Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak platit kartou benzín a mýtné ?

Autor celine 
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
20. 07. 2009 22:32
Cestou tam 7.7. jsme platili všude kartou a všude bez nejmenších problémů. Jak u Záhřebu, na Oštrovici, při vjezdu na Krk i na benzínách naprosto v pohodě. Nazpět 20.7. jsme všechny mýta platili hotově, ale jelikož jsme měli vždy přesně napočítáno, nedošlo k žádnému zdržení ani pokusu o šizení.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
21. 07. 2009 20:42
Na mýtnicích jsou cedule s akceptací PK EC/MC a VISA.
Použil někdo z vás k placení v samoobslužném terminálu PK Maestro a byla akceptována? Díky.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
22. 07. 2009 15:46
Ano, PK Maestro to zobralo v pohode
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
22. 07. 2009 19:17
Maestro v pohodě, až jsem se divil jak to jde rychle, karta tam ani nezajela celá a po cca 1/10 sekundy už lezla zpátky, říkal jsem si že je nějaký problém a koho se tam asi dovolám, ale to už se začal tisknou račun, takže úplně v pohodě. Jinak podle světelné tabule na sjezdu Jastrebarsko doba čekání v sobotu večer 18. 7. Cash 45min, Card 0min, obojí dle fronty odpovídá, Lučko úplně plné a já jsem byl v Demerje sám!
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
23. 07. 2009 08:16
Když chceš na Demerje účet - vytiskne se Ti automaticky nebo musíš stisknout ještě nějaké tlačítko?
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
23. 07. 2009 08:53
Je tam tlačítko "račun" a je třetí v pořadí. Do prvního okna se dá mýtný lístek, do druhého karta a třetí je okno ze kterého vyjíždí účet. Tady je i nějaké video:

Demerje
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
23. 07. 2009 09:05
Jak píše Jardík007 tak to je. Jen když jsem chtěl účet,musel jsem stisknout tlačítko "račun". Takže automaticky asi nejede.eye rolling smiley
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
23. 07. 2009 19:32
Kedy treba stlacit "racun"? Pred vlozenim mytnej karty alebo staci az po vrateni platobnej karty?
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
23. 07. 2009 20:13
Až po vrácení PK. Aspoň já to tak udělal a účet vyjel.smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fogís ČB (23. 07. 2009 20:14).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
23. 07. 2009 21:17
Dík za potvrzení akceptace Maestra. Zatím jsem platila jen EC/MC a fakt supr rychlost - do prvního otvoru lístek, do druhého hned PK, která během 2 sec.vyjede a pak stisk tlačítka pro potvrzení. Zdržení minimální.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
28. 07. 2009 19:30
V neděli 26.7. ve 14.00 před mýtnicí Lučko-Demerje na informační tabuli nad dálnicí nápis - Cash - 30 min.Que, No Cash - No Que - Opravdu jsem si mohl při placení kartou vybrat, ke které bráně pojedu, a pak mě hřálo, když sem objížděl frontu na placení hotovosti. Stejně tak před hranicí HR-SLO sice jen malá fronta do 5 minut, ale 2 terminály pro placení kartou zcela prázné. Mohu jen doporučit.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
28. 07. 2009 19:55
Chci se zeptat.... přece když platím kartou, tak do jedné dírky strčím ten lístek a na displeji nebo na tabuli se mi přece musí objevit co jsem za kategorii a kolik budu platit ne? A pak jen si vzít Račun a zkontrolovat je tak?
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
28. 07. 2009 21:50
Koukám, že hned po zasunutí lístku to vypíše cenu a kategorii spolu s žádostí o zasunutí karty.
Před zasunutím karty nebude od věci překontrolovat cenu a kategorii.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
12. 08. 2009 21:09
Doporučuji na mýtnici kontrolovat kategorii a cenu na displeji. Při cestě tam nám to v noci místo kategorie 1 vzalo 2 - rozdíl 20 kun. Úspěšně jsme to vyreklamovali. Při cestě zpět už u mítnice stála paní a kontrolovala to sama - také to hodilo dvojku, rovnou to opravila.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
13. 08. 2009 14:42
Nám se letos stalo celkem to samé. Na úseku Macelj-Zagreb nám automat napočítal mýtné něco přes 180 Kn, což je 4 kategorie pro náklaďáky. Řešili jsme, jak je to možné a na jakém principu to posuzují. Zda tam jsou nějaké kamery nebo čidla na snímání rozměrů vozidla. Prostě nevím. Normálně jsme si vyzvedli lístek jako všichni ostatní a jeli. Nakonci jsme platili kartou v tom automatu bez obsluhy. Vyšlo nám to tedy asi o 140 Kn víc. Naší chybou bylo to, že jsme si nic nekontrolovali. Prostě strčit lístek, hned kartu a rychle pryč. Chybama se člověk učí. Příště lístek, pak kontrola a pak teprve platba kartou. Člověk někdy přijde o víc peněz. Stalo se stalo no.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
13. 08. 2009 17:10
No tak poslouchám, že karty jsou dost chybové. Určitě je to rychlejší ale asi zůstanu u drobných éček. Aspoň se jich zbavím.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
21. 08. 2009 07:22
Vrátili jsme se z Chorvatska a měli jsme stejný problém. Platba kartou Zagreb - Macejl: na displey jsem si všimla, že naskočilo místo 42 KN - 62 KN. Domnívala jsem se, že jsem se špatně podívala. Na výpisu z účtu jsem ale hned při návratu zjistila, že opravdu odečetli 62 KN. Takže taky 20 KN rozdíl. Jinak ostatní mýtné bylo v pořádku. Nová zkušenost, příště budu platit asi hotově.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
21. 08. 2009 13:43
Marc napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nová zkušenost, příště budu platit asi hotově.

to mě tedy přijde pěkně zpátečnické... Ačkoliv mne podobná nepříjemnost naštěstí nepotkala a příjemné to určitě není. Každopádně po letošní zkušenosti, kdy jsem platil kartou co šlo (nejhůře za prodejní kurz spořitelny), jsem s kartami velmi spokojen, spíše nadšen.

pokud vznikne takovýhle problém, musí být přeci cesta, jak to řešit - na místě/ex-post? Poraďte.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
21. 08. 2009 21:41
Sledovat displey, zkontrolovat účet a v případě nesrovnalostí je tam tlačítko na obsluhu. To jsme zmáčkli, ohlásili do mluvítka reklamaci, přišel pán, kouknul na účet, na auto, řekl moment - odešel, za chvilku přišel, řekl mi, ať si manžel s autem popojede stranou a já jdu s ním, sepsal papír a vrátil mi hotovostně 20 kun. Na výpise z banky je 62 kun.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
28. 08. 2009 00:52
bambinna napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nám se letos stalo celkem to samé. Na úseku
> Macelj-Zagreb nám automat napočítal mýtné něco
> přes 180 Kn, což je 4 kategorie pro náklaďáky.
> Řešili jsme, jak je to možné a na jakém principu
> to posuzují. Zda tam jsou nějaké kamery nebo čidla
> na snímání rozměrů vozidla. Prostě nevím. Normálně
> jsme si vyzvedli lístek jako všichni ostatní a
> jeli. Nakonci jsme platili kartou v tom automatu
> bez obsluhy. Vyšlo nám to tedy asi o 140 Kn víc.
> Naší chybou bylo to, že jsme si nic
> nekontrolovali. Prostě strčit lístek, hned kartu
> a rychle pryč. Chybama se člověk učí. Příště
> lístek, pak kontrola a pak teprve platba kartou.
> Člověk někdy přijde o víc peněz. Stalo se stalo
> no.


Nejake cidla na snimani vysky aut tam bejt musi protoze kamaradovi kterej jel predemnou v Oktavii tak mu listek BEZ MACKANI tlacitka vylezl v ty dolni sterbine mne s T5 vyska cca 2m BEZ MACKANI tlacitka vylezl z te horni pro nakladaky... tak je jasny ze to neco snimat muselo.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 09. 2009 10:48
přesně tak, my jsme jeli zpátky v sobotu 22.8...Lučko narvaný tak cca na 2-3 hodky čekání a na Demerje jsme byli my, pak přijel ještě jeden Čech a bran otevřených asi 6......a rychlost placení 10 vteřin. Skoro jsem si myslela, že to vyplivlo kartu bez toho aniž by proběhla platba a že nás to nikam nepustí, ale vše OK, zmáčkli jsme račun, vyjel lístek a tradáááááááááááááááááthumbs up
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 09. 2009 22:39
Ahoj všichni.Přidávám můj poznatek na toto téma.Letos jsem vyrazil poprvé do Chorvatska.Velmi mi pomohlo toto fórum.Bohužel se potvrdilo varování některých dopisovatelů.Pohodlné placení na mýtnicích kartou se nemusí vyplatit.Na trase Trakoščan-Zagreb mi místo 42 Kn,za Renault Kangoo s autoboxem,automat na karty účtoval 62 Kn jako za mikrobus(nepoloží mě to,ale já ty prachy dám raději za něco jiného).Na trase Lučko-Maslenica jsem proto dal na radu a zkusil platit kartou,kterou jsem poskytnul obsluze.Platba OK.Zpět,domů,to bylo přemlouvání.Demerje prázdné,Lučko fronta.Vyhrála vypočítavost.Platba kartou na Lučku OK.To samé Zagreb-SLO.Také Ok.Takže zkušenost pro příště!
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 09. 2009 23:01
--->Frmol
je to zajímavé co píšeš, Trakoščan - Zageb je zcela jiná dálniční společnost než od Lučka atd ( mimochodem tam jedou dvě společnosti - na Spilt a pak na Rjieku)....a že by měly jiná měřidla na výšku auta ? snad to někdo upřesní....
Anonymní uživatel
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 09. 2009 23:10
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:12).
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
02. 09. 2009 10:43
Přesně tak jak píší kolegové.Ať platím kartou a nebo hotově,vždy se podívám na tabulku před budkou a pak hned na displej,každý už za ty roky přece ví do které kategorie jeho auto a nebo souprava patří.Pak teprve když vše souhlasí tak platím.Všechny tyto problémy jsou způsobeny nepozorností těch,kteří byli takto ošizeni.Jak se říká "neznalost-neomlouvá" ...To platí i při čerpání PHM atd.

MirekŠi
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 12. 2009 21:06
Co se týče benzínek,než natankuju,tak se skočím zeptat obsluhy,zda jim fachčí kartovej terminál a zda berou danný typ karty. Platit v hotovosti 300litrů nafty není žádná legrace grinning smiley
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 12. 2009 21:11
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:50).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 12. 2009 21:19
Přesně tak !
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 12. 2009 21:44
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:50).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
02. 12. 2009 18:31
Záleží na druhu zájezdu. Pokud je to klasickej pendl,tak to není problém.Jen poplatky na naftu a mýto.Občas stačí jen mýto,páč vestavěné nádrže stačí na celou cestu.Horší jsou pobyťáky.Nafta+dálnice+parkoviště+vjezdy+trajekty atd.atd. to musí být i slušná hotovost !
A co se týče karty- Nikdy se mě nestal problém při platbě,či výběru hotovosti kartou ! Ať při cestách autobusem,či soukromě.V Chorvatsku nakupujeme převážně v marketu Studenac a to jedině kartou.Nikdy žádný problém.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luboš (02. 12. 2009 18:40).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.