Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak platit kartou benzín a mýtné ?

Autor celine 
avatar Re: platenie úsekov?
31. 03. 2009 20:07
Na vjezdu se vezme tiket a na výjezdu se podá do budky a zaplatí.Samozřejmě jsou to dvě různé společnosti tak na dvakrát
1-Goričan-Zágreb 2-Zágreb - Žuta Lokva

MirekŠi
Re: platenie úsekov?
31. 03. 2009 21:23
ďakujem pekne takto som to potreboval len nechápem prečo 2 rôzne spoločnosti keď sú na spoločnej stránke(hac.hr) a ešte aj výpočet ceny je spoločný?
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 04. 2009 08:10
pokud vím, tak v HR jsou tři dálniční společnosti...
Zagreb se objíždí kvůli domorodcům zadarmo, proto každá společnost má před městem svůj EXIT, kde se najíždí nebo platí...
1. Macelj - Zagreb - společnost AZM (Autocesta Zagreb Macelj) - exit Zaprešič - severně
2. Goričan -Zagreb -společnost ARZ (Autocesta Rieka Zagreb) - exity u Zagrebu Ivanja Reka ( od Goričanu) - východně - a Lučko (na jih)
3.Split (Šestanovac)- Zagreb - společnost Hrvatske autoceste - HAC -u Zagrebu exit Lučko

od Lučka se u Bosiljeva se cesta dálniční křižovatkou dělí dolů jih (společnost HAC) a na západ na Rijeku (společnost ARZ)
od Lučka mají obě firmy jeden způsob placení a o výnosy se dělí, takže cestovateli je to jedno, že vlastně jede od Lučka až k Bosiljevu u dvou firem...

jinak nejde o nic, všude jsem už léta platil platební kartou, nestaral jsem se kde platím a vždy zcela bez problémů....



Upraveno 2krát. Naposledy upravil mack (01. 04. 2009 08:42).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 04. 2009 18:16
A je jedno či ide o kreditnú kartu alebo debetnú(PIN)?
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 04. 2009 18:57
zda máš kreditní nebo debetní nerozhoduje....
pin na tobě v těch hlavních tazích nechtějí...to by se v těch frontách všichni zbláznili....(nemluvím třeba o bezínkách,hospodách, mluvím o mýtnicích)
zda máš embosovanou nebo hladkou také nerozhoduje....
ale doporučení :
každopádně zajdi, pokud nejsi jist, do svého peněžního ústavu a polož dotaz:
mohu s vaší kartou platit v zahraničí ?smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (01. 04. 2009 19:09).
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
02. 04. 2009 15:39
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------

> pin na tobě v těch hlavních tazích nechtějí...to
> by se v těch frontách všichni
> zbláznili....

Po mě loni na Lůčku PIN chtěli. Dodnes nevim proč, bylo to poprvé za ty roky.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
03. 06. 2009 10:53
Taky mám stejnou zkušenost. Poprvé za 6 roků chtěli na Lučku PIN. Byli jsme z toho docela překvapení a chvilku trvalo, než jsme ho našli. Zbytečně to zdržuje.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
03. 06. 2009 11:01
ono pokiaľ viem, to či pýtajú PIN nezáleži od ich ľubovôle, ale od toho akú kartu máš.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
03. 06. 2009 12:46
Chcem sa opýtať, akú ste mali kartu (druh) a či bola s čipom alebo bez.

Rosik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Taky mám stejnou zkušenost. Poprvé za 6 roků
> chtěli na Lučku PIN. Byli jsme z toho docela
> překvapení a chvilku trvalo, než jsme ho našli.
> Zbytečně to zdržuje.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
03. 06. 2009 14:55
Viete mi niekto poradiť?
Na stránke hac.hr som v časti autoceste- kalkulator chcel vypočítať cenu poplatkov z Goričanu po Skradin, ale vyšli mi dva rôzne údaje, podľa toho, či som trasu rozdelil na Goričan- Zagreb a Zagreb- Skradin, alebo som zadal iba Goričan- Skradin. Rozdiel sú 3 Kn. Neviete čím to môže byť?
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
03. 06. 2009 17:28
TO MAMUTV:

Goričan-Zagreb ( Sveta Helena) 36kn
Zagreb(Lučko)-Skradin 130 kn

obchvat Záhřebu je bez poplatku podobně jako např. BRNO
osobně platím mýto hotově, kartou pouze benzín.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Aleš1 (03. 06. 2009 17:30).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
03. 06. 2009 21:47
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 17:10).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
03. 06. 2009 22:25
je jedno či je karta s čipom, alebo bez čipu. Rozdiel je v tom či je embosovana ( s vystupenym reliefnym pismom), alebo nieje. Pri embosovanej sa treba podpísať. Pri neembosovanej sa zadáva PIN. Rozdiel je aj v tom, že neembosovaná
(s PINom) je platba ONLINE. Embosovaná nemusí byť online a platba môže byť zúčtovaná aj o týžden neskôr.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
03. 06. 2009 22:31
f.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 17:10).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
03. 06. 2009 22:41
napríklad ak máte kartu VISA (nie VISA elektron), tak PIN nebudete zadávať nikde, pretože k tejto karte žiaden PIN nedostanete. Ono je pravda, že aj na termináloch sa dá nastaviť, či vyžadovať PIN, alebo nie. No toto nemôže predajca robiť samovoľne, záleži od banky, ktorá mu terminal dala - ako si to vyžaduje.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
03. 06. 2009 22:54
mám Visa mastercard a pin mám a všude po mně chtějí pin.smileys with beer
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 06. 2009 00:20
VISA Classic, alebo gold - nemajú PIN

ostatné VISA karty, ako elektron, mastercard, atd - majú PIN
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 06. 2009 08:57
koscj napsal(a):
-------------------------------------------------------
> VISA Classic, alebo gold - nemajú PIN
>
> ostatné VISA karty, ako elektron, mastercard, atd
> - majú PIN


Aby som to uviedol na pravu mieru, ku vsetkym kartam je PIN.
kure : "mám Visa mastercard a pin mám a všude po mně chtějí pin" - ak myslis aj VISA aj MASTERCARD tak ano, PIN sa vydava k obidvom. Je to preto ze zo vsetkymi tymito kartami sa da vyberat aj na bankomatoch, a tu treba PIN.
Ja som si dal teraz vydat kreditnu kartu Diners (aj kvoli poisteniu), a aj k takejto karte je moznost dat si vyrobit PIN.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 06. 2009 15:10
velmi dobre si napísal...

je moznost dat si vyrobit PIN

štandardne sa k nim PIN nedáva.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
29. 06. 2009 10:34
Zkoušela jsem platit kartou na mýtné bráně na trase Goričan - Zagreb. Byla to mýtnice Svatá Helena. Podle dřívějších příspěvků jsem si myslela ža na bráně označené ENC mohu platit platební kartou. Takže dnes vím že nemohu.....Museli jsme pracně couvat a najet do další brány. A musela jsem platit 36 kuna hotově. Na dálnici Zagreb - Split jsme pak sjížděli na Dugopolje. Tam mi kartu vzali, bez PINU 157 kuna.
Tankovali jsme u CROBENZU na Vrpolje, nafta za 6.92 kuna.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
29. 06. 2009 10:50
vali napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zkoušela jsem platit kartou na mýtné bráně na
> trase Goričan - Zagreb. Byla to mýtnice Svatá
> Helena. Podle dřívějších příspěvků jsem si myslela
> ža na bráně označené ENC mohu platit platební
> kartou. Takže dnes vím že nemohu.....Museli jsme
> pracně couvat a najet do další brány. A musela
> jsem platit 36 kuna hotově. Na dálnici Zagreb -
> Split jsme pak sjížděli na Dugopolje. Tam mi kartu
> vzali, bez PINU 157 kuna.
> Tankovali jsme u CROBENZU na Vrpolje, nafta za
> 6.92 kuna.

Pokud se nemýlím není karta jako karta a ENC vjezd, je prostě vjezd pouze pro majitele těchto karet. Takže jste prostě vjeli do místa, kde jste neměli co dělat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alien (29. 06. 2009 10:51).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
29. 06. 2009 11:02
Ještě vysvětlení ke kartám, neb jak vidím, dost lidí absolutně nechápe co a jak.

Jsou dva druhy karet - debetní a kreditní. Debetní jsou takové karty, které reflektují váš stav na účtu a pokud nemáte povoleno jíti do mínusu, tak prostě z ní nic nedostanete. Kreditní karty jsou normálně úvěrové karty, tedy prostě si půjčujete. Co se týče Pinů a bezpečnosti, tak před nedávnem se pin u karek používal jen při výběrech v bankomatech a je asi všem jasné, že každá karta má a musí mít svůj pin kod. Pokud jste ale platili u obchodníků v restauracích, tak se PIN vyžadovat ani nedal a vyžadoval se podpis zákazníka, tedy majitele. Od jisté doby se ale začaly vydávat tzv. čipové karty a tak již i běžné terminály vyžadují po zákazníkovi PIN. Jak karta vypadá je jednoduché, je na ni vidět "chip", vypadá jako kdysi používané telefoní karty do tel. automatů. Co vím, tak na klasické debetní karty lze použít při placení jak PIN, tak podpis, záleží na terminálu, jaký daný obchodník má a do kterého to dá. Jestli bude načítat z Chipu a nebo přes magnetický proužek. A jelikož čtečky v mítnicích jsou čipové, tak to pro zákaznicích jednoznačně vyžaduje pin. Tak asi tak. I když například ve Francii jsou čtečky, které PIN nevyžadují. Ale je třeba si zvyknout, že PIN je a bude základ při placení, nikoli už podpis, ten bude ubývat.

Ještě ke kartě "embosované". Není pravda, že se musíte podepisovat. Embosované karty jsou už vydávané také s čipem, tedy lze platit skrze čipový terminál a v tu chvíli je důležitý PIN. Jinak všechny možné další platby jsou s ní zachovány, tedy i podpis i žehlička.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alien (29. 06. 2009 11:06).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
29. 06. 2009 13:15
Praktická zkušenost z minulého týdne je taková, že při placení mýta čipovou kartou nezadáváte PIN, při placení na benzince zadáváte PIN (pokud má odpovídající terminál).
Přeji co nejméně komplikací při placení.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
29. 06. 2009 13:21
Alien napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ještě vysvětlení ke kartám, neb jak vidím, dost
> lidí absolutně nechápe co a jak.
>
A jelikož čtečky v mítnicích
> jsou čipové, tak to pro zákaznicích jednoznačně
> vyžaduje pin.


Na mýtnici v Demerje (platba pouze kartami na trase Zagreb - Ravča) se PIN nezadává - do jedné zdířky vsunete papír, který si vezmete při vjezdu na dálnici a do druhé zdířky vsunete kartu. Po pár vteřinách karta vyjede a otevře se Vám závora. Nic víc v tom není.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
29. 06. 2009 13:25
Já tomu rozumím, snad to došlo každému. Jde jen o to, jaký kdo používá terminál a jak je nakonfigurován. Ta věta sice vyzní, že vždycky musíte zadávat PIN, ale nemusíte, ale je skutečně možné, že někde ho prostě dát budete muset i když to nečekáte.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
29. 06. 2009 18:14
Rosmarine napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Alien napsal(a):

> Na mýtnici v Demerje (platba pouze kartami na
> trase Zagreb - Ravča) se PIN nezadává - do jedné
> zdířky vsunete papír, který si vezmete při vjezdu
> na dálnici a do druhé zdířky vsunete kartu. Po pár
> vteřinách karta vyjede a otevře se Vám závora. Nic
> víc v tom není.

Mytny listok a platobnu kartu je treba vlozit v urcenom smere, alebo je to jedno? Niektore citacky su totiz obojstranne...
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
29. 06. 2009 18:29
v sobotu jsem přijel domů se Slatiny. Mýtné dolů 2x bez pinu nahoru jednou s pinem. Během týdne placení s kartou odhad 15x někdy s podpisem někdy s pinem. Karta ČS neembosonovaná s čipem
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
29. 06. 2009 23:00
zdravím

u samoobslužné mýtnice jakým zpusobem pozná velikost auta ,
popřipadě vlek ??? víte to někdo?

dík bob
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
29. 06. 2009 23:24
Pozor na nové mýtnici Demerje eventuelně na mýtnicích, kde je vyznačen pás pro platbu tzv. ENC Card. Není to určeno pro platbu bankovní kartou, ale pro zpomalený průjezd mýtnicí majitelům ENC tzn. Elektronička naplata cestarine tzn. Elektronická platba mýtného pro majitele krabičky, která se umístí pod přední sklo na palubovku a čidlo v rampě na mýtnici odečte z kreditu aktuální částku, jako u nás na dálnicích mýtné rampy pro kamiony.
Tento systém plánuje české MD zavést i u nás, ale až od roku 2011.
Takže: až uvidíte u mýtnice relativně volný pruh s nápisem ENC CARD, pokud nemáte zmíněnou krabičku, nejezděte tam. Ušetříte si zbytečný trapas, nervy a zdržení.smileys with beer
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
29. 06. 2009 23:31
no nerikej mi, ze tohle nekdo nevi........
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 314
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.