Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pelješac - Drače

Autor petulacka 
Pelješac - Drače
09. 04. 2007 19:37
Ahoj také se chstáme letos poprvé na Pelješac do Drače v srpnu. Poradí mi někdo klidné plážičky s minimem lidí?
Re: Pelješac - Drače
09. 04. 2007 20:11
Ahoj ve většině míst Drače teda asi nic podobnýho nenajdeš, neboť celá tato obec je vlastně mezi mořem a cestou, která spojuje celý Pelješac. Ale myslím, že tam kde už odbočuje cesta nahoru nad Drače -dále směr Janina- bylo pár apartmánových domů, kde měli myslím podle agentury paní Š.K. dokonce soukromé plážičky hned u domu. Tam jsme na to také vloni jukali, jen myslím to bylo na sezonu už vše obsazené. Jinak Drače mi připadalo vcelku OK, jen se mi nelíbila ta cesta se spoustou aut a to tam vlastně neměli ani chodníky. Jezdili jsme tama vloni do Janiny denně nakupovat...kdybys potřebovala ještě nějaké info z této severní lokality Poloostrova, tak písni sem nebo na mail...mám ho zpřístupněný....ale věř nebo ne, i když je na jihu Pelješace dráž, tak to za tu cenu stojí, byl jsem dvakrát na jihu a jednou na severu...a to je vcelku rozdíl...Ahoj K...grinning smiley
Re: Pelješac - Drače
09. 04. 2007 22:39
V Drače jsem byl před 4 lety a dle mého je největší problém ta cesta, protože je tam dost silný provoz, byl jsem na začátku Drače a byla tam taková menší navežená oblázková pláž, zdála se mi dost zaprášená a plná vajglů, na toto mi řekl pan domácí, že spousty pozemků tam v minulosti koupili bosňáci a že jsou to pěkný prasata a nikdo je odtud nedostane a je fakt, že jich tam okolo 20 bylo pořád a ty vajgly a papíry od bombonů a sušenek pohazovali všude. Osamělé plážičky jsou za Drače, ale je potřeba mít sebou člun stačí nafukovací s pádly a dá se tam v pohodě zajet, jsou to takové malé písečné pláže s pozvolným vstupem do vody mezi velkými kameny. Já jsem tam doskákal po kamenech, ale cesta připomíná lom po odestřelu stěny a kopici kamenů na hromadě, ale tím člunem je to bez problémů, akorát já jsem ho tam neměl. Byl jsem tam na začátku srpna a na těchto plážích ten den co jsem tam šel skoro nikdo nebyl. Já jsem byl z celé dovolené rozčarovaný, neboť jsem to měl domluvené přes net a počítal jsem s těmi malými plážemi, ale nebylo tam upozornění, že se tam dá dostat jen na člunu, ale fotky byly pěkné.
Re: Pelješac - Drače
10. 04. 2007 10:33
Malé plážičky jsou v Drače směrem ke Sreseru, je tam přístupová cesta po břehu moře, v druhé polovině pak vede cesta mezi útesy. Plážičky jsou roztroušeny po celém břehu, je tam písečné dno a velmi teplá mělká voda. Na březích jsou ložiska léčivého zinkového bahna. Orientačním bodem je veliká vzrostlá borovice, kde je první plážička, další následují za ní.
Přístup je pochopitelně možný i pomocí jakéhokoliv, třeba i nafukovacího, člunu. Málokdo to zná, je tam úžasný klid, žádná davovka.
Re: Pelješac - Drače
10. 04. 2007 17:25
Byli jsme tu v roce 2000 a měli jsme štěstí na apartmán přímo po pravé straně při vjezdu do Drače hned u moře s vlastním uzavřeným pozemkem a molem do moře takže se nemuselo za koupáním ani nikam jezdit a byli jsme tam úplně sami. Ta vesnická pláž byla opravdu příšerně špinavá a chodili tam jenom místní. Jinak potvrzuju silný provoz a absence chodníků, takže dojít večer bezpečně do vsi do hospůdky docela zážitek i s tenkrát 10-ti letou dcerou. Snad jediné místo kam už bych se nevrátil - tím nemyslím Pelješac ,jenom se ubytovat jinde nebýt tenkrát toho samostatného bydlení přímo na pláži tak jsme odfrčeli, byla to tenkrát náhrada za obsazený apartmán a tak jsme zůstali.
Re: Pelješac - Drače
12. 04. 2007 10:15
Díky moc všem za info, alespoň vím přibližně na co se máme připravit. Ještě jestli se můžu ptát..nějaké pěkné místa na výlety, dáte mi někdo tip? Jinak jsem moc ráda že jsem objevila toto fórum:-)
Re: Pelješac - Drače
12. 04. 2007 12:58
Orebič, Korčula, Kuna, Ston, Trstenik, Dubrovnik, ...
V Drače u Šegala, nebo Živka mají nejlevnější zmrzlinu thumbs up
spinning smiley sticking its tongue outRe: Pelješac - Drače
12. 04. 2007 14:09
Jé Honzo díky na tu se táááák těšíme. Byli jsme už dvakrát na Hvaru a chutnala nám zamrzlina víc než v Itálii.
Re: Pelješac - Drače
13. 04. 2007 19:41
Pro Petulačku :
Jestli jste chodili na Hvaru na zmrzku v Jelse tak tu nic nepřekoná tu znaj i známí v Americe.
igy
Re: Pelješac - Drače
17. 04. 2007 11:03
V Drače to s plážema moc slavné není, celá vesnička se táhne kolem hlavní silnice, takže od počátku Drače jsou takové miniplážičky, většinou však patří k některým apartmánům a docela tam byl i nepořádek (i na chorvatské poměry). "Hlavní pláž" je v centaru - malá, oblázková, čistá, akorát, když někdo hraje na hřišti, tak se tam docela slušně práší - podle větru. Jinak jsou tam 2 velká mola odkud se dá skákat do vody a taky opalovat. Další plážičky jsou směrem na Sreser, ale ty také patří k jednotlivým domům a vcelku nejsou nic moc. Co je trošku omezující - v Drače není obchod, takže se musí jezdit do Janjiny, ale je to necelých 5 minut autem, takže žádná trága. Ideální pro tatínka jak ráno dezertovat od rodinného krbu. Loni pořád slibovali, že otevřou aspoň pekárnu, ale nějak na to nedošlo. Přímu v centaru jsou 2 hospůdky, mají tam zmrzlinu atp. Na jídlo jsme tam nebyli, jezdili jsme jinam. V červenci se tam taky koná divadelní představení přímo na pláži, nějaké divadlo ze Zagrebu hraje pohádku pro děti.
Celkový dojem - tiché, klidné, až ospalé místo - pro mě ideál na dovolenou po celoročním šílenství, bez obchodu a to koupání si tam člověk taky najde -Jadran je Jadran.
Turistická zajímavost - v jedné malé vesničce směrem na Ston je ve skále vybudován úkryt pro ponorku, je to snad z dob II. světové války, ale údajně to používali i v 90-tých letech, baterku s sebou.
igy
Re: Pelješac - Drače
17. 04. 2007 11:06
Klidně pošlu fotky, stačí zaemajlovat.
Re: Pelješac - Drače
17. 04. 2007 11:56
V té štole jsem se byl kouknout na člunu. Je to u vesničky Briesta a je to zajímavé. Baterka není třeba, docela dobře je tam vidět. Dá se tam dojít z Briesty i pěšky - odhaduji to maximálně na 5 minut.
Re: Pelješac - Drače
17. 04. 2007 19:02
Všem lidičkám mod díky za info pište dál...máme z informací různé pocity..jsem napnutá jak "kšanda" jak se dovča povede..ale jedeme až 17.8. ach jo. Karle díky za mailíkysmiling smiley, máme uzávěrku, ale ještě ti napíšu..pár otázek..jen je uzávěrka v práci tak čas chybí. Ahoj všem!
Re: Pelješac - Drače
17. 04. 2007 21:30
čaute, náhodou v Janině se mi na Chorvatský poměry nakupovalo vcelku dobře, jezdili jsme tam z Blaževa a bylo to za bukem, cestou jsme vzali i Beach bar, tam jsme jezdili na zmrzku, je v jedné zatáčce u cesty, ale teď si nejsem jistý, jestli to bylo před Drače nebo za,..
V Janině jsme jezdili do toho horního obchůdku, nevím proč, ale přišli mi tam ti lidé milejší a přátelštější a také ty ceny se oproti jižnímu pobřeží a obchůdkům v Orebiči, kam jsme jezdili dva roky předtím nedají vůbec srovnávat,..
Také si pamatuju, když jsme prvním rokem zkoušeli nakupovat v Orebiči v tom Konzumu, tak jsme si dělali šoufky, když jsme stáli přímo nechutnou frontu za jednou ze dvou otevřených pokladen....UPOZORŇUJEME ZÁKAZNÍKY, ŽE PRÁVĚ OTVÍRÁME POKLADNU ČÍSLO 25...HA HA, místní nám asi nerozuměli, ale čechy v obchodě to vcelku pobavilo,...a co už když už,....
Nic se ale nevyrovná loňské zkušenosti z pošty z Janiny, kdy jsme posílali asi pět pohledů, tak to bylo drama, trvalo to přes půl hodiny a jeden borec, myslím byl z Náchoda, tak ten to nerozdejchal, neboť před náma stála jen jedna místní a blokovala celou půlhodinu jedinou fungující přepážku,...nakonec nám paňmáma za pokladnou řekla, že si máme ještě sami nalepit na pohledy známky a že jí to tam můžem teda nechat....prostě asi bylo moc horko,...chtěl bych celý rok pracovat s nasazením, které tam vidím, ale to bych se asi nedostal na dovolenou k moři, ale seděl bych doma v obejváku a hřejbal omítku...thumbs up smiley
Re: Pelješac - Drače
11. 05. 2007 09:45
zdravím,
chystéme se letos na toto místo
je-li to možné prosíme o nějaké fotky
moc děkujem
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 156
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.