Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dubrovnik

Autor Thamuz 
Re: Dubrovnik
04. 06. 2019 07:11
Tak mám nové info.. Jelikož už jsme v Dubrovníku byli několikrát v různé měsíce, tak jsme chtěli zkusit "teď" červen. Nezkusím asi sice důvodem je: Hra o trůny. Díky ní tam bude zbytečně mnoho dalších lidí. Mj. na Islandu, kvůli návštěvníkům-nájezdníkům na "cíle a místa" zmiňované hry museli definitivně zavřít a teď si nepamatuji zda to byly vodopády nebo jeskyně. Chytil jsem to v autě ve zprávách na radiožurnálu. Takže ani Šibenik (také se tam točilo). Tož tak. .)
04. 06. 2019 15:36
To že v Dubrovníku přibylo lidí kvůli GoT je zpráva stará asi 4 roky.
Podstatný v tomhle směru je, že loni Dubrovník zavedl omezení maximálně 4000 lidí v historickém centru a prý je to poznat. Podle mě je to pořád moc, ale prý už se dá centrum pohybovat i jinak, než prodírání davem.
05. 06. 2019 09:14
No kéžby. Ale i tak je to hodně... Jak se to tedy řeší? U vstupuje turniket?
05. 06. 2019 10:10
Žádné turnikety. Ten počet turistů uváděný v různých zdrojích 4 - 5 tisíc není žádné exaktní číslo. Dosáhli toho omezením vjezdu velkých výletních lodí.
V roce 2018 to dělali ještě nějak na divoko a operativně. Letos už mají nějak smluvně ošetřeno s provozovateli výletních lodí, že v jeden den přistanou maximálně 2 lodě. Jen pro představu, v dobách největší divočiny tam občas kotvilo lodí sedm. Mluvil jsem s jedním průvodcem co tam zažil těch lodí šest a prý to bylo peklo na zemi.
Takže abych to shrnul, pro návštěvníky co přijedou autem, žádné omezení vstupu.
05. 06. 2019 10:23
Ok. Děkuji za upřesnění.
06. 06. 2019 22:40
Ahojte,v sezóně mají zaoceánské (nejen) cruseiry pravidelný řád,ve čtvrtek,pátek a sobotu přistanou 3 denně,zůstávají den,v neděli k polednímu už je klid,ale- ve městě je vedro,obchody s výjimkou zmrzliny,potravin a restaurací zavřené,hradby a památky otevřeno.Není špatné zaparkovat (krom městských garáží) kdekoliv jižněji (cca 8 km) v Kupari (u pláže),Srebrenu (podzemní dost velké parkování v obchoďáku),i venku kolem hotelů,v Mlinech, a dojet městskou dopravou (oranžové busy Libertas ,linka Dubrovnik-Cavtat, busy č.10 za naposled 12kun),jezdí co čtvrt hodiny,zastávky v uvedenách místech max.500m od sebe a do DBV je to tak 10 min,vystupuje se nahoře nad městem -nejvyšší bod ,přejít silnici a po schodech parkem rovnou do st.města.Zpátky se dá i po moři -menší Vivada (kolem 30 lidí pobere)jezdí co půl hod.ze starého přístavu a přistanou ve Srebrenu,Mlinech 2x,na Platu (jede dál do Cavtatu),cesta asi 20 min-hezká ,hlavně na focení.
10. 06. 2019 21:23
andulka, super zpráva! Díky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 8
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.