Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta na Rab

Autor Tom37 
cesta na Rab
25. 02. 2009 16:43
Letos poprvé jedeme trajektem na ostrov Rab. Má někdo nějáké tipy, jaký je nejlepší čas na nalodění, nějáké zkušenosti, zážitky....eye rolling smiley
Re: cesta na Rab
25. 02. 2009 17:51
určite treba prísť skoro ráno aspoň do 6 - 7 hod. inak dosť dlhé čakačky. Boli sme pred dvomi rokmi. Na trajekt sme prišli okolo 7.30 v sobotu a čakali sme asi 2 hod. Ak by si chcel nejaké bližšie info treba sa spýtať určite odpoviem....
avatar Re: cesta na Rab
25. 02. 2009 18:36
ahoj

koukni na net Jadrolinie a máš tam kdy začínají jezdit,
a snaž se tam být po ranu, samozřejmě je duležité
který den jedeš, protože v sezoně pa a so jsou tam
fronty skoro celou noc.
Jezdí dle planu, ale když je gužva tak nepřetržitě
a i přidavají trajekt a tak se točí 3 najednou.

bob
Re: cesta na Rab
25. 02. 2009 21:59
To je teda pěknej masakrangry smileyMy máme nastup v utery tak snad to bude lepší.Díksmiling smiley
Re: cesta na Rab
26. 02. 2009 08:05
Garantuju Ti, že pokud tam nejedete v sobotu ráno, bude trajekt úplně v pohodě. Absolvoval jsem ho už třikrát ráno v neděli a pokaždé se čekalo nanejvýš 20 minut a bylo to úplně v pohodě.
Anonymní uživatel
Re: cesta na Rab
26. 02. 2009 21:38
Tom37 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Letos poprvé jedeme trajektem na ostrov Rab. Má
> někdo nějáké tipy, jaký je nejlepší čas na
> nalodění, nějáké zkušenosti, zážitky....eye rolling smiley


Něco jsem ti napasal na OSTATNÍ...
Re: cesta na Rab
26. 02. 2009 23:30
Loni v cervnu v sobotu jsem prijel na trajekt v cca 8.00 cekal jsem asi hodinu, za nami se fronta pekne prodluzovala.... vetsi fronta byla ale ve smeru z ostrova !
Re: cesta na Rab
27. 02. 2009 08:48
Předloni jsme se skoro 2 hodiny zdrželi u nehody na dálnici kousek za Lučkem...nehoda se nás naštěstí netýkala... bylo to v červenci a v sobotu ráno... takže nejvytíženější den....přijeli jme k trajektu kolem desáté.... fronta byla k tomu rozcestí, kde se dělí cesta pro najetí doleva a vyjetí doprava.... nakonec jsme čekali asi 2,5 hod, takže docela masakr..... trocha stínu je až mezi prvními domy po hodině čekání... občerstvení až dole u kasy... v autě jsem měl naštěstí autoledničku s nachlazenýma nápojema.... pak už v pohodě...trajekt jezdil asi po 20min...
Re: cesta na Rab
12. 03. 2009 19:09
cca. od 15.7. o víkendech po 7:00 tragédie, čekání kolem 4 hodin. Trajektů tam může jezdit kolik chce, ale protože v Jablanacu může přistát jen jeden tak se to nezrychlí. Ústí je tak malé, že prostě víc jak jeden tam nemůže a ještě nesmí mít velký ponor (tedy větší tam nemohou). Mala Stinica (nový terminál před Jablanacem) je stále v nedohlednu dokonce ani místní neví, že se vůbec něco takového připravuje. Smutné je že hubou ho budují už 4 roky, vázne to na nové silnici z magistrály. [puo.mzopu.hr] Musíte naučit domácí, že prostě v sobotu ne a basta. Já jsem ty svoje už to naučil. Když tam jede na 7 dní, tak než se vzpamatuje z cesty jede zpátky domů. Jednou si pamatuji, že byla fronta až k magistrále, naštěstí jsem jen projížděl okolo. Až terminál ale otevřou nebude už na ostrově vůbec k hnutí (a to není už teď).
Re: cesta na Rab
13. 03. 2009 23:21
Jelikož sem měl nástup v sobotu dopol.tak mě nezbývalo nic jiného než vyjet v pátek a to pro mnohé znamená katastrofický scénář.Soudě podle info.zde na foru. Nic ale takového se nekonalo,nejhorší úsek byl tady po naší milované vlasti,pocházím z LB kraje tak to nějaký kousek na hranice je.
Vyjel jsem okolo 11hod.s tim že stihnu půlnoční trajekt na ostrov kdy je nejmenší provoz.Sekl jsem se o hod.takže po langsam jízdě příjezd okolo jedný ráno do Jablonacu.
Počet aut přede mnou 10.
Po krátké svačince a procházce odpočinek na karimatce vedle auta .
První trajekt jede v pět,cena auto+4lidi 150kn
Nevím jestli jsem měl štěstí,ale cesta tam proběhla bez jakýchkoli problémů,možná trochu Vídeň ale nic extra.
Zato cesta zpět je kapitola sama pro sebe,ale to je zase do jiného vlákna.
Přeji všem kdo letos pojedou šťastnou cestu.
Mě se to letos netýká z důvodů krize,která postihla bohužel naší firmu.Budu mít jiné starosticonfused smiley
Anonymní uživatel
Re: cesta na Rab
14. 03. 2009 12:02
Dolphino, Ty tam ležíš přesně tak, jak jsem já popisoval v jiném vláknu... Jen potvrzuješ to, cojsem napsal k cestě na Rab před časem. Takže, odpočinek na chordníku vedle auta, kousek nad trajektovištěm není jen můj vynález. A to je dobře.
Re: cesta na Rab
14. 03. 2009 21:55
Tomme,to jsi psal mě když jsem se před cestou ptal na cestu na ostrov.Teda spíše nato jak se vyhnout pátečního frmolu a kolony na trajekt.De facto jsem se řídil těmito rady,takže díky.
I když toho spánku vedle auta nebylo moc díky tomu že přijížděli další a další auta a pořád mi něco lezlo po hubě.
Ale je to zkušenost k nezaplacení a závidím všem kdo letos na jih vyrazí.
Re: cesta na Rab
14. 04. 2009 22:13
Dobry den...chceme ist na Rab niekedy koncom maja, zaciatkom juna
ako je to s tymi trajektami? pozerala som ich cestovny poriadok...ale moc mudra z toho niesom

Cize behom tyzdna, vlastne mimo sezonu, jazdia presne podla poriadku?
Alebo tam budeme sediet a cakat, kym ten trajekt nebude full? thumbs up smiley

hmmm, a ako je to cenovo? to som tiez na tych ich strankach nenasla smiling smiley

dik za kazdu radu
Anonymní uživatel
Re: cesta na Rab
15. 04. 2009 10:06
Nu, je to prosté, jízdní řád je takový, jaký je. Pravdou je, že první jezdí nějak okolo páté. Když je přísun vozidel k přepravě, jezdí se kyvadlově bez ohledu na jízdní řád. A podrovbnosti si najdeš, když pročteš lákna věnovaná Rabu, stačí jen překonat onu lidstvu vrozenou vlastnost, která je zvána leností spinning smiley sticking its tongue out. A vybrala jsi dobře, Rab je nádhernej. Doporučuju Kampor.
Tomm
Re: cesta na Rab
15. 04. 2009 19:21
hmmmm, niesom leniva...presla som x-stranok ale nikde som sa nedocitala, ze ked prideme k trajektu a budeme sami jediny, ci nas ten trajekt aj jedinych nalozi a odvezie podla rozpisu, alebo budeme cakat, kym sa naplni nejaky ten "limit" smiling smiley
chceme ist viac-menej pred sezonou a neviem ako to bude z ubytovanim
minuly rokk sme boli na Murteri a 31.maja som mala dojem, ze sa este len chystaju...najst ubytovanie na blind sme sice nasli..ale vela apartmanov bolo este zatvorenych
Na Rab by sme chceli ist v podobnom termine a tak pozeram moznosti ubytovania....len mame problem z presnym datumom, tak ani ubytovanie presne dohodnut nevieme...preto ideme znova na "blind" smiling smiley

Ku kamporu som sa vyjadrovala v teme miesta v chorvatsku...a ziadala som o akekolvek info...pripadne aj kontakt na ubytovanie

ak mate nejake info...tak poprosim o blizsie cez ss

Dakujem
Anonymní uživatel
Re: cesta na Rab
16. 04. 2009 05:40
ann,jak znám poměry na trajektu na Rab, rozhodně neměj obavy, že by Tě nenaložili proto, že budeš v trajektovišti sama. Spíš Ti poradím, bys projela mé příspěvky na toto téma na různých vláknech, a také to, co napsal dolphino. Pak zvíš, že nejlépe dojet k trajektovišti po okololo jedné,půl druháé v noci, vyspat se v autě či vedle něj a první jede zJablanacu v pět ráno... a budeš to mít bez několikahodinového čekání(v sezoně).
Ale znovu- ab, to je dobrý výběr!
Re: cesta na Rab
16. 04. 2009 20:29
dakujem velmi pekne za info

ideme posledny majovy-kveten den tak myslim ze sme este pred sezonou smiling smiley
dufam ze tam nejake ubytovanie najdeme smiling smiley

peknu dovolenku prajem smiling smiley
Anonymní uživatel
Re: cesta na Rab
16. 04. 2009 21:59
Ann, neboj, to nnajdeš zcela určitě. A kdyby chtělo cokoliv selhávat, pak v komplexu Suha Punta je areál bungalovů a ně se před šesti lety podařilo se tam v půli srpna(augusta) bez problémů , takříkajíc nablind, ubytovat.
Takže - hodně štěstí!
Tomm
Re: cesta na Rab
22. 04. 2009 10:16
ann100 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dakujem velmi pekne za info
>
> ideme posledny majovy-kveten den tak myslim ze sme
> este pred sezonou smiling smiley
> dufam ze tam nejake ubytovanie najdeme smiling smiley
>
> peknu dovolenku prajem smiling smiley


Tak si tak říkám Ann, že popřeji spíše pěkné počasí než klid u trajektu. V máji bude předpokládám dost volno. Co si nejsem jistý je teplíčko. Zažili jsme Rab začátkem června a voda tedy nebyla nic moc (17-18? st. ) a když se přehnala bouřka nedalo se tam den, dva skoro vlézt. Ale slunce svítilo a hřálo . ... spinning smiley sticking its tongue out
Re: cesta na Rab
26. 04. 2009 09:36
tak sa nam ten odchod posunul zhruba na druhy tyzden v červnu / Jun spinning smiley sticking its tongue out

tak dufajme ze to vyjde smiling smiley
Re: cesta na Rab
29. 04. 2009 15:28
No čas nalodenia si budes asi zbytočne pozerat kedze nevieš kedy dorazíš, trajekty chodia takčitak kazdu hodinu takze v tom problém nevidím.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 94
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.