Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

igrane

Autor honza 
avatar Re: igrane
25. 07. 2017 14:21
Ostatní už šly napřed, že prí stačím já😎.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: igrane
26. 07. 2017 12:52
Pro Jiri.velmez,
Ahoj, nevím kde v Igrane bydlíte a jak jste chodiví ale když jsem tam byl já, tak jsme chodili na Dievčensku plažu. Poradil nám to domácí, pláž je na konci Igrane směrem na Drašnici a jde se k moři po těch schdeh dolů. Byla tam cedule s šipkou. Karel.smileys with beer
Re: igrane
26. 07. 2017 14:02
avatar Re: igrane
28. 07. 2017 13:50
Ka.S tu pláž známe, ale letos je tam dost narváno to v minulosti tolik nebylo.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: igrane
20. 01. 2018 21:59
Zdravím, letos chceme jet do Igrane na dovolenou s dětmi. Dřív jsme jezdili do Tučepi, letos chceme někam jinam. Chci se zeptat jak je to s restauracemi, pezzeriemi, kavárničkami apod., protože je to přece jen menší městečko. Jelikož si nevaříme a chodíme na jídlo do restaurací. Jsou tam nějaké restaurace na výběr? A co nějaké průlezky nebo vyžití pro děti, kdyby je to u vody už přestalo bavit? Děkuji za jakékoliv info



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavluš (20. 01. 2018 22:49).
Re: igrane
21. 01. 2018 18:52
Ano, Igrane je malá vesnice, ale s výběrem restaurací (s různou cenovou úrovní) problém není. Stejně tak pizza, kávička a zmrzlina. A je zde i dětské hřiště, ale loni mě nemile překvapilo, že oproti předloňsku bylo poněkud jeté. Domácí slibovali, že na novou sezonu bude vše OK. To opotřebení měla na svědomí údajně nějaká divoká skupina turistů. Ale z Igrane je hezká procházka do Živogoště a tam najdete taky dětské hřiště. Přitom je to kousek. A pokud si uděláte výlet na Makarskou, tak tam je perfektní dětské hřiště jak vybavením, tak velikostí. A je to i pro větší děti (lození po stromech).
Pro některé děti (asi jako náš tenkrát tříletý vnuk), pro kterého byla velká zábava cesta trajektem (bez auta) na Hvar a zpět. Dodnes vzpomíná jak auta na trajekt najížděla.
Re: igrane
21. 01. 2018 20:38
Gigi3
Pro oživení můžeš vnukovi dát k shlédnutí toto [www.youtube.com]
pavluš
V Igrane je těch restaurací na tak malou ves celkem dost,jen ty dětské atrakce asi na plážich nenajdeš.

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: igrane
22. 01. 2018 10:51
Děkuju moc za info :-). Letos asi fakt Igrane :-D
avatar Re: igrane
22. 01. 2018 11:24
Igrane je pěkná vesnička. Ale "městská" pláž se nám moc nelibila. Ani její okolí směrem na jih. Chodili jsme mimo vesnici na "divokou" pláž severním směrem k Drašnici a nebo za Igrane směrem na jih za parkoviště. Tam to bylo prima. Průzračná voda , divoká pláž, možnost úkrytu před sluncem pod stromy.
Směrem na sever byl nad pláží olivový sad, občas se mezi olivovníky našly vzrostlé fíkovníky o jejichž plody neměl nikdo zájem. To byla ňamka.
Nejlepší byly ty čerstvě spadané. Samozřejmě ani zralými ze stromu jsme nepohrdli. Vzpomínáme na ně dodnes a to už od roku 2005.
Od té doby jsme se s něčím podobným nesetkali.
Navíc v poslední době jezdíme mimo sezonu a fíky jsou v tomto období ještě nezralé, nebo pro změnu už sklizené. Proto ty vzpomínky.
Re: igrane
22. 01. 2018 21:20
Turistická mapka Igrane a okolí, jakou si můžete vyzvednou v Íčku.

[uloz.to]
mm
Re: igrane
23. 01. 2018 07:07
avatar Re: igrane
23. 01. 2018 07:51
mm - fotky dobrý, ale kde je sluníčko? Minimálně v první třetině fotek oblačno, oblačno a zase oblačno.
Divoká pláž v okolí Igrane s těmi velkými kameny,tamaryškem, tak to mám ve vzpomínkách. To se mi moc líbí.
Re: igrane
08. 02. 2018 20:53
Tak letos to vyhrálo Igrane.Se zájmem jsem si přečetla všechny příspěvky. Budeme bydlet u Bakalice. Plánujeme si procházky do sousednich letovisek a navštívit restauraci Tri volta.Jaké jsou možnosti lodnich výletů?
Re: igrane
09. 02. 2018 09:29
Kdysi jsem absolvoval fisch piknic na Hvar (zátoka Mlaska). Taky se jezdí večerní Makarská a myslím že i jiné. Výletních lodí, které tam přibírají je několik. Ta osvětlená Makarská je perfektní, ale ještě lepší je do ní přijet trajektem z Brače. To je úžasná romantika.
Re: igrane
28. 05. 2018 12:37
Zdravím, letos Igrane i u nás! Chci se zeptat zkušených harcovníků, jestli neví, kde zhruba je Igrane č.p. 64. Na mapě se mi to nedaří najít. Nebo možná mám špatnou mapu. díky



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martek (28. 05. 2018 12:37).
Re: igrane
31. 07. 2018 00:10
Dneska jsme Igrane navštívili a za mě, velmi pěkné!!!! Dali jsme si i oběd a ceny super a jídlo velmi chutné, celkově velmi dobrý dojem, pravda, na pláži trochu těsno, ale kde to teď není, že?
avatar Re: igrane
03. 08. 2018 18:30
... mapy.cz hlásí Igrane č.p. 64 ... tuť ...

[www.rajce.net]

smileys with beer
Re: igrane
13. 08. 2018 11:27
link sice nevidím, ale děkuji
Už jsme měsíc doma a můžu říct, že to byla jedna z nejhezčích dovolených za posledních pár let. Apartmán byl hned u pláže, sice u té centrální městské, ale za ten komfort pro děti to stálo. Večerní atmosféra městečka byla úžasná, jídlo skvělé, ceny přiměřené. Skoro každý den nějaký program v přístavu. A protože jsme chytli MS ve fotbale, tak si to určitě každý dokáže představit. Kvůli semifinále jsme si pobyt dokonce prodloužili.
A za rok se určitě vrátíme!
Re: igrane
12. 02. 2019 13:33
Dobrý den.
Pojedeme v září do Igrane s dětmi 9 a 11 let. Chtěla bych se zeptat, jestli je tam pro ně nějaká zábava, např., něco z těch vodních atrakcí, a kolik to asi stojí. A jak je to prudké stoupání do kopce, když se jde od moře. Zvažujeme, jestli připlatit 2 tisíce za ubytování do 150 m od moře, nebo jestli to je zbytečné. Nejsme sice žádné shnilé hrušky, ale kdyby měly jít 2x denně třeba 800 m do prudkého kopce, tak by asi nadšení nevládlo. Pak mám ještě dotaz, kolik tam asi stojí základní potraviny, pečivo, mléko, minerálky, máslo..
avatar Re: igrane
12. 02. 2019 13:43
800 metrů do "prudkého" kopce to tam snad ani není možné, snad jen, kdyby se šlo na magistrálu na autobusovou zastávku. Hlavní centrum apartmánů je dle mne, tak 250 - 300m od moře.
Spíš záleží na tom, na jakou pláž budete chodit, zda na městkou nebo na ty vedlejší, které jsou ale o dost "sympatičtější, ale jsou po "okrajích" Igrane, popřípadě kousek dále od městečka (vesnice).
Re: igrane
12. 02. 2019 15:39
Pozor na relativnost pojmu "prudký kopec". Fakt je, že se ubytovává až pod kostel a to bych nedal. Tím myslím fyzicky, naopak ty prachy navíc určitě ano. My už mnoho let využíváme ubytování na ulici, která je souběžná s nábřežím. Na vzdálenost je to sice kousek (60 m ?), ale i tak je to stoupání, které manželce dává dost zabrat. Mě tedy taky, ale já mám výhodu, že se vždycky můžu zastavit a počkat na ni (odpočinout si). A když jdu do pekárny, tak vím kudy ne. Ale asi bych měl dodat, že už jsem pátý rok v řádném důchodu a sportovec jsem nikdy nebyl. Tím narážím na to, že záleží na trénovanosti. Zajímavé je, že domácím to problémy vůbec nedělá. Ti jsou prostě trénovaní.
Co se týká cen, tak ty jsou prostě poplatné místu a času. Pro pečivo asi někam jezdit nebudete, ale ostatní se dá nakoupit v rámci výletu na Makarskou. Náš je oblíbený Konzum, ale je tam i Kaufland (ten upředňostňujeme u nás, ale tam mě nějak nenadchnul) a taky Lidl. Před dvěma lety jsem porovnával ceny Lidl u nás a tam a zjistil jsem, že je to prakticky stejné. Tedy ceny neakční. Nevím jestli je to jen dojem, ale připadá mi, že akcí je u nás víc a tam spíš mimo sezónu. Letáky jsou na netu.
A pro zasmání. Kdysi nám pochybělo máslo. Když jsem ho kupoval, tak jsem vykalkuloval cenu na 40,- Kč za kostku. No byl to šok. Jenže ještě větší byl, když jsme šli koupit máslo po návratu. Bylo nastejno.
Re: igrane
12. 02. 2019 15:47
A ještě vodní atrakce. Půjčovna vodních skůtrů, padák, banán a kruh. Nevím ovšem, jestli, nebo co z toho vaše děti dají. Tady by mohly připadat do úvahy tobogány na Makarské. Osobní zkušenost nemám, takže s cenami neposloužím.
Re: igrane
12. 02. 2019 22:05
Díky za info, ještě ten příplatek za bližší ubytování zvážím.
S těmi cenami .. před lety jsem na Corfu viděla krabičku cigaret v přepočtu za 85 Kč, a nevěřila vlastním očím, tady stály v té době necelých 30. A o pár let později je to stejné. Ještě že jsem je tam nekupovala, jinak počítat s našimi cenami, nezbylo na jídlo (chudáci kuřáci) grinning smiley
Re: igrane
12. 02. 2019 22:08
Chtěli bychom zkusit i městskou pláž, i ty další. Bude záležet na vzdálenosti a na obsazenosti. V září tam už asi tam plno nebude, když vidím fotky ze sezóny, jsem ráda za termín mimo hlavní období dovolených. Mít kolem sebe půl metru mě neláká, máme raději volnější prostor. Akorát všude čtu, že ty pláže mimo letovisko jsou oblíbené pro nudisty, tak to bych teda nemusela. grinning smiley
Re: igrane
13. 02. 2019 10:43
Co se nudistů týká, tak ano, jsou zde jejich místečka, ale vždy až na konci pláží ( tedy směrem na Živogoště i směrem k Drašnici). Pak jsou nudisti i dál na malých pláccích, které jsou ovšem hůř dostupné. Směrem k Drašnici v podstatě jen na loďce. Na druhou stranu buď podél břehu nebo "kančími stezkami" z asfaltky vedoucí do Živogoště. Obecně je přes sezónu těch nudistů málo, takže se s nimi nemusíte potkat. Mimo sezónu nemám zkušenost.
Re: igrane
16. 02. 2019 14:59
Re: igrane
19. 02. 2019 10:21
Díky za odkaz. Ty ceny teda nic moc, asi spíš pojedeme na výlet lodí, vyjde to na stejno grinning smiley
Re: igrane
19. 02. 2019 13:15
Ještě se mě děti ptaly, jestli se tam dá půjčit normální loďka, nebo jen ten skútr.. Neví někdo? A jak dlouho cca trvá cesta na ten protější ostrov, chceme na výlet lodí do zátoky Mlaska.
Re: igrane
19. 02. 2019 18:39
Přímo v Igrane se loďka půjčit nedala, ale co nebylo může být. Ale co je k dispozici jsou šlapadla. To je pro děti docela dobrá zábava a někteří si to berou na celý den. Loďky (typu kajak ?) se půjčovaly v Živogoště pod hotelem Nimfa.
Cesta do zátoky Mlaska trvá tak 20 minut.
Nějakou loďku má téměř každý domorodec a mnozí si rádi dají nějaký vedlejšák (vypozorováno, sám jsem nikdy nevyužil). V Makarské je tzv. žlutá (červená) ponorka. To tedy není opravdová ponorka, ale uzavřená kabina s okny dolů.
Moje vnoučata jsou ještě poměrně malá, ale i pro ty vaše děti by mohlo být zajímavé dát si výlet trajektem, jen tak bez auta.
Re: igrane
21. 02. 2019 21:34
Auto sebou mít nebudeme, jedeme busem. A dá se z Igrane dojet někam místní linkou, např. do NP Krka? Nebo tam je možnost organizovaného výletu, který by se dal domluvit na místě? CK nabízí na Hvar, lodní - Bol, a Makarskou lodí nebo busem. Třeba ten NP Krka by se nám líbil. Na Plitvice je to už daleko, ale tohle by se snad dojet dalo, na jedné stránce jsem našla přímé spojení, cesta 2 hod 20 min. Moc se nedomluvíme, a do Chorvatska pojedeme poprvé, děti vůbec poprvé na dovolenou (já dříve hlavně Řecko)..
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.