Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dubrovnik

Autor Thamuz 
Re: Dubrovnik
04. 06. 2019 07:11
Tak mám nové info.. Jelikož už jsme v Dubrovníku byli několikrát v různé měsíce, tak jsme chtěli zkusit "teď" červen. Nezkusím asi sice důvodem je: Hra o trůny. Díky ní tam bude zbytečně mnoho dalších lidí. Mj. na Islandu, kvůli návštěvníkům-nájezdníkům na "cíle a místa" zmiňované hry museli definitivně zavřít a teď si nepamatuji zda to byly vodopády nebo jeskyně. Chytil jsem to v autě ve zprávách na radiožurnálu. Takže ani Šibenik (také se tam točilo). Tož tak. .)
Re: Dubrovnik
04. 06. 2019 15:36
To že v Dubrovníku přibylo lidí kvůli GoT je zpráva stará asi 4 roky.
Podstatný v tomhle směru je, že loni Dubrovník zavedl omezení maximálně 4000 lidí v historickém centru a prý je to poznat. Podle mě je to pořád moc, ale prý už se dá centrum pohybovat i jinak, než prodírání davem.
Re: Dubrovnik
05. 06. 2019 09:14
No kéžby. Ale i tak je to hodně... Jak se to tedy řeší? U vstupuje turniket?
Re: Dubrovnik
05. 06. 2019 10:10
Žádné turnikety. Ten počet turistů uváděný v různých zdrojích 4 - 5 tisíc není žádné exaktní číslo. Dosáhli toho omezením vjezdu velkých výletních lodí.
V roce 2018 to dělali ještě nějak na divoko a operativně. Letos už mají nějak smluvně ošetřeno s provozovateli výletních lodí, že v jeden den přistanou maximálně 2 lodě. Jen pro představu, v dobách největší divočiny tam občas kotvilo lodí sedm. Mluvil jsem s jedním průvodcem co tam zažil těch lodí šest a prý to bylo peklo na zemi.
Takže abych to shrnul, pro návštěvníky co přijedou autem, žádné omezení vstupu.
Re: Dubrovnik
05. 06. 2019 10:23
Ok. Děkuji za upřesnění.
Re: Dubrovnik
06. 06. 2019 22:40
Ahojte,v sezóně mají zaoceánské (nejen) cruseiry pravidelný řád,ve čtvrtek,pátek a sobotu přistanou 3 denně,zůstávají den,v neděli k polednímu už je klid,ale- ve městě je vedro,obchody s výjimkou zmrzliny,potravin a restaurací zavřené,hradby a památky otevřeno.Není špatné zaparkovat (krom městských garáží) kdekoliv jižněji (cca 8 km) v Kupari (u pláže),Srebrenu (podzemní dost velké parkování v obchoďáku),i venku kolem hotelů,v Mlinech, a dojet městskou dopravou (oranžové busy Libertas ,linka Dubrovnik-Cavtat, busy č.10 za naposled 12kun),jezdí co čtvrt hodiny,zastávky v uvedenách místech max.500m od sebe a do DBV je to tak 10 min,vystupuje se nahoře nad městem -nejvyšší bod ,přejít silnici a po schodech parkem rovnou do st.města.Zpátky se dá i po moři -menší Vivada (kolem 30 lidí pobere)jezdí co půl hod.ze starého přístavu a přistanou ve Srebrenu,Mlinech 2x,na Platu (jede dál do Cavtatu),cesta asi 20 min-hezká ,hlavně na focení.
Re: Dubrovnik
10. 06. 2019 21:23
andulka, super zpráva! Díky.
avatar Re: Dubrovnik
21. 01. 2021 14:46
... včerejší "pijavica" u Dubrovniku ...

[www.youtube.com]
[www.jutarnji.hr]

smileys with beer
avatar Re: Dubrovnik
22. 01. 2021 09:17
pěkné, ale kdepak asi spadne slaný déšť?
Re: Dubrovnik
22. 01. 2021 11:35
Zažil jsem a to několikanásobnou pijavicu někde mezi Splitem a Šibenikem. Škoda, že mě tenkrát otázka, kde spadne ta slaná voda, nenapadla. Mohl jsem olíznout auto. Pravda je, že tenkrát se po dálnici nedalo jet rychleji jak 20 km/hod a většina to vzdala a zastavila. Pochlubili jsme se se zážitkem domácím a od nich jsme se dozvěděli, jak je to nebezpečný úkaz. Jednak vás vítr může přemístit jinam, ale v tom víru se můžete i utopit.
avatar Re: Dubrovnik
22. 01. 2021 14:53
... jo jo ... někdy si počasí dělá co chce ...
[www.youtube.com]

smileys with beer
Re: Dubrovnik
02. 02. 2021 15:54
Dnes a zítra slavnost sv. Blažeje v Dubrovníku - Stradumu a zaroveň Dan grada Dubrovnika.

[www.whatsupcams.com]

[www.chorvatsko.cz]
Re: Dubrovnik
13. 07. 2022 23:42
nemá někdo praktickou zkušenost jak je to teď s parkováním v Dubrovníku?
Naposled jsem tu byl v roce 2015 a to jsem to po pár pokusech zaparkovat vzdal.
Re: Dubrovnik
14. 07. 2022 07:22
Celkem bez problémů se dalo zaparkovat tady: [www.google.cz]
avatar Re: Dubrovnik
14. 07. 2022 08:54
Rhinos: Potvrzuji to parkoviště co poslal Zdevel. Tady je i odkaz na Mapy.cz. Byli jsme tam minulý rok v sezoně. Po marném hledání místa v centru jsem narazil na toto kryté parkoviště. Parkovacích míst je tam dost a do centra to není tak daleko. Myslím že i WC tam bylo. Cena za parkování nebyla "lidová", ale v centru jsem viděl i dražší parkoviště.
avatar Re: Dubrovnik
21. 07. 2022 08:45
Včera jsme toto parkoviště viz. Výše vyuzili. Centrum bylo plné a nebo pro místní.
avatar Re: Dubrovnik
21. 07. 2022 09:54
taktéž ho používám a je super, vždy místo a všude blízko. Pokud potřebuji parkovat v novém městě, tak volím podzemní parkoviště v business centrech parkoviště
avatar
mdr
Re: Dubrovnik
21. 07. 2022 14:20
Kolik se tam platí?
avatar Re: Dubrovnik
22. 07. 2022 10:32
Mám dojem že to bylo kolem 40Kn/hod.
avatar Re: Dubrovnik
25. 07. 2022 11:07
Nepamatuji si ceny za parkování. sad smiley
Re: Dubrovnik
28. 12. 2022 11:21
Znalci Dubrovníka, nevíte náhodou, co je to za dům "KAČUO" a případně jeho historii ? Přesná poloha zde - KAČUO
Je to nádherná obří vila s velkým super pozemkem, ale strašně zanedbaná. Kdybych uměl hledat v HR katastru nemovitostí, věděl bych víc.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Dubrovnik
28. 12. 2022 14:43
Viz "Vila Čingrija" smiling smiley Na YT i pár videí. Vlastníkem je město Dubrovník.

[oss.uredjenazemlja.hr]


[oss.uredjenazemlja.hr]

Martin
Re: Dubrovnik
28. 12. 2022 16:34
Děkuji, to byla rychlovka! smiling smiley
Nevíte, kde zjistit něco z historie? Já to tipoval na nějakého komouše, podle architektury a použitých materiálů snad dokonce nějaký fašista z II.SV.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Dubrovnik
28. 12. 2022 17:10
Re: Dubrovnik
28. 12. 2022 17:41
Díky chlapci smiling smiley Napadla mne podobnost s Kramářovou vilou, jen v "trochu" horším stavu, ale že to bude až tak podobné, to jsem nečekal. Kramář koukal na Prahu, Čingrija na moře a pobřeží.
Samotná vila je zavřená, ale pozemek je volně přístupný a v každém kousku genius loci. Miluji taková místa, tohle jsme objevili náhodou - vystoupili jsme z autobusu na kopci, že na Pile dojdeme procházkou hezky z kopce. Strčil jsem nos do otevřené branky a ono tam tohle. Ten pozemek (a snad i vila) musel být opravdu velmi promyšleně zastavěn a luxusně zařízen. Jen škoda, že město Dubrovník to nechalo takto zdevastovat.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.