na hovně. To bylo v pátek, so, ne a dnes v pondělí to samé. Mohu doporučit. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Gradac
09. 08. 2010 18:17
Jé tak díky za upozornění a já už našla na mapce ten apartmán už vím proč ta nízká cena on je až nad magistrálou tak z toho nic nebude, s děckem se nebudem vláčet přes magistrálu. Tak jdu hledat dál.thumbs down
Re: Gradac
09. 08. 2010 18:36
Taky trochu hledám, co třeba tohle v Podace (snad ten odkaz admin nesmaže...). Nevypadá to špatně, ale my bychom chtěli trochu výš (Tučepi, Promajna, Brela).
Ať vám to pacesol omrkne na místě yawning smiley.
Re: Gradac
09. 08. 2010 19:00
Díky vůbec to nevypadá špatně zkusím tam napsat.Už jsem pár mailíků poslala, no a pokud nic nevyberem tak v sobotu vyrazíme a uvidíme až na místě.
Re: Gradac
09. 08. 2010 20:06
to Market
Jestli je to v termínu prázdnin, tak se s lidmi (hodně lidmi musí počítat). Od září je to letovisko, které je nádherné a turistů málo. S ubytováním 300m od pláže bych si nedělal problém. Přístupy k pláži jsou ze všech směrů po asfaltové silnici nebo uličce (i kdyby to bylo za magistrálou - přijatelné převýšení bez schodů. Je to příjemná procházka. My býváme (a letos opět budeme) ubytováni přímo v přístavu, ale na pláž chodíme cca 1,5 km na jih (směrem na Dubrovník). Každý den se dá na promenádě objevit něco nového. Není to klasická chůze po pobřeží, kde nic není - taverny, obchůdky, bistra pímo na pobřeží s výhledme na moře a protější Pelješac). Dá se využít pláže přímo v centru staré části, nebo jít směrem na Brist (velké hotely) nebo směrem na Dubrovník (Ploče), kde je pár apartmánů a menších hotýlků. Místo na pláži se vždy najde. Záleží na gustu a chuti každého. Já Gradac vřele doporučuji. Vracíme se tam již několik let a snad ještě budeme. Jedeme 28/08/2010 - už skoro za pár - týdnů.
Re: Gradac
10. 08. 2010 06:11
jfk.j napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Market
> Jestli je to v termínu prázdnin, tak se s lidmi
> (hodně lidmi musí počítat). Od září je to
> letovisko, které je nádherné a turistů málo. S
> ubytováním 300m od pláže bych si nedělal problém.
> Přístupy k pláži jsou ze všech směrů po asfaltové
> silnici nebo uličce (i kdyby to bylo za
> magistrálou - přijatelné převýšení bez schodů. Je
> to příjemná procházka. My býváme (a letos opět
> budeme) ubytováni přímo v přístavu, ale na pláž
> chodíme cca 1,5 km na jih (směrem na Dubrovník).
> Každý den se dá na promenádě objevit něco nového.
> Není to klasická chůze po pobřeží, kde nic není -
> taverny, obchůdky, bistra pímo na pobřeží s
> výhledme na moře a protější Pelješac). Dá se
> využít pláže přímo v centru staré části, nebo jít
> směrem na Brist (velké hotely) nebo směrem na
> Dubrovník (Ploče), kde je pár apartmánů a menších
> hotýlků. Místo na pláži se vždy najde. Záleží na
> gustu a chuti každého. Já Gradac vřele doporučuji.
> Vracíme se tam již několik let a snad ještě
> budeme. Jedeme 28/08/2010 - už skoro za pár -
> týdnů.


Tak to se možná potkáme. Odjezd3,9 2010 ráno.
Re: Gradac
10. 08. 2010 07:04
Budu se těšit, snad se poznáme.
avatar
FAT
Re: Gradac
18. 08. 2010 16:27
Tak sme sa po 10 dňoch práve vrátili. GRADAČ je perfektný. Obrovská dlhá pláž, snáď 5 km. Takže to, či je ubytovanie 50, alebo 300 m od mora neriešte. Ak sme chceli byť stále na inej pláži, prechádzka to bola vždy, jedine bývať na lodi. More vcelkui čisté, ale studené. S tým šnorchlovaním nič moc. Krabi boli, chobotnice nie. Po dlhej dobe som videl niečo ako koníka, spústa krásnych rýb. Podnebie vinikajúce. Apartmán v záhrade s citrónovníkmi, mandarinkami, denne figy od domácich.Ceny prijateľné, ubytovania dosť. Mali sme dobrý nový appartmán s dobrým výhľadom a garážou za 70 € pre 6 ľudí. Pivo Gambrinus, a videl som aj iné české za 15 HRK, sprchy všade na plážach. Ponuka jedla dobrá. Málo turistov, ceny klesali denne. Videl som veľké zničené hotely, nechápal som prečo je to tak, domáci tvrdili, že to Bosniaci.Asi sa nemajú v láske.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.