Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cyklistika

Autor saturnin 
Cyklistika
04. 05. 2009 13:18
Jedeme do Sv. Petaru na Moru, bereme kola...Neznáte tuto lokalitu někdo, jestli je vhodná na cyklistiku? Nevíte, kde bych našla cykl. mapy?
avatar Re: Cyklistika
16. 06. 2011 16:34
Čus Pražáci líbilo se mi,jak spousta z vás sedla ráno na kolo a šustila do rachoty...správný přístup.Já jsem sice ze severu čech ale nenechám vás v tom,vyrazím na noční směnu taky na kole,mám to 25 km.No to by čuměli kdybyste to zítra zopákli,co???

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Cyklistika
06. 04. 2012 13:23
Ahoj, nechci zakládat nové téma:
takže je sezóna, že spousta lidí jedzí teĎ autem směrem istrie, krk, lošinj apod. s kolem.
Máte s tím nějaké zkušenosti?
- zajímá mne počasí, lidi, ubytko, otevřenost služeb, cyklo infrastruktora apod. Moc toho tady není .)
avatar Re: Cyklistika
08. 04. 2012 23:06
Nevím, jak na Istrii, ale na Pelješaci není problém. Cyklo stezky tam jsou, na každém infu dostaneš zdarma plán cyklotras a i v terénu jsou trasy značeny a popisovány kam vedou. Pokud pojedeš v září, nebo na jaře tak to nemá chybu.
PS: včera jsem se z Pelješace zrovna vrátil
Re: Cyklistika
10. 04. 2012 17:00
Ahoj Radku,
smiling smiley no původně jsem chtěl napsat, že se ptám na Istrii .... ALE smiling smiley když už jsi se vrátil včera, tak povídej, přeháněj !! zajímá mne to samé a ještě více ! smiling smiley
avatar Re: Cyklistika
12. 04. 2012 12:20
Cooudy,
nevím co bych více psal. Snad jen ještě pro doplnění, že cyklotrasy na Pelješaci vedou i po místních nezpevněných cestách, po kterých se dá vyhnout hlavní silnici a kde nepotkáte téměř žádné auto (pokud to nebudou vinaři jedoucí z a nebo na vinice) a spíše se každému naskytne možnost podívat se do nádherných zákoutí, výhledů, ... kam se běžný turista bez kola nedostane. Pokud tam budeš jezdit v létě, tak velká zásoba vody je nutností. Co ale na těchto trasách potkáš je suchozemská želva, různé druhy hadů (malí i velcí), Pelješackého šakala, lasice, ... a nepřeberné množství rostlin. Místní domorodci na cyklisty nekoukají zle a plně si uvědomijí, že turismus je pro ně díky izolaci od zbytku Chorvatska docela zajímavý příjem k jejich hlavní obživě, kterou je zemědělství. Když bych to porovnal třeba s jižní Moravou, tak taková "masáž" to tam není. Můj názor je ale ten, že je to dobře. V období jara a podzimu (říjen, listopad) tam může být někdy problém sehnat ubytování. Není to z důvodu, že by ubytovací kapacity byly obsazené, ale hlavně proto, že v tuto dobu mají místní plno práce v zemědělství a ubytovací kapacity připravují na další hlavní sezonu. Proto je nejlepší si předem naplánovat doma trasu včetně míst, kde budete chtít bydlet a domluvit si to s ubytovateli také dopředu. Orebič a Korčula tam lze najít i celoročně prodejnu s náhradními díly na kolo. Ale je nutno počítat s tím, že tam může být omezený sortiment.
avatar Re: Cyklistika
12. 04. 2012 13:29
Jednoduchý popis cyklostezek - mimo Pelješac - je tady - od Admina: [www.chorvatsko.cz]
Re: Cyklistika
12. 04. 2012 16:42
Díky Rero, už na to koukám.
avatar Re: Cyklistika
29. 06. 2012 14:06
Něco pro cyklisty
[www.blesk.cz]
avatar Re: Cyklistika
12. 11. 2012 15:33
Přihlašování započne až po 1.1.2013 na webu Tour de Ralska....takže jestli již plánujete co na jaře..zde je motivace.


Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Cyklistika
01. 06. 2014 10:10
Již neholduji cyklistice, protože mi to nedovolí tělesná schránka, ale na ČT jsem viděl zajímavý pořad a tak jsem se na to mrknul. Viz odkaz.

[www.geotour.cz]
Re: Cyklistika
09. 12. 2014 13:00
Zdravím všechny. Celkem dlouho jsem tu nebyla a teď se v těch sáhodlouhých vláknech už moc neorientuji, ale zkusím pověsit svoji otázku sem.
Poslední roky jezdíme většinou na cyklistické dovolené, válení se u moře mě nějak přestalo bavit. A teď hledám možnost, jak to skloubit. Nechci organizovanou dovolenou kolo-loď, měla bych spíš představu najít místo, odkud by se dobře vyjíždělo po okolí, tak aby se dalo třeba každý den koupat jinde; řekněme v okruhu nějakých dvaceti-třiceti kilometrů od ubytování. Rozumné kopečky nevadí, ale vrchařské prémie by to zrovna být nemusely. Plus aby vůbec byla možnost si takhle vyjíždět jinak než jen po frekventovaných silnicích... Termín bych si představovala hodně v předsezóně, kdy ani ta vedra, ani provoz ještě nebude nijak dramatický, ale zas aby voda byla už na koupání (tak nějak přelom května a června asi). Ideální by byl nejspíš nějaký ostrov, ale není podmínkou.
Může být klidně i kemp s vlastním stanem. Možnost nechat někde auto a pak se i s tím stanem posouvat týden až deset dní po nějakém větším okruhu na kolech by taky nebyla špatná volba, ale myslím, že nocležníky na jednu-dvě noci tady moc v oblibě nemají. :-) Mám takhle zprubnuté pobřeží Baltu a Severního moře a pak taky rakouská jezera, tohle všechno jsou cyklisticky přívětivé oblasti, ale jestli by to takhle nějak šlo i v Chorvatsku, to vlastně nevím. Sice jsem tam spoustu let jezdila a to na různá místa, ale z tohoto hlediska jsem se nikdy okolím nezabývala (kolo jsem koupila až po životním zlomu, se kterým se i ty změny volnočasových preferencí pojí) a teď se snažím něco vylovit v paměti a nic moc výsledky...
Za každé tipy a postřehy v duchu naznačeného tématu budu ráda.
avatar Re: Cyklistika
09. 12. 2014 13:31
Můj brácha si na cyklistiku nemůže vynachválit ostrov Murter a okolí. Spávali pod stanem v kempu Slanica, odkud vyráželi po okolí.
avatar Re: Cyklistika
19. 02. 2015 18:29
jedna fotečka ze sv.Jure z loňského června


Re: Cyklistika
11. 08. 2015 12:05
Zdravím, jak je to s převozem kol (na autě, resp. na tažném) trajekty?
avatar Re: Cyklistika
14. 08. 2015 11:04
Kolisto, ani nejsi zpocený. To tě na Sv.Jure vyvezli a ty jsi teprve před vychutnáváním si sjezdu? Nebo jsi těch 23 (?)km do kopce šlapal sám? To bylo skoro jako na Tour de France. Přeji hodně zdraví a hodně dalších "chorvatských" kilometrů.
avatar Re: Cyklistika
17. 08. 2015 23:04
Lenko, uplne stejny jak kdekoliv jinde, vozim kola na taznym a nikdy sem stim nemel zadnej sebemensi problem a na trajektu sem nic nepriplacel ...
avatar Re: Cyklistika
05. 01. 2016 16:13
Ahojte,
nemáte skúsenosti s cykloturistikou v okolí mestečka Poreč na Istrii?
vopred vďaka....smiling smiley
avatar Re: Cyklistika
21. 01. 2016 18:58
Tady jsem něco našel:
[knihy.cyklotoulky.cz]

Tak "dobrý vítr do šlapek".
avatar Re: Cyklistika
22. 01. 2016 07:11
thumbs upthumbs upthumbs up ďakujem....smiling smiley
avatar Re: Cyklistika
24. 02. 2016 05:16
NABÍDKA pro milovníky cykloturistiky: připravujeme ve spolupráci s místními dle zájmu pro skupiny v měsíci květen-červen-září výlety na kolech. Trasy po rovině kolem Bačinských jezer s možností plavby loďkami i fishpicnincem. Dále mandarinkovými plantážemi v oblasti úrodné delty Neretvy-Ploče..možnost i jiných výletů po okolí.

Podmínka: vlastní kola, možnost ubytování dle obsazenosti za třetinové až poloviční ceny /sezony/ v plně zařízených karavanech či chatkách vzdálených cca 20 km..v případě zájmu prosím kontaktujte SZ.
MANDARINKY BAČINA
Re: Cyklistika
19. 04. 2016 15:29
Dnes začal závod okolo Chorvatska

[www.tourofcroatia.com]

live přenos na Eurosportu 2
avatar Re: Cyklistika
31. 05. 2016 18:00
Tak naša "mini" cyklodovča je úspešne za nami... smiling smiley
Cestu som už popísala v doprave,teraz pár viet k Poreču a okoliu očami cyklistu yawning smiley
Ubytovaní sme boli v apartmánoch Pical-asi kilometer od starého mesta,jednoduché -veľmi čisté apartmány so starším nábytkom,na prespatie úplne postačuje-cena veľmi priaznivá-92€ 4 noci aj s parkovným.
Výhodou je poloha blízko peknej pláže s výhľadom na mestečko a zázemie hotela Valamar Zagreb-bazén,reštaurácia,bar...
V okolí jazdí všeobecne veľa cyklistov-popri mori sa dá cestičkami navštíviť prázdninové letoviská Plava Laguna,Zelena Laguna,Funtana-až do Vrsaru.Komu sa nechce kľučkovať medzi chodcami,bežcami,korčuliarmi-môže ísť po hlavnej ceste-väčšinou hore-dole kopčekmi s miernym prevýšením.V blízkosti hlavnej cesty je aj Aquapark Istralandia a pri Funtane Dino Park .
Smerom k Novigradu je cesta trochu náročnejšia v podobe riadneho kopca pri obci Tar-hlavne smer naspäť od Novigradu.
Čistú rovinu tu nenájdete,ale aspoň sa človek nenudí a aj si zašlape a potom večer lepšie chutí pivko.smileys with beer
Mne osobne sa najviac páčil Rovinj-naozaj krásne mestečko a určite by som sa sem raz chcela vrátiť.Pula ma extra nenadchla,okrem amfiteátru ...
Celkovo sme si túto dovolenku veľmi užili,/ po 12 rokoch sami dvaja spinning smiley sticking its tongue out /počasie nám vyšlo super-dokonca sme sa aj okúpali a opálili- prvé 2 dni.Potom bolo poloblačno,slnko menej pražilo,sem-tam padlo pár kvapiek,ideálne na cyklistiku.
Istria je krásna zelená krajina s vinohradmi,olivovými hájmi a upravenými mestečkami a plážami.More je čistučké,ak keď mňa tie betónové pláže moc neberú...
Viem si predstaviť,že sa sem ešte vyberieme na pár dní s bicyklami,ale takú tú "ozajstnú" dovolenku absolvujeme od Splitu nižšie.yawning smiley
[www.rajce.net]
avatar Re: Cyklistika
12. 09. 2016 14:15
Neví někdo, jestli se dá projet na kole z Makarské do Bašky Vody a dále, aniž by člověk jel po magistrále? Neznám to kolem Promajny a za Baška Vodou. Díky.
avatar Re: Cyklistika
12. 09. 2016 23:57
Makarská - Krvavica - Promajna - Baško Polje - Baška Voda je OK.
Mezi Baškou a Brelou také OK, ale dál na Pisak to už nejde smoking smiley
Z Pisaku to ještě jde do Marušići (letos vyzkoušeno).
avatar Re: Cyklistika
14. 02. 2017 21:09
Vie niekto poradiť pekné cyklotrasy na Hvare? Okrem tých,čo sa dajú "vygúgliť"? yawning smiley
Re: Cyklistika
16. 02. 2017 12:22
to Dada: mám mapu, kde jsou cyklistické trasy zamalované, ale je v pdf, takže můžu zaslat případně na mail. Ale nic světoborného to není, kopíruje to defakto známé cesty. Cyklotrasy jsou na Hvaru, stejně asi jako jinde označeny cedulemi se stupněm náročnosti trasy. Ale třeba trasu Milna přes Malo Grablje na Velo Grablje bych na kole nejel ani jedním směrem. Od Milny děsnej krpál nahoru, opačně zase na rozbitém makadamu o hu....ústa. Tato cesta je značena jako "hard". Ale pěkné poježdění by bylo do Humace po silnici a potom dále po hřebeni, případně sjet pak dolů na Pitve, nebo pokračovat dále po hřebeni na Sv.Ilja a sjet buď do Svirče přes Poljicu, nebo až dále na Dol. Případně až na starou cestu do města Hvar, u vápenky. Projeto autem, takže na kole to taky určitě půjde, na hřebeni je nádherný makadam, super výhledy po celém ostrově. Jen ty cesty dolů bývají horší, hlavně po deštích jsou vymleté, ale pro kolo to nemůže být problém. Nezapomenout, že tunel Pitve je pro cyklisty zakázán, i když skrz něj jezdí.
avatar Re: Cyklistika
20. 02. 2017 09:01
Ďakujem pekne za info smiling smiley
Re: Cyklistika
12. 04. 2017 15:05
V úterý 18.4. začíná další ročník cyklistického závodu Tour of Croatia.Přenosy opět na Eurosport 2.
Určitě bude k vidění spousta pěkných záběrů ze známých míst.Ve středu končí etapa na Sv.Jure!!!

více zde:[www.tourofcroatia.com]

Jirka
Re: Cyklistika
09. 06. 2019 20:17
Ahoj, dá se jezdit na kole mezi Zablače - Solaris - Šibenik - Brodarica - Žaborič - Grebaštica mimo hlavní silnici? Nechce se mi jezdit po okolí a místních plážích autem, na kole pokaždé někde zaparkujeme....thumbs up smiley
Díky moc
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.