Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR

Autor LOVA 
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
07. 07. 2009 19:30
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 18:44).
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
07. 07. 2009 19:39
už zase? copak se tu nepřestanete štichovat?!!

jinak nevím jestli si někdo doopravdy vybavujete cestu do hr, ale kdyz se za vidni drzi 130, tak pak v tech kopcích jen ty silnejsi auta, udrzi tech stotricet i plne nalozene Ad1,

Ad2 a nezastavam se silencu, ale v hr jsou taky kopce a "zkopce" a pokud jedu "kineticky" a nemenim polohu plynu a zbytecne nebrzdim a chci jet na spotrebu, tak pokud jedu po rovince 130, pak je kopec dolu a za nim kopec nahoru, tak logicky z kopce dolu pri stejne noze na plynu, nabehne i 140-150 a ty se zase eliminuji v tom dalsim kopci za dolikem, kde je clovek rad, ze se to diky takovemu stylu vysplhalo na kopec a rucicka nespadla pod 120. takhle to mam odskousene se trema focusama 1.6 sto koni a v peti lidech jsem mel spotrebu 5.9.
tak jen tolik.

letos jedu dieslem, tak se tesim na dojezd.
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
07. 07. 2009 20:16
Pro mě je 130 140 lehká noha. Pokud mě auto udělá 200 tak se neni co divit. Kdybych jel na lehkou nohu tak bych jel na 4 rychlostní stupen.
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
07. 07. 2009 21:34
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 18:43).
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HRsmiling bouncing smiley
07. 07. 2009 21:53
Nechce se mi reagovat.....
po ceste viden-graz, neni omezeni v kopci na 100km /hod. a neni tam ani jeden kopec..... samo.
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
07. 07. 2009 23:02
Hlavně u Graze je to jedna velká rovina??...Navíc při pohledu na změnu nadm.výšky v navigaci se nestačím divit..
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 07. 2009 04:50
1.6 plně naložená.6,5 litru jízda od 100 do 140 km/h
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 07. 2009 07:03
...pokud vím, tak je na A2 ( Víden...Graz...) omezení rychlosti na 100 km / hod a střední táhlé stoupání od cca 75 km pod Vídní ...
...před restaurací s hotelem Oldtimer a Shellkou na Zobernu...mimochodem...je tam krásná vyhlídka na okolní kopečky...smiling smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 07. 2009 07:21
Přesně tak. To omezení se mi zdá vzhledem k těm zatáčkám adekvátní. Nicméně chceli kopec člověk vyjet právě trochu nad tím stem, tak musí pod kopcem za to celkem vzít, máli naloženého kombíka s 1.6 motorem.

Loni jsem tam jel nahoře trochu víc a najednou blesk. Osádka se začla pídit po bouřce.....
Bouřka to nebyla yawning smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 07. 2009 07:56
Přibližně 70 km za Vídní je stoupání a navíc dost ostré zatáčky a rychlostním omezením na 100km/ hod. z Felicie 50kW a pohonu na LPG jsem z toho nedostal víc jak 120 km/h. Při plném plynu.... ani mi neříkej že tam byl nějaký blesk. Záblesk jsem zažil při jízdě na dálnici už skoro ve Vídni od Holabrun ( Znojmo). Kde bylo omezení na 100km/h ale s dodatkovou tabulkou pro auta nad 3,5tuny. Těchto značek tam bylo mnoho, snad každých 500m. Najednou ti co jeli kolem mě stejnou rychlostí , najednou jsem je viděl ve zpětném zrcátku a ztráceli , v tom přišel záblesk a koukám , že další značka s omezením na 100 tam byla, ale už bez dodatkové tabulky .... už je to rok tak snad už nic nepřijdethumbs up smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 07. 2009 08:05
Z Holabrunu snad nic nedojde, tam jezdim opravdu casto.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 07. 2009 11:26
tady jsou vsechny radary na A2 a tady na A1 v Rakousku,at mate predstavu o tom,kde jsou umisteny!
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 07. 2009 13:11
....když o blescích...tak někdy před 10 lety jsem jel od Vídně téměř po Graz v elektromagnetické bouřce...ale bez deště, ten začal až před Slovinskem...a při tom stoupání na Zóbern...jsem myslel, že absolvujeme pokus ve Faradayově kleci...to křižovaly blesky nebe...jak sviňa...dlouhou chvíli bylo okolí v jednom ohni a já nevěděl jestli mám zastavit, jestli to do nás mrskne a navíc to hrozně oslňovalo...no jeli jsme dál a ani jeden zásah...nejvíc si ale pamatuji...že v tom největším tyátru cca 100 km...ani kapka deště...jen oheň a vítr...smiling smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 07. 2009 13:35
Já na A2 po 70 km. ve stoupáni zažil i 60ku ono stačí pár kapek a rychlost jde dolů návěstni pabule začnou ukazovat maximálku. A co se týká pokut..... oni ti nic posílat nebudou ale uloži si tě do své databáze a když tě někdy zastaví hold máš smůlu...vím že ta pravděpodobnost je malá ale je yawning smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 07. 2009 15:40
Fanky vďaka za tie radari, som si to omrkol a celkom sa mi to teraz hodí, piatok sa vraciam z Mníchova domov a pôjdem po A1.
Inak keď som šiel pred dvomi týždňami tak som mal pocit že ma na A1 niečo blesklo, neviem už presne kde to bolo (bola tam 100), kým som sa "zorietoval" a mrkol na GPS tak tam bolo len niečo málo cez 100, tak dúfam že sa na to vybodnú. Alebo možno to blesklo okoloidúce auto, išlo okolo mňa jedno cca 10km/h rýchlejšie. Aproppo ako je to vlastne berie stacionárny radar iba jeden pruh alebo pri súbežnej jazde dokáže zamerať vždy len to rýchlejšie?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Rossi (08. 07. 2009 15:41).
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 07. 2009 21:55
JirkaD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> martinslepanek napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Tak já jezdím Kuřim-Gradac cca 1000km Seat
> Toledo
> > 1,8 20v 92 kw za 7,5 -8,0 rychlost
> > 130-160km/hod,klimu používám průběžně,naloženo
> > přiměřeně( 3 osoby).Jinak jezdím přes léto i za
> 7,
> > ale s velmi lehkou nohou,město to už jej jiný
> kafe
> > za 9l.
>
> Ten Gradac jezdíš opravdu s v e l m i l e h k
> o u n o h o u ? 130-160 pro mne není velmi
> lehká noha ale hazard, a Ty ještě doplníš: Hlavní
> je ale dojet v pořádku,takže všem šťastnou cestu a
> taky návrat.
>
> Jak to vypadá, když jedeš s těžkou nohou?

pokud se nepletu tak nac dálnici je povolená rychlost 130km/h, samozřejmě někdy zrychlím pokud musím předjíždím a nechci brzdit rychlejší pruh.Jezdím již 25 let bez jediné nehody ,takže asi tak velký hazardér zase nejsem.Někdy mám opačnou zkušenost,ten kdo jede pomale nepředvídá a zmatkuje nadělá více problémů než ty co jedou rychleji.Jinak pokud sleduji cestou patřím mezi ty spíše pomalé, 90% cesty jedu okolo 130km .Jinak pokud jedu těžkou nohou tak jsem jel nejvíce 190 km, a to věřím,že na tomto fóru bych našel mnohem rychlejší jedince.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
18. 08. 2009 12:13
Koukám,že už dlouho nikdo nepsal svoji spotřebu,tak sem něco přihodím...
Při cestě k moři (1133 km) průměrná rychlost 87 km/h a spotřeba 6,6 litrů.Zpět domů jsem byl trošku rychlejší a to 96km/h a spotřeba byla 7,3lit./100km (vzdálenost 1198 km).A to s vozem Škoda Roomster 1,6.
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
18. 08. 2009 13:26
Takže po delší době se s dovolením zase odvažuji na tyto stránky s tím,že o licitaci o spotřebě jsem byl zde sepsut,takže jen na vědomost dávám,že tentokrát jedu se zapůjčenou dlouhou Octávií,byť mi v rámci rodiny tyká,s trochu upraveným motorem TDI čítající skoro 140 kobylek ,takže rád sdělím za kolik?Jezdím na noc, rychlostní omezení ctím,ale je-li tomu třeba, chovám se jak výše uvedený martinslepánek jen s tím,že jezdím dvojnásobnou dobu a to nikoli jako víkenďák.Místo radosti i strasti opouštím na čtrnáct dní zítra kolem sedmnácté hodiny abych
se v noci kochal.... a ráno, půjde-li to dobře už měl na stole kávičku a rakiji.
r. 2008 - vůz Volvo XC70 2,5 T 250 ps /chip/ průměr asi tak 9,5 lt/100km celk. najeto 350.000 km r.v. 2004/12
r. 2009 - Volvo XC 70 2,5 turbo diesel 210 ps průměr asi 8,8 lt/100km celk. najeto 64.000 km r.v 2008/7
rychlost na dálnici - myslím že u obou vozů stejná prům. cca 138 km/hod. Celou cestu tempomat - nastaven na 142 + klima. oba vozy mech. převodovka. Na jízdu po dálnicích je to super spotřeba.
Z Vídně domů to snad polklo tolik jak z Gradacu do Vídněhot smiley To si dělám prču. Ale myslím si, že kdybych striktně dodržoval těch 130 tak by spotřeba šla nahoru. Takto jsem měl 142 pod kopcem i na kopci a na rovinkách jste mne třeba předjížděli. Jenže jak jsem již jednou psal - Václav a rychlost v A až do roku 2010 - TABU. V červnu byl provoz malinký a tak se nechalo jet. Ten průměr počítám poze po dálnici. Když jsem dojel k nám do hor průměr celkem klesl na 98 km/hod. Těch 240 km do Vídně je znát. Mám ještě Octavii com 4x4 a jsem rád když tam jsem o min 2 hodinky později. Prostě s ní jedu max 140 a to je mi ji líto. Ale za 6,4 !!!! Jednou jsem to stlačil pod 6 lt ale předjížděli mne i traktory. To bylo jen ze zvědavosti. Nic ve zlém - ta Octávka mi tak přirostla k srdci - neprodám. Mám dva syny a když je zle tak ji máme jako záložní auto. A když to vezmu do detajlu : V gradacu jsem cca o 400 kč dražší než třeba Vy v jiných autech. Ale jsem již kmet a třeba ve fabii mě tak bolí prdelka že po prvních 100 km vystupuji a chodím a cvičím a v jiných menších autech to samé. Prostě je to o pohodlí. Myslím že dnes budu rád když ten benzinvolvo prodám za 350 tis. Ale proč. Vždyť až na to pohodlí je auto jako auto.Na chmelku zatím ještě je a chleba ? Alespoň v důchodu zhubnu.
.smileys with beer
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
18. 08. 2009 17:05
...Tož Vašku ...tfuj tfuj tfuj...smiling smiley držím pěsti...všechno bez potíží zvládni....přeji krásnou dovolenou Tobě i Tvým blízkým , dobrý návrat
s krásnými zážitky...a Tobě nemusím připomínat... zvláště u takového stáda koní...že ty potvory...nevím proč...jak cítí, maštal...a že jedou domů....přidávají samy do kroku...ale máš ještě před dovolenou ...takže ...vše dobré...Bessygrinning smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
20. 08. 2009 08:12
Daewoo Tacuma 1.8 - výkon 72 kW , spotřeba 8 litrů LPG na 100 km. Jsem spokojen.
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
20. 08. 2009 16:02
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> JirkaD napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > I v levém pruhu je na většině evropských
> dálnicích
> > povolena rychlost 130 km/hod, tak nevím proč
> > někoho v tomto pruhu zdržuju a nutím jet v
> pravém
> > pruhu.
> > Tu vzpomínku mám stejnou, jen to bylo Rakousko.
>
>
> Jak už bylo napsáno výše, Ty na evropské silnice
> rozhodně nepatříš. A pokud nevíš proč někoho
> zdržuješ, tak si přečti platný zákon. Stále tam
> je, že jsi povinen uvolnit levý pruh rychleji
> jedoucímu vozidlu (a to i ve městě), a rohodně Ti
> nepřísluší rozhodovat o tom, jestli to auto za
> tebou jede podle předpisů. Nejdřív si zameť u
> svého prahu a potom se dívej na sousedův......


a kdo podle tebe patří na evropské silnice? jezdím po nich často, vždy když vidím za sebou auto, který to na mě valí, nebo se i pomalu přibližuje, uhnu, ale několikrát už se mi stalo, že mě takovej borec předjel, ikdyž jsem jela 140 a za několik kilometrů byl rozšlehanej na prach..každý podle svého, ale ty zákonné rychlosti jsou k něčemu dobré..
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
20. 08. 2009 17:11
Škoda Favorit 136 LXi 50 KW spotreba 6 - 7 litrov na 100 km, pri rýchlosti 110 - 130 je to o niečo vyššie asi 7 - 8 litrov smiling smiley
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
20. 08. 2009 18:39
tento rok opel vectra 1,8 16V 92kW ,cesta k moru 5,3l/100km ,cestou domov sa to vysplhalo na 6,2l . trasa ta ista cez madarsko po 86,iba cestou tam na HR dialnici nastavena rychlost na 120km/h a cestou spat na 135km/h ,cela cesta hore dole 2086km priemerna rychlost 74km/h
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
20. 08. 2009 20:23
Tak já jedu A 8 4l tdi a spotřeba mně nezajímá,asi tak 20l/100km,ale nic moc,příští rok to vyměním za lepší.
Když už tak už.smoking smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
20. 08. 2009 20:27
Jojo kdo chce opici musí mít na banánygrinning smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
21. 08. 2009 02:16
půjčená Octavia Combi 1,9 TDi, tam i zpět průměr 5,4 l, jezdím spíše na hranici povolené rychlosti, sem tam lehce překročím (na chorv. dánici ve dne do 140 km/hod.), kopce s chutí vybíhám, rozhodně se nikdy neloudám
klima i v noci, nějaké pojíždění na místě (cca 150 km), jedna menší kolona...

ta spotřeba mne příjemně překvapila, po přesednutí z benzinového Passatu, kde se stěží vejdu do 10 litrů, je to přeci jen trochu šok :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Macx (21. 08. 2009 13:46).
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
21. 08. 2009 07:00
Asi musím vyměnit auto. Mám Felicii 1.6 combi a je to rok od roku horší. Když jsme jezdili sami dva a ještě po staré silnici, tak jsem jezdíval za 6.2. Pak přišla dálnice, to už jsem šel na 6.5-7. Teď s dětma už je to 7.5

Asi je trochu rozdíl, když jsme jeli a kochali se s prakticky prázdným autem. Teď valím po dálnici abych toho za noc ujel co nejvíc, než se děti probudí. Kufr u kombíka plný + box na střeše. A klima se taky na spotřebě podepíše.

Psal jsem si každé tankování (litry a kilometry). Průměr mi lítal v rozsahu 6.4-8 litrů. Je rozdíl když to hudlám 120 bez klimatizace po rakouské dálnici a když to "valím" kopec nekopec 140 s klimou v Chorvatsku.
miroslav57 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak já jedu A 8 4l tdi a spotřeba mně nezajímá,asi
> tak 20l/100km,ale nic moc,příští rok to vyměním za
> lepší.
> Když už tak už.smoking smiley

Dobrá rada :
Nech si vyměnit buď - motor
- nebo ten mezičlánek mezi volantem a sedačkou.
Jedno z toho nestojí za nic. Chi, chi!
. smileys with beer
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
21. 08. 2009 08:06
Ve středu v noci jsem se vrátil , najeto celkem, vč. návštěv Makarské, Vrgorace atd. 2600 km, spotřeba 9,2l, vozidlo Nissan Murano, po cestě tam i zpět rychl. průměr 92, resp. 98 km/h. Žádné čekání na cestarinách, vše kartou, paráda, nádherná jízda, jen úsek mezi Linzem a Č. Budějicemi mi srazil rychl. průměr, jinak jsem byl nad 100km/h.
A to jsem kvůli známému strachu manželky nejezdil více, než 150.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 175
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.