Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Placené tunely v Rakousku

Autor matoska 
avatar Re: Placené tunely v Rakousku
18. 05. 2016 18:57
Ahoj pokud pojedeš tudy tak na dálnici A10 se platí za tunel 11,5 euro více info zde cca v půlce stránky.
Ještě jsem tvůj dotaz sloučil z již dříve založeným tématem.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Placené tunely v Rakousku
18. 05. 2016 22:01
Jiri.velmez napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
> na dálnici A10 se platí za tunel 11,5 euro


k tomu ještě karawanken ne?
avatar Re: Placené tunely v Rakousku
19. 05. 2016 09:18
Harry na dálnici A10 se platí za osobní auto 11,5 euro za tunel a na A9 jsou dva tunely za 8,5 a 5 euro.
Plus přidávám mapku kde jsou místa placená navíc modře.

Jinak předplácet si nemusíš zaplatíš na místě jinak se to řešilo tady.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Placené tunely v Rakousku
19. 05. 2016 16:56
Díky moc, omlouvám se za duplicitu,ale nenašla jsem to :-) Dočetla jsem se,že se tunely dají objet, tak to ještě zvážíme a nebo pojedeme klasiku Halámky-Krems-St.Polten-Graz...
Re: Placené tunely v Rakousku
19. 05. 2016 21:03
pokud jedeš po A10 tak nemusíš přes karawanken? ten se platí také. cestou tam rakušanům, cestou zpět slovincům. a je taky vyznačen modře na tvé mapce.
yawning smiley
avatar Re: Placené tunely v Rakousku
19. 05. 2016 21:28
Ten karawanken neznám tuto trasu jsem nikdy nejel a na mapce jsem to přehlédl děkuji za doplnění.
hanka72 omlouvat se nemusíš.

.
.

_________________________Jirka_________________________



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (19. 05. 2016 21:30).
Re: Placené tunely v Rakousku
19. 05. 2016 21:56
já tam jel naposled někdy před 10-12 lety, ale nejspíš se nic nezměnilo. je to tunel na hranicích, celnice bývala směrem k moři v A a směrem domů ve SLO. teď je jistě průjezd plynulý, nicméně není zadarmo.
Re: Placené tunely v Rakousku
20. 05. 2016 07:15
hanka 72 No ono se dá jet i přes IT a na Istrii to nebude oproti jízdě přes Ljubljanu velký rozdíl zkus se kouknout do mapy.Sice zaplatíš za dálnice v It a Slovinsku, ale zas nemusíš přes Karawanken.
Re: Placené tunely v Rakousku
29. 05. 2016 10:54
Ttom a máš nějakou doporučenou trasu? Uvažovali jsme jet kus německem-Plzeň, Mnichov,Salzburg, Klagenfurt, Udine, Terst, Umag
Re: Placené tunely v Rakousku
30. 05. 2016 07:06
hanka72 já jsem jel Salzburg, Villach, Tarvisio, Udine, Terst ...
avatar Re: Placené tunely v Rakousku
01. 08. 2016 16:00
Předplácí si někdo rakousky tunely? Já vim že se tim neusetri jako na ENC v HR, ale v případě hustšího provozu se to může hodit. Ja s tim začal teprve loni, ale hodlám pokračovat. Když nic jiného, ubyde mi cestou jedno placeni
avatar Re: Placené tunely v Rakousku
01. 08. 2016 21:03
A9 jezdim pravidelně několikrát do roka a předplácení vidím jako zbytečnost. Když je fronta u budek, tak vždycky je volno u automatu na placení kartou. Nnicmémě fronta u budek je minimálně. Tak volnou a prázdnou dálnici v Evropě jako je tato A9 jsem i v sezoně nikde neviděl.
Re: Placené tunely v Rakousku
17. 08. 2016 10:55
Ahoj,stejně jako loni ani letos se nám nepodařilo zaplatit tunely kartou .Používáme Visu s kterou platíme vše a všude a loni poprvé nás tunely kartou nepustili.Loni jsme ještě mysleli že nějaký momentální problém ale letos zase.Nezachytili jste někde info o tom že nějaké karty neakceptujou nebo s čím muže být problém,děkuji.
Re: Placené tunely v Rakousku
17. 08. 2016 12:12
já si předplácím už několik let a bez problému. letos poprvé byl gleinalm po požáru uzavřený a mám tedy předplaceno na příští rok.
kartu jsem nikdy nezkoušel, dřív jsem platil hotově a oproti tomu je videomaut prostě snažší a rychlejší.
avatar Re: Placené tunely v Rakousku
17. 08. 2016 18:35
Tunely jsem platil vždy kartou, Visa i Mastercard. Bez problemu. Letos jsem mel Bosruck predplacenej z loňska takže průjezd pres Videomaut. Mimochodem,vycerpal jsem to 3 dny pred propadnutim...
avatar Re: Placené tunely v Rakousku
18. 08. 2016 13:01
Pravidelně platím kartou jak u obsluhy, tak na platebních automatech a nikdy nebyl problém. Zajímavé. Zřejmě asi nějaká technická porucha.
avatar Re: Placené tunely v Rakousku
25. 08. 2016 19:42
sap3 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj,stejně jako loni ani letos se nám nepodařilo
> zaplatit tunely kartou .Používáme Visu s kterou
> platíme vše a všude a loni poprvé nás tunely
> kartou nepustili.Loni jsme ještě mysleli že nějaký
> momentální problém ale letos zase.Nezachytili jste
> někde info o tom že nějaké karty neakceptujou nebo
> s čím muže být problém,děkuji.


Tak ja ti pred týdnem napíšu, ze jsem nikdy nemel problem a dneska se mi to stalo taky. Na Bosrucku mi to kartu nevzalo. Tam jsem jel pres videomaut, ale zpátky už jsem předplaceno neměl. Obsluze jsem podal VISA kartu a nešlo to. Druhou kartu jsem nezkoušel, protože jsem mel 5€ bankovku, tak jsem zaplatil hotove.
Pres tunely jezdím posledních 6 let, stejnej účet ke kartě a ted poprvé zaplatit nešlo. Kde je problem nevím. Příště si to zas předplatím a bude po problemu
avatar Re: Placené tunely v Rakousku
26. 08. 2016 08:57
Valeri a obsluha ti kartu VISA normálně vzala? Tzn. že asi technický problém to nebude - jinak by platbu kartou rovno předem odmítli.No jedu v září tak potom podám info. Docela jsem na to zvědav.
avatar Re: Placené tunely v Rakousku
26. 08. 2016 09:08
Jo, chlápek si normálně kartu vzal a za chvíli mi jí podává, že mu s ní nejde zaplatit a jestli nemám druhou kartu nebo hotovost. Platil jsem s ní benzín ve 3 státech, mýtný na Demerje a v Šestanovaci přes samoobslužnej terminál a i tunel Sv. Ilja u Promajny. Nikdy nikde žádnej problem.
Všiml jsem si, že pod okýnkem zvenku mají bezkontaktní čtečku karet. To tam dřív nebylo. Nevím, jestli by to šlo zaplatit tímhle způsobem



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (26. 08. 2016 09:15).
avatar Re: Placené tunely v Rakousku
28. 08. 2016 11:57
Gleinalmský tunel je od čtvrtka opět otevřen. Údajně od 14:04 h. Přesně tou dobou jsem ho objížděl, objížděli ho všichni. Škoda,no
avatar Re: Placené tunely v Rakousku
28. 08. 2016 13:31
Je to tak, podle webkamer se už jezdí opět v obou směrech.

Gleinalmtunnel



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (28. 08. 2016 13:36).
Re: Placené tunely v Rakousku
05. 09. 2016 22:28
Ano,jezdí se.V pátek ráno 26/8 jsem čekal cedule Umleitung tak dlouho až sem musel stavět u mítnice a přispět na opravu tunelu moody smiley
avatar Re: Placené tunely v Rakousku
31. 07. 2021 22:11
Kdo pojedete po A9, doporučuju si zřídit účet u Asfinagu a zaplatit si tunely dopředu. Je to fakt pohoda profrčet mýtnici 50 km/h. Teď jsem kontroloval jestli se mi načetly průjezdy a visí mi tam předplacená ještě jedna jízda přes GLEINALMTUNEL, takže se mi při projetí jednou nenačetla SPZ. To je sice hezký, ale nejspíš to nevyužiju
Re: Placené tunely v Rakousku
01. 08. 2021 12:54
Zřizovat účet není třeba. Platit tunely z aplikace lze i bez účtu.
Re: Placené tunely v Rakousku
15. 08. 2021 21:07
Letos jsem taky zaplatil předem a jak píšete, je to fakt pohoda. Všichni se štosovali k placení a my profrčeli jen s mírným zpomalením. A pak jsem koukal a odečteno. Funguje to parádně.
Re: Placené tunely v Rakousku
30. 08. 2021 07:30
Tenhle rok mě překvapilo, že tam již nejsou žádné závory jako dříve. Ta byla vždy zavřená a po přečtení RZ se otevřela. Nyní jsem si všiml jen samotných semaforů a ani jsem si nevšiml žádné otevřené závory, která by se případně zavřela. Nebo jsem špatně koukal?
avatar Re: Placené tunely v Rakousku
30. 08. 2021 08:48
ne nekoukal jsi špatně. Změnili to a systém snímá RZ vozidel, pokud není zaplaceno, tak poté přijde dopis, ... proto jsou závory zrušené.
avatar Re: Placené tunely v Rakousku
31. 08. 2021 20:16
thumbs up super já byl vyjukaný jak zajíc zelený pruh a závora nikde -sledoval jsem zda za námi nevyrazí maják grinning smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Placené tunely v Rakousku
01. 09. 2021 06:26
Jak jsem se tu dočetl, udělal jsem si včera účet u Asfinag a to rozšíření na placení tunelů kartou.
Domníval jsem se, že se to samo strhne po průjezdu tunelem.
Ale Valeri tu píše, že má předplacený průjezd - to je nějaká jiná vychytávka?
avatar Re: Placené tunely v Rakousku
01. 09. 2021 09:01
U mě šlo spíš o nějakou chybu. Ikdyž jsem se na nikoho nelepil a dodržel max rychlost 50 km/h, tunel Gleinalm jsem projel zadarmo. Jinak já nevyužil službu FLEX, ale přímo jsem si 2x předplatil oba tunely na A9.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 132
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.