Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti

Autor valeri 
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
22. 05. 2011 11:15
Dotaz: Mají Chorvati taky nějakou povolenou toleraci radarů? U nás mě říkala policistka, že mě odečítá toleranci 3 km/h.
Ale i tak jsem platil 1000,- Kč.sad smiley
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
22. 05. 2011 11:24
To kabinet302

Ono to bude asi podobné, tak jak u nás. Pokud Vám pokutu budou chtít dát, tak si vždy něco najdou. Už tu byly popsané triky při měření rychlosti. Nezbývá tedy než doufat, že nenarazíme na nějakého cvoka.
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
22. 05. 2011 12:23
Tak zbývá ještě jedna varianta, o které si myslím, že se v poslední době trošku vytrácí.
Varování protijedoucích vozidel nenápadným bliknutím světly .....myslím, že i toto pomůže neplnit státní pokladnu. A já tímto protijedoucím vozidlům děkuji.
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
22. 05. 2011 12:27
u nás tolerancia neexistuje, teda písaná a ale do 10 km/h sa na vás každý policajt vykašle. ale jak to je cez toleranciu je to v plnej paráde bez odčítavania
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
22. 05. 2011 12:51
A čo takto jazdiť podla predpisov? smileys with beer to zatial funguje smiling smiley
avatar
FAT
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
22. 05. 2011 13:02
Tak nejaká tolerancia tam musí byť aj u Chorvatov. Pred nedávnom v našom rozhlase o tom bola reč. radary musia byť certifikované. A aspoň podľa našich zákonov nič nemôže mať nulovú toleranciu. A dokonca aj naše tachometre môžu mať nejaké to percento. Takže ak sa tie dve tolerancie sčítajú, pri vyšších rýchlostiach to už môže byť pekné číslo. V praxi by to ale asi nešlo použiť ako obhajobu. To prekročenie býva obyčajne značné. A pri malom prekročení zase pokuta ani nestojí za to, aby som si nechal spísať nejaký zápis a ten potom riešil niekde na nejakom komisariáte. To radšej skúsim nejakú inú taktiku.
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
22. 05. 2011 13:18
Nevím jak vám, ale v Chorvatsku se mi často stalo - zejména na staré cestě přes Plitvice, že na mě protijedoucí chorvatské auto bliklo a přitom jsem nezpozoroval žádnou policii.

Já si myslím, že to blikání je dobrá věc a nemusí to být jen kvůli policistům, ale i např. zátarasům na cestě. Já jsem pro blikání, a taky blikám, přece je pak řidič opatrnější.
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
22. 05. 2011 14:30
Dobrý den,no jak to tady tak čtu,tak mi začíná jezdit mrazík po zádech.Letos vyrážíme poprvé do Hr autem(7.7. 20.00 hod z Nového Jičína do Živogošče blato).No jestli dobře projedeme Slovinskem(Lenart,Ptuj,mimo dálnici a pak se dostaneme do Chorvatska na dálnici,tak jsem si myslel že mám vyhráno,ale když tady čtu co mohou býti v Chorvatsku za problémy,nejraději bych se na to vybodl.Snad nepotkáme nějakého vola a dobře dorazíme tam i zpět.
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
22. 05. 2011 15:29
Když pojedeš HR po dálnici prostě 130 tak jsi bez problémů.Někdy omezí rychlost na 100,ale oni vědí proč a ty jedeš na dovču a nespěcháš,ne?
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
22. 05. 2011 21:16
To jo,lupnu tam tempomat a kochám se. Snad to bude všechno ok,
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
26. 05. 2011 09:40
[www.novinky.cz]

na jeho místě by chtěl telefon na jejich velitele, Ale jsou to prasata,tohle sem nezažil ani u Ukrajinců
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
26. 05. 2011 18:01
Darko keď si myslíš, že colníci chceli úplatok, tak prečo ho potom za úplatok zobrali ... ?
podľa mňa tam bola úplne iná situácia, ktorej pravdu sa nedozvieme, a človek a jeho rodina, ktorý sa obhajujú to nikdy ani nepovedia. Takže ho zavreli za niečo o čom vie len on a chorvátsky colníci o čo presne išlo. To isté sa môže stať aj u nás aj u vás aj v nemecku aj kdekoľvek na svete.
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
26. 05. 2011 18:38
2rik2 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Darko keď si myslíš, že colníci chceli úplatok,
> tak prečo ho potom za úplatok zobrali ... ?
> podľa mňa tam bola úplne iná situácia, ktorej
> pravdu sa nedozvieme, a človek a jeho rodina,
> ktorý sa obhajujú to nikdy ani nepovedia. Takže ho
> zavreli za niečo o čom vie len on a chorvátsky
> colníci o čo presne išlo. To isté sa môže stať aj
> u nás aj u vás aj v nemecku aj kdekoľvek na svete.


Nesúhlasím s tým,že v Nemecku a kdekoľvek na svete.Pred pár rokmi som vozil ľudí osobákom a ešte bolo treba pasy.Za tú dobu,čo bola platnosť pasu,som ja mal 4 nové.Jednoducho som jazdil tak často cez hranice,že mi nemali kde dávať pečiatky.
Skúsenosti z hr.prechodov mám bohaté.Nikdy som nezažil na hraniciach D,I,A,CH,B,NL to,čo na prechodoch Rumunsko,Srbsko,Macedonsko,Bulharsko.Tam mali stále rovnakú taktiku.Z dvoch colníkov,alebo policajtov bol vždy jeden ten zlý,ktorý našiel vymyslený problém,prečo nemôžem ísť ďalej.Napríklad špinavé auto,alebo že slovenskí policajti sú zlí na Rumunov,prípadne nesúhlasil s tým,že tranzitujem do Macedonska cez Rumunov a Bulharov,lebo sa bojím do Srbska.Neuveriteľné,ale presne tak to povedal "a teraz je on zlý na mňa za slovenských polišov."Druhý z dvojice nikdy nič nehovoril.Nechali ma nejakú dobu podusiť a potom prišiel ten druhý,že kolega je zlý,nahnevaný a podobne,ale že za 20-50 USD,€ to s ním vybaví.Vždy to fungovalo.O Chorvátoch to nemôžem tvrdiť,lebo tam chodím len na dovolenku s rodinou a vždy nema problema.
Nikto z nás nevie,ako to bolo v tomto prípade,ale je možné,že ten pretekár si nejaké gesto vysvetlil tak,ako bol zvyknutý a narazil.
O Ukrajine nepíšem,je tu málo miesta.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil onical (26. 05. 2011 18:40).
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
06. 06. 2011 21:51
Mně by zajímalo,zda v Chorvatsku operují i čeští policisté,jako tomu bylo dříve,pokud ano,kde seženu tel.č.,pro případ,že bych byl křivě obviněn z nějakého přestupku,nebo prostě abych si pokecal s policajtem v rodném jazyce a ne tu jejich hatlamatilkou a gesty!
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
06. 06. 2011 22:01
Od 1.7.do 31.8. budou opět. Letos ale údajně jen v Šibeníku a Omiši.
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
06. 06. 2011 22:04
A když bude nějaký problém s HRV policisty,kam se mám obrátit?
jo
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
07. 06. 2011 07:30
Krepi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A když bude nějaký problém s HRV policisty,kam se
> mám obrátit?

Domů, hochu, domů...
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
07. 06. 2011 08:59
pre rok 2011
CZ policia: [www.policie.cz]
SK polícia: [www.sme.sk]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Tydlo (07. 06. 2011 09:03).
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
08. 06. 2011 19:30
Tydlo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pre rok 2011
> CZ policia:
> [www.policie.cz]
> -chorvatsku-945060.aspx
> SK polícia:
> [www.sme.sk]
> sku-aj-slovenski-policajti.html

No,ti budou s nima asi dobří známí,tam žádnou velkou ochranu asi nemůžeme čekat, maximálně překlad .
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
09. 06. 2011 13:15
český "mechanik" je už zpátky doma [www.novinky.cz]
doporučuji si přečíst diskuzi k článku.Tamnějším diskutujcím bych doporučil hraniční přechod SK/UA a chorvati budou proti slovenským "bratiam" andílci.Já osobně s chorvatskými ani madˇarskými celníky neměl problém,natož úplatek.
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
09. 06. 2011 14:04
Divný článek...
Nějak se mi nechce věřit. 2 x 50 E a tolik dní ve vazbě a kauce jak hrom a ještě bude soud?
To je snad za nabízení 2 x Fabia 2000 rallye. Tam budou asi nějaké berle o kterých se nedozvíme.angry smiley
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
10. 06. 2011 10:12
Chorvatsko snad vstoupí za 2 roky do EU a bude klid
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
10. 06. 2011 11:50
Ano, ale potom bude asi trvat ještě několik let, než vstoupí do Schengenu...
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
10. 06. 2011 11:57
No právě, samotný vstup do EU sice ulehčí částečně "průtok" hranice, ale dokud ( a to se obávám že bude opravdu běh na dlouhou trať ) nevstoupí i do Schengenu, tak to nebude bez problémů
avatar Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
10. 06. 2011 12:57
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ano, ale potom bude asi trvat ještě několik let,
> než vstoupí do Schengenu...


To je pravda, na to jsem zapomněl
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
10. 06. 2011 18:57
S tim Honzou jsem se v Rijece videl...dali jsme si v jedne zdejši pivnici plzensky a bramboraky...dal jsem mu odkaz na tuto stranku...a na ostrov Pag (plaž Zrče), aby na HR hned tak nezanevrel...je mlady, prezije to...mit od šefa ata-carnet nebyl by ve vazbe, nybrž ve stanu česke rally posadky na rijeckem korzu vedle hezkych manekenek...až bude po soudu, tak by nam zde tu svou zkušenost mohl popsat...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (10. 06. 2011 20:09).
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
10. 06. 2011 21:38
Co to je ata-carnet?
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
10. 06. 2011 23:15
...američane, jako vždycky predbehnou svou dobu...napriklad nektere am. staty pred nedavnem zakazali stavkovat všem, kteri berou platy ze statniho či obecniho rozpočtu...napriklad zamestnanci mestskych (dopravnih) služeb...to by v ČR ta pondelni stavka asi nevyšla...
...take tak to bylo s tou ATA kartou...amerum-obchodnikum co jezdili ukazovat zboži na ruzne vystavy a pod., šli na nervy všichni ti pomali celnici ruznych zemi...co vezete..kam?..na vystavu! ..vratite to?...stejne to budete muset proclit - najdete si špeditera a jdete tam a tam zaplatit clo a DPH!...ale proč?...vždyt to u vas neprodam!...a tak jim v roce 1968 nabidli formular pro "Dočasny dovoz-provoz" - zeleny, modry, žluty...dnes plati v 75 zemich...je to papir se soupisem toho co nekam dočasne (na tyden-mesic) vezu... bez placeni cla a DPH...je to take zaruka, že kdybych se vratil bez toho, tak tu hodnotu+clo+DPH celnikum (statu) zaplati vydavatel ATA karty...(špediter a jeho banka)....jedna se spiše o dražši nastroje, pristroje a podobne...zadej do googlu: ata carnet



Upraveno 2krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (10. 06. 2011 23:17).
avatar
FAT
Re: Chorvatská policie a jejich trik s překročením rychlosti
10. 06. 2011 23:26
ATA karnet je colný doklad, ktorý umožňuje prevážať cez hranice tovar bez platenia cla. Mal by to byť tovar, ktorý slúži napríklad na výkon povolania, alebo obchodné vzorky prepravované napríklad na výstavu. V zásade všetko, čo prevážate cez hranice a nie je na osobné neobchodné použitie by malo byť preclené. Asi aj pretekárske auto na prívese. Odkedy sme v EU, už nás takéto veci netrápia, ale na ceste do HR ??? Kedysi sme ATA používali aj keď sme jazdili s muzikou. Hudobné nástroje nebol tovar osobnej potreby. ATA vydáva Obchodná komora za poplatok a je možné, že ten nechce niekto platiť. Ak sa tovar nedovezie domov, preclí sa dodatočne.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.