Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

rady na cestu do Chorvátska smiling smiley

Autor vitalita 
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
25. 01. 2010 20:30
Tuhle dobu jsme si vloni i předloni vychutnávali v Podgoře na balkoně se snídaní a pak cachtáním v moři, ale nijak moc turistů ten první týden ještě nepřijelo. Myslím, že průjezd by měl být v pohodě.
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
25. 01. 2010 20:52
My jsme jeli loni do Gradacu ze čtvrtka na pátek 3,7 a to byla cesta naprosto v pohodě a ani se nám o víkendu nezdálo že by byl nějaký nával přijíždějících. Jak jsou otevřeny oba tunely tak si myslím že to nemůže být horší než brněnská Hopsaštráse v běžný den. Začalo se to plnit až další víkend. Tak přeju ať v pořádku dojedete.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavelsl (25. 01. 2010 20:55).
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
25. 01. 2010 21:33
tak to zní naprosto báječně. Já měla vysněný termín o týden dřívější, ale bohužel je tam již plno. A z tohoto termínu mám trochu strach, nemáme to vyzkoušené. Loni jsme si dovču samozřejmě užili, bylo to fajn, ale cesta až tak pohodová prostě nebyla a po cestě zpátky jsme jednak čekali šílenou dobu na trajekt, druhak jsme objížděli asi patnáct kilometrů dálnice kvůli koloně.
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
26. 01. 2010 05:54
S chorvatskými dálnicemi to není tak hrozné. Dost zatížený je úsek Zagreb-Karlovac, pak se dálnice dělí na Split a Rijeku a provoz se zředí. Tunely Sveti Rok i Mala Kapela jsou průjezdné v obou směrech. Italové mají prázdniny až v srpnu, v červenci málo. Takže v pohodě.
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
26. 01. 2010 08:06
Chtěl bych se zeptat. Z Brna do Vídně bude ( nebo už i je ) na rakouské straně otevřena dálnice. Kde vlastně přesně začíná. Je někde za hranicemi na rakouské straně někde při cestě nějaká benzinka kde by se dala koupit dálniční známka ještě dříve než se najede na tuto novou dálnici ? Nerad kupuji rak. dál. známku tady v česku - naprosto nehorázně předraženou.
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
26. 01. 2010 08:39
Dálnice bude začínat u městečka Schrick ( cca. 33km od hranic ) Hned za hranicema v Drasenhofenu je čerpačka BP a kus dál v Poysdorfu je Shell a u obou mají Vignette. yawning smiley
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
26. 01. 2010 09:38
MELLO napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hned za hranicema v Drasenhofenu
> je čerpačka BP a kus dál v Poysdorfu je Shell a u
> obou mají Vignette. yawning smiley

Bohužel mám dojem, že pokud bys jel náhodou až v noci, tak obě uvedené mají zavřeno.
Loni jsem kupoval před půlnocí u OMV až ve Wilfersdorfu.
yawning smiley
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
26. 01. 2010 09:40
Což je stále ještě před Schrickem. smileys with beer
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
26. 01. 2010 09:42
Rakouská desetidenní maličko podržila - letos je údajně za 7,90.
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
26. 01. 2010 09:50
Ne údajně. je to tak.

Těch 20 Eurocentů bude ovšem v nákladech na dovolenou zcela fatalních.......grinning smiley
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
26. 01. 2010 21:50
Rakouskou dálniční známku jsem v Srpnu 2009 kupoval v Čedoku za 223 Kč.Je jasný že pumpaři u Rakouských hranic chtějí vydělat.
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
26. 01. 2010 22:03
tomik3 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> MELLO napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Hned za hranicema v Drasenhofenu
> > je čerpačka BP a kus dál v Poysdorfu je Shell a
> u
> > obou mají Vignette. yawning smiley
>
> Bohužel mám dojem, že pokud bys jel náhodou až v
> noci, tak obě uvedené mají zavřeno.
> Loni jsem kupoval před půlnocí u OMV až ve
> Wilfersdorfu.
> yawning smiley
já měl podobnou zkušenost to není ten náš předělaný kapitalismus 24 hod denně makat. Jel jsem od Znojma ve 3:00 ráno všechno zavřený a všude, tak opravdu pozor, žádná pumpa nefunguje. Vjel jsem na dálnici říkám si snad to vyjde. Na OMV na dálnici mě chlap tvrdil, že známku nemá a že jedu už 15km po dálnici jestli to nevím. Jel jsem pak po staré až do Vídně (s manželkou se nedalo vydržet, první odbočkou z dálnice jsem vyjel) zdržení jako hrom a až na OMV ve Vídni jsem ji koupil.
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
26. 01. 2010 22:41
Já koupil známku v Praze v AMC Na Strži,kouzlo bylo v tom,že po té,co jsem koupil známku kterou mi prostřikli,mi žena zavolala,že jsou děti nemocné.Po týdnu kdy jsme měli jed na náhradní dovolenou,mi nepoužitou(prostřihlou)známku zdarma vyměnili za novou.
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smileydrinking smiley
28. 01. 2010 12:19
mal by som otazku do tohto okna , rozhodli sme sa s familiou ze tohto roku by sme isli niekde uplne na juh-Mljet Saplunara .Preto by som rad prijal nejake rady ako a kade. Mam jednu verziu a to ist do Ploce tam trajekt na Pljesac,prejst cez ostrov do Prapratna a tam opet trajekt na Mljet-Sobra.No docital som sa tu strankach ze niektori vynechaju trajekt v Ploce a idu do Prapratna tzv.naokolo cez Bosnu a Hercegovinu.Vedel by my niekto poradit? confused smiley
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smileydrinking smiley
28. 01. 2010 13:17
Stenly-KE napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mal by som otazku do tohto okna , rozhodli sme sa
> s familiou ze tohto roku by sme isli niekde uplne
> na juh-Mljet Saplunara .Preto by som rad prijal
> nejake rady ako a kade. Mam jednu verziu a to ist
> do Ploce tam trajekt na Pljesac,prejst cez ostrov
> do Prapratna a tam opet trajekt na Mljet-Sobra.No
> docital som sa tu strankach ze niektori vynechaju
> trajekt v Ploce a idu do Prapratna tzv.naokolo cez
> Bosnu a Hercegovinu.Vedel by my niekto poradit? confused smiley


Vytaj na foru.thumbs up smileythumbs upthumbs up smiley
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smileydrinking smiley
28. 01. 2010 14:46
No tys ji teda poradil!
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smileydrinking smiley
28. 01. 2010 15:12
Stenley-KE: ten trajekt se ti absolutně nemůže v ničem vyplatit.Přijedeš dřív-to znamená čekání+nalodění+1 hodina plavby+
vylodění a pak cesta přes celý poloostrov.Takže čas a peníze hrají proti trajektu.Hezky to vem dokola po pevnině a za hodinku
musíš být v pohodě z Ploče v Prapratnu.
A vítej na fóru.
Michal
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smileydrinking smiley
28. 01. 2010 15:26
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil housle (01. 02. 2011 16:17).
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
28. 01. 2010 17:17
Chlapi dakujem za odpovede no opet vyuzijem toto forum,, housle spomenul ze si loni tam bol, vedel by si mi to nejak v skratke opisat.Posledne dva roky som chodil na Rab do Loparu je tam krasne ale hlavne je tam bozsky klud piesok a mnozstvo malych piesocnatych plaziciek kde nie je hlava na hlave.No a nieco podobne podla fotiek na nete ocakavam aj na mljete.Je to sice z Kosic 1220km ale asi to stoji za to.
PS:dakujem za privitaniedrinking smiley
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
29. 01. 2010 10:35
Stenly-KE

Taktéž se připojuji k michalu a housle: cesta s využitím trajektu z Ploče je zbytečně komplikovaná a zdlouhavá. Ze Stonu je to do Prapratna pár kilometrů a cesta z Ploče na Pelješac patří mezi ty příjemné a je stále na co koukat. Jezdím tudy rok co rok již 15 let a stále se kochám A pokud Ti náhodu ujede trajekt na Mljet, čekání si můžeš zpříjemnit v nedaleké restauraci s pěkným výhledem na okolní krajinu a moře.
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
29. 01. 2010 11:26
Dakujem, popravde ste ma chlapi presvedcili tym vyhladom -- po nudnej dialnici,no a informacia o nedalekej restauracii to vyhrala uplne.Sice pivo nie je to prave orechove(ala PLZEN) ale po tej streke potesi aj Karlovacko,v prvom rade nech uz je teplo a nech tych 6 mesiacov ubehne co najskor .
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
30. 01. 2010 11:33
....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil housle (01. 02. 2011 16:16).
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
30. 01. 2010 14:26
ok a este raz dakujem , nevedel by si prosim ta este nieco odporucit v tom kraji sme este neboli tak hladam nejake info.
Ozaj tie fotky s vychodom slnka su super.smiling bouncing smiley
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
30. 01. 2010 14:33
Housle ako je to tam este s tym trajektom byvaju tam velke fronty nan,ja viem ze neexistuje fronta ktoru by dovolenky chtivy turista nezvladol ale ak ano v ktory čas je tam najlepsie prist?smileys with beer
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
30. 01. 2010 16:25
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil housle (30. 01. 2011 19:12).
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
30. 01. 2010 17:51
Super,chceme ist 7 mesiac u vas je to myslim červenec,mal som aj v plane navstivit narodny park na fotkach vyzera super tak v skutocnosti musi byt super,dik za typ na kolobežky no moje ženy su skor na korčule ktore vozim jak blbec vsade.Osobne si brusim zuby na potapanie takze uz teraz ked o tom pisem som tak nazhaveny ze tych 20cm snehu co je vonku roztopim ked vyjdem pred barak .Ideme do Saplunara apartman Posta.este raz dakujem.
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
30. 01. 2010 20:09
Na korčule jsou na Mljetu cesty dobré (a to vlastně na Korčule taky) a užijete jich tam. Je tam co k navštívení, nejen v NP.
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
20. 02. 2010 20:47
Prosim kto mi može poradiť. Hladanim na internete som sa dozvedel ,že pri vstupe do Bosny potrebuje dieťa do 5 rokov cestovny pas t.j.neakceptuju zapisanie dietata do pasu rodiča.Stretol sa niekto už s tymto problemom,že by len zapisanie do pasu na hraniciach neakceptovali?Nejak sa mi to nezda.eye popping smiley
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
21. 02. 2010 09:18
...pokud vím... i v době před několika lety... kdy byla oficiálně pro EU do BiH potřeba víza ...( navíc naše zastoupení až ve Vídni )... byla vízová vyjímka pro ČR, SR a Polsko ...uvádělo se že to bylo gesto BiH pro návštěvu poutníků z těchto zemí do Medjugorje a i tehdy jsme jeli s malou zapsanou jen v pasu...a bez problémů...
... takže mám za to, že v " Bosně " od té doby nepřitvrdili... ( když už po celý rok víza nejsou třeba )
... v každém případě je potřeba se připravit ...a to se mi stalo při vstupu s dítětem do BiH...vždy ...na důkladnou kontrolu dokladů ...a to je v pořádku, sami BiH úředníci ví, jsou opatrní když se jede s malými dětmi ..." do islámu " ...smiling smiley
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
21. 02. 2010 10:00
Za celé roky, co přes Neum jezdíme, se nám do pasů ani nepodívali (na jiných přechodech nepříliš vhodných pro tranzit přes BiH ale vždy, ještě důkladnější jsou pak na přechodu do Černé Hory).
To jsme ale nepředpokládali, proto v roce 2002 jsme měli pěkně skříplé potahy na sedadlech, když už jsme byli za první závorou a došlo nám, že vezeme dvě děti, které nikdo z nás v pasech zapsané nemá, a před námi závora další - jejich rodiče čekali zatím v Karlovci na opravu auta (o tom jsme tu už s McDavem psali). No, prošlo to, ale nespoléhej na to.
Stejně od léta má být povinný nějaký průkaz EU (a má být uznávaný v celé Evropě i mimo unii) i pro nejmenší děti, takže bych si na další informace ještě chvíli počkal.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 184
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.