Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti

Autor valeri 
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
12. 08. 2010 23:08
Tady o jejich trik zřejmě nejde
[dnevnik.hr]
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
13. 08. 2010 06:50
A někteří řidiči ho ještě při jízdě omezovali.
Alesim,
tady již nejde ani o tu rychlost ale i o ten způsob jízdy. Spoléhal jenom na inteligenci předjížděných. Kdyby ten kamioňák s tou bílou bednou neuhnul tak bylo vymalováno. Copak může čekat že ho bude předjíždět nějaký moula z ČR a to kvapíkem 246 km/hod ? Když chce někdo sám sebe zabít, proč ne, je to jeho právo. Ale ať sebou nebere ostatní, kteří s ním nesouhlasí.angry smiley
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
13. 08. 2010 08:49
Stejně zajímavé, v jednom okamžiku srovnal krok s autem, které dojel a jel za ním nějakou dobu cca 205km/h, než mu auto uhnulo a on zase zrychlil. Takže těch svatoušků jedoucích hodně rychle tam bylo víc.
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
13. 08. 2010 12:13
Vypadá to,že Audi má omezovač rychlosti nastavený na 250km/hod.Proto ta skutečná rychlost max. 246 km/hod.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rudla (13. 08. 2010 12:36).
avatar
Lu.
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
13. 08. 2010 13:46
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
13. 08. 2010 15:01
To bolo hoodne spomalene video,
takze za autom ktore dobehol isiel asi len zlomok sekundy
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
13. 08. 2010 20:35
... dal bych ... 10 let bez papírů za obecné ohrožení ... a flastr jako ve Švýcarsku tomu Švédovi ( zabavení vozu ) ... náš maník místy 248 km / hod thumbs down



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (13. 08. 2010 21:14).
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
13. 08. 2010 21:51
No jo,ale dostal pokutu na naše 20 litrů a je opět vysmátý.
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
13. 08. 2010 21:52
S tím naděláte.
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
14. 08. 2010 00:06
Mello napsal(a):
-------------------------------------------------------
> S tím naděláte.

Nenaděláme, ale po shlédnutí toho videa je pro Chorvata hajzl každý Čech. A to už mně vadí....
Prosím, přiznám se, byl jsem to já. Ale žádný nastavený omezovač. Jen jsem tam nemohl dostat 6ku. (šestý převodový stupeň.) angry smiley
smileys with beerhot smileysmileys with beerhot smileysmileys with beer
Sranda stranou, souhlasím s tím co píše Alf60. Včera večer mi volal Darko - policajt jen tak, co nového doma atd. A rýpnout si musel. Tak jízlivě povídá - je to OK, kvůli Čechům asi dostaneme nové Porsche.
Nevadí mi ta jeho poznámka, vadí mi to, že nyní budou na každé novější vozidlo z Čech pohlížet důkladněji než třeba na Poláka nebo Němce. Zbytečně na sebe upoutal pozornost a schytáme to všichni. Kontroly na CZ budou daleko nepřijemnější. I na technický stav vozidel. Přeci když jezdíte tak rychle musíte mít super gumy atd. Prostě rodinné rýpání. Ale třeba ne. Já mu do obličeje neviděl. Usmívá se neusmívá !!!
Kolikrát mne tam předjel někdo strašným kvapíkem - ale jeho nikdo nechytl a nikdo ho nevrazil do TV a jiných medií. Tohoto čecha ano.angry smiley
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
14. 08. 2010 10:01
Nevím , že by hrvati byli nějakým vzorem pro ostatní řidiče . Jenže na místní není policie zdaleka tak přísná . Proč taky když , můžou ždímat turisty . Běžně jezdí nalití , rychle , předjíždí doslova kdekoli . Nesčetně krát ten samý přestupek - domácí jede dál , turista platí . Navíc je štve , že ti češi ze stodvacítek na které se dívali se soucitem , už jezdí i v lepších vozech než oni .
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
14. 08. 2010 10:12
[www.slobodnadalmacija.hr]

Ani němci nezaostávají .
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
14. 08. 2010 10:44
S tím ždímáním turistů je to poněkud jinak: v době stěhování národů je na chorvatské dálnici odhadem až třetina těch, kteří s německou, belgickou či rakouskou MPZ jedou na dovolenou domů. Nebo jsou na návratu z dovolené. A možná až třetina z této třetiny se s policajty domluví rodným jazykem. Ti se patrně v médiích neobjeví a některým to i projde bez papíru.
Ale v autech s oválkem CZ, SK nebo PL se málokdy najde Chorvat, takže policista to má při výběru delikventa z početného chumlu vesměs rychlost překračujících jednodušší: pravděpodobnost, že za volantem bude sedět někdo s vlivnými konexemi v Chorvatsku, je minimální (samozřejmě nikoli vyloučená).
Přesto se soudce držel hodně nízko pod trestem, který mohl uložit. Asi si ho šetří pro další na příští sezónu. Jakkoli se to hodně zlepšilo, jsme na zahraničních silnicích zařazení mezi nejméně disciplinované řidiče - a právě mediálně rozmáznuté případy tomu nahrávají.
Bez ohledu na Němce, kteří prostě jen po chorvatské dálnici jeli tak, jak normálně jezdí doma, kde si ovšem případná omezení rychlosti nedovolí překročit...
Pavelostr,
zní to bohulibě ale myslím že nejsou naštvaní že máme lepší auta než oni. Do této polohy bych to nestavěl. Tady zůstává jeden jediný fakt - jsi turista tak se tak chovej a nebo plať. No jsou raději když platíš. I na svoje mají metr. Možná lepší ale to nedokážeš.
A co se týče alkoholu - toto je problém na celém světě. V Česku se možná chlastá více jak v HR. Na to vezmi jed. Tam se mohlo chlastat za volantem běžně. Najednou ze dne na den - NIC ! A sankce ?- až i na odebrání vozidla. A toto mají chorvati na paměti ještě dnes.
Kamaráde, kde jsou ty časy když mě chytili milicajti a já ji měl jak z praku. On mi vzal klíčky od auta a hodil je do jetelu. A můžeš hledat. Došli jsme domů pěšky a ráno pěšky na pole s kosou a hledat a hledat. No našli, ale památka na celý život, i když dnes velmi veselá.
Dnes by mi zabavili auto. Tenkrát mi ani neměřili kolik mám promile..
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
14. 08. 2010 11:12
alkohol je tam znovu povolen pokud to někdo neví .
Někdo to ví, ale tam je to tak složité že se v tom další asi ani nevyzná. Tam může chlastat jenom někdo a jenom něco zrovna tak jako řídit může zase jenom někdo a jenom něco.
Kdo tomu nerozumí a poslechl by Tebe - byl by ještě dnes bez auta a papírů. Není možné dávat své rozumy - v tomto momentě vše musí být konkrétní a adresné. Ten a ten může - ten a ten ne. Hotovo.Valdauf. Dohráno. Potom by si nemohl napsat že alkohol je tam znovu povolen pokud to někdo neví .

Ačkoli poslanci zrušili dosavadní nulovou toleranci k alkoholu za volantem, pro některé skupiny řidičů bude absolutní zákaz platit i dál. Týká se to například profesionálních řidičů a mladých řidičů do 24 let. Tolik zákon HR

Takže pokud Ti je méně než 24 let - musíš Mattonku !!!! Další je i pro rychlost i pro výkon motoru ale zde je vyjimka pro turisty. U rychlosti a alkoholu vyjimka neplatí.smileys with beer Ale věř, že já bych si tam panáka nedal. Mám oprávněné obavy.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Šatava (14. 08. 2010 13:42).
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
15. 08. 2010 10:13
když jsem jel letos do chorvatska,bezkonkurenčně nejhorší řidiči tam byli Češi.Překonávali je jenom místní domorodci ze Splitu a Makarské.Viz. TN na nově z 12.8. "český řidič se hnal po chorvatské dálnici 244 km/h. A že se chorvatská policie na nás zaměřuje ? Mají proč,můžem si za to sami.
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
16. 05. 2011 10:47
Ahoj. Nechci zaplevelovat fórum dalším vláknem a myslím, že sem se to hodí. Dneska mě chytnuli černohorští policajti, že prý jsem jel na rekonstruovaném úseku cesty na červenou (takové ty přenosné semafory). Jenže já se na ten úsek napojoval asi v půlce z křižovatky, bo jsem byl platit na komunálu vodu. Skoro hodinu jsme se hádali a přesvědčoval jsem je s dokladem v ruce, kde jsem byl. Pořád mi tvrdili, že lažu a jsem kriv a takové ty jejich pindy. Nakonec mi řekli, ať na ně počkám v autě a odjeli. Jel jsem také pryč.Takže kdybych se dlouho neozýval, tak mi prosím do Spuže (zatvor) posílejte bábovky s pilníkama. A ponaučení: už mám v telefonu číslo na konzulát.
Pěkný den přeje Mike
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
16. 05. 2011 11:47
Tak to Ti kamaráde držíme pěsti, ať Ti to dobře dopadne,
protože pečení není zrovna moje silná stránka.

Nedej se !!!
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
16. 05. 2011 13:18
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> když jsem jel letos do chorvatska,bezkonkurenčně
> nejhorší řidiči tam byli Češi.Překonávali je jenom
> místní domorodci ze Splitu a Makarské.Viz. TN na
> nově z 12.8. "český řidič se hnal po chorvatské
> dálnici 244 km/h. A že se chorvatská policie na
> nás zaměřuje ? Mají proč,můžem si za to sami.

Víc než půl roku jsem tu nebyl, tak trochu opožděně:
Jel jsem na konci loňského září z Dalmácie, byla mokrá dálnice, ale jet se dalo normálně, pokud člověk nedělal blbosti. Něklde v Lice nebo za Likou svítil nahoře nápis Pozor nehoda. Po pár kilometrech stál vedle dálnice mladší pár. V levém pruhu stál otočený do protisměru (zřejmě nepojízdný) Mustang. Jakou měl registraci? Českou. Byla to jediná nehoda, kterou jsem za ten den v Chorvatsku viděl.
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
16. 05. 2011 19:02
Nejhorší řidiči, respektive spíše nejdrzejší v kolonách a pod., jsou suveréně Poláci, a o ťukance s nima není nouze ! To jsou zase mé postřehy!
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
16. 05. 2011 19:29
hoši, debil za volantom sa najde vždy a všade, a je jedno či je to slovák , čech, poliak, chorvát... záleží na jaku koncentraciu akurát natrafíš, koho je aktuálne viac.
A ešte k teme, niektoré navigácie maju funkciu záznam trasy a jednou z položiek tohto záznamu je je aj graf rýchlosti. Mohlo by to pomocť pri hádke s policajtom?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mihal306 (16. 05. 2011 19:32).
Tom
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
16. 05. 2011 21:07
Ahojda,
taky už jsem něco najezdil a musím souhlasit, že nejhorší řidiči jsou obecně dle mě - Poláci. A v těsném závěsu Chorvati. Naopak možná poněkud pro někoho překvapivě, vidím jako absolutně pohodové řidiče Italy.
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
18. 05. 2011 11:38
To mihal306
Nevěřím, že by to pomohlo. Pokud pojedeš podle předpisů a oni tě přesto po změření zastaví, nejde jim o dodržování rychlosti ale o eura. Pak máš už jen 2 možnosti: hádat se nebo zaplatit. Tím záznamem si můžeš jen potvrdit, co to je za zloděje
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
18. 05. 2011 14:06
No jasně,že by to nepomohlo,když oni musí mít radar certifikovaný,tak tvá GPS by musela mít stejný certifikát aby si se s nimi mohl přít.spinning smiley sticking its tongue out
Chorvatské policie má své problémy. Třeba s námi. Já jsem tam osobně problém měl velký a vyřešil to policajt tím, že mi zahodil klíčky od auta. V noci je nemělo cenu hledat. Také řešení.grinning smiley
Kdyby byl HR policajt na Kypru - asi by ho jeblo. Co tam dělají turisté a návštěvníci Kypru , to se nevidí. Já byl pochopitelně jeden z nich.smoking smiley
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
21. 05. 2011 15:11
Dám mu manželku a není problémthumbs up smiley
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
21. 05. 2011 20:01
hlavně si musím teda pamatovat, že musím říkat že Šatavu neznám ( je tam už profláknutej a já náhradní klíčky většinou nemám ), ale jeho synovce jo. To jsem zvědav jak to zvládnu. Kurňa musím si začít dělat poznámky.eye rolling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

eny
Hosté: 208
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.