Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Placení mýtného

Autor kvido 
Placení mýtného
10. 07. 2008 20:45
Chtěl jsem se zeptat,jakým způsobem nejčastěji platite mýtné.
Jsem možná trochu staromódní,ale nejraději platím hotově,je mi jasné ,že je to trochu nevýhodné.
Dá se platit mýtné v Chorvatsku Eurem ? Nevíte jak to přepočítávají,vraci to asi v kunách,že ?
Re: Placení mýtného
10. 07. 2008 21:08
Tak pravdu máš v tom, že vracejí kuny, já platím kartou a mám klid. Kurs je výhodnější jak v bance a nikdy žádný problém, někde jsou i mýtnice kde se platí jen kartou a jsou bez front. Zaplatíš a frčíš. To samý i u benzinky.
Re: Placení mýtného
10. 07. 2008 21:09
O placení mýtného zde je psáno dost, ale pokud chceš platit hotově, změň si kuny na drobnejší a snaž se platit pokud možno přesně, nebo aspoň se přiblížit.Dost lidem si již stalo, že výběrčí ti vydají hrst drobnejch a ty až později zjistíš, že ti dal třena o kunu i víc míň.Dá se platiti i kartou.Vžádném případě bych jim neplatil EU.Mají dost nevýhodný pro tebe kurs a vrátí ti to v kunách.thumbs down
Re: Placení mýtného
10. 07. 2008 21:12
Platím hotově v HRK a připravuju si sumu co možná nejpřesněji.
Kartou bych platil jenom tam, kde je to automatické. Do ruky komusi v boudě, kde na ní nevidím, bych jí nikdy nedal. Takový blázen nejsem.
Re: Placení mýtného
10. 07. 2008 22:08
já nedávám kartu ani manželce spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rohal (10. 07. 2008 22:23).
avatar Re: Placení mýtného
10. 07. 2008 23:38
Rohale to je jasné,ta by ti ji vybílila dřív než by jsi ji stačil zablokovat thumbs up smiley

MirekŠi
Re: Placení mýtného
11. 07. 2008 14:10
Asi před 10ti lety nám ve Francii vrátili falešnou 100francovku a při placeni v hotelu jsme s ní chtěli platit(málem volali polcii). Platit kartou v mýtnici je lepší(berte rachunek), neb je případná "chyba" dohledatelná.
Re: Placení mýtného
11. 07. 2008 15:32
Jen neplatit eurem,ja jsem na to doplatil vlonisad smiley((jedine karouthumbs up
Re: Placení mýtného
12. 07. 2008 20:19
Placení kartou je mnohde i rychlejší, protože na některých mýtnicích jsou fronty na platbu hotově a při platbě kartou jsou třeba jen 2 - 3 auta (je třeba si všímat symbolů nad bránami). Ale pozor - u automatických bran si vždy vytiskněte účtenku (račun) a zkontrolujte částku. Mně loni jedna brána naúčtovala poplatek za kamion (skupina 4) místo za osobák (Felicie Combi). Zjistil jsem to až na výpisu z banky, mailem reklamoval na Hrvatske Autoceste, reklamaci uznali a vše skončilo na problému, jak poslat peníze do zahraničí a pak už se neozvali.
Pavel.
avatar Re: Placení mýtného
12. 07. 2008 20:35
My platime vzdy kartou , akurat tento rok cestou tam (1.7.) na Sv.Helene "sorry, no terminal" sme museli platit v hotovosti, vydali nam presne.
avatar Re: Placení mýtného
12. 07. 2008 21:06
když pojedu např. od Goričanu až do Šestanovace tak mýtný lístek si veznu na Goričanu a pak zaplatím 210kun až v Šestanovaci? su z teho jeleneye popping smiley
avatar Re: Placení mýtného
12. 07. 2008 21:11
Vasnivykolisto, platis 2 x - prvykrat za usek A4 a potom za A1
avatar Re: Placení mýtného
12. 07. 2008 21:14
kukla napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vasnivykolisto, platis 2 x - prvykrat za usek A4 a
> potom za A1
myslíš v Lučku?
avatar Re: Placení mýtného
12. 07. 2008 21:31
Re: Placení mýtného
12. 07. 2008 22:35
Mám dotaz, letos jedu do HR poprvé, tak se ptám..
Kolikrát a kde, nejlépe i kolik budu platit mýtné z Goričanu až po odbočku na ostrov Pag před Zadarem.
A díky za odpověď.
avatar Re: Placení mýtného
12. 07. 2008 22:59
Batulin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám dotaz, letos jedu do HR poprvé, tak se ptám..
> Kolikrát a kde, nejlépe i kolik budu platit mýtné
> z Goričanu až po odbočku na ostrov Pag před
> Zadarem.
> A díky za odpověď.


Platit budeš 2x, v Záhřebu (Lůčko) a pak na sjezdu u Zadaru. Poplatky si najdi zde
Re: Placení mýtného
12. 07. 2008 23:00
Poprvé - Goričan-Zagreb - 36,- kn
Podruhé - Lučko-Posedarje - 103,- kn
Takže jestli umím dobře počítat, tak celkem 2x. smoking smiley
Tady [www.chorvatsko.cz] je přehled.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Placení mýtného
14. 07. 2008 13:21
Při svém pobytu v Hr jsem zahlédl niviny Slobodná Dalmácija a na titulní straně byl článek, že Chorvatsko po vzoru Slovinska chce zavést dálniční známky. Psali to v některém čísle začátkem července.
Re: Placení mýtného
14. 07. 2008 21:29
Takže když budu platit na mýtnici VISA Elektron, tak by neměl být problém?
avatar Re: Placení mýtného
14. 07. 2008 21:38
S kartou VISA Elektron jsme letos platili všechny mýtnice i benzín.Žádný problém a lepší kurz.
j
Re: Placení mýtného
14. 07. 2008 21:51
Re: Placení mýtného
14. 07. 2008 22:26
platil jsem hotove
tam eurama Gorican-Senj asi 15€ a zpet kunama Zadar-Gorican asi 140kuna
avatar Re: Placení mýtného
16. 07. 2008 19:00
prosím Vás..može mě někdo přesně napsat postup na mýtnici jak si vyzvednu lístek a pak zaplatím platební kartou?..jak pří vstupu tak při výjezdu z dálnice?..tu kartu dám někomu do ruky nebo to někde vkládám jak do bankomatu....sad smiley
avatar Re: Placení mýtného
16. 07. 2008 19:13
Dojdes na mytnicu, zastanes pred rampou. Stlacis cudlik (je tam jeden), vyjde listok. Ten si vezmes a rampa sa Ti otvori. Pri vyjazde z dialnice odovzdas listok s kartou (kunami, eurami) obsluhe; ta si stiahne prachy (na display uvidis, kolko platis) a platobnu kartu (vydavok) Ti vrati. Otvori zavoru a ides. Ked prichadzas na mytnicu, akurat nechod na vjazd oznaceny ENC (to je pre predplatenych).
Re: Placení mýtného
16. 07. 2008 22:14
Na úseku Macelj-Zagreb a opačně se dá perfektně platit bez obsluhy (samozřejmě kartou) - výjezd je zřetelně označen piktogramem karet, myslím že je úplně vlevo. Jsou tam 3 škvírky - do první se vloží lístek, pak vás to vyzve k vložení karty (druhá škvírka) a z třetí vyjede račun (pakliže ho chcete). Nic těžkého, opravdu pro blbce. Mně se takhle podařilo radostně předjet většinu "rychlíků", kteří mi to natřeli na dálnici.smoking smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
JirkaH
Re: Placení mýtného
17. 07. 2008 14:59
Ahoj vsem, jeste jednou se tupe zeptam: Placeni Visa Electron je vpohode? I u benzinek??

Predem diky.
Re: Placení mýtného
17. 07. 2008 17:48
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj vsem, jeste jednou se tupe zeptam: Placeni
> Visa Electron je vpohode? I u benzinek??
>
> Predem diky.


Tupě tedy odpovím: Visa Elektron bez problémů
Re: Placení mýtného
17. 07. 2008 18:00
duran
Re: Placení mýtného
Takže když budu platit na mýtnici VISA Elektron, tak by neměl být problém?

alesim
Re: Placení mýtného
S kartou VISA Elektron jsme letos platili všechny mýtnice i benzín.Žádný problém a lepší kurz


Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj vsem, jeste jednou se tupe zeptam: Placeni
> Visa Electron je vpohode? I u benzinek??
>
> Predem diky.

To opravdu nemá chybu.yawning smiley
Re: Placení mýtného
17. 07. 2008 18:04
duran. Teď už to snad bude jasnésmoking smiley
Re: Placení mýtného
18. 07. 2008 17:07
Martas.No kdyby se zase někdo tupě zeptal, tak mu zase tupě odpověz.smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 303
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.