Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Placení mýtného

Autor kvido 
avatar Re: Placení mýtného
10. 09. 2009 10:10
Nevím jak kde,ale pokud jsem se dobře díval tak před každou mýtnou budkou-bránou je orientační tabule s vyobrazením typu vozidel a souprav,ceny a dokonce myslím i jednotlivé exity.Po najetí k závoře se mi vždy objevila na světelné tabuli kategorie a cena.Tak myslím,že pokud je nějaký problém,tak zkouší jak je kdo pozorný.Buď to projde a nebo se dotyčný ozve.I malá domů asi stačí !!!

MirekŠi
Re: Placení mýtného
10. 09. 2009 13:50
zajimave clanky o poctivosti vybercich myta...!

[www.vecernji.hr]
[www.tportal.hr]
[dnevnik.hr]
avatar Re: Placení mýtného
10. 09. 2009 18:36
Letos nás zase po dlouhé době ošidili při vracení mýtného na poslední mýtnici při výjezdu z Chorvatska. Nu co dodat, bylo to kolem půlnoci a byli jsme o 4 Kuny lehčí. Baba v budce, když nám vracela drobné, na nás mávala ať jedeme tak jsem to ani hned nepřepočítával. Je tedy výhodné, používat při platbě kartu.

Jinak minulý rok mi vrátil benzinář u Ina o 100Kun míň, ale to jsem vyreklamoval.
avatar Re: Placení mýtného
10. 09. 2009 19:16
LOVA mimo jiné napsal(a): > Jinak minulý rok mi vrátil benzinář u Ina o 100Kun míň, ale to jsem vyreklamoval.
-------------------------------------------------------
O totéž se pokusil benzinář u Iny v Kupari. Platil jsem cenu asi 140KN dvoustovkou a to, co bylo nad sto, drobnými. Shrábl, nevrátil. Teprve, když jsem se mu nehnul od pokladny a hlásil, že to bio dvijesta, najednou zjistil, že mu stovka přebývá, že ji nepoložil na pult, ale na stolek vedle sebe. Beze slova mi ji pak podal.
Ale kolik zákazníků si to uvědomí až cestou, si netroufám odhadnout.
Možná mu křivdím, třeba si myslel, že drží v ruce stovku, nebo prostě měl den blbec, ale krk bych na to nevsadil.
Re: Placení mýtného
11. 09. 2009 05:57
To řeším tak že mám nachystané drobné.
avatar Re: Placení mýtného
11. 09. 2009 11:34
No mě se zatím stalo jednou (na Zapresići) že mi vrátili v drobných o 10 kn méně.Moje chyba, zjistil jsem to až o kus dál.Jinak jiné problémy jsem nezaznamenal.Pokud to jde,tak se snažím platit kartou.
Holt krade se všude...
avatar Re: Placení mýtného
11. 09. 2009 12:05
jak sme popojížděli v koloně asi 10 minut k mýtnici Trakoščan ..tak nechápu Ty lidi, kteří už byli na řadě a teprve si v autě počítali peníze .např přede mnou jim to trvalo asi 2 minuty než dali do okénka prachy...moja žmoulala 42 kun už asi od Lučkathumbs up smiley
Re: Placení mýtného
11. 09. 2009 14:47
Vše je jen o kontrole, podám lístek, na displeji se zobrazí kolik mám platit a pak teprve podám prachy nebo kartu. Dřív ne. Pokud cena nesedí, upozornit na to, dřív nedávat peníze nebo kartu z ruky. Pokud při platbě v hotovosti vrátí málo, stačí dál držet nataženou ruku a nehnout se z místa. Využívají jen vaší nepozornosti. Kontrola je jen pár vteřinek navíc a ještě to nikomu dovolenou neohrozilo.
avatar Re: Placení mýtného
11. 09. 2009 19:53
Víte, já nechci nikoho blokovat a ani zdržovat. Proto, jak se rozsvítí částka, tak platím papírovkama co nejblíže k ceně mýtného. Drobnýma neplatím, protože se mi stalo, že je nechtěli na mýtnici přijat.
Re: Placení mýtného
14. 09. 2009 16:20
Ja som všade platil kartou a neboli žiadne problémy a je to bez poplatkov a za najvýhodnejší kurz tak stále nechápem tých čo platia hotovosťou a potom sa sťažujú.
Re: Placení mýtného
15. 09. 2009 12:56
Vladimír Chovanec napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ja som všade platil kartou a neboli žiadne
> problémy a je to bez poplatkov a za najvýhodnejší
> kurz tak stále nechápem tých čo platia hotovosťou
> a potom sa sťažujú.

Když Vám mýtař na podání karty řekne "neradi", tak prostě "neradi" a hotovost musíte vytáhnout i když nechcete. A když máte třeba nejmenší bankovku 100,- nebo 500,- na placení 20 kun, tak máte prostě smůlu. Nebo se ho tam můžete pokoušet přesvědčit, že to s tou kartou půjde.
Re: Placení mýtného
15. 09. 2009 14:35
No já měl letos jako nováček v Chorvatsku taky problém a docela jsem prodělal. Prostě se nám v autě "ztratil" lístek z mýtné brány. A tak jsme ze Zagrebu do Šestanovace platili i s pokutou 380,-Kn (původně mělo být něco do 200,-). Když jsme ještě tentýž den jeli nalezený lístek reklamovat (bydleli jsme kousek od mýtné brány), tak nás pan ze Šestanovace poslal s reklamací do Zagrebu. Při návratu domů jsme se pokusili o reklamaci v Zagrebu a pan nás poslal zpátky do Šestanovace... drinking smiley Takže cca 800,- Kč v pr...
Radím - lístek střežit jako oko v hlavě!
Re: Placení mýtného
16. 09. 2009 17:49
pri ceste späť 5.9 expert so ZA (Žilina) značkou cúval na mýtnici pred ZG smiling smiley najprv ma to trochu vyplašilo,potom som sa iba smial smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 144
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.