Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR

Autor LOVA 
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
09. 10. 2008 09:08
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dvounohý kůň
>
> [sweb.cz]


Takzvaný HTP kůň. grinning smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
10. 10. 2008 22:46
ahoj ahoj
Tak v roku 2006: FIAT UNO Logo 1,1 benzín, 4 ks posádka + kufor po strechu - proste economy dovolenka... cca 6L - tak 80-130 km/h Cesta cez Maďarsko.
V roku 2007: OPEL ASTRA 2.0 DI 16V - 60kw, 2ks posádka + kufor ako na normálnu dovolenku... cca 5L - furt klima a svetlá, po dialnici 120-130km/h, cesta cez Rakúsko.

Inak, tým ktorý idú prvý krát, alebo nepoznajú cestu "vrelo doporučujem" nevyužiť dialnicu a snažiť sa ísť po starej ceste - mi sme v r. 2006 blúdili po Zahrebe cca 2 hodiny... to bol fakt zážitok... Prejazd Zahrebu na zelenú vlnu o 01:00 v noci nám trval predpísanou 50kou asi 30minút a to neverím že sme ho prešli celý... Ešteže majú na každom rohu smerovú značku na dialnicu... lebo tam blúdime dodnes... smiling smiley
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (14. 03. 2018 23:58).
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
12. 10. 2008 10:24
jo taky jsem jednou zakufroval v zagrebu, ale to byla moje blbost, zagreb se da objet po dalnici, ktera je v okoli mesta zdarma
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
12. 10. 2008 11:01
...i já jsem tuším v 96tém fukl do Zagrebu...naštěstí jsem nevjel zcela do centra města...tak asi za 20 minut už jsem byl zpět na dálnici...
...na Split....smiling smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
12. 10. 2008 16:56
I já tak dopadnul. Pořád byla šipka Zagreb-jug a už jsem tam byl.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
12. 10. 2008 20:07
Tak pánové, taky jsme minulý rok špatně odbočili a kufrovali v Zagrebu a dotoho nám ještě hustě pršelo. Už jsem si v duchu říkal a měl chuť vrátit se nějak domů. Ono bloudit v uličkách hlavního města bez mapy a za ha hustého deště není žádná sranda, navíc když jsem se chtěl na křižovatkách rozjet, tak auto začalo hrabat a nechtělon se hnout z místa. Naštěstí se vše v dobré obrátilo a my si užili krásnou dovolenou.cool smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil LOVA (12. 10. 2008 20:11).
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
12. 10. 2008 23:04
Keď sme pri Záhrebe a kufrovaní. Tohto roku sa mi podarilo tiež po prejazde Lučka smerom domov ísť rovno do mesta. Ostal som však na okruhu a asi za 15 - 20 min. sme vychádzali na diaľnicu, myslím že cez Sesvete.V tej chvíli som bol z toho vytočený až sa polovička čudovala.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
12. 10. 2008 23:34
Kdo nebyl v Záhřebu na kruháči a kdo nepřejel odbočku u Grazu neví nic o krásách cesty do HR.grinning smiley
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
13. 10. 2008 06:55
Kdysi se mi za Záhřebem povedlo minout odbočku do prava na Karlovac a fičel jsem dál rovně. Až když se mi na dálničních ukazatelích začala podezřele zkracovat vzdálenost do Bělehradu, zjistil jsem že něco není dobře. Tehdá jsem si zajel k první mýtnici asi 50 km tam totéž zpět a stálo mě to, jestli si dobře pamatuju, v každém směru 14 kn. A to jsem si po přejetí hranic do HR liboval, jak mám hodinovej náskok oproti předchozímu roku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (13. 10. 2008 06:56).
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (14. 01. 2015 16:11).
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
13. 10. 2008 21:58
Taky jsme už jednou při východu slunce bloudili po špatném sjezdu v Záhřebu - právě podle směru sluníčka jsme zjistili, že je něco špatně eye popping smileythumbs up smiley
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
14. 10. 2008 19:14
...přátelé...vidím, že je nás mnoho ...koho Zagreb přitahuje...Luděk to pěkně shrnul..." kdo tam nezajel...neví nic o dobrodružství zvané...
cesta k moři...
...raději nechám na jiných...jestli vznikne nové vlákno, nebo se to napasuje na již stávající...už se tady psalo o magnetizující ( přitahující pozornost...želví...velbloudí...žabí ) hoře...kterou fotografuje mnoho z nás...asi je to takový monument, který je dlouho cestou vidět...smiling smiley
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
14. 10. 2008 19:53
přátelé, kamarádi, zdá se mě to, nebo je tomu opravdu tak, že se k problémům při sjetí do městečka Záhřeb zde hlásí převážně ti, kteří v tomto vláknu [www.ihvar.cz] se buďto přímo,či nepřímo vyjádřili o nesmyslnosti užití navigace při cestách do Chorvatska spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Prof.Klaus (14. 10. 2008 19:54).
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
14. 10. 2008 20:35
Prof.Klaus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> přátelé, kamarádi, zdá se mě to, nebo je tomu
> opravdu tak, že se k problémům při sjetí do
> městečka Záhřeb zde hlásí převážně ti, kteří v
> tomto vláknu
> [www.ihvar.cz]
> ,48106 se buďto přímo,či nepřímo vyjádřili o
> nesmyslnosti užití navigace při cestách do
> Chorvatska spinning smiley sticking its tongue out


No jo, tenkrát jsem jí ještě neměl.......



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (14. 10. 2008 20:36).
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
14. 10. 2008 21:49
To, prof. Klaus, ja si stále myslím, že s navigáciou by to nebolo také dobrodružstvo.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
14. 10. 2008 21:53
to Eifel:
i s ní to bývá občas napínavé.....
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
15. 10. 2008 08:40
thumbs up
- také známe přitažlivost Zágrebu - při cestě zpět jsme sjeli nechca (ani nevíme jak) z dálnice a už to bylo.......
- horu zvanou ,,žába, velbloud....." také přitáhla čočku kamery.....
- a dokonce nás přitáhla i hranice se Slovinskem u Zágrebu - při cestě k moři ,,navigace" selhala - hodila pauzu (prostě jsem zadřímla) a neodbočili jsme na dálnici dolů na Karlovac (napínavé jako šle).....grinning smiley

Ale co mě nejvíce přitahuje a stále ....... Chorvatsko, prostředí, příroda, lidé, moře....... ach jo, možná za rok se necháme opět přitáhnout!!!!
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
15. 10. 2008 08:46
Sice je to trochu mimo dané trasy, ale nějak asi s navigací neumím pracovat:-) Ostrava-Katowice letiště - dle aktuální mapy navigace - 90km. Skutečnost - 145km cestou necestou, polem nepolem... Jedu po cestě - navigace se mě snaží přesvědčit, že jedu rybníkem atd.:-))) Omlouvám se, že se nejedná o cestu do Hr, ale nedalo mi to nereagovat:-) Co se týká Zagrebu - zase si říkám, že bych nikdy nevidě místní letiště, kdybych nezabloudil:-)))
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
17. 10. 2008 07:35
cesta je cil:-), ale opravdu mirne bloudeni rozsiruje obzory. Ja to jednou vzal kvuli dopravni zacpe pred Zagrebem cestou zpet doleva na Slovinsko pres nejaky opici hory, no a cesta se postupne menila v cyklistickou vinarskou stezku-ale ty vyhledy, i kdyz to vypadalo, ze zanedlouho skoncime nekomu ve dvore-prujezdny to kupodivu bylo:-)
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
17. 10. 2008 14:22
Od května sleduji tohle fórum a připravoval jsem se na cestu někam na makarskou riviéru, přemítal jestli pojedu přes Maďarsko nebo budu bloudit po slovinských okrskách až to dopadlo tak, že jsme kvůli nemoci manželky nikam nemohli a i poslední jiskřička naděje vyhasla v září, protože to prostě letos nevyšlo. V tomto kontextu je až směšné jak se tu hádáte o spotřebách aut, protože moje mnohaletá zkušenost s cestováním dolů je taková, že spotřeba záleží pouze na mne jak jedu. V poslední době jsme jezdili superbem 2.5 TDI a dokázal jsem to jednou za něco málo kolem 6 l a jednou přes 8 l a to jen proto, že jsme strávili polovinu cestovní doby při cestě zpátky pojížděním před tunelem pak před mítnicí u Zágrebu a nakonec před Slovinskou hranicí, což mne tak vytočilo, že jsem pak jel v noci Rakouskem po dálnici jako bych auto ukrad, ještě že měli rakouští policajti volno a neměřili. Navíc pokud tak o tom přemýšlím tak mně připadala cesta na Makarskou v 90.letech s našlapanou felicií s rakví na střeše mnohem zábavnější než ta po dálnici i když už to netrvá 16 až 18 hodin ale jen 12. Takže buďte rádi, že jste tam letos byli a je úplně jedno jakým autem.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
17. 10. 2008 14:48
Pavel MT
svatá pravda a moje řeč...
a vůbec takto založené fórum zda je nejlepší 100 koní, nebo spotřeba do HK, je na hlavu...
každej dobrák jednoduše jede tam s tím co má a o čem si myslí, že tam v pohodě dojede....
a jesli má doma nějakou spotřebu, tak holt to na těch 2000 km tam a zpátky je na každém dle jeho letory....
buď to dusí a čumí na tempomat (pokud ho má), nebo pro to prostě rozjede a tradá, dovolená mi stojí x krát víc ....
smileys with beer
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
17. 10. 2008 15:55
Jeliman

já bych snad ani žádný příspěvek nepsal, ale docela mně štve, že některé kvalitní informace pro ty kteří mají malé zkušenosti nebo vůbec žádné s cestováním na jih po vlastní ose zde zapadnou v záplavě směšných diskusí, ve kterých si někteří jedinci prostě musí dokázat, že mají navrch. Já jsem se díky tomuto fóru před lety sám odhodlal jet v noci přes Maďarsko a věřím, že hodně lidem tyto stránky přinesli spostu užitečného. Již delší dobu uvažuji o cestě autem do Bulharska (manželka je radikálně proti-vidina 2000 km dobrodružství na balkánských silnicích ji neláká), škoda že takové diskusní fórum neexistuje pro tuto destinaci, možná bych ji přesvědčil a nebo možná odradil. A ještě k předešlým příspěvkům, docela dost najezdím po republice na služebkách a absolutně nesnáším ubožáky typu když mně auto nejede, tak ať nejedou ani ostatní (pomalá jízda u středové čáry, levý pruh na dálnici ...). K těmto spoluúčastníkům silničního provozu se chovám při předjíždění náležitě agresivně, aby pochopili, že mají uhnout a umožnit předjetí. A to ve svém věku již na silnicích nezávodím, protože jsou důležitější věci než jet v koloně jako první.
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
17. 10. 2008 17:04
mám naprosto stejnou zkušenostsmileys with beersmoking smiley
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
17. 10. 2008 18:42
Pro Jelimana a Pavla MT:

Pánové, toto téma "Nejlepší je 100 koní, ale co ta spotřeba při cestě do HR" jsem založil pouze za tím účelem, že se nebudou touto problematikou "špinit" ostatní témata jako "Přes Maďarsko" a jiné, kde užitečné informace byly narušeny tím, jestli HTP jede 130km a má spotřebu 8,5l.

Než však budete hodnotit užitečnost tohoto vlákna, tak si prosím přečtěte první příspěvek a tam se dozvíte proč jsem ho založil.

A pokud je zde již nějakých 174 příspěvků, které by jinak mohly "zamořit" ostatní vlákna, tak je to úspěch!!!
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
17. 10. 2008 19:18
LOVA
klídek, každý dobrý záměr ( zvlášť v internetových diskuzích ) musí být po zásluze potrestán....díky za vlákno...
každý čte jenom nejčerstvější stránku, max předcházející...
zde se třeba mnoho lidí dozvědělo, že s převodem koňské síly na kW to není jen tak jednoduché,smiling smiley
zajímavé bylo třeba, jak kdo kdy kde zakufroval smiling smiley
a to tvé sdělení že už máš 174 příspěvků na kontě je dost, ale zdaleka ne tolik jako vlákno Za kolik to máte, které už překročilo 2000 příspěvků....
mimochodem jedno z nejstupidnějších vláken, ale je to věc názoru....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (17. 10. 2008 19:32).
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
17. 10. 2008 20:18
Nechtěl jsem se nijak dotknout autora vlákna a nemyslím si, že toto vlákno není užitečné, protože každý litr spotřeby na tak dlouhé cestě znamená při dnešních cenách paliva cca 700,- Kč. Moje zkušenost je však taková, že v mém 120 kW TDI s výpočtovou komb. spotřebou 7.24 l/100 km dokážu jet na dlouhé trase jak za 5,9 l tak i za více než 8,0 l a je to jen na mně jak mám těžkou nohu na plynu. Zapnutá klimatizace v tom zas až tak velkou roli nehraje.
Pokud jde o cestu do Chorvatska tak moje zkušenost z předposlední cesty po dálnici byla taková, že na spotřebu nejede nikdo (vím že nemám pravdu). Jeli jsme na večer, nad ránem jsem řízení předal manželce a zdřímnul jsem si, probral jsem se pod tunely v místech, kde se dálnice přibližuje k moři. Chvíli jsem rozespale koukal před sebe a vidím, že nás předjíždí jedno auto za druhým a to i vyložené rachotiny. Začal jsem řvát na manželku ať okamžitě přidá, že jedeme jako hňupové a předjede nás snad i koňský potah a pak jsem se teprve podíval kolik vlastně jede - jela 130 jak se má. Takže jsem sklapnul a už její jízdu dále nekomentoval. Nakonec jsem musel uznat, že i stotřicítkou lze do cíle dojet.
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
18. 10. 2008 06:16
Jelikož mám 4té auto na plin tak toto vubec neřeším. Když jsem měl ještě žigula tak ten vyděl tak 10l benzínu za rok. Ted mám 406 Pežouta a tam už musím tankovat aj benzín. Jak mě to rve u srdce když za 300kč vezmu 10l bezínu. Za tu cenu mám 20l lpg. . Jinak cesta do Gradacu cca1050km mě vyjde zhruba na 1500kč. Samozřejmě nepočítám poplatky. Všem příznivcum lpg ZDAR:
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
18. 10. 2008 17:52
Ajax, oprav si ty hrubky, to se nedá. Nejsem učitel češtiny, ale když vidim, že dospělej člověk píše jak 10-tiletý dítě, tak se neudržim.
Já vím, že o gramatiku na tomhle foru nejde. Podle mě ale pokud to tu má mít nějakou úroveň, měl by se v rámci možností dodržovat i pravopis.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (18. 10. 2008 18:14).
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
18. 10. 2008 18:20
Valeri, musím bránit Ajaxe, ač nejsem učitel češtiny. V jeho příspěvku jsem našel 9 chyb, ale bohužel pro Tebe, našel jsem v Tvém příspěvku 6 chyb. Co Ty na to. Jinak můj názor na pravopis na fóru je ten, že každý ať si píše jak umí a nikoho bych tím nestresoval. Jiné by to bylo při psaní nějakého dokumentu s určitou vážností.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 206
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.