Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Šnorchlování v Chorvatsku !!!

Autor kareldc 
Šnorchlování v Chorvatsku !!!
02. 08. 2007 21:50
Dotaz přemístěn do rubriky"Ostatní". K.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kareldc (02. 08. 2007 22:12).
Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
13. 08. 2007 16:50
Lidičky ještě jaké pláže se vám na Pelješaci nejvíce líbili? Chtěli bychom fakt klid a rádi šnorchlujeme celá rodina, předem dík za každé info.
Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
13. 08. 2007 16:52
petulacka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Lidičky ještě jaké pláže se vám na Pelješaci
> nejvíce líbili? Chtěli bychom fakt klid a rádi
> šnorchlujeme celá rodina, předem dík za každé
> info.

ahoj, chtěl jsem tě odkázat do Viganj, no nic ....thumbs up smileymoody smiley
Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
13. 08. 2007 16:54
hopetr smiling bouncing smiley vezu sebou ještě dvě puberťačky, tak myslím že ani ne, ale díky..
Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
13. 08. 2007 16:56
promiň za to rýpnutí a přeju pěknou dovču smileys with beer
Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
13. 08. 2007 17:01
jasně i já si občas rýpnu a to asi každý, děkuju ti a tobě přeju to samé, jestli se teprve chystáš smileys with beer
avatar Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
02. 07. 2008 08:47
Často vidíme tento druh medůz - mohl by jste mi někdo napsat, jak se jmenuje a jestli není nebezpečná? Díky


Kořenoústka hrbolatá, velmi slabý jed - nevím o nikom, kdo by cítil pálení, děti to berou du rukou...
MichalA
Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
06. 07. 2008 21:56
Ještě takový dovětek k medúzám a dá se říci i ke šnorchlování: ne každý to ví, ale jed medúz (a většiny ostatních mořských živočichů) je termolabilní. Velmi pomůže postižené místo co nejrychleji zahřát na co nejvyšší teplotu - jakou ještě postižený snese. Stačí nahřát kámen nebo potápěčské olovo či podobný předmět na vařiči. Z Itálie mám zkušenost z černým mramorem, dostatečně vyhřátým od slunce (osmiletou dceru požahala medúza, holka dost brečela, za 10 minut od ohřátí místa bez bolesti a na kůži pouze tmavší skvrna - kamarád, požahaný stejným druhem ve stejnou chvíli to neudělal a 3 dny si nemohl dát na popálené rameno ani tenkou košili, jak to bolelo, nemluvě o puchýřích).
avatar Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
07. 07. 2008 13:06
Michale, to je rada nad zlato, díky! thumbs up
Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
18. 07. 2008 10:48
Chtěl bych si koupit už nějaké lepší potápěčské brýle a šnorchl + ploutve. Jaké byste doporučil. Třeba web shop. Mám doma asi dva roky staré a nejsem s nimi moc spokoje.
A ještě prosím o jednu radu: Co dělat aby mě při šnorchlování do větších hloubek neboleli uši. Pokud jsem byl naposled v Itálii, tak moře super, ale jak jsem se potopil hlouběji tak mě začali strašně píchat uši jak když by mě měl prasknout bubínek. Zkoušel jsem finty jako si na hladině ucpat nos a fouknout až to jak luplo, ale to stejně nepomohlo. Může to být tím, že jsem měl brýle a šnorch obyčejné a trochu do nich teklo???

Dík za rady a postřehy.
Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
14. 08. 2008 10:40
to Misan007
vzhledm k datumu vašeho dotazu možná pozdě k vyrovnání tlaku mezi středním uchem a okolní atmosférou slouží tzv. Eustachova trubice to co děláte je v principu dobře jen to nelze dělat na hladině, ale při pronoru při tlaku v uších ucpat nos a fouknout při ponoru do větších hloubek nutno postup opakovat. Nětěsnost masky nemá vliv stejný postup lze použit i při ponoru bez masky naopak trocha vody se dá použít když přestanou fungovat sliny rozetřené po skle jako smáčedlo fungovat a maska se potí jako stěrač bez toho, že budete sundávat masku.
Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
14. 08. 2008 10:49
jetšte k té vodě v masce i té se dá zbavit bez sundáváni masky pri vynořování přidržíte masku rukou na čele a vydechujete nosem do masky timto postupem lze nasadit masku i pod vodou.
Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
14. 08. 2008 20:39
Byl jsem 2x na pelješaci a plaže byly malé a nepřeplněné voda čistá a v městečku Mokalo je potopený vrak,který jde vidět z hladiny a končí někde ve 16m parada na šnorchlování
avatar Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
14. 08. 2008 21:28
Parada, dik za tip.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Štír (09. 05. 2013 18:48).
avatar Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
05. 07. 2010 14:55
Chci se zeptat šnorchlařů a zároveň se podělit o zkušennos z měřením hloubky.Je mi jasné že existují náramkové hloubkoměry ale mě jde i o jiné způsoby jak zjistit v aktuálním místě hloubku.Já se potopím do max.10 m hloubky s tím abych měl čas DO 30 sek.u dna něco udělat.Používám proto jednoduchou pomůcku a to provázek 10.5 m dlouhý s tím,že je označen každý díl tj.metr zvlášť a to od 1-4 m malé uzlíky za sebou 5 m velký uzel a od 5 m je vždy velký uzel s jedním až čtyřmi uzly po hl.9 m.Na konci je jednoduchá a malá cívka,s připevněním na zápěstí(raději na gumičku,ta se dá v případě nouze utrhnout).Protože mám i kameru s foto.určenou do hl.10 m hlouběji to raději nezkouším,i když jsem zkusil hl.12 m ale jen na "dotyk" dna a zase zpět.To se dá až po několika dnech potápění a s fíglem "fouk do ucpaného nosu".Takže v místě prvního potápění vyrazím zjistit hloubku,a také jaké proudy se tam nacházejí.Dál potřebuji vymyslet, jak uchytit Canon D 10 před pot.brýle.Přemýšlím o zakoup.jedněch brýlí zvlášť k tomuto účelu a jejich úpravu.Pokud se mi to podaří také to nejdřív vyzkouším a foto hodím sem.Jde mi o to,abych měl možnost "pracovat rukama"nezávisle na natáčení videa.....To mě napadlo při mích výletech na bajku přírodou nebo na na tratích singltreku kdy jsem si zhotovil ze starého stativu držák na řidítka a tak mohu natáčet pěkné videa z tratí...
Díky za vaše postřehy.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
05. 07. 2010 19:41
No Radku, pro tvoji potrebu by byl asi nejvhodnejsi jednoduchej naramkovej hloubkomer treba od Uwatecu ( cena cca 3000kc ) ukaze ti hloubku, teplotu vody, cas a ponory uklada do pameti. Ja osobne na pristrojove potapeni pouzivam pocitac Suunto D4 ale ten je pro nadechove rekreacni potapeni asi zbytecne drahej. Mas li zajem mohu ti poslat link kde toho Uwateca sezenes.
avatar Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
07. 07. 2010 13:02
Děkuji můžeš poslat na mail.Zde je foto provázk.hloubkoměru:
a zde je můj výrobek týkající se snadného upevnění slunečníku,stačí zatlouci a zasunout.Vyzkoušeno drží jak židovská víra....

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
29. 07. 2010 16:21
Milane tak jsem nakonec pořídil toto:
Už jsem je vyzkoušel v bazénu,dobrý,učím se s tím nyní předpověď počasí...ale provázk.hloubkoměr beru ssebou

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
30. 07. 2010 09:53
No vida, to uz je bezpecnejsi reseni smiling smiley Tak at slouzi, premieru pod morem mas za dverma smiling smiley Ja pouzivam pro potapeni tento pocitac D4



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Štír (30. 07. 2010 09:59).
avatar Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
30. 07. 2010 13:51
Pěkná mašina.Na tvé potápění s bombou super,já jdu max. do 10 m.na hubu a to až po nějakém 3-4 dni potápění.Tohle má baromert,kompas,hloubkoměr na 40 ponorů.Jednou bych se chtěl potápění věnovat víc,a jít do toho naplno...uvidím.Zatím jsem magor do cyklistiky a to mě drží skoro 25 let.Ale jinak díky za typy.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
08. 06. 2011 15:55
Zdravim, mohli by ste mi poradit nejaku vhodnu oblast na snorchlovanie v okoli Biogradu ? Diky
Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
09. 05. 2013 11:17
Ode dneška v Lídlu akce na: [www.lidl.cz]

V září ji "smočím" v Jadránku, ale je možno filmovat a fotit i na souši.
avatar Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
09. 05. 2013 18:51
skoda ze je jenom do max 3m :-(
Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
09. 05. 2013 22:45
Mně to stačí, stejně vzhledem ke své přísně konfekční postavě, mám vždy hlavu nebo nohy nad hladinou ! thumbs up smiley

Když jsem chtěl vylovit z asi 3,5m krásnou škebli, musel jsem nakonec vzít do rukou velký šutr a pomoci něj jsem se dostal až na dno. Tam jsem jej pustil, rukou hrábl mimo a už jsem hučel nahoru. Manželka, která to viděla, to popsala tak, že po vynoření jsem byl jednu chvíli jen po kolena v moři a pak po dopadu jsem ve finále vypadal jako Vorvaň.
Nevím jak vypadá vorvaň, ale mám takový neidentifikovatelný pocit ! thumbs up smiley
Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
10. 05. 2013 08:49
" Fešná " rybka to teda je -- [www.zabaci.cz]
avatar Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
10. 05. 2013 09:02
Mirus - s tou naší "konfekční" postavou se to také nechá naučit. Ale chce to cvik. Když jsem se potápěl přístrojově, musel jsem mít 12kg opasek, abych se dostal dolů.
avatar Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
10. 05. 2013 10:30
avatar Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
10. 05. 2013 12:08
Štíre tvému smíchu rozumím. Však jsem to napsal pro pobavení lidí co se potápí přístrojově a ví o čem je řeč.
avatar Re: Šnorchlování v Chorvatsku !!!
10. 05. 2013 12:18
Mirusku: když se potopím já, tož Ty musíš také thumbs up smiley - a jaké pěkné mušličky vynáším ze dna yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.