Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

prosím o radu

Autor radulis 
prosím o radu
15. 05. 2006 09:37
Ahoj lidičky...mám na vás prosbu...Chystáme se v září do Chorvatska ale přesně nevíme kam..Mysleli jsme Vodice nebo něco v okolí...mohli byste mi někdo poradit které místo je pěkné kde jsou pěkné pláže a hlavně bereme si kola tekže chceme místo odkud se dají podnikat výlety...Prosím poraďte díky moc

Ája
Re: prosím o radu
15. 05. 2006 10:04
Jeďte na Rab a projeďte ho. Jsou tam krásné FKK pláže, nádherné městečko Rab. Apartmán tam v září určitě seženete.
Karel10
Re: prosím o radu
15. 05. 2006 12:00
Do Vodice nejezděte, jsou tam tisíce a tisíce Čechů...
Re: prosím o radu
15. 05. 2006 16:04
Vodice ,nebrat sice tam jezdím ,každý rok ,ale to pouze pro přítomnost Kornatských ostrovu.Vzhledem ke stálejšímu počasí v září, doporučuji střední Dalmácii.Klidnější letovisko Brela stojí za to ,včetně pěkných ciklistických tras kolem moře.Mohu zařídit ubytování.V případě zájmu , vzkaz na soukromou zprávu.
Radek 21
Re: prosím o radu
17. 05. 2006 15:54
Vodice jsou malinko přečechované,ale kde to v HR neplatí.Ale v jižnější části(za modernějšími hotely)se dá objevit i klidnější ubytování.Pokud nechcete jezdit na kole jen po pobřeží doporučím spíš sever Dalmácie,kde se dá jet i do vnitrozemí bez šíleného přejíždění kopců...Jinak pokud máte rádi "vrchařské prémie"doporučím Podgoru a na kolech na Biokovo:-))
Re: prosím o radu
17. 05. 2006 21:27
Co máte všichni proti Čechům? Co mají říkat Němci, Slovinci a Italové, kterých jezdí do HR víc než nás? Ty se tam potkávají ještě častějc! Naopak, může to mít své výhody - znají nás tam, líp nám rozumí a jsou už zvyklí na naše excesy a "specialitky" (víme své).
Tady jsme snad všichni Češi, velcí kamarádi, radíme si a pomáháme, a tam se neznáme a stydíme se za sebe? Děte s tím už do Paďous !!! angry smiley

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: prosím o radu
17. 05. 2006 21:31
A kudyse tam de eye popping smiley
Re: prosím o radu
17. 05. 2006 21:33
Rovně za červeným nosem a na rohu doprava. smoking smiley

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
radek 21
Re: prosím o radu
17. 05. 2006 22:28
Jardo,máš pravdu.Nemám problém se v HR setkat s čechy s fóra,co poradí a rádi si pokecají o svém "dovolenkovém ráji".Na druhou stranu jsme měli několikrát štěstí na lidi typu "tady si dáme deku, na ní šutry a celej tejden nám sem nikdo nelezte,my tady totiž budem řvát a házet okolo odpadky...".A to potom ztrácíte radost z mateřštiny okolo sebe:-(
Re: prosím o radu
18. 05. 2006 21:27
Jarda, před 2 lety jsem byl na dovolené ve Vodicích.Víš ,že jsem Brelan,to je moje základna, ale máme s mamčou ještě takový hobby a to je Caravaning a náš nejmladší kluk si tam užije.A to nemluvím o soukromý ,který v tom svým bydlíku máš.Tenkrát jsme karavanili vedle nejmenované české cestovky.Místo bylo fajn ,do moře 15 m ,lod jsem měl na očích ,po této stránce ok.První den se probudím ,vylezu ráno z bydlíku ven a čučí na mne plešatej chlap se sousední cestovky ,říkám brej den on aby se neřeklo něco zamumlal a natahl široký ručník aby jsme náhodou je nějak nenakazili ,či co.To byla první a poslední komunikace ze sousedy z CZ.Za pár dní jim končil turnus a přijeli další.Byli to manželé středních let asi jako my,první co bylo postavily auto mezi náše bydlíky a když šli náhodou kolem nás na wc ,tak klopili hlavy do země.Říkám ženě to jsme kurna všivý nebo co ,ne jen je tady hodně lidí od nás.Jelikož jezdím vždy na delší dobu tak jsem zažil i třetí střídání.Přijeli manželé kolem padesátky.S něma jsme si konečně ráno mohli příjemnit den,klasický pozdravení atd .Jednou jsem měl telefonní hovor a pan soused na to okamžitě reagoval.Slyšel jsem ,že mužete sehnat levně zámkovou dlažbu ,mně říká.V okamžiku donesl pivo /náš lahváč/a nejlepší kamoš.Odjížděli jsme tenkrát dříve a vyměnili jsme si telefony atd.Za 14 dní si odvezl 120 m /za poloviční cenu./dlažby.Od té doby už mě nikdy nezvedl telefon.
No jelikož jsme karavanili aji na severu Chorvatska ,tak ti řeknu třeba příběh z ostrova Rab ,autocamp San Marino/mimochodem doporučuji /Jezdili jsme do sektoru kde byli hlavně rakušáci a němci.Každý ráno byli rychlejší než já a slyšel si Guten morgen,vrátil jsi se odpoledne něco zobnout do bydlíku ,gutten tag ,oni jdou večer spát, já jasně že sedím ještě ze škopkem v ruce a slyšíš guten nacht.A chtěl bych říct ,že všechny pozdravení doprovázejí příjemné usměvy.Jednou jsme navečer přijeli pozdějc z města a zapoměl jsem v autě zavřít boční okno u spolujezdce.Druhý den jsem si toho vubec nevšiml a odjeli jsme po krásných zátokách na Rabu.Večer se vrátíme a stará německá paní ukazuje na otevřený okno našeho auta a na sedadle ležela prázná prkenice.To ,ale ona nevěděla a poněvadž stará paní se nechodí přes den slunit tak považovala za svou povinost hlídat otevřený auto,kde na sedadle leží dráždivá prkenice,co kdyby to byli jejich všechny peníze co tady s sebou mají.Zapomněl jsem ještě dodat ,že tenkrát ve Vodicích nám ukradli rádio ,které jsme volně nechali v našem prostoru na stole ,,ale neuvázané.Za těch 10 let co jezdíme karavanit do Hr jsme se na severu naučili nechávat věci volně ,přeci by si nikdo nedobvolil nám to sebrat.Ufff už mně bolí noha s toho psaní ,ale na závěr.Osobně si myslím ,že se máme ještě všichni hodně čemu učit a ne jen v zahraničí.confused smileysmileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lada (18. 05. 2006 23:04).
Re: prosím o radu
19. 05. 2006 11:38
Laďa - každej sme ňákej. Já tvrdím, že na našich nerudných povahách se podepsal rudej režim (píšek všichni kolem 50-ky, takže to mají taky za sebou). Tolik závisti jsem nikde ve světě neviděl jako u nás. Třeba ti záviděli právě ten bidlík, když ne, tak určitě něco jiného. Druhá, velmi pravděpodobná možnost je, že se venku bojíme, stydíme (sami za sebe, bohužel), jazyková bariéra a pod. Někteří lidi na to reagujou tím, že se obrní nevraživostí a nedůtklivostí, čekají od těch druhých jen to nejhorší. Dá se to prolomit, ale dá to fušku. moody smiley
Jo, apropos, ty máš dlažbu za polovic? grinning smiley

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: prosím o radu
21. 05. 2006 21:42
Dobrý večer, o nečem bych věděl, Lošinj. Můžete se ozvat? S.
Honza z Vys.
Re: prosím o radu
22. 05. 2006 07:19
Nazdar kluci, zaujal mě Laďo tvůj popis Čechů v Chorvatsku. Mám podobné zkušenosti a svrbí mě jazyk.
Před lety jsme s drahou polovinou jeli na svatební cestu. Vybrali jsme si dle našich skrovných možností a lásce k Chorvatsku tu nejexotičtější dovolenou - ostrov Mljet, hotel Odisej. Jeli jsme tam přes chorvatskou cestovku Atlas. Už to byl velký rozdíl - všude delegát, doprava navazující přesně na sebe... Dojeli jsme na Pelješac, tuším do Trsteniku, tam mi u autobusu vyrvali z ruky kufry pikolíci, zavedli přes červený koberec do super motorového člunu, posadili na vyhlídkové místo, vínko na stole, dojeli jsme na ostrov až k hotelu, tam u mola opět přistavené schůdky, recepční a dva pikolíci v pozoru... Až když mě požádal o naše pasy a bez problémů si nás zapsal jsem se uklidnil. Do té doby jsem si myslel, že si nás s někým spletli a bude pěkný průs.r. Vysvětlilo se to záhy, ten ostrov už za Tita sloužil jen pro ty rovnější a pro zahraniční klientelu, která povětšinou využívala tamější dokonalý přírodní přístav. Byli jsme tam první češi po 30 letech. Myslím, že jsme tam ostudu neudělali, k vlastní přirozenosti nás ovlivnilo samozřejmě prostředí, během 14 denního pobytu až po týdnu ostatní u stolu a na pláži s údivem zjistili, že jsme češi, do té doby nás považovali za australany. A rozdíl v národech? Seznámili jsme se tam s manželským párem z Německa a Itálie. Každé ráno s úsměvem na rtech pronesli "dobroje útro". Na pláži u hotelu se všichni s ohledy, přesto srdečně bavili, když se šlo na oběd, tak samozřejmě nejdříve na pokoj do společenského - ale i ty nejdražší foťáky, kamery, mobily, peněženky, prostě všechno se nechalo na ručníku a po obědě tam zase všechno samozřejmě bylo! Kdybych měl jedním slovem popsat tu dovolenou - harmonie. Jediné narušení jsme zaznamenali, když přijela výletní loď na prohlídku národního parku obsazená čechy - mámo, pojď tudy, tak se tam dostaneme bez placení, Haničko nelez do toho hotelu, vyčůráš se támhle za tím keřem... a hádali se o politice. To mi poprvé nebylo jedno, že jsem Čech.
Moje rada? Jet kamkoli a nebát se. Ono je to právě o tom sebevědomí, odvaze komunikovat s jinými, nebát se mluvit cizím jazykem, třeba špatně. Od té doby mě čert zanesl do všech i zavšivených koutů světa a věřte mi, domluvíte se všude. Když je nejhůře, stačí pohladit břicho a říct vákuum.
Pravda taky je, že je podle mě veliký rozdíl mezi severem a jihem Chorvatska. Na severu mám zase s některými Čechy, ale i Němci, Chorvaty, Italy atd. dost špatné zkušenosti a určitě bych tam volně věci nenechával. Ono je to dost o penězích, jestli se bojíte dlouhé cesty, rozložte ji nadvakrát, ale vřele ostrov Mljet doporučuji, kola si tam za babku i můžete půjčit, dohromady jsme tam nachodili přes 100 km a najezdili mnohem víc. Je to ten nejzelenější ostrov Chorvatska. Nebo Hvar či jiný středo-jihodalmatský ostrov.
Jardo s tou závistí, strachem a nevraživostí do puntíku souhlasím.
Re: prosím o radu
22. 05. 2006 11:39
Je to tak, oni jsou asi češi a ČEŠI. Ty malé ušmudlané každý pozná a stydí se za ně i sám za sebe. Ti druzí splynou s ostatními turisty z celého světa, když pak zjistíme, že jsou taky Češi, jsme příjemně překvapeni (jestli je radost na jejich straně nevím). Jde o to, do které kategorie se zařazuje každý sám. confused smiley Poznamenaní jsme všichni, ale záleží na tom, jestli je snaha nechovat se jako buran. Mimochodem, včera jsem viděl "Účastníky zájezdu" - dobrá sonda do českých povah, i když k reáliím filmu mám své výhrady (je "vidět", že je chladno, nejsou slyšet cikády a mnoho dalších drobností).

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: prosím o radu
22. 05. 2006 22:17
Jarda ,Honza, kluci vy chcete určitě tu levnou dlažbu ,né?thumbs up smileyJe tady vlákno prosím o radu,tak teda prosím poradte.Mám takovej problém.Jak víte jedu v pátek večer do Brely ,ale v autě 8+1,nás bude 10.Sice 9 dospěláku a desátej muj 9 let kluk .Vím z dřívějška ,že 6 člená rodina jezdila v 5 místném autě .Ale tentokrát mám trochu bobky,hlavně z rakušáku.Sice za sebou tahnu lod a ta má papíry na 10,osob,ale nemyslím si ,že to zbaštějgrinning smileysmileys with beer
Re: prosím o radu
22. 05. 2006 22:55
Laďa, Honza: Připomněli jste mi zážitek asi 5 let starý: Byli jsme na zájezdu v Alpách, konkrétně toto bylo v Chamonix. Měli jsem po výletu na ledovec asi hoďku čas do odjezdu autobusu, tak brouzdáme po městě, dáme do kornoutu zmrzku, porce stála 1,40 Eura. Zrovna vylezlo sluníčko a Mont Blanc byl krásně osvětlenej, my stáli a civěli na tu krásu a pak se pomalu vraceli k autobusu. Několik lidí na nás vyděšeně zíralo, ale jeden to vzal od podlahy a pravil: Pani, víte kolik peněz máte v tom kornoutu? Kolikpak to stálo? Já se nezmohla na slovo, a kdo mě zná by potvrdil, že to se nestává tak často. Můj muž je naprostý kliďas a pohodář (jak jinak by to se mnou vydržel grinning smiley) , takže mu nedal přes držku, ani mu neřek, co je mu do toho, jen utrousil: Nó, za chvíli budem v tý únii, platil jsem asi tři koruny. Dědek teda sklapnul, ale pes by od nás kůrku nevzal.
To jen tak na okraj k tomu, že lidé jsou opravdu různé smiling smiley
Re: prosím o radu
22. 05. 2006 23:07
Květa ,máš pravdu ,lidi jsou ruzní.Copak bys řekla do Honzy ,že chodil po červeným koberci na Pelješaci?????grinning smileygrinning smileygrinning smiley
Re: prosím o radu
22. 05. 2006 23:12
No Laďo, nevíme s kým tam byl, že jo... grinning smiley grinning smiley
Re: prosím o radu
22. 05. 2006 23:15
Nemůžu říct ani popel, my jsme měli vždycky asi štěstí na lidi. thumbs upthumbs up
Re: prosím o radu
22. 05. 2006 23:24
My naštěstí taky, ale tohle bylo docela výživný smiling smiley
Honza z Vys.
Re: prosím o radu
23. 05. 2006 06:49
Květo, se soudruhem Brežněvem! Ještěže vím jaký jsi vtipálek. Vy bejci, bylo mi 25 let a měl jsem děsný bobky celou tu cestu od autobusu až do hotelu, což trvalo asi 1 hodinu. Pořád mi vrtalo hlavou, s kým si nás spletli a jestli bude skrovný počet kun poschovávaných porůznu v kufrech, ledvinkách atd. stačit na "vyplacení" pokuty. Když u našich cestovek byl v posledních letech člověk zvyklý spíš na krachy, než na super zacházení. Mě to teda nehrozilo, protože od té doby jsem jezdil buď sám, nebo přes zahraniční cestovky. Zkusím možná někomu poradit z úplně jiného soudku. Pokud si netroufáte někam vyrazit sami, porovnejte si jenom české a slovenské cestovky! A jestli chcete někam dál, zkuste cestovky mimo eurozónu. Když šel dolar z 44 Kč na 26 Kč, tak u nás o 10% zlevnil leda tak Egypt a Tunis. (Ono je to jako s benzínem, že jo, když stoupá dolar, nebo cena barelu, tak to u nás letí nahoru, když je tendence opačná, tak u nás bude určitě objektivní důvod k nenásledování). Ale chtěl jsem napsat, že v té době třeba i v takové Anglii se nechala pořídit cesta do východní Afriky opravdu v přepočtu za 60% původní ceny, tam okolo 30000. No neměl jsem na to čas ani peníze. Rada - nehrajme si jenom na českém písečku, v EU nás chrání stejná práva zákazníka jako Němce, Francouze, ... jenom ty jazyky kdybychom víc uměli, co?
Laďo rada pro tebe snad ani není. Jedině že bys nějakou útlejší ženskou zabalil do kufru. Jinak si budeš muset říct, že kdo se bojí ser. v síni, jak se u nás povdá.
Re: prosím o radu
23. 05. 2006 08:16
Honzo, to bys ho musel mít taky zabalenýho v kufru, ale že by byl útlej... Stejně se v tý době dávno smažil v pekle!
Koukám že rady se Laďa moc nedočkal, ale zase jsme se zasmáli! smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil (24. 05. 2006 18:38).
Re: prosím o radu
23. 05. 2006 21:23
Květa,už jsem to vyřešil.Nechám ženu doma.thumbs up smileythumbs up smileysmileys with beer
Re: prosím o radu
23. 05. 2006 22:02
Takový řešení se nabízí, ale neříkej, že ti tohle prošlo...winking smiley grinning smiley
Re: prosím o radu
23. 05. 2006 22:05
Květa ,ona to ještě neví,ale v tom našem zájezdečku je ještě dalších 8 babthumbs upthumbs up smileygrinning smiley
Honza z Vys.
Re: prosím o radu
24. 05. 2006 07:33
Ty Laďo, to ti schvaluji, tahat s sebou tu svoju, to je jak nosit dříví do lesa. Jenom jsi mi dost naštval, pročpak jsi tohle rozložení pohlaví nedal vědět dřív, když jsi sháněl doplnění mikrobusu? Ty už jsi to věděl a nechceš se dělit! Hned bych ti jel pomoct. No dobře ti tak, jestli nejsi čtyřprocentní, tak z tebe po téhle dovče bude.
Re: prosím o radu
24. 05. 2006 22:16
Honza,kurnik šopa ,od dubna tady píšu jak blbec o červnovým zájezdu/nejsem cestovka!!/ a nikdo nic.Fakt Honzo mám v tom autě 8 bab a 2 chlapíky ,včetně mýho synka.Začátkem října děláme zas podobný zájezdík,když budeš mnět zájem ,třeba aji z maminou,není problém .Třeba se přidá aji Jarda .Jinak ten problém jsem vyřešil tím ,že další auto navíc přejede do Rakous./od nás 40 km/s lidmi navíc .Potom už tolik nevotravují ,při vjezdu do SLOV a HR.Ten zájezdík je za tak směšnou cenu 3500kč na 8 nocí,včetně všeho.Na tom se snad ani nedá vydělatgrinning smiley PS,sem teda netušil ,že jsi takovej bejk?:-)) thumbs uphot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lada (24. 05. 2006 22:26).
Re: prosím o radu
25. 05. 2006 17:40
S maminou se nepřipojím k zájezdu 8 bab - nejsem padlej na hlavu. smoking smiley Leda bez maminy, ale ty sólo výlety už mám letos naplánovaný dva (jeden z nich za 7 !!!) a k tomu navíc jeden s maminou. yawning smiley Mám dojem, že letos budu mít HR plný kecky. grinning smiley

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: prosím o radu
25. 05. 2006 17:58
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil (25. 05. 2006 18:02).
yasx
Re: prosím o radu
25. 05. 2006 18:00
jsem blbej až to bolí...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil (25. 05. 2006 19:41).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 210
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.