Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti

Autor valeri 
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
12. 09. 2008 10:28
Bolo to v r. 2006 aj mna v Knine tiež zastavili v noci cca 03.00 hod pri vyjazde oko opisuje mm,bol na druhej strane a mal tam niekoho zastaveneho ale hned to namieril na mna a uz ma zastavoval.Neviem kolko som v skutocnosti isiel ale bolo to s kopca a ukazal mi na tej puske 72km pytal doklady a hovoril ze "probleem" vtedy som mal stastie ukecal som to,pokutu mi nedal ale po tych spravach ake su vysoke pokuty v Chor. mi riadne "cvakla ritka naprazdno"Ostatnu cestu som isiel predpisovo ale bol to stres,sledovat neustale tachometer,a samozrejme az do Gradacu neboli nikde.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Foresterbig (12. 09. 2008 10:28).
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
16. 09. 2008 00:27
Tak mě to letos (přesně 13.9.) potkalo taky. Nebylo to sice v Chorvatsku, ale v Černé Hoře, ale princip v podstatě podobný. Nevím jak se ta vesnice jmenuje, ale je v ní trajek přes záliv (když se jede z Dubrovníku na Herceg novi)..... Jel jsem podle navigace vždy o max 4km za rychleji, než ukazovaly značky. Přijíždím už pomalu k trajektu a najednou vyběhne z poza aut policaj a zastavuje mě, že jsem jel 60km/h a že tam je povolených 40km/h, že mě cca 2km zpátky změřilil a vyfotili a vysílačkou si předali zprávu. Když pominu to, že jsem 60km/h určitě nejel, tak jsem tu rychlost mohl překročit max o ty 4km/h. Druhá věc je ovšem to, že ani já ani manželka jsme žádné omezení na 40km/h neviděli (poslední co jsem oba zaregistrovali bylo 50km/h). Několikrát mi zopakoval, že jsem překročil rychlost o 20 km/h a že oni mají toleranci 10km/h a jestli se chci vrátit, podívat se na ten "důkaz" a že minimální výše pokuty je 15 Eur. Vzhledem k relativně malé výši pokuty jsem na to kašlal a že tada zaplatím. Na to on, že si nechá doklady a máme to jet zaplatit na nejbližší poštu. To se mi samo nechtělo, tak jsem se ho zeptal jestli můžu zaplatit hotově u něj. Kývl, tak jsem podal 20 Eur a on na to, že nemá zpátky. Manželak mu ukázala, že v peněžence máme už jenom 2x 5 eur, tak na to kývl - samozřejmě bez dokladu. Takže to opravdu nebylo nijak zvlášť drahé.... Ale stejně mi nikdo nevyvrátí, že jedinou informaci, kterou si snad vysílačkou předali bylo to jakým autem jedu a taky jenom kvůli tomu mě zastavili.....
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
16. 09. 2008 08:17
Jsou jen dvě možnosti (jako většinou vždy) - buď se budu tvrdě bránit, třeba telefonátem na konzulát či vyslanectví, ale to bych si musel být na 100% jist, že mám pravdu (a většina zdejších pisatelů si tak jistá není!!!), nebo se s tím smířím jako s jakousi "balkánskou daní".

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
16. 09. 2008 09:59
a vo tom to je, v topm jejich debilnim systemu si nikdo nemuze byt 100procentne jisty, zda tam nekde za stromem nebyla schovana 40ka, ci jina habadura, takze pokud neni pokuta enormni, kazdy zaplati, kdo se bude na dovolene hadat, telefonovat na konzulat a ztracet nekolik ci nekolik desitek hodin, hmm, kdyz ta jistota stejne neni. Ale nelibi se mi to,kdyz mne zemrili pred 2lety doma, zatahli mne k autu a na notebooku mi ukazali fotecku i s vyznacenim rychlosti, pripadalo mit o ferovejsi nez nejaky multimetr s cislem, ktere mohli pouzit 10krat
avatar
Lu.
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
16. 09. 2008 13:14
No právě, neni to ani v obci a člověk jede tak nějak normálně, protože na magistrále jet jako „prase“ stejně ani nejde (ne, že bych tak jezdil) a oni pak vybalí, že tam je nižší rychlost nebo jiné omezení, kterýho si prostě ani nejde všimnout, protože o něm vědí jenom oni sami. Takže já volim tu daň smiling smiley.
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
16. 09. 2008 15:58
Jeli jsme tam i zpět "po staré" a dodržovali předepsané rychlosti. Přišlo mi, že rychlost dodržujeme jenom my a že brzdíme provoz. Místní se na nás pořád "lepili" a jak to šlo hned předjížděli....
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
16. 09. 2008 20:54
Kudu napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jeli jsme tam i zpět "po staré" a dodržovali
> předepsané rychlosti. Přišlo mi, že rychlost
> dodržujeme jenom my a že brzdíme provoz. Místní se
> na nás pořád "lepili" a jak to šlo hned
> předjížděli....


To Ti nepřišlo, ono to tak je...... Jel jsem v noci, tak to nebylo tak markantní, ale stejně jsem měl celkem často někoho za zadkem.....
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
17. 09. 2008 20:57
Totongue sticking out smileyetas. Jsem si skoro jistý,že u toho trajektu je ta rychlost snížená.Dost často tam jsou fronty a trochu zmatek,policajt tam stojí téměř vždy,radar jsem tam nikdy neviděl.Polda měl asi dlouhou chvíli,zkusil to a ono to vyšlo!

Karel
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
17. 09. 2008 22:10
KarelS napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Totongue sticking out smileyetas. Jsem si skoro jistý,že u toho
> trajektu je ta rychlost snížená.Dost často tam
> jsou fronty a trochu zmatek,policajt tam stojí
> téměř vždy,radar jsem tam nikdy neviděl.Polda měl
> asi dlouhou chvíli,zkusil to a ono to vyšlo!

Tak pokud tam těch 40 km/h (ve směru na Dubrovník) opravdu je, tak jsem rychlost mohl překročit o těch cca 14 km/h a předpisy jsem porušil. A pokud tam není, tak jsem mu věnoval 250,- Kč.... :-D



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (17. 09. 2008 22:12).
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
06. 10. 2008 16:30
Kudu napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jeli jsme tam i zpět "po staré" a dodržovali
> předepsané rychlosti. Přišlo mi, že rychlost
> dodržujeme jenom my a že brzdíme provoz. Místní se
> na nás pořád "lepili" a jak to šlo hned
> předjížděli....


Jojo, letos jsme taky jeli stopro podle předpisů ..... a těch nervózních řidičů za námi, kteří byli nebezpeční dvojnásob, protože předjížděli na těch nenemožnějších místech. Fakt je, že podle předpisů jsme jeli cestu z Boraku (Pelješac) do Šestanovace 3,5 hodiny a bylo to děsné. eye rolling smiley
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
06. 10. 2008 18:58
To já letos podle předpisů nejel. Z Orebiče jel předemnou místní farář v novém mondeu a jel opravdu "s Pánem Bohem" . Kdo tu cestu z Orebiče zná tak ví co je tam zatáček a jaký je to převýšení. Předjížděl tam i autobus, snad měl nějaké info od nadřízenýho.grinning smiley No nestíhal jsem mu.
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
07. 10. 2008 17:51
Jarda Cimrman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To já letos podle předpisů nejel. Z Orebiče jel
> předemnou místní farář v novém mondeu a jel
> opravdu "s Pánem Bohem" . Kdo tu cestu z Orebiče
> zná tak ví co je tam zatáček a jaký je to
> převýšení........

Byl jsem tam letos, je to takový malý Monte Carlo. Ale pěkná silnice a když není provoz, člověk se tam prima vyblbnegrinning smiley
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
07. 10. 2008 18:22
...cesta přes Pelješac včetně malého Monte Carla...smiling smiley


avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
07. 10. 2008 19:32
Bessy ty,ale máš filmotéku. Kolik jsi toho v životě natočil ? Asi hodně co ?smileys with beer
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
07. 10. 2008 20:50
No, já na letošní dovolené v Orebiči jsem si to malé Monte Carlo vyzkoušel s radostí hned několikrát. Je to paráda, ale pokud by tam vybírali cajti, tak bych se tak nesmál. yawning smiley
Na ten první poled Orebiče a na moře z výšky nikdy nezapomenu. Ježiš, proč je zima!!!

Pozor, na Pelješaci take cajti hlídkují a vybírají.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil LOVA (07. 10. 2008 20:52).
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
08. 10. 2008 09:38
Pravidelně stávali v Potomje, kousek za cedulí začátku obce (a kousek od vinarije).
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
25. 01. 2009 12:40
Příspěvek byl stažen pro velký úspěch



Upraveno 2krát. Naposledy upravil eťa (26. 01. 2009 21:54).
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
25. 01. 2009 19:26
eťa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Minulý rok mě také chytli mezi Kninem a
> Drnišem.Nejezdím rychle moje ale říká že jezdím
> jak hovado. Po zkušenostech od VKR jsem jen stáhl
> okénko zeptal se co si přejí.Chtěli pas a zelenou
> kartu.Prý jsem překročil rychlost o 20.Tak jsem
> jim ukázal otevřený pas a zelenou kartu přes
> sklo.Chtěli ho do ruky-nedal jsem.Po chvilce
> dohadování a mé neochotě vystoupit z auta jsem jim
> řekl, že zavoláme na konzulát a přijede konzulka a
> vyřeší.Byl jsem přesvědčen, že jsem ve svém autě
> na území ČR. Toto jsem jim lámaně vysvětloval.Po
> 10 minutách mávli rukou a já jel dál.Ovšemže už
> podle předpisů.
+++++++++++++++++++++++
až na hlavu zdravej že
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
25. 01. 2009 19:54
eťo, eťo - to co si jim tvrdil 100% platí, ovšem jen pro diplomatická a konzulární vozidla !!! Ti poliši museli být snad přiblblí, že ti na to skočili a buď rád, že tě z toho auta nevytáhli ušima napřed !!!

smiling smiley smiling smiley smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hopkirk (26. 01. 2009 09:44).
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
25. 01. 2009 23:54
..... a nebo ten příběh psal Jože Karlovačko Andersenović.....
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
26. 01. 2009 18:09
To jsem také blahem skákal aýž mi známý řekl, že jsem pěkný vůl a oni ještě větší že na to skočili. Když se daří tak se daří.
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
26. 01. 2009 18:35
to et´a:
muzes byt rad, ze te nevytrepali min. z kalhot.Tohle jsem nikdy neslysel, ze by se tak nekdo zachoval!!! A prijde me to i nerealne.Tim myslim tebe




Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (26. 01. 2009 18:43).
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
26. 01. 2009 20:32
Tak už se vidím, jak ze svého - jak vy říkáte - dvounohého koně, neboli fabie combi - stáhnu okénko, vykouknu a vykřiknu na policii jakoukoliv v cizině - "Vy mi tak můžete...., jsem na území své vlasti". Mám takový dojem, že po krátkém zkoprnění jim prolétne hlavou jediné: Tak todle nééé, tolik nás zase neplatí....a zdraví je zdraví.....a potrestaná už vlastně je....Jeďte....
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
08. 02. 2009 13:55
To Bessy:
K tomu malému Monte Carlu u Pelješace - ty záběry nemají chybu, je tam nádherně, ale technický dotaz - ty máš nějakou kameru něco jako čelovku, nebo stíháš řídit podle toho, co vidíš v hledáčku?
Pavel.
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
13. 04. 2009 13:51
Jednou jsem v Poreči nezastavil na stopce, tenkrat jsem tam byl s tatou a bylo mi tak nejak 18, no a samozrejme proti jeli fízlové, tak roztocili majaky a ze se jako otoci a jedou za mnou. No vzhledem k tomu že to bylo vicemene na konci mesta, tak sem tomu nalozil co to slo, vzal jsem nejakou odbocku do vesnice a bylo vymalovano. Pockali jsme deset minut a jeli dal. myslim ze ti policajti museli pekne cumet smiling smiley

Jinak predloni jsem jel s novou audi, zmerili mi asi 160kmh na dalnici, poliš me zastavil, ja vylez ven a začal jsem na něj lámaně chorvatsky(spis cesky s chor. slovicky co jsem za ty leta pochytal) typek byl v pohode nakonec šel kolem auta pochvalil mi 18tky ukazal mi palec nahoru a ja jel smiling smiley
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
13. 04. 2009 19:19
jirkajh
Jak si dle červených můžeš všimnout, tak zdejší osazenstvo fóra nejezdí ani AUDI, ani 160km/h . . .
Na to 1. většina z nich nemůže ani pomyslet, na to druhé jakbysmet, protože by se jim ten jejich šuplík rozpad !
Mimochodem - to druhé znamená asi "nebezpečná jízda, ohrožující všechny zde přítomné", tzn. že to je také sprosté slovo, stejně jako AUDI !

Jinak si to ale nenech znechutit - přesto, že píšeš k tématu vlákna, místní závistivé Červenky už jiné nebudou.

P.S. Pokud zde budeš někdy toužit sbírat i zelené, musíš psát zásadně ve stylu :
- mám malej byt
- malej plat
- malou ženu
- malý auto
- HR policista mě pokutoval za příliš pomalou jízdu
- na svých 13´plecháčích mě včera odpadl dezén Barumky
- atd.

Zdraví

Modena
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
13. 04. 2009 19:52
Modeno, opravdu "vtipné" a opět mimo téma
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
13. 04. 2009 19:58
Modena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jirkajh
> Jak si dle červených můžeš všimnout, tak zdejší
> osazenstvo fóra nejezdí ani AUDI, ani 160km/h . .
> .
> Na to 1. většina z nich nemůže ani pomyslet, na to
> druhé jakbysmet, protože by se jim ten jejich
> šuplík rozpad !
> Mimochodem - to druhé znamená asi "nebezpečná
> jízda, ohrožující všechny zde přítomné", tzn. že
> to je také sprosté slovo, stejně jako AUDI !
>
> Jinak si to ale nenech znechutit - přesto, že
> píšeš k tématu vlákna, místní závistivé Červenky
> už jiné nebudou.
>
> P.S. Pokud zde budeš někdy toužit sbírat i zelené,
> musíš psát zásadně ve stylu :
> - mám malej byt
> - malej plat
> - malou ženu
> - malý auto
> - HR policista mě pokutoval za příliš pomalou
> jízdu
> - na svých 13´plecháčích mě včera odpadl dezén
> Barumky
> - atd.
>
> Zdraví
>
> Modena

To Modeno.....
a na to hlavní jsi zapomněl:

- mám malého............thumbs up
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
13. 04. 2009 20:04
qwertz napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Modeno, opravdu "vtipné" a opět mimo téma

Na to, že jsi zde 2měsíce, tak ses koukám rozkoukal, že ? Hlavně tak nějak barevně ?thumbs up smiley
Jsem dalek tomu, abych zde tapetoval Tvoje příspěvky "k věci", OK ?
Připadá mi to v tomhle kontextu podobné, jako když kuře radí orlovi, jak létat . . . grinning smileysmileys with beer
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
13. 04. 2009 21:11
Modena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na to, že jsi zde 2měsíce, tak ses koukám rozkoukal, že ? Hlavně tak nějak barevně ?thumbs up smiley
> Jsem dalek tomu, abych zde tapetoval Tvoje příspěvky "k věci", OK ?
> Připadá mi to v tomhle kontextu podobné, jako když kuře radí orlovi, jak létat . . . grinning smileysmileys with beer

Modeno, hodně slabé - na to, že jsi zde 2 roky !!!. thumbs up smiley smileys with beer

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 118
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.