Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti

Autor valeri 
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
15. 04. 2009 11:43
Jak souvisí ABS s chorvatskou policii a jejich triky s překročením rychlosti???
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
15. 04. 2009 11:53
Nijak, stejne tak jako tvuj, post. Akorat jsem se slusne optal, kdyz se to v tomto vlaknu probiralo. A jasne jsem psal ze nechci rozpoutavat nejaky dalsi flame. Jsem na tomto foru pres 2 roky. Ale vidim ze styl jeho fungovani se hodne zmenil a mam pocit ze k horsimu. Pomalu, aby se tady clovek bal na neco slusne zeptat bez rizika okamziteho utoku. To jsem si mel jako na to zalozit nove vlakno ?
Omlouvam se tedy za polozeni meho predchazejiciho prispevku.

Dekuji za pochopeni. sad smiley

--
TomKa
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
15. 04. 2009 13:03
jirkajh napsal:
myslis ze kdyz mas sjety barumky 155\80a jedes s pleckou 130kmh ze nezastavim ze 200kmh stejne¨????
Vzdyt jenom styčná plocha 245\40 je skoro dvakrát tak taková!! a co teprve vykon brzd, abs atd.....

Jenom takovou maličkost k diskuzi mimo téma.
Jsem vyučený automechanik a kolečko mě už bez nehody živí 35 let (od dodávek přez vojenské speciály až po 40t soupravy), ale nikdy jsem neslyšel, že NOVÉ Barumky 155/80 se prodávají už sjeté a taky mi nikdo netvrdil, že 245/40 se nesjedou nikdy.
Takže pokud porovnáváme, tak porovnatelné a správné podklady.
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
15. 04. 2009 13:29
qwertz napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jak souvisí ABS s chorvatskou policii a jejich
> triky s překročením rychlosti???


A jak souvisí těch tvých deset příspěvků s Chorvatskem...........smoking smiley
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
15. 04. 2009 14:35
tomka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nechci rozpoutavat dalsi flame, ale prosim muzes
> mi vysvetlit jak konkretne ABS prispeje ke
> zkraceni brzdne drahy ? Ja mam az do teto chvile
> pocit ze prave naopak ABS brzdnou drahu
> prodluzuje. Zajistuje ovladatelnost vozu pri
> prudkem brzdeni to ano, ale ze by opravdu
> zkracovalo brzdnou drahu ? Prosim tedy odborniky o
> objasneni protoze se v tehle elektronickych
> serepetickach nevyznam. A jestli by to slo prosim
> bez urazek, narazek apod.
>
> Predem diky.

Na suchu i na mokru samozřejmě ABS zkracuje brzdnou dráhu a to obvláště na mokru/náledí dost výrazně.
Jde o to, že čidla na každém kole při brždění neustále kontrolují, zda se některé "neveze" ve smyku a podle toho buď povoluje, nebo dotahuje brzdový třmen. Je to podobné, jako když mě můj otec kdysi kladl na srdce, abych nikdy nezašlapával brzdový pedál až k podlaze, ale snažil se o tzv. přerušované brzdění a to právě kvůli tomutéž ! Samozřejmě, že každé ABS to dokáže mnohem efektivněji a s daleko větší frekvencí, navíc na každém kole zvlášť, protože každé kolo "vidí" zvlášť.
To, co máš na mysli z hlediska ovladatelnosti vozu mají na starosti spíš jiné sofistikované systémy, tzv. systémy stability, každá značka si ho pojmenovala po svém - ve spojení s již zmíněným ABS, tlumiči a např. i čidly polohy vozu vůči vozovce (gyroskop atd.) dokážou zamezit např.bočnímu přetáčení vozu při náhlé změně směru (viz Losí test) !
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
15. 04. 2009 18:36
ABS spíš prodlužuje brzdnou dráhu, poněvadž se kola nezablokují ...a šlapat přerušovaně je pitomost..spíš se musí ještě víc sešlápnout a držet pedál k podlazesmileys with beer
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
15. 04. 2009 18:46
To Modena a vasnivykolista:

Prečo píšete o téme, ktorej ani jeden z vás nerozumie?

Leonard Maed
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
15. 04. 2009 18:50
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ABS spíš prodlužuje brzdnou dráhu, poněvadž se
> kola nezablokují ...a šlapat přerušovaně je
> pitomost..spíš se musí ještě víc sešlápnout a
> držet pedál k podlazesmileys with beer
Promiň ale nevím jestli to myslíš vážně.Je to totiž pěkná pitomost.Pokud se kola přestanou točit a jdou smykem tak letíš jako po másle.Někde si to vyzkoušej.Ale myslím že si to vážně nemyslel.thumbs up smiley
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
15. 04. 2009 18:53
sem neviděl, žeby se s ABS kola zablokovaly a šly smykem a vyzkoušet to nemožu neboť mě ABS fungujethumbs up smiley..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (15. 04. 2009 18:55).
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
15. 04. 2009 19:02
zdarec

Na suchu i na mokru samozřejmě ABS zkracuje brzdnou dráhu............... není pravda, jen napul
ABS spíš prodlužuje brzdnou dráhu, poněvadž se kola nezablokují ........... není pravda, jen napul

Zaleží na povětronostních podmínkách a povrchu...
Na suchu a idealních adhézních podmínkách určitě ABS prohrává...

bob
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
15. 04. 2009 19:04
Dovolím si oponovat - a nepůjdu na to technicky, ale logicky. Předpokládám, že brždění smykem je méně účinné, než když se kola protáčejí. ABS zabraňuje smyku (zablokování kol), to tedy logicky znamená, že můžu na brzdu "dupnout" max. silou a brzdit max. účinně (těsně před smykem), aniž by se kola zablokovala. A asi nezáleží na tom, jestli je sucho nebo mokro.
Omlouvám se za OT, i když určitě menší, než ta předešlá výměna názorů ...

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
15. 04. 2009 19:55
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> sem neviděl, žeby se s ABS kola zablokovaly a šly
> smykem a vyzkoušet to nemožu neboť mě ABS
> fungujethumbs up smiley.

Je jasné že musíš jet s autem bez ABS. a s ABS pokud možno stejné značky.grinning smiley
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
15. 04. 2009 20:25
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
ABS spíš prodlužuje brzdnou dráhu, poněvadž se
kola nezablokují ...a šlapat přerušovaně je
pitomost..spíš se musí ještě víc sešlápnout a
držet pedál k podlazesmileys with beer


No . . . Když myslíš ?grinning smiley Jinak je tohle Tvoje moudro na nominaci :
"Citát dne !"


bioubi napsal(a):
-------------------------------------------------------
Na suchu i na mokru samozřejmě ABS zkracuje brzdnou dráhu............... není pravda, jen napul
ABS spíš prodlužuje brzdnou dráhu, poněvadž se kola nezablokují ........... není pravda, jen napul

Zaleží na povětronostních podmínkách a povrchu...
Na suchu a idealních adhézních podmínkách určitě ABS prohrává...


Je zajímavé, proč výrobci všech značek nedovolují vypínání ABS, na rozdíl od např. stabilizačního systému a přitom by stačilo tak málo, vývod z palubního PC a vypínač OFF za 5.50 Kč . . .
Co myslíš, Bobe, proč asi ? Že by to byl komplot na uživatele v parném létě a zabezpečení odběru nových modelů za ty původní, vlivem ABS na suchu o strom opřených ?grinning smiley

Vy jste se zde tedy urodili, odborníci !!! Od kdy auto ve smyku dřív zastaví, když letí, než to, které ve smyku není a plynule dobrzdí ?eye popping smiley
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
15. 04. 2009 20:28
Leonard Maed napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Modena a vasnivykolista:
>
> Prečo píšete o téme, ktorej ani jeden z vás
> nerozumie?
>
> Leonard Maed

Pouč nás !smoking smileysmiling smiley
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
15. 04. 2009 20:55
Drobné vysvětlení: ABS má největší význam ve dvou směrech:

1) Zejména na sněhu a náledí je neocenitelným pomocníkm při brždění, protože zablokovaná kola klouzající po povrchu nebrzdí tak rychle, jako kola, která se ještě točí, ale jsou ve stavu před "utrhnutím" od povrchu. U auta s ABS tedy naplno sešlápnu brzdu a stojím na ní a ABS "brzdí na maximum" za mně. A nemusím (u ABS bych naopak ani neměl) brzdit přerušovaně, protože nikdy nedokážu to, co technika. Adhezi zablokovaného klouzajícího kola a nebo kola brzdícího, ale otáčejícího se, si může vyzkoušet každý při rozjezdu na sněhu. Neznám větší ignoranty, než ty, kteří si myslí, že čím přidají víc plynu, tím rychleji se rozjedou (stále mluvím o sněhu a klasickém autě bez ASR!!!). Rozjet se do kopce lze nejlépe jen s citem na spojce a plynu, málo plynu a spojku pouštět jen tak, aby kola zabírala, ale neprokluzovala! Bydlím na Vysočině a něco málo o tom vím.
Podobný efekt při brždění vzniká i na mokré vozovce.
Na suchu se uvádí, že auto s ABS má o něco málo delší brzdnou dráhu. Nemohu to posoudit, pravdou však je, že u daného modelu auta je v případě ABS povolena nižší hmotnost nebržděného přívěsu (např. 400 kg bez ABS, 350 kg s ABS).

2) Při nutnosti intenzivního brzdění s ABS zůstává auto ovladatelné volantem. A to na sněhu, za mokra i na suchu. A to je to, co není jen z mé hlavy - pokud se řítíme do průs...., je třeba zachovat klidnou hlavu, samozřejmě brzdit, ale často je důležitější najít si "únikový prostor", než stát na brzdě až do nárazu. Důležité pro toto je právě to, že s ABS zůstává auto stále ovladatelné a nedostane se tak snadno do neovladatelného smyku. Je mi velice líto řidičů, kteří v případě nebezpečí dupnou na brzdu (u auta bez ABS) a zuřivě na ní stojí až do okamžiku, než to napálí do jediného stromu v okolí, sloupu nebo podobné překážky, a přitom by stačilo této překážce se vyhnout a škody by byly minimální nebo žádné. To jsou ty klasické brzdné čáry a na jejich konci právě strom, sloup a podobně. Naprosto zbytečně. Sám jsem takto taky kdysi (ještě Š100) vyvázl od jisté nehody, kdy jsem jel dál bez nehody právě jen díky tomu, že jsem sundal nohu z brzdy a auto se "chytlo" a zatočilo dál po silnici.

Možná jsem to napsal moc složitě, ale shrnuto - ABS zejména za nepříznivých klimatických podmínek zkracuje brzdnou dráhu (brání trvalému zablokování kola) a ponechává auto ovladatelné i při intenzivním brzdění. A to je asi to rozhodující.

Pavel.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pavel63 (16. 04. 2009 17:25).
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
15. 04. 2009 22:10
Jen dovětek

to modena, ja jsem mluvil o brzdné dráze.... a to je dokázané

to pavel souhlas s tvojím vysvětlením, a to je vlastně to nejduležitější,
auto musí být za každych podmínek co nejvíce ovladatelné a to se zabl.
koly nelze ani na suchu natož na mokru
samozřejmě při blokaci na sněhu brzdná draha se prodlužuje, protože
vznika teplo a tání a tím padem adheze tatam
samozřejmě kdy je idealní stav silnice a pneu?? teměř nikdy.
a to vysvětluje verzi o který jsem psal.... chapete

bob
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
16. 04. 2009 17:48
Nechci už zahlcovat dál vlákno určené jinému tématu, ale jen pro úplnost:

ABS je zkratka pro Antiblockiersystem nebo také Anti-lock Brake System což znamená protiblokovací systém. Je to systém aktivní bezpečnosti vozidla, který má zabránit zablokování kola při brzdění a tím ztráty adheze mezi kolem a vozovkou, čímž umožňuje zachování stability, ovladatelnosti a řiditelnosti vozidla v mezních situacích (například při prudkém brzdění). ABS bylo vynalezeno v roce 1929, původně pro letadla, francouzským vynálezcem Gabrielem Voisinem. Systém ABS mimo jiné umožňuje zkrátit brzdnou dráhu, zejména na mokré, zledovatělé nebo zasněžené vozovce. Na suché vozovce může brzdnou dráhu lehce prodloužit.

I automobil s ABS a dalšími elektronickými systémy (ASR, ESP, …) podléhá fyzikálním zákonům, proto by neměla přítomnost tohoto zařízení ve vozidle svádět k rychlejší jízdě.

To je převzato z [cs.wikipedia.org] kde se můžete dočíst i jak to funguje a podobně. Doufám, že už to všem stačí na vysvětlení.

Pavel.
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
16. 04. 2009 18:31
Diskutéři JSTE MIMO MÍSU!!!!!! Tady je vlákno o Chorvatské policii. NE O ABS
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
05. 02. 2010 13:05
vojto62 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Radime.......... zapomněl jsi se pochválit kolik
> pak byla ta jejich odměna dle tabulek,
> nebo je to tajné....yawning smiley


Dobrý den dámy a pánové,přidám svůj zážitek z Chorvatské dálnice z roku 2007,který jsem zde již kdysi psal,ale ted se hodí k tématu(titulku)...Vracel jsem se jako obvykle v neděli ráno z krásné dovolené a nějak jsem se nechal zlákat práznou dálnicí a jel rychleji než odvykle,na jednon přivaděči jsem si všimnul přijíždějcího pasátu bílého na plechových patnáctkových kolech(tak jak se u nás jezdí na zimních a bez "puklic"což jsem z úsměvem komentoval a nevěnoval dále pozornost,po minutí přivaděče jsem aktivoval tempomat a jel sám po dálnici tak asi 10 km ,pak se za mnou rozblikal ten výše jmenovaný pasat a mně došlo že jsem to ......Naásledovala jízda za tímto blikajcím vozem na odpočívadlo ,kde mi policista zdělil mou chybu,v dle tabulek mi ukázal,"kolik za to" a pak mi pustil i video s mým vozem na obrazovce.Přístup byl perfektní,ještě jsem zkoušel něco ukecat s tím,že byla prázdná dálnice,což mi zamítnul s tím ,že mi dá minimální pokutu jakou mi může dát za rychlost.Dále mi zdělil že tolerance radaru je(ted už přesně nevím) +-154km/h a že jeho tolerance pro čechy je 160km/h a že já jsem trochu přestřelil.Pak mi řekl,že na prázdné dálnici se jim právě dobře měří,tak ať dávám pozor....Takže má zkušenost pozitivní ,tedy až na tu pokutu...A myslím ,že to mělo i pozitivní vliv na můj způsob jízdy.Další rok jsem jel znovu a příjemné zjištění bylo,že když nejede člověk jak o život,není tak unavený...ps.bločky jsem dostal,musel jsem je i podepsat a vypisoval je předemnou....

Tuším,že 40 Euro,kuny už jsem neměl....
04. 05. 2009 18:08 Tohoto dne jsem vložil toto.

Toto je spíš vážná příhoda ale stala se. Byl jsem jedno úterý v r. 2000 ve Vídni služebně a další jednání mělo být až ve čtvrtek.Povídám si do Čech nepojedu, pojedu k tetce do HR. Za Vídní jsem chtěl koupit známku. Jenže najednou HALT a naměřili mi 185 km/hod. 500,- sch pokuty !!! Zapomněl jsem na známku a davaj. Asi o 5 km dál mi naměřili 198 km/hod. Označili mne za nezodpovědného řidiče neboť tam vpředu mi naměřili 185 a bylo to za 2000 sch. Ty jsem neměl a tak mi jaksi zamkli auto a až prý přijdu s penězy, vráti mi ho. A máte na to dvě hodiny. Kde seženete na dálnici bankomat. Jeden šofér mě odvezl asi tak 15 km tam jsem vybral prachy a hajdy zpátky. Asi polovinu jsem ťapal pěšky než mne na pumpě naložil TIR a super. Vyložil mne krásně ale jak přes dálnici? Další km tam a další zpět. Tam jsem zaplatil, dostal pas i vůz a jel jsem dál . 130 km/hod !!!! Víc ani ň. Dám pas na Spiefeldu ten se usmál něco mi vykládal o nezodpovědných řidičích. Pak mi vrátil pas a požádal o 1000,- sch jako pokutu že nemám známku !!! Fakt jsem myslel že mne jebne. Opět směr bankomat, vybral peníze zaplatil a chtěl odjet. Jenže prý jsem použil dálnici a zase pojedu zpátky tak si běžte známku koupit. Stála 70,- sch. Potom jsem přijel domů k Varaždinu no a skutečně jsem s bratrancem polknul litr rumového nápoje. Až tam jsem zjistil, že mám v pase krásný zápis o nezodpovědném řidiči. A že 10 let nesmím nic v Rakousku "pokazit" jinak mi vezmou auto a potrestají citelnou pokutou nebo vězením až na 3 měsíce. To bylo s BMW. Nyní až budete předjíždět VOLVO XC 70 šedé barvy a bude Vám překážet - promiňte, to jsem já !!!!!! Ještě rok a něco.
V té době byla měna asi 2,70,- kč za jeden sch.
Škoda že jsem ten pas musel odevzdat při výměně.

Proč toto píši. Není blbá jenom policie. Blbý je i ten mezičlánek mezi volantem a sedačkou. A za tím stojím. Deset let jsem nepřekročil rychlost v Rakousku a vůbec mi to nevadilo. A asi vadit již nebude. Může mne předjíždět i Gáborík ve Ferari. Je mi to skutečně jedno. Deset let je deset let !!!!!!
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
05. 02. 2010 18:16
...Vašku, dneska jsem na dálnici dojel Audinu A6ku... která jela 180...
ze srandy jsem si dal za sklo malý modrý balonek, který používám na cvičení, když mi v autě brní ruka... jak to ten řidič zmerkl...tak jsme jeli aspoň 15 km společně až po Vyškov...130...
...dál už pokračoval bez " asistence " ...ale minimálně dalších 15 km ...asi přemýšlel kde ho zinkasují...grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (05. 02. 2010 18:21).
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
05. 02. 2010 22:05
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Vašku, dneska jsem na dálnici dojel Audinu
> A6ku... která jela 180...
> ze srandy jsem si dal za sklo malý modrý balonek,
> který používám na cvičení, když mi v autě brní
> ruka... jak to ten řidič zmerkl...tak jsme jeli
> aspoň 15 km společně až po Vyškov...130...
> ...dál už pokračoval bez " asistence " ...ale
> minimálně dalších 15 km ...asi přemýšlel kde ho
> zinkasují...grinning smiley


Kde je foto?
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
05. 02. 2010 23:39
Bessíku, ani jsem v tom pracovním kvaltu nezaregistrovala, že vláda nakonec přece jen ty "provokatéry" schválila...... a to jsi asi ještě nestihl pohrávat si s balónkem, a zároveň filmovat.......ach jo, nic už není jako dříve....nebo že by spíše zase jako dříve? Zdraví R.
Bessy,
alespoň jsi mi měl poslat jeho RZ, já bych mu potom napsal, že jako můj kamarád Petr B .... si takto dělá legraci z lidí běžně. Kdo ví jak dlouho by ste si spolu popovídali.
smileys with beer
Ne, nejsem z těch kteří rychlost vždy dodržují. O tom ostatně hovoří moje bodová nouze. Ale pokud mám v hlavě srovnáno že ano - jedu. Někde ve vinglech a kopcích zásadně respektuji plnou čáru. Vždy si říkám, že naproti mně může jet zrovna takové hovado jako já. No a když se potkáš s polákem který jede na ranní do Kvasin do škodovky. To je nářez. Stará jebka Polonez a valí ho jak s Ferari. Jó, tady již zavinili bouraček !!!!angry smiley
No a to jezdějí i na odpolední a také zpět.angry smiley No a naši obránci zákona - nic. Oni Ti poláci mají vysilačky a navzájem se informují. No a jen přejedou kolem radaru 50 tak opět kvapík.
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
06. 02. 2010 11:37
...Rero...všechno je vymakanější...
...jestli byl dříve odposloucháván jen " vyvolený " ...jistěže že v rozporu... z pohledu dnešní společnosti, institucí a orgánů...
...tak dnes jsou systémově a to ze zákona ( EU ) zaznamenány veškeré hovory ( pevné linky , mobilní telefony, veškeré hovory přes PC, SMS, MMS, mailové zprávy atd. ...tedy i Tvůj příspěvek výše uvedený ... a vše je archivováno po dva roky ...
...jediné...co se nedá uhlídat jsou hovory přes vysílačky...smiling smiley
...Václave určitě bychom si o rychlosti povídali dlouho... P.S. možná by to zabralo i ve Volvu... grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (06. 02. 2010 11:39).
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
06. 02. 2010 12:43
tak nám sem Bessy ohledně odposlechů pustil parádní HOAX...a prý ze "zákona" .....jakého zákona confused smiley
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
06. 02. 2010 12:53
Hm nepletl bych si zaznamenání hovoru se zaznamenáním obsahu hovoru. Přesně takhle vznikají fámy. A to, že někdo musí zaznamenat co prodal a pro účely ochrany spotřebitele či finanční kontrole zase nevidím jako problém. V obchodě si taky zaznamenají kdy a co si kdo koupil.
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
06. 02. 2010 13:40
...Luďku... mně nezajímá co si z mého hovoru zaznamená firma, která mě na to, že je náš hovor je zaznamenán upozorní...
...spíš Mack je úplně mimo... protože zákon o odposlechu a záznamu telekomunikačního provozu je v EU již dávno schválen ( navazuje na rezoluci Rady Evropy ze dne 17. ledna 1995 o zakonnem odposlouchavani telekomunikaci ) a ČR měla povinnost jej přijmout...
[www.psp.cz]
...ale o tom už se jednalo dávno při schvalování přístupových dohod s EU ... v tomto případě se nejedná o odposlech z důvodu monitorování trestné činnosti z titulu nařízení soudem ale o zakonné zaznamenávání a odposlouchavani telekomunikací z obranných důvodů... ( hrozba terorizmu atd. atd... ) to už zde dávno funguje a není smyslem tohoto fora popisovat, jak dochází k vyhodnocování dat...



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Bessy (06. 02. 2010 14:11).
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
06. 02. 2010 14:19
Bessy
z toho tvého objevu cituji :
"Dovolte mi zaverem rici, ze odposlouchavani a zaznamenavani telekomunikacniho provozu je znacnym zasahem do ustavou zarucenych osobnostnich prav, ktera lze narusit pouze za podminek stanovenych zakonem. Ustavni poradek zarucuje tajemstvi zprav podavanych telefonem, telegrafem nebo jinym podobnym zarizenim. Prolomit toto tajemstvi je mozno v pripadech a zpusobem, ktere stanovi zakon."

a k tomu zákonu si nalistuj paragraf 88 našeho Trestního řádu...

zkus někdy nevědět všechno a pak to neuvádět na pravou míru v dalším příspěvku, když se někdo ozve...thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (06. 02. 2010 14:21).
Je mi jasné že asi nikdo nebude stát nade mnou a odposlouchávat. A potom toto ventilovat do etéru. Ale když se jim to bude hodit, jsou schopni to, co chtějí, vyhrabat a použít. Na vojně nám vždy říkali "nepřítel naslouchá" a je to tady. Nikdo mi nevysvětlí, že takový Topol nebo Jyrka nejsou odposloucháváni. Ale oni mi mohou ..raz,dva,tři!
Jsou to přeci "politici" a Ti na to jsou zvyknutí. Přeci se nebudou bavit přes mobil, že Marek přefik Jyrkovi kobylu atd. To by potom u ní stála fronta, protože by to věděli všechny strany.thumbs up smiley
Raději srandu a né politiku.angry smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 113
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.