Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak platit kartou benzín a mýtné ?

Autor celine 
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 07. 2010 15:38
Když jsem jel letos 12.6. domů, tak jsem byl na Demerje jediný, kdo jel platit kartou. Všichni, co mě těsně před tím předjeli, stály frontu na hotovostní platbu a já už byl dávno v trapu.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
02. 07. 2010 11:57
Stejná zkušennost, Demerje rovnou ke stojanu, hotovost fronta pomalu až k odbočce na Demerje, loni totéž.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
02. 07. 2010 13:50
Mildous napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tam asi ne !! Není kde vyťukávat PIN !!!
> Zasuneš,vysuneš,jedeš !!!

Mildousi ... vykládej toto ženské thumbs up smiley grinning smileygrinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
05. 07. 2010 20:29
Pin se nezadává, měl jsem jednou taky nějakou od Poštovní spořitelny a fungovala. Na zadávání pinu tam ani není klávesnice. Jde o to aby byla karta platební i v zahraničí. Tak je lepší se zeptat ve své bance na konkrétní kartu. S tou kartou Pošt. spořky jsem několikrát v Chorvatsku v průběhu 14 dnů i tankoval a a někde pin chtěli jinde nechtěli.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
05. 07. 2010 21:11
proc teda pres Demerje jezdi min aut? Platebni kartu snad dneska maji vsichni
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
05. 07. 2010 21:44
Já myslím, že je to zvyk a nedůvěra??. Hodně lidí prostě kartu k placení nevyužívá nikde, jen vybírá hotovost z bankomatu.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
05. 07. 2010 21:59
to ale svedci o jejich nizke inteligenci a tyhle lidi pak potkavam na silnici? No buh se mnou....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (05. 07. 2010 22:03).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
05. 07. 2010 22:11
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 22:25).
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
05. 07. 2010 23:03
lidi jsou bud hloupi nebo chytri. Ti co maji kartu a presto stoji na Lucku aby zaplatili cash, prestoze na Demerje by platili kartou a projeli bez cekani, jsou ti hloupi. A pokud se hloupe chovaji na mitnici, budou se tak chovat i na silnici. Chytri lide si zivot ulehcuji, nedrzi se zazitych zvyklosti, dokazi si uvedomit ruzne vyhody, ale zaroven neriskuji. Ti hloupi trpi komplexy, riskuji aby si neco dokazali a ty ja nemam rad protoze jsou nebezpecni. Nikoho necituju, to je muj nazor. Kam se radis ty?
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
05. 07. 2010 23:19
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 22:25).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
05. 07. 2010 23:25
Jirka D thumbs up valeri asi dělá v bance thumbs up smiley
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
05. 07. 2010 23:38
Vis, ja kdysi, to jeste dalnice nebyla a jelo se po "stare" dojel modrou felicii s opavskou znackou, 2 dospeli 2 deti. Ten blbec za volantem si usmyslel, ze toho cecha za sebou, me, proste nenecha predjet. Kdyz jsem ho chtel predjet, najel pokazde az do protismeru a zrychlil. Proste debil. Nebudu popisovat, jakym zpusobem jsem ho predjel, protoze to bylo maso. Malem si kvuli svy jesitnosti vyvrazdil rodinu. A stacilo fakt malo. Rekni mi, jaky IQ ma clovek, co takhle riskuje, navic 1000 km od domova.
Jak rikam, minimalne pulka lidi jsou hlupaci. Podivej se na statistiku mrtvych za tenhle vikend a na situace za kterych se ty nehody staly...... normalni clovek to nepochopi
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
05. 07. 2010 23:41
Co půlka. Kokotů za volantem je podstatně víc.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
05. 07. 2010 23:44
nedelam v bance, ale v energetice. Vysledek Tveho premysleni je podle tebe vzdycky spravny. Ale co pro ty ostatni?
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
06. 07. 2010 09:41
Jezdím přes Demerje, protože je prázdné a na Lučku fronta. Stojí v ní k mému údivu i chorvati a to nechápu. Letos na Demerje pobíhali 3 ve vestách a každý kdo přijížděl byl hned cílem jejich rad. Jeli jsme tudy dva a pak dlouho nikdo. Nevím jestli je to nová služba, jak pomáhat neznalcům v platbě, ale já si s třema krokama poradím sám. Asi se snaží získat víc lidí k platbě kartou a to i ty co si nejsou jisti, že vše dělaji jak se má.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
06. 07. 2010 10:47
Valeri, my platíme mýtné většinou hotově. Asi máme štěstí ale na mýtnici jsme nikdy nestáli frontu více jak 2 auta před námi, holt jsme hloupí.
Pověz, jaké IQ máš podle sebe ty, když se pouštíš do takového předjíždění o kterém víš že je velmi riskantní a tvými slovy:Proste debil. Nebudu popisovat, jakym zpusobem jsem ho predjel, protoze to bylo maso. Malem si kvuli svy jesitnosti vyvrazdil rodinu. A stacilo fakt malo. Rekni mi, jaky IQ ma clovek, co takhle riskuje, navic 1000 km od domova.
Tys nebyl 1000km od domova?
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
06. 07. 2010 10:57
Správně Luky souhlasím s tebou. Nechápu ty co musí předjíždět za každou cenu. thumbs up
eny
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
06. 07. 2010 11:38
Sice to tu nepatří ale napíšu to.Nechci polemizovat o lidské (řidičské)blbosti ale to je moje zkušenost z 18.6.tohoto roku. Vyrážíme směr chorvatsko. Za Poysdorfem jsem dojel Renaulta Lagunu combi z CZ .Byl jsem asi 3-4 za ním,přede mnou rakušáci. Všude je psáno JEZDĚTE vpravo,maník jede v klídku u středové čáry-dobře.Mimo obec všude 100km/h ,on jede 70-80 a nejde ho předjet- velký provoz.Tak se vlečem asi 15km. Po vjezdu na dálnici u Schricku jede v levém pruhu 90km /h.Tak to byl 1.dobrák.
V 1h v noci dojedeme na parking u benzíny před Slovinskem.Hledám místo k parkování. Opět auto z CZ stojí napříč v odstavných pruzích,ještě k tomu otevřené oboje dveře a absolutní nezájem,že tam popojíždí spousta aut,které se nemají kde napáskovat. Takovým by měli sebrat i rodný list ne tak řidičák. Každý ať si jede jak mu to vyhovuje ale ať nezdržuje a neohrožuje ostatní a dodržuje pravidla v zemi,kde právě je.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
06. 07. 2010 11:40
Luky, dajabenova thumbs up

....frajerů jsou plný hřbitovy a těch chudáků co se jim nestihly vyhnout taky ....
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
06. 07. 2010 11:40
Luky, nebudu to tu popisovat a ty jsi u toho nebyl, takže o tom nic nevíš. Řeknu jen, že já neriskoval, protože nějaký to IQ na rozdíl od něho mám.
A placení mítného jsem nemyslel obecně, ale konkrétně Lucko vs. Demerje. Pár kun taky platím hotově



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (06. 07. 2010 11:48).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
06. 07. 2010 13:19
Jinak, naftu a útraty v restauracích platíme též většinou kartou. Je to o tom jak kdo je zvyklí, u nás platíme vše buď převodem nebo kartou. Na dovolené u hotovosti víte kolik můžete utratit, protože máte sebou a na celou dovču rozměněnou částku. U karty taky může člověk brečet po návratu domů při pohledu na výpisy z účtů. grinning smiley.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
06. 07. 2010 14:30
Souhlasím s Luky nejaká utrata na kartě ale hotovost mít je taky dobré.Tento prodlužený víkend jsme byli taky na cestě a co dělali lidi v tom horku jsme douho nežažili, dokonce nás vytlačili ze silnice a to jen proto že manžel nechvátal a dodržoval předpisy.Byla jsm ráda že jsme dojeli v pořádku .
rrn
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
06. 07. 2010 21:19
Vždy Vám svítí platba na číselníku v mýtné bráně. Já platím, žena kontroluje. Zatím vše v pohodě.

Slyšel jsem různé zvěsti, ale ruku na srdce:nemůžem si za to sami?

Koliko ja trebam platiti? dobré znát!
grinning smileyvadeset pet kuna. no a je to.

a ne "kelo koštuje" smileys with beer
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
07. 07. 2010 08:45
1.7. jsem se vratil z Peljesacu a chtel bych se podelit o par zazitku z placeni kartou:

1) Mnohokrat omilane tvrzeni medii, ze placeni kartou je vyhodnejsi nez v hotovosti neni vzdy pravdive. Povazuju za korektni upozornit na celkem nevyhodny kurz, ktery pouziva napr. mBanka pro zauctovani transakci v zahranici. Po letosnim navratu z dovolene a nasledne kontrole vypisu jsem zjistil, ze banka si bere o 0.12 Kc za kunu vice, nez je bezne pouzivany kurz u jinych bank pro bezhotovostni transakce. Pokud by rodina na dovolene platila vse kartou a utratila napr. 8000 kun, tak uz je to skoro 1000 Kc rozdil. Ja sice platil jen benzin, daln. poplatky a ubytovani, ale i tak je to peknych par stovek. Priste si asi vymenim hotovost bez poplatku v Ceske sporitelne a o 0.10 Kc/kunu levneji. mBanka neni jedina, ktera ma takto nevyhodny kurz. Mozna si chce mBanka kompenzovat to, ze maji vyber z bankomatu zdarma i v zahranici.

2) Nevzdavejte placeni kartou: Na jedne benzince v Chorvatsku mi obsluha tvrdila, ze platba nelze provezt. Chlapek to zkousel asi 3x a stale mu to neslo. Ptal jsem se ho jestli nemam zadat pin a on rikal, ze neni potreba. Pak jsem to uz nevydrzel a koukl mu na displej, co mu to tam pise a co tam nevidim? Vyzvu k zadani pinu. Tak jsem ho tam natukal a pak uz to slo normalne :-)

3) Nekdy to kartou opravdu nejde: Pri platbe za ubytovani v kempu jsem pouzil kartu. Bohuzel stale to hlasilo spatny pin i po tretim pokusu. Pin jsem zadaval urcite spravny (u benzinky to slo). Nakonec to zaplatila pritelkyne svoji kartou (uplne stejny typ karty, take od mBank)

4) Pri platbe mytneho na vyjezdu z Chorvatska jsem platil v samoobsluznem systemu kartou a stiskla na zaver i tlacitko pro vydani stvrzenky. Zadna bohuzel nevyjela a ani zavora se neotevrela. Pak uz nepomohlo ani opetovne zasunuti karty (ani od pritelkyne). Nasledovalo privolani obsluhy (tlacitkem) a manualni otevreni zavory. V cem byl problem netusim.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
07. 07. 2010 09:40
a fčíl babo raď confused smiley
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
07. 07. 2010 09:43
Pozor, pozor
Plavec píše:
"Pak uz nepomohlo ani opětovne zasunuti karty "
Taky se mi to tam stalo. Po druhém zasunutí se závora ale otevřela a doma na výpisu jsem zkontroloval, že jsem zaplatil dvakrát. Nic nenadělám, moje chyba. Lepší je zavolat obsluhu, i kdyby za mnou byla fronta



Upraveno 1krát. Naposledy upravil deda (07. 07. 2010 09:44).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
07. 07. 2010 09:52
Mne to nastesti platbu odecetlo jen 1x a pritelkyni to nevzalo nic. Mozna uz to opravili a pri odevzdani jednoho dokladu o prujezdu dalnice to povoli max. 1 transakci. Zkus to reklamovat u sve banky nebo u asociace, ktera kartu vydala. Kolega z prace byl pri reklamaci dvoji platby uspesny a reklamace pry probehla rychle a pohodove. Mel ale kreditku a ne obyc. debetni kartu.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
07. 07. 2010 09:59
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> nedelam v bance, ale v energetice. Vysledek Tveho
> premysleni je podle tebe vzdycky spravny. Ale co
> pro ty ostatni?


Podle popisu tveho predjizdeciho manevru si myslim jestli ty spis nedelas v Plzenskem pivovaru. thumbs down

--
TomKa
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
07. 07. 2010 10:15
Trefna narazka, ale tak to nebylo. A uz se na to vykaslete, celou dobu jsme mimo tema
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
07. 07. 2010 12:51
Takuto dvojitu platbu treba reklamovat u banky, ktora kartu vydala, je jedno ci je to debetna alebo kreditna karta v oboch pripadoch musia reklamaciu prijat a riesit ju a na 99% bude uspesna.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 277
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.