Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Krk? Nebo Krka? E?

Autor hafanana 
Krk? Nebo Krka? E?
09. 12. 2007 23:19
Ahoj,

jak jsem jel letos z Omiše (Ruskamen s Vitkovice, vynikajicí!), viděl jsem z dálnice po pravé ruce dolů nějaké jakokdyž fjordy, skály tam byly a tak... Nějak se mi motá, že to byl nějaký Krk, nebo Krka.. Možná je to amatérizmus, ale byl jsem v HR v roce 84 a 07, tak to nemám tak v oku... Neměl jsem moc čas se od kniplu dostat k mapě, žena to salámovala, tak nevím.

Je to Krk? Nebo jak? Kde je tam solidní místo, kde s klukem můžeme vytáhnout z moře nějaké kraby, ježky a podobnou havěť? Ne moc rušné, ale ani robinzonádu? A dcera by zase chtěla mořskou okurku, o kterou by se mohla starat. -snad letos vyřeší, na kterém straně má pusinku akde ji tedy krmit.

Dík za zasvěcené rady, tipy a napomínky a připomínky.
Re: Krk? Nebo Krka? E?
09. 12. 2007 23:26
Tak žena říká,že mi už tam říkala, že je to Krka a že je to prý řeka. Ok. Tak malinko modifikuji dotaz: je tam nějaké hezké městečko na břehu moře s životem v moři?
Re: Krk? Nebo Krka? E?
10. 12. 2007 20:12
DTa řeka se jmenuje Krka. Po té pravé straně je malé městečko Skradin a za ní národní park Krka.(www.npkrka.hr) moc pěkné.Ja jezdím už 5let do malé vesnice Grebaštici .Je to sice záliv ale voda čistá kolem dokola čisto a pořádek,místní lidé přívětiví,méně turistu ne Makarská .Je tam malý poloostrov kde se dá šnorchlovat a je tam i mořský kralovec (okurka)
Re: Krk? Nebo Krka? E?
10. 12. 2007 22:19
Príma to je ono. akorát jestli to správně kapíruju, není to u moře? Podle mapky na Wiki to tak vypada... confused smiley
Re: Krk? Nebo Krka? E?
11. 12. 2007 20:28
Skradin je od moře asi 15km a řeka Krka se vléva do moře u Sibeniku na té fotce v pozadí je vidět dálniční most lodě se tam dostanou od moře a kotví tam.V tom národnim parku se dá koupat a voda je zaručeně sladká.
Re: Krk? Nebo Krka? E?
11. 12. 2007 20:29
aha, dekuji nastotisickrat za info!

a - je lepsi znova do omise nebo radeji k poprve sibeniku?
Re: Krk? Nebo Krka? E?
11. 12. 2007 20:37
Těžko říct.- V omiši jsem nebyl ale mýslim at pojedeš tam nobo tam každá oblast má své kouzla.
Re: Krk? Nebo Krka? E?
11. 12. 2007 23:14
Omiš by parádní - skály, městečko i super čistá Cetina. Trochu mi to připomínalo můj pobyt v Albánii (na jihu, sever je divoký)
Re: Krk? Nebo Krka? E?
20. 01. 2008 22:04
titino napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Skradin je od moře asi 15km a řeka Krka se vléva
> do moře u Sibeniku na té fotce v pozadí je vidět
> dálniční most lodě se tam dostanou od moře a kotví
> tam.V tom národnim parku se dá koupat a voda je
> zaručeně sladká.

Není jen sladká. Od Skradinské kaskády (Skradinski buk) až k moři je to ústí, tedy voda je vrstvená, na povrchu je sladká, u dna je slaná (mořská). Je to znát i u břehu. Pozná se to tak, že dole je voda mnohem teplejší než u hladiny. Někomu se to líbí, pro někoho je tato vrstvená voda nepříjemná.
Re: Krk? Nebo Krka? E?
21. 01. 2008 19:51
Globík napsal(a):
--------------------------------------------------
>
> Není jen sladká. Od Skradinské kaskády (Skradinski
> buk) až k moři je to ústí, tedy voda je vrstvená,
> na povrchu je sladká, u dna je slaná (mořská). Je
> to znát i u břehu. Pozná se to tak, že dole je
> voda mnohem teplejší než u hladiny. Někomu se to
> líbí, pro někoho je tato vrstvená voda nepříjemná.
Pro Globika
V tom máš pravdu ale já psal o koupani přímo v parku.
Re: Krk? Nebo Krka? E?
21. 01. 2008 21:08
Omlouvám se, nějak jsem to přehlédl. Sice v posledních nějakých 2,5 km NP (podle proudu řeky) už je voda míchaná, ale o tom to nebylo yawning smileysmileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 107
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.