Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Placení mýtného

Autor kvido 
Re: Placení mýtného
18. 07. 2008 21:56
Děkuji za červenou. Zasloužil jsem si ji...
Re: Placení mýtného
19. 07. 2008 18:36
No tu červenou jsem dostal já, ale nechápu za co.Asi za ten tupej dotaz.thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil duran (19. 07. 2008 18:36).
Re: Placení mýtného
20. 07. 2008 08:16
Já platil VISA kartou (neembasovanou a bez čipu- Mbank) a vše bez problémů.

Platil jsem kartou benzin v HR, SLO i A a vše bez problémů

Plajík
Re: Placení mýtného
24. 07. 2008 17:29
Mam jeden dotaz ohledně toho jak ta mašina na mítnici pozná jestli jedu osobák, osobák s vlekem nebo náklaďák a podle toho mi napočítá cenu. Ptám se proto že nikde za celou cestu nebyla možnost si toto navolit, a přitom u mýtných bran jsou rozepsány různé ceny podle různých kategorií. Ptám se hlavně proto, že při mé letošní cestě, asi aby to odsýpalo, tak na jedné z mítnic mačkala zvenku tlačítko na výdej lístků nějaká ženská. Fakt je že to bylo rychlý, závora vůbec nešlo dolů, stačilo pouze zpomalovat a baba mačkala a lístky házela do okýnek projíždějících vozů, které jen zpomalovali. Ale těsně před náma nechtěl ze spodní tiskárny žádný lístek vylízt, tak zmačkla bez mrknutí oka tlačítko nahoře (asi pro autobusy a dodávky) a dala mi lístek odtamtud. Docela jsem trnul abych neplatil víc, ale na výjezdu mi to spočítali dobře na nejlevnější kategorii, tak mi spadl kámen ze srdce, ale přezto by mě to zajímalo, jak to na těch mítnicích poznají? Nevíte někdo?
Re: Placení mýtného
24. 07. 2008 17:55
No já jenom vim, že třeba v Itálii tam maj kamery, kdyby někdo nezaplatil aby mu to nasnímalo SPZ. Na tureké dálnici do istambulu to bylo řešené způsobem, že nákladní auta to měla jednoduše tak vysoko, že z osobáku na ten mechanismus nešlo dosáhnout... Já bych to viděl na nějakou kameru, či čidla v areálu každého chlívečku pro jednotlivé pruhy...
avatar Re: Placení mýtného
24. 07. 2008 18:17
jedna věc je lístek, co nafasuješ od slečny nebo u automatu při dálničním vjezdu ....
ten lístek pak dáš u výjezdu další slečně, nebo do mašiny ( a tam bys byl blbej, abys to cpal do šachty s platební kartou pro náklaďáky) a ta slečna ti pak na základě prvního papírku, zúčtuje cestu s dokladem...a jasně vidí jakým autem jedeš....
při vjezdu je to jedno, zda jedeš motorkou nebo náklaďákem (to horní tlačítko na automatu je jen proto, aby řič nemusel lézt dolů)...
někde jsem čelt, že při ztrátě vstupního lístku se platí mastná částka...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (24. 07. 2008 18:29).
avatar Re: Placení mýtného
24. 07. 2008 19:09
...Jelimane...naprosto přesné...smiling smiley
Re: Placení mýtného
24. 07. 2008 20:01
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 21:09).
avatar Re: Placení mýtného
24. 07. 2008 20:47
to Fido
na Zagreb - Macelj je to u automatu tak, že si zase na vstupu vezmeš lístek (jak by se při placení zjistilo, kudy jsi vjel ?) a pak přijedeš na výstup, doleva vložíš lístek, pak do šachty platební kartu a jestli chceš, tak si vymáčkneš účtenku.. myslím, že se to vztahuje jen na osobáky...
ale nevím, jak je to na dálnici Zagreb-Split, což je jiná dálniční společnost než ta, co provozuje Malcelj - Zagreb, tam jsem vždy platil kartou slečně v budce...
Re: Placení mýtného
24. 07. 2008 20:52
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 21:09).
avatar Re: Placení mýtného
24. 07. 2008 21:04
to Fido
tak to ti nepovím, jak to mají porichtované, jak by to bylo, kdyby tam vjel třeba autobus a chtěl ušetřit smiling smiley
jistě nahoře už zdáli je průjezd před závorou asi značen tou zelenou značkou osobního auta...
jinak, jestli se něco naštuduje tady ?smiling smiley
[www.azm.hr]
avatar Re: Placení mýtného
30. 09. 2008 19:54
...chápu, že do konce roku už moc lidí nepojede...nicméně...nespat...a připomeneme si cenu mýtného na části HR dálnice...smiling smiley


avatar Re: Placení mýtného
01. 10. 2008 12:18
A co mýtné v roce 2009? V Rakousku, Slovinsku a Chorvatsku. Budou nějaké změny? Má někdo "zaručené" informace?
Re: Placení mýtného
07. 06. 2009 16:52
Dravím,
Jeste jedna konkrolní otazka !! hot smiley Prosím vás jedu pres Madary do Zadaru (ostrov Pag) Chtěl bych tu cestu zaplatit Tak ze si vezmu lístecek a zaplatím az u Zadaru !! Muzete mi prosím jen ríct jak poznám nebo jak se jmenuje bunka ke které si mám zaject abych dostal ten lístek ???? A pak u výjezdu se to jmenuje jak ??? Dekuji za odpovedi ....
Re: Placení mýtného
07. 06. 2009 17:02
Kdyz jedete pres Maďary tak budete mít dva lístečky. Na Goričanu přijedete k závoře a vytáhnete (utrhnete) lístek z automatu a závora se otevře, ve Sv. Helene na mýtnici zaplatíte. Objedete bezplatně Zagreb na mýtnici Lučko opět si vezmete lístek a zaplatíte na výjezdu mýtnicí Posedarje mýtné. Velmi důrazně doporučuji před mýtnicemi, které přehrazují dálnici nebo mají dlouhý sjezd k mýtnici, dodržovat snižující se rychlost ! Darebáci loni stáli u Sv. Heleny (před nájezdem na placenou dálnici směr Goričan) schovaní za dělícím středním pruhem a pak kasírovali.
Re: Placení mýtného
07. 06. 2009 17:17
prene tak 36 + 103 kn smileys with beer
Re: Placení mýtného
07. 06. 2009 19:15
To martasfelda:možná zbytečně,ale přesto upozorním : sjezd Posedarje na Pag je daleko před dalšími sjezdy směr Zadar!Aby jste se neorientovali na Zadar a nemuseli se vracet!yawning smiley

Karel
Re: Placení mýtného
07. 06. 2009 20:05
Děkuji za upozornení smileys with beer všechny rady dobrý !!!! Jedu poprvý tak se hodí každá rada !!! hot smiley
avatar Re: Placení mýtného
04. 07. 2009 17:24
...minulý týden mi přišla SZ...dotaz na výši mýtného...pro jistotu ji dávám znovu pro všechny...aktuální15 dní...smiling smiley

Re: Placení mýtného
07. 07. 2009 15:24
Mýto Rupa-Rjeka je 5kun jednorázově(nedostáváte kartičku),na Krčki most je 30 kun a trajekt na Cres je 113 za auto a 17 osoba.
Re: Placení mýtného
07. 07. 2009 15:53
to: Ivoš a ostatní - přátelé, jen dotaz? Máte zkušenosti, jak je to s trajektem Valbiska - Merag? Jedu tam příští neděli a chtěl bych vědět, jestli je reálné, být "odbaven" tak do dvou hodin. Mám trochu obavy, že se jen tak na první nebo druhý trajekt nevlezu. Díky za info...
Re: Placení mýtného
07. 07. 2009 17:21
kolik to vyjde od sameho zacatku(slovinske hranice) az na konec dalnice (ja nevim cca tech 40km pod split jedu na makaraska na trajekt) .... ??? to je tech 187+42 kun ... ?
Re: Placení mýtného
07. 07. 2009 17:47
to Morten: Valbiska-Merag má od lonska obří trajekt takže ted jezdil jen zpoloviny naplnen. Jezdi taky letos mín lidí.
Rozpis trajektu
avatar Re: Placení mýtného
07. 07. 2009 17:52
Tehu napsal(a):
-------------------------------------------------------
> kolik to vyjde od sameho zacatku(slovinske
> hranice) az na konec dalnice (ja nevim cca tech
> 40km pod split jedu na makaraska na trajekt) ....
> ??? to je tech 187+42 kun ... ?


tady si to najdeš thumbs up http://www.hac.hr/?task=ces&stask=2

vino,prošek rakija,hvala Boga Marija
avatar Re: Placení mýtného
02. 08. 2009 19:22
duran napsal(a):
-------------------------------------------------------
> O placení mýtného zde je psáno dost, ale pokud
> chceš platit hotově, změň si kuny na drobnejší a
> snaž se platit pokud možno přesně, nebo aspoň se
> přiblížit.Dost lidem si již stalo, že výběrčí ti
> vydají hrst drobnejch a ty až později zjistíš, že
> ti dal třena o kunu i víc míň.Dá se platiti i
> kartou.Vžádném případě bych jim neplatil EU.Mají
> dost nevýhodný pro tebe kurs a vrátí ti to v
> kunách.thumbs down

Asi před dvěma lety jsem platil Eurem, vrátil mi sice zase eura, ale částku zaokrouhlovali na 1/2 eura (nahoru)angry smiley
Re: Placení mýtného
03. 08. 2009 15:52
Můžete mi někdo, kdo jezdíte na Krk poradit, kolik stojí mýtné po Chorvatsku a kolik je poplatek za přejetí mostu a zda se tento poplatek platí při každém přejezdu či jak.. Předem díky, pokud už je to tu někde uvedené, tak pardon že to sem hážu znova, ale moc se tu v tom nedá vyznat a je tu hodně vláken, o příspěvkách ani nemluvím..
Anonymní uživatel
Re: Placení mýtného
03. 08. 2009 18:57
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:16).
Re: Placení mýtného
03. 08. 2009 22:13
in0x to píše správně, ale ještě něco - pár KN od Goričanu po Zagreb, nebo od Macelju po Zagreb (záleží, odkud do HR přijíždíš). Mám pocit, že tam i tam je to necelých 30 KN, ale najdeš to přesně na www.hak.hr, potom si vyvolej "cestarina"
Re: Placení mýtného
05. 08. 2009 08:51
Ahoj můžu se zeptat - když pojedu česko, rakousko, slovinsko, chorvatsko a zpět je nutné mít pas?
Re: Placení mýtného
05. 08. 2009 09:07
treba si vsimnut vpravo hore kolonku VYHLEDAT, ono ked tam nieco napises a tuknes na to policko, tak si predstav ze to zacne vyhladavat zadany vyraz po vsetkych(niektorych) vlaknach, a pravdepodobne Ti zobrazi vsetko suvisiace s Tvojou poziadavakou.

tento postup by mohli zvladat aj vsetci nedavno prihlaseny

p.s. nechcel som to pisat ale kedze ma to mrzi a netesi tak napisem, ze uroven fora za posledny rok klesla dole o 75% !!!

pekny den a dovolenky vsetkym smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

PH
Hosté: 166
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.