Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

vlastní nafukovací člun (+elktromotor)

Autor pally 
vlastní nafukovací člun (+elktromotor)
16. 07. 2007 10:24
Zdravím,
do chorvatska uz jedu po nekolikate.Nadherne more vyborne potapeni.Jsem fanda do freedivingu ,takze zvazuju poridit nafukovaci clun s malym zavesnym elektromotorem.Moje otazka vsak zni : je nutno mit nejake specialni povoleni na plavbu s takovymto clunem kolem pobrezi??Minuly rok jsem videl spoustu takovych clunu ale nejsem si tim jisty.Muzete nekdo prosim poradit ?? (rad bych se vyhnul pokute,nebo necemu podobnemu).DEKUJIeye rolling smiley
avatar Re: vlastní nafukovací člun (+elktromotor)
16. 07. 2007 10:29
Okolo téhle problematiky je toho hodně ve vlákně Jachting na Jadranu - stačí chvíli hledat.
Re: vlastní nafukovací člun (+elktromotor)
19. 07. 2007 06:44
to Pally

Vinětu nemusí mít plavidlo na vesla, stejně tak i plavidlo, jehož délka je menší než 2,5 metru nebo má výkon motoru menší než 5kW

zde je vice: [www.chorvatsko.cz]

jen bych možná zvážil,jestli by nebylo lepší jit do spalovacího motoru
zdůvodu výkonu a slané vody
což neznamená že všechny spalovací motory mohou na slanou vodu

zjisti si u výrobce jestli lze používat motor na slané vodě.
Od loňského roku platí nařízení č.970 z května 2007, kterým se mění délka člunu s vinětou od 3 metrů.
Žádný z chorvatských lemplů, kteří dělají tyto a podobné chytré servery si toho ještě nevšiml. Na stránkách MDCR.cz to je
a upozorňují na to na croatia.hr. A jsou změny v cenách vinět!
prt
Re: vlastní nafukovací člun (+elktromotor)
03. 06. 2008 13:45
to co říká tatas je zajímavé zkusím ověřit na stránkách mdcr.cz

pally: podívejse na téma jachting rozebírali jsme to tam i já letos jedu z elektromotorem
prt
Re: vlastní nafukovací člun (+elktromotor)
03. 06. 2008 14:27
zkusím vložit odkaz na stránky mdcr

pravidla pro plavbu
prt
Re: vlastní nafukovací člun (+elktromotor)
03. 06. 2008 14:30
když jsem to dočetl tak jsem zjistil že je to starší nařízení z května 2006, které bylo myslím loni změněno na 2,5m
Anonymní uživatel
Re: vlastní nafukovací člun (+elktromotor)
04. 06. 2008 09:51
Jo, ale zase to změnili pro letošek na 3 m
avatar Re: vlastní nafukovací člun (+elktromotor)
07. 07. 2009 13:40
Ahoj Tomme, nevím kde jsi sehnal tuto informaci. Ale já jsem letos v červnu platil na kapitánce přesně podle zákona z roku 05
takže přeně podle tabulek tak jak jsou uvedené v sekci jachting. (A to tam mám známáho a platím to už třiroky.)
Re: vlastní nafukovací člun (+elktromotor)
07. 07. 2009 13:57
to sjna:
maji v tom borcus:-) uz v NN 40/06 je zmena na 3m.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (07. 07. 2009 14:16).
avatar Re: vlastní nafukovací člun (+elktromotor)
08. 07. 2009 08:08
Jo, tak to sedí. Ale člun 2,50 - 2,70 m (podotýkám že se měří okrajové hodnoty) a ještě s elektrickým motorem je jen opravdu tak akorát na ploužení okolo břehu a za velmi klidného moře a v jedné osobě. Jinak je to podle mých zkušeností hazard. Když víme jak rychle se může počaí změnit. (Fór je v tom že všechny stabilnější čluny jsou od 3,10m nahoru a za ty se všechny platí, podotýkám že s jakýmkoli motorem)
A kapitánie i námořní policie to moc dobře vědí. Ale to už je na jiné téma.
Re: vlastní nafukovací člun (+elktromotor)
08. 07. 2009 09:15
ja mel 2,5m + 5HP a uzil jsem si dost :-) hned po druhe sezone jsem ho prodal(ne z duvodu motoru, ale clunu).Ted uz to snad bude lepsi.Jinak je pravda jak pises po 3,10m jdou jak slepice po flu.. .:-)
Re: vlastní nafukovací člun (+elktromotor)
08. 03. 2010 12:47
My jsme se kdysi do 2,4m člunu s 3,3HP motorem vešli 2 dospělí (to mám přes 2 metry) a 2 malé děti. Bylo to sice náročné, ale pořád o moc a moc lepší, než nemít žádný člun ...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.