Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Brijuni

Autor Alexx 
Brijuni
29. 06. 2007 10:05
Vím že už se tady takové téma objevilo, ale nikdy ne s nějakýma pořádnýma informace jak to tam vlastně chodí.

Chápu že jezdí loď Fažana-Veli Brijun a po něm vláček. Kdo jste tam byli, mohli byste nějak popsat kde se co platí (vlezné, loď, vláček...), co je vidět z vláčku a co je jak daleko od vláčku, co je na jiných ostrovech a jestli/jak se tam dá dostat ...

Ani na oficiálních stránkách jsem toho moc nenašel, jenom jízdní řády lodě a mapku.
Re: Brijuni
06. 07. 2007 19:21
To tam fakt v poslední době nikdo nebyl? Hodil by se podobný popis jako je ke krce v jiném topicu (http://www.ihvar.cz/jaderske/phorum_new/read.php?6,57074).

Sám jsem tady někde vyčerpávajícím způsobem popsal jak to vypadá a chodí na vodopádech Kravica, tak kdybyste si někdo udělali čas, byl bych vděčný.
Re: Brijuni
06. 07. 2007 22:47
Nebyl jsem tam 9 let. Ale pochybuji, že se tam něco výrazně změnilo.

Pokud pominu jachtaře (o čemž nevím, jak to funguje), je tam dvojí režim pohybu. Jeden je výletní, kdy si ve Fažaně kupuješ výlet (nikoli jen přívoz) a po připlutí Tě vedou do muzea, na pěší procházku ke starému olivovníku, na vykopávky a na jízdu vláčkem, ze kterého vidíš kus ostrova (Veli) Brijun. To je vše, sám se pohybovat nemůžeš. Druhý režim je hotelový, kdy si zajistíš ubytování, lodí přejedeš a ubytuješ se. Pak máš volný pohyb. Ale zase jen po jednom ostrově. Na ostatní je podle mě zákaz vstupu. Kdo víte více, opravte mě.
Re: Brijuni
13. 07. 2007 13:53
Napiš jim na email, který je u excursions na brijuni.hr, odpoví ti, také mi poslali informace.
Re: Brijuni
23. 08. 2007 09:04
Tak abych splnil povinnost (bylo by fajn, kdyby ten, kdo nejdriv neco zjistuje, aby napsal jak to dopadlo):

Přijeli jsme na osmou do Fažany, šli do kanclu kde se prodávají lístky (u mola odkud odplouvá loď). Tam jsme se dozvěděli, že v 8 jede francouzská skupina, v 9 německá. Chorvatsky celý den nic volného nebylo. Tak jsme jeli v 8, prakticky bez čekání, s francouzema. Dostali jsme přidělenou francouzsky mluvící chorvatku, o které jsme se něco sem tam dozvěděli i chorvatsky, francouzsky základní slova taky šly pochopit, l'elephant, l'tiiigrrr, l'tito... prostě nebylo to tak strašné. Jeli jsme vláčkem přes golfové hřiště do zoo, tam byla přestávka, pak vláčkem k římské vile a odtud pěšky k muzeu tita a vycpaných zvířat. Je to tam celkem pěkné, ale za 190 kn/os. je to trochu "zu viel". Na ostrově můžete být i dýl, ale pokud chcete odjet se stejnou skupinou jako jste přijeli, tak je to tak tři čtyři hodiny.

Za 110 kn jsme si později zaplatili výlet lodí z Punatu kolem ostrova Plavnik, bylo to super, viděli jsme delfíny, chobotnici, jeskyni... Prostě úplně jiné kafe. Mladý kapitán se ohromně snažil, bylo mu výborně rozumět. Loď byla dobrá, malá kocábka, motor trochu kouřil ale stálo to za to. Doporučuju, jeden z nejlepších výletů jaký jsem v chorvatsku zažil. Loď Lucia z Punatu, dělá i jiné výlet za cenu o 30% nižší než ze sousedního Krku.
Re: Brijuni
01. 09. 2007 21:15
Alexx,

a žirafu jste z francouštiny nerozuměli? yawning smiley

Ale k jiné věci - srovnáváš nesrovnatelné. Takových "Plavniků" je v Chorvatsku spousta. Ale Brijuni jsou jen jedny. A platí se tam vstup. Proto je to dražší. A uvidíš tam jeden z nejstarších olivivníků a muzeum Tita. Také unikát grinning smiley
Re: Brijuni
08. 11. 2007 14:04
Myslím že žirafa tam nebyla :-), ne že by je Tito nikdy neměl, ale připadá mi to, že ta "Zoo" je domov důchodců před uzavřením. Když některé zvíře "dodělá", tak jde vedle vycpané do muzea, a za chvíli už tam zůstane jenom stádo srnek, a to máme u nás v Karviné taky.

Celkově jsem od toho čekal něco víc, ostrovy plné zeleně, a nakonec na nich celkem nic není, kromě těch vil a kostelíků. Prostě jsem byl namlsaný z jiných národních parků v Chorvatsku, a tenhle mi přišel nejméně zajímavý za nejvyšší cenu.

Subjektivní názor, prostě je to tak.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 202
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.