Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)

Autor Martplis 
avatar Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
29. 07. 2012 21:39
Je li maska ( brejle ) nova doporucuje se ji na par hodin namocit do jarove lazne kvul odmasteni ( vice jaru ) - toto je dobre opakovat nekolikrat za sezonu. Jinak klasicky pred ponorem plivnout a rozetrit - pro nekoho ekl ale funguje - stakhle osetrenou maskou vydrzim pod vodou nekolik hodin bez mlzeni :-)
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
29. 07. 2012 22:53
já to dělal tak, že po každém potápění jsem sklo umyl v jarové vodě. Pak jsem zkoušel i rozetřit sliny, ale pořád se sklo mlžilo :-( Zkusím tedy ještě to vložení do jarové vody na delší dobu a snad se to zlepší :-)
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
07. 08. 2012 11:58
Letos jsem vyzkoušel (úspěšně). Brýle a obličej musí být suché. Pak jsem navlhčil pouze gumu, nic se nerosilo a brýle těsnily.
Jarda
avatar Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
07. 08. 2012 21:48
maska ( brejle ) tesni a nemlzi se i mokre, jak bys chtel pod vodou kdyz jses nucen masku sundat zajistit jeji suchost ? Bezne masku pod vodou sundavam - sundam nandam vyleju vodu a nic se nemlzi, zakldem je radne a pravidelne odmastovani, hodne pomaha pri koupi nove masky sklo zevnitr opatrne opalit a pak dat do jarove lazne na par hodin. Tez nezapominejte nejenom masku ale i treba snorchl a ostatni pota potreby radne oplachnout sladkou vodou - NIKDY nesusit na slunicku - to plati i pro neopreny a pod ... :-)
avatar Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
08. 08. 2012 15:18
Štír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bezne masku pod vodou
> sundavam - sundam nandam vyleju vodu a nic se
> nemlzi, ... :-)

Jakým způsobem dokážeš vylít vodu pod vodou ? confused smiley
avatar Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
08. 08. 2012 16:22
staci lehce zaklonit hlavu dozadu, ukazovakem pridrzet zlehka masku za horni okraj ocnice uprostred a vzduch vyfouknout nosem - bubliny vytlacej vodu z masky. Nedokazu si predstavit treba pri hloubce 30m pod vodou jak du kvul vyliti masky na hladinu :-) toto se da pouzit i pri snorchlovani i kdyz tam je to asi zbytecny :-)
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
14. 08. 2012 14:09
Zdravím,
protože mám masku, kterou jsem si kupoval a vyzkoušel na můj obličej, tak mi do nich nezatéká a nemusím nic vylévat. Šnorchl vyfukuji.
Jarda
avatar Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
14. 08. 2012 14:59
ono ani nejde o to zda zatejka ci ne ale pri potapeni sou proste obcas situace kdy se Ti do masky dostane voda ( treba ti ji nechtene schodi ploutvema ci machajicima rukama neopatrnej potapec co plave kolem Tebe ... atd ) , potapim uz nakej ten patek a tech situaci kdy jsem nedobrovolne musel masku vylejvat sem uz par zazil ...
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
12. 04. 2013 19:05
Ahoj, jsem si vědoma, že diskuze je to staršího data, ale mám dobré zkušenosti s Lošínem a navíc je tam potápěčská škola a možnost výcviku
přeji hezké léto
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
09. 06. 2013 08:05
Ahoj K tomu vyfukování masky - jak jsem delal OWD tak dlouhou dobu jsme to trenovali. Kdo to neudelal neudelal zkousky. Byla to samozrejme jenom cast zkousky :-) Jinak máte někdo dobré místa na šnorchl v Živogošče? Jinak výborná zkušenost v Pakoštane :-) jak šorchl, ponor ze břehu tak i z lodě.
avatar Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
09. 06. 2013 21:01
Jen upozornuji ze pristrojove potapeni v HR krapanek podrazilo, jeden ponor ze brehu cca 20 euro, ponor z lodi cca 30 - 40 euro, ponor na vrak cca 45 - 60 eur podle lokality, v pripade ze chcete potapet bez asistence potapecske zakladny stoji rocni povolenka 2400 kn, jina moznost legalniho potapeni v HR neni a pokuty sou hodne vysoke v radu tisicu kun. Toto se samozrejmne netyka organizovanejch potapecskejch zajezdu. Jinak momentalne potapim kolem Peljesacu a viditelnost pod 20m je paradni a voda ma prijemnejch 18 stc, v tejdnu se chystame pod 30m tak podam info jak tam bylo ... :-)
avatar Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
20. 06. 2013 09:09
... co je to prosím za zařízení, kde je kompresor na hladině a tlačí vzduch hadicí pod vodu ( asi do omezené hloubky ) ...
takže kdo se potápí pod vodou může dýchat vzduch bez bomby ... ?
díky
smileys with beer
avatar Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
21. 06. 2013 09:27
paklize mu z hladiny pumpujou vzduch bud do special obleku jako od Vernera nebo ma dlouhou hadici k automatice co ma v puse tak ano ale platej uplne stejny pravidla bezpecnosti jako by mel potapec flasku na zadech - vetsinou se to pouziva pro nejake opravy cehosi na dne a pod - pro normalni potapeni to neni - kdo o potapeni nic nevi a nema platnou potapecskou licenci tak se tomu vyhnete velkym obloukem za pripadnej pruser kterej muze zkoncit vaznym zranenim to rozhodne nestoji ...
avatar Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
22. 09. 2015 21:09
oprava ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (23. 09. 2015 09:04).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.