Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR

Autor LOVA 
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
25. 01. 2010 10:21
----> Zahajskej
zase výbornej nápad, s tou spotřební daní, jak se ve světě dostat alespoň v něčem na špičku....kolikpak je náš průměrnej plat?.... v tom jaksi světová špička nejsme....angry smiley
[aktualne.centrum.cz]
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
29. 01. 2010 21:18
Podívejte se co se může stát při cestě do Chorvatska. Náhodou jsem na to narazil na youtube. Ještě teď mám z toho divný pocit. Další důvod, proč raději necestuji autobusem.



zdc
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
29. 01. 2010 21:23
Pánové, uvědomte si, že i vy jednou budete důchodci. A ti důchodci celý život makali, takže by si naši úctu trochu zasloužili. Samozřejmě, že s těmi nemakačenky absolutně souhlasím, ale ne s důchodci. A pokud jste zapomněli, tak silniční daň byla zrušena z důvodu zvýšení spotřební daně na benzín. A pochybuji, že by z důvodu silniční daně byla zrušena spotřební daň na benzín. Navíc podnikatelé si zaplacenou silniční daň odečtou z daní. A jak si ji odečte normální občan zaměstnanec. Zase na tom budou biti normální slušní a pracující občané. Je to prostě nejjednodušší. Takže proč zdanit pouze podnikatele, když zdanit tímto způsobem normální a nejchudší občany je tak jednoduché a snadné.
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
30. 01. 2010 03:58
...ufff... posledne, keď som vyhlásil, že "autobusom naposledy",to bolo keď sme pryšli z Anglicka, ale bolo to len a len kvoli pohodliu... Ale myslým, že do autobusu po tomto videu nesadnem... Netvrdím, že som skvelý vodič..., netvrdím ani to , že som dobrý vodič a možno nie som ani priemerným vodičom..., ale keď sa mi drieme tak zastavím a spím, alebo si dám "energi-drink" alebo aspoň "jednu zdravotnú"... yawning smiley Čokoľvek, len aby som došiel do cieľa... Tak ma napadlo: kamarát "svojho času" spomýnal, že im na moste pred barákom zaparkovala na streche Oktávia... Starší pár z Nemecka - išli do Piešťan - do kúpeľov, do cieľa to maly cca 20km... Vraj najkrytyckejších... winking smiley Takže všetkým vám prajem tento rok šťastný dojazd do cieľa smileys with beer
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
30. 01. 2010 08:52
Autobuem jedině v sebeobraně. Dát svůj život do rukou magora, kterého vůbec neznám? Děkuji.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
30. 01. 2010 09:12
Ve videu ale šlo o zdravotní problém a to on zřejmě ovlivnit nemohl.
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
30. 01. 2010 09:46
To zřejmě ne, ale i tak je lepší se tomu riziku vyhnout.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
30. 01. 2010 10:45
MELLO napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To zřejmě ne, ale i tak je lepší se tomu riziku
> vyhnout.


A když jedete autem, tak si myslíte, že máte svůj život jen ve svých rukou?
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
30. 01. 2010 11:19
Tony máš pravdu na jakoukoliv událost co se stane na silnicích muže mít vliv mnoho náhod.Pojedeš v pohodě a nekdo vletí do tebe,tobě muže prasknout nová pneu vjedeš do rozlité nafty na dálnici atd.Hlavně si člověk musí uvědomit že není superman a že veze svoje nejdražší .Proto předvídat odpočívat a hlavně jedu na dovolenou ne závody.každý i profík kterej najezdí miliony kilometrů má občas zkrat...?stačí že těti neco chtějí koukneš na ně a ten co byl před tebou zabrzdí pár vteřin a je neštěstí.
Lepší takovéhle téma neprobírat raději něco veselejšího.
Můj kolega jel do chorvatska třeba SMÁRTEM !!!! mě stačilo s tím jet trasu Kladno Praha hrůza ,ale prej spotřeba oleje byla větší než palivagrinning smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
30. 01. 2010 11:20
Tony Stark napsal(a):
-------------------------------------------------------
> MELLO napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > To zřejmě ne, ale i tak je lepší se tomu riziku
> > vyhnout.
>
>
> A když jedete autem, tak si myslíte, že máte svůj
> život jen ve svých rukou?


To ne, ale můžu alespoň něco ovlivnit a nejsem závislý na tom, jakého Jouzu mi cestovka přidělí jako řidiče.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
30. 01. 2010 11:23
...jak píše Alesim a Tony... a dodává klasik ( nikoliv Bessy )..." jsme v rukou Božích a nikdo nikdy neví "...a proto musíme věřit, že těchto případů bude co nejméně...
...ovšem pohotoví pasažéři a snad v závěru dramatu ...druhý řidič určitě zachránili řadu životů... thumbs up
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
30. 01. 2010 11:28
Já jsem teda jel autobusem na delší trasy jen 2x - do Londýna a do Catanzara (Kalábrie), pokaždé byly řidiči správní borci - v šoférování i na pokec. Ale do HR bych busem fakt nejel, oproti autu je to pro 4 lidi dost za cestu.
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
30. 01. 2010 11:35
V rukou Božích možná jsme, ale dle mého mám mnohem větší šanci na přežití v autě (myslím novějším), než v autobuse. Když jde autobus na bok nebo na střechu, tak je to vždy špatné. Holt při menších ťukesech je na tom lépe.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
30. 01. 2010 11:46
martas74 napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Můj kolega jel do chorvatska třeba SMÁRTEM !!!!

Když jsem fičel po HR dálnici z Goričanu do Zagrebu, tak jsem předjížděl nejaký Smart, hlavou mě problesklo, jestli nemám trochu zpomalit (tempomat kolem 160), abych ho neodfoukl smiling smiley Celkem by mě zajímala spotřeba takového prcka na takovo štreku a stav posádky po dojezdu do destinace... smiling smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
30. 01. 2010 12:38
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil housle (01. 02. 2011 16:15).
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
30. 01. 2010 13:44
Tony Stark napsal(a):
-------------------------------------------------------
> martas74 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Můj kolega jel do chorvatska třeba SMÁRTEM !!!!
>
> Když jsem fičel po HR dálnici z Goričanu do
> Zagrebu, tak jsem předjížděl nejaký Smart, hlavou
> mě problesklo, jestli nemám trochu zpomalit
> (tempomat kolem 160), abych ho neodfoukl smiling smiley
> Celkem by mě zajímala spotřeba takového prcka na
> takovo štreku a stav posádky po dojezdu do
> destinace... smiling smiley

každý to pleská jak umí a může.... hlavně se nestat o stav posádky, jak dojela třeba ve Smartu.....já za totáče jsem 2 x absolvoval Jugošku Škodou 110, a jednou Š 120....krásné zážitky z cest a to se nesmělo přes Rakousko....
btw.... dnes mám čtyřdveřové Mitsubiši Pajero a NIKDY by mne nenapadlo ohrnovat nos na cestě nad slabším autem ....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (30. 01. 2010 19:22).
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
30. 01. 2010 13:56
Ocucaným bonbónem do HR - docela sranda smileys with beer
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
30. 01. 2010 19:16
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 21:51).
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
30. 01. 2010 20:41
Smart=ocucaný bonbón. Alespoň tak mu říkají mechanici od Mercedesu smiling smiley
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
31. 01. 2010 09:20
... měl jsem možnost se se Smartem svézt... upřímně řečeno do města místo kola ano...
...určitě by s tím dvě osoby dojely i na Jadran... problém je v tom, že tam nic moc nenaložíte...o bezpečnostních prvcích nemůže být žádná řeč ...i když má Smart pásy a dva airbagy ...tady je to podobné jako by jste je měli na motorce ...( právě proto je to určeno víceméně do města, kde se vysoká rychlost s ohledem na bezpečnost nepředpokládá )
...ale ani jako nákupní taška ve městě by Smart moc neposloužil, pokud nepojede na nákup jen jedna osoba ) yawning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (31. 01. 2010 09:26).
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
31. 01. 2010 12:11
No asi Ocucanej bombon jako ,že je většinou v barvách lentilek apod.a že je takovej malej.v Bašce jsem viděl cabrio v úpravě docela pěkné plažové vozítko jen jsem neměl foták mto vyfotit. ale bezpečnost si myslím je u toho auta docela dobrá dveře plast předek plast vše pověšené na masivním bezpeč.rámu vypada to kdyby to vymontovali s formule kopit,jen při nárazu se všude rozletěj trsátka říkam tomu SMRTÁKyawning smiley Vpráci jsme měli 4 kusy ve žluté barvě polepené reklamou jezdilo to po středních čechách v koloně docela prča já bych to vzal opravdu jen do města na nákup.nevíhoda po80000- 100000km nutná výměna motoru KO cena motoru 26000kč
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
31. 01. 2010 12:34
Jenom ta cena.....spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
31. 01. 2010 14:29
to je cena holého motoru kdyby to bylo za auto tak je to super tříválec v turbu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martas74 (31. 01. 2010 14:30).
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
31. 01. 2010 17:57
Tak vy se smějete malým a slabým autům, jo?......tak abyste někdy vy velcí a silní nebyli teda jóóó....překvapeni......video: [www.komik.cz] Zdraví R.
Jsem na tom stejně jako mack. Nikdy jsem se nesnížil k tomu abych dával najevo že "já mám XC 70" a ten trouba má na př. Dacii z r. 1977. No co, já ji měl také. Mne spíše dráždí to, že ten s tím slabším autem najednou - bác, tvrdý start a snaží se mne předjet nebo cokoliv aby si nějak vylepšíl svoje "já". No nyní v zimě je tady sněhu dost a silnice se vine mezi mantinely ze sněhu. Jestli se domníváte že turisté, řidiči a nejvíce z A nebo B a S malinko jsou ohleduplní - jste na omylu. Myslím tím kraje RZ.
Já tady bydlím, musím se s tím sněhem, který mám hrozně rád, nejdříve mazlit ale v tom únoru už se s ním peru a on vyhrává.
A stálo by za to vidět na čem přijíždějí. Takové galusky - na nich bych nejel ani v létě.
Prostě ono to není o autě jako takovém, ono to je spíše o tom majiteli nebo řidiči.
No a k tomu kolabujícímu řidiči - Připravte se na jízdy se šoférem autobusu, který bude mít těsně před důchodem a tedy mu bude 65 let. A to by to chtěli ještě zvýšit. Osobně se cítím velmi dobře ale pozor je to relativní. Když jedu do HR jsem schopen to ujet na jeden zátah. Je mi pomalu 63 ale najednou mne přepadne taková nějaká nechuť k pokračování a tak se zastavíme v hotelu nebo u některých příbuzných a klidně pokračujeme až druhý den. Mohu si to dovolit, jsem důchodce. A to jedu XC 70 a ne autobus. V busu to je malinko jiné. Vím o čem píši. 20 let jsem jezdil profi.angry smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
31. 01. 2010 21:05
To Šatava,
Václave, zcela mě mluvíš z duše.To posouvání hranice odchodu do důchodu sice teoreticky lze pochopit, ale v praxi už míň. Třeba u řidičů autobusu, poveze Vás na dovolenou šofér, který bude mít 67 roků nebo i více, jak jsem postřehl nedávno diskuzi o další posouvání hranice odchodu do důchodu. V tom parlamentu si mohou dovolit občas usnout, ale šofér určitě ne. A co by takový šofér v těch letech mohl jiného dělat,když celý život jezdil? Nevím, stejně spoustu lidí již v těch letech nebudou moci dělat stejnou práci jako před tím,nemluvím jen o řidičích, pak nenajdou stejně uplatnění a stát bude platit podpory v nezaměstnanosti, takže neušetří. Ještě že by je nechal zemřít hlady.Sám mám ještě asi 12 let do důchodu, pozoruji na sobě, že je to horší než např. před 5 lety, i když např. Č.H. jedu stále na jeden zátah.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
01. 02. 2010 08:28
...Karel.M ... Bohužel je to z hlediska státu daleko " prozíravější " ... příklad , který uvádíš..řidič autobusu v 64 letech ( bez práce ) sice dostane několik měsíců podporu ale na rozdíl od důchodu potom již jen životní minimum a nebo nic... a jsme zase tam, kde jsme nechtěli být ...jak na vláknu , tak všeobecně...
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
01. 02. 2010 10:07
no,např v Německu je už dávno hranice pro důchod 65 let, (žádné odpočty), mluvil jsem v HR s jednou učitelkou, 4 děti, odchod do důchodu v 65 jako ostatní... jiná věc ovšem je, co si tam za ten důchod koupí proti nám....
Já jsem pouze chtěl reagovat na onen snímek řidiče autobusu v infarktovém stavu. To není jenom osobní tragedie, tam mohla být tragedie daleko větší.
Osobně mám potvrzení od lékaře tak jak má být - tedy podle mne. Ovšem pro policajta to nestačilo, neboť to nebylo na formátu A 4.
Co k tomuto mám dodat.angry smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
01. 02. 2010 14:04
Teď sem poprvé dokoukal to video s tím kolabujícím řidičem busu a skoro sem si stříknul do textilu, jak tam ten pán na konci suše s ostravským přízvukem konstatuje:"Nastaly problémy, ale podařilo se nám zastavit"

Tak ten mě fakt dostal. thumbs up smiley

BTW: jinak těm lidem teda sakra dlouho trvalo, než něco udělali. Trestuhodné. thumbs down
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 186
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.