Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta na ostrov KrK

Autor goofy 
Cesta na ostrov KrK
08. 07. 2008 08:37
V pátek jedeme na ostrov Krk a byl bych rád když mne někdo poradí nejlepší trasu. Mám jet přes Záhřeb nebo na Ljublaň? Která cesta vyjde finančně nejlépe a jaké jsou silnice?
avatar Re: Cesta na ostrov KrK
08. 07. 2008 08:49
To goofy - nechci být vulgární,ale ty si snad děláš z lidí na tomto fóru kozy.... nééééééé!!!!
Nejlepší bude,když pojedeš o týden později a prostuduješ si toto fórum a pak určitě nebudeš zakládat tak parádní
vlákno!!!!!
Re: Cesta na ostrov KrK
08. 07. 2008 08:56
Milý Vojto, nevím proč bych neměl založit takové vlákno. Ono když si to přečteš, tak se nikde neptám jak objet Slovinskou dálnici ap. Ale na Krk existuje mnoho variant cest a proto bych byl rád když mne někdo poradí. Mne o dálniční slovinskou známku nejde, počítám, že si ji koupím. Takže pokud Ti toto téma vadí nemáš ani psát.
avatar Re: Cesta na ostrov KrK
08. 07. 2008 09:10
Dobře goofy nebudu ti tady do toho kafrat,ale si myslím,že je tu hodně příspěvků ne jen o tom jak objet dálnici.
Přeji ti šťastnou ruku při výběru trasy a krásnou dovolenou.
Re: Cesta na ostrov KrK
08. 07. 2008 09:12
Když jsem jezdil Rabac nebo Krk tak jsem sjížděl za Postostojnou na Bistricu, ale to už je dávno. Na Krk ale už asi 5 let jezdí můj kamarád do loňska jezdil přes Zagreb letos říkal že koupí SLO známku a pojede přes Postojnou a protože to je takovej spořivej typ věřím že to má spočítaný :-).
Re: Cesta na ostrov KrK
08. 07. 2008 09:26
A jaké jsou pak silnice když bych chtěl jet na Bistricu? Tam už dálnice není.
JENDA
Re: Cesta na ostrov KrK
08. 07. 2008 15:19
Já osobně na KRK jedu v pátek trasa Dolní Dvořiště, Linec, z A9 odbočuji v Sankt Michael na Judenburg po S36, Klagenfurt, Loiblpass, Kranj, Ljubljana, Postojna, Rupa, Rijeka, Krk. Z ČB je to cca 630 km, placený jen tunel Bosruck v A na A9, Slovinská dálnice, kousek dálnice z Rupy do Rijeky a most na KRK 30 Kun. doba průjezdu cca 8h.
bar
Re: Cesta na ostrov KrK
08. 07. 2008 20:12
Jezdím na Krk už spoustu let přes Ljubljanu a letos poprvé jsem to jel zpátky z Krku na Zagreb, sice tam není ještě úplně dodělaná dálnice (hlavně 2 tubusy u tunelů) ale jinak se mi to zdálo rychlejší a pohodlnější, a pokud se vyhneš ve Slovinsku dálnici (což jsem udělal), tak je to i levnější varianta. Za dálniční poplatky přes Zagreb dáš přesně 88 kun (jedním směrem)... přes Ljubljanu 35 euro za známku plus 10 kun (dohromady tam i zpět) od SLO hranic do Rijeky. Tak si vyber...spinning smiley sticking its tongue out
Honza
Re: Cesta na ostrov KrK
08. 07. 2008 21:05
Těžko radit, když nenapíšeš odkud jedeš. Ale aby to nebylo tak jednoduché doporučuji ti trasu po které se já obvykle z Chorvatska vracím: Praha -Folmava- Salcburk-Villach-Terst- Rupa -Rijeka-KRK. Platí se samozřejmě rakouská známka, tunel Tauern 9,50 (dá se objet), dálnice v Itálii 8,40 a most na Krk. Přes Slovinsko se neplatí. Vracel jsem se tudy v sobotu 5/7a bylo to uplná paráda, volno, žádné zácpy ani kolony. Jen v opačném směru od Rijeky na Krk , tedy v tom kterém pojedeš, byla už tradiční pomalu jedoucí kolona domorodců a Slovinců.
Re: Cesta na ostrov KrK
09. 07. 2008 07:45
Já jezdím Dolní Dvořiště - Linec - Salzburg - Klagenfurt - karavankentunelem dolů - Ljubljana - Ruppa - Ilirská Bistrica - Rijeka - Krk.
Placené jsou tunely 2 - karavanky a ještě jeden. Vloni to bylo cca 11 - 12E. Cesta z Ruppy do Chorvatska není špatná. Jednou jsem dal na navigaci a ta mě vedla z Pivky do Bistrice kratší cestou. V Pivce je třeba odbočit DOPRAVA! a jet trošičku delší trasou - mnohem lepší. Průjezd Rijekou je snadný, nikde se nevjíždí přímo do města.
avatar Re: Cesta na ostrov KrK
15. 02. 2009 18:30
...Loni " tvořili nový úsek komunikace na Krku přímo za provozu...tohle jsou záběry z června 08 ( Nokia N73 )...takže tam je s jejich tempem jistě hotovo...smiling smiley


avatar Re: Cesta na ostrov KrK
15. 02. 2009 18:35
...a to už je z ostrova Krk ...po mostě na pevninu...( Nokia N73 )...smiling smiley


avatar Re: Cesta na ostrov KrK
16. 02. 2009 17:39
...Loni " tvořili nový úsek komunikace na Krku přímo za provozu...tohle jsou záběry z června 08 ...takže tam je s jejich tempem jistě hotovo...

Ahoj hotovo to bylo snad za tři týdny 16.6. jsem tam projížděl ve 3h ráno s lodí byla objížďka tak jsem se modlil abych neskončil ve slepé uličce v poli.Jel jsem sám a s tímhle kolosem bylo bojim bojim.
rrn
Re: Cesta na ostrov KrK
23. 03. 2011 06:45
Pečlivě jsem pročetl toto vlákno a musím napsat, že nikde není ani slovo o srovnání financí, či kvality cest atd. Mohu jen dopsat vlastní zkušenost..
Na Krk jezdím už 5 let a po trase se stále něco mění. Upřesním, že má vede z Ostravy. Jednoduše tedy Wien-Graz-Maribor-Ljubljana-Kozina-(přechod Šapjane)-Rijeka-Baska podle navigace to je: 914km, poplatky: Dálnice ČR-350,-;A-422,-;SLO-840,- celkem: 1612+5kn do Rijeky a 30Kn most na krk. Výhoda je ta, že zpátky se už neplatí nic...jen 5kn za Rijekou na mýtu. Zkusil jsem i přes Zagreb a vyšlo mě to 500 dráž, ale o 1,5h kratší čas.

Jezdím zhruba 12h s dětma a s pauzama to nefrčí jako solo.

Objezd Mariboru je hotov!!!pokud máte známku je to šupa po dálnici---žádné semafory.

Něco k odpočívadlům:
Stojím v Mikulově, za Vídní cca 5km pak ve Štýrském Hradci u hyproše, kde se dá i něco popapat levně u ťamanů(nudle atd. od 2€), pak ve Slovinsku (pokud jedem přes den neopomeneme jeskyně v Postojne) dále v Lukovici(nonstop), v Kozině u OMV si dotankuju a fičíme na Rijeku.

Šťastnou cestu
Re: Cesta na ostrov KrK
24. 03. 2011 20:50
>rrn....ten kousek dalnice od HR hranice na Rijeku zdražili na 7 kn....ponevadž je ted obchvat Rijeky 4-proudovy...a oni ho vzali pod spravu...za obchvatem smerem na jih (od Bakru dale) prave probiha dalnični vystavba asi 10 km useku na Split (k uzlu Žluta kaluž)...ted se ale ukonči prozatimne nejakych par km nad sjezdem na ostrov Krk....ma to byt hotove v lete 2012...a dal pak teprve až se seženou nejaky prachy...snad až po roce 2015 se začne makat...tyž problem jako dalnice mezi Rijekou a Terstem...dalnice od HR hranice v Rupe by se mela napojit na slovinskou dalnici asi 15 km jižneji od uzlu Postojna...takže když jedu z RI do TS nebo do LJ, tak se o odbočeni vlevo (TS) či v pravo (LJ) rozhodnu pod Postojnou...taky nekdy v roce 2016-2017....prime dalnični spojeni mezi RI a TS bude tedy hudbou daaaleke budoucnosti...čti "nikdy"...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (24. 03. 2011 20:52).
rrn
Re: Cesta na ostrov KrK
28. 03. 2011 08:33
JIRKA Z RI napsal(a):
-------------------------------------------------------
> >rrn....ten kousek dalnice od HR hranice na Rijeku
> zdražili na 7 kn....ponevadž je ted obchvat Rijeky
> 4-proudovy...a oni ho vzali pod spravu...za
> obchvatem smerem na jih (od Bakru dale) prave
> probiha dalnični vystavba asi 10 km useku na Split
> (k uzlu Žluta kaluž)...ted se ale ukonči
> prozatimne nejakych par km nad sjezdem na ostrov
> Krk....ma to byt hotove v lete 2012...a dal pak
> teprve až se seženou nejaky prachy...snad až po
> roce 2015 se začne makat...tyž problem jako
> dalnice mezi Rijekou a Terstem...dalnice od HR
> hranice v Rupe by se mela napojit na slovinskou
> dalnici asi 15 km jižneji od uzlu Postojna...takže
> když jedu z RI do TS nebo do LJ, tak se o odbočeni
> vlevo (TS) či v pravo (LJ) rozhodnu pod
> Postojnou...taky nekdy v roce 2016-2017....prime
> dalnični spojeni mezi RI a TS bude tedy hudbou
> daaaleke budoucnosti...čti "nikdy"...

*****Ano, již jsem si na Rijeckých stránkách přečetl. Jen na doplněnou: Z Postojne přes Pivku a Ilirsku Bistricu je strašná cesta. Pomalu není kde předjíždět náklaďáky a ten provoz přes den! Jezdím tedy až do Koziny, odkud na HR potkám jen pár italů či slovinců, loni i dvě filety čechů.*****

Zkuste si spočítat náklady průjezdem HR? [map.hak.hr]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 154
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.