Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

LPG

Autor Regi1 
avatar Re: LPG
02. 05. 2011 18:32
... správně odpověděli ...RankoBrkic ...Mihal306 ... a KarelS ... Milan Hubner sice protestoval, ale naštěstí nepřipojil obrázek ... grinning smiley
Re: LPG
02. 05. 2011 20:36
To michal306: sorry,odpověděl jsem ti jako blb,nedočetl jsem do konce tvou otázku,myslel jsem časovou návratnost.
Jinak,já koupil auto už s montáží,najeto cca těch 30tis. po montáži,investoval jsem tedy pouze do tzv. repasní sady,seřízení a revize.Tuším tenkrát asi 2tis. s prací.Při mé spotřebě 13 L / 100 km byla úspora znát již při cestě ze servisugrinning smiley

Karel
Re: LPG
02. 05. 2011 21:32
Probůh,čím jezdíš za 13 plynu?Já Favoritem za 8 l/100km(LPG),Lagunou 8,5-9(LPG) P406 10,5(LPG)
Re: LPG
02. 05. 2011 21:41
Hoši já tady prosil o radu a vy se tady hádáte. Kdyby se mě LPG nevyplatilo tak do toho nejdu.Doma máme R19 do které jsem dával plyn když měla najeto 95 000km . Dnes má 230 000km no a ještě v baráku zostane. Takže uspora tam asi je. Pokud najedeš ročně 5000km tak je to o ničem. Takže závěrem at si jezdí každý s čím chce. Já se taky nenavážím do naftáku. Před 3dny jsem četl na netu článek ohledně naftových aut a ten článek mě utvrdil. Naftu nebrat.
Re: LPG
02. 05. 2011 22:28
Pokud máš GPS,tak tady si stáhni POI bod,jsou tam i LPG pro velkou část světa,rozděleno podle zemí:[www.poiplaza.com]
Re: LPG
03. 05. 2011 08:02
Ajaxi,ta stránka od Rero by ti měla stačit,stejně nakonec pojedeš "podle nosu",nebo ne?Já jel loni Německo,Švýcary a Francii,taky jsem předem sháněl a byl nervní jestli někde najdu čerpačku.Pak to dopadlo jako vždy,lpg celkem dostatečně ,za 3.500 km jsem jel asi 10 km na benzín (neměli redukci ,tak na další pumpu).

Karel
Re: LPG
17. 05. 2011 21:23
KarelS napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ajaxi,ta stránka od Rero by ti měla stačit,stejně
> nakonec pojedeš "podle nosu",nebo ne?Já jel loni
> Německo,Švýcary a Francii,taky jsem předem sháněl
> a byl nervní jestli někde najdu čerpačku.Pak to
> dopadlo jako vždy,lpg celkem dostatečně ,za 3.500
> km jsem jel asi 10 km na benzín (neměli redukci
> ,tak na další pumpu).


Měls jsi pravdu.thumbs up
avatar Re: LPG
17. 05. 2011 22:31
V té mapě od Rero řada nových čerpaček s LPG chybí, například Petrol, Tifon (tady v seznamu jsou i čerpačky, kde plyn nevedou, ale vyhledání podle hesla "LPG" nebo "Autoplin" vede k nepřehlednému dokumentu), na A1 mají plyn i u Crobenzu na BP Vrpolje v obou směrech, ale o tom už Google ví...
Řekl bych, že dovolená bez benzínu není problém, tedy pokud auto umí jezdit na LPG, ovšem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (17. 05. 2011 22:33).
Re: LPG
27. 06. 2011 09:30
Chlapi, naposled jsem byl na plyn v Chorvatsku v r.99 a tak bych se zeptal - funguje značení na HR pumpách jako u nás, tedy že na tabuli s cenami paliv je dole černé LPG? Možná to vypadá jako pitomá otázka, ale neplánuju že natankuju na té a té pumpě, prostě pojedu až do červené a pak začnu hledat. Jde o to že když pojedu po dálnici, nechce se mi u pumpy zbytečně přibržďovat a hledat stojan LPG, raději bych tu informaci získal už na dálku. Dík.
Re: LPG
27. 06. 2011 22:37
Je to na tabulích viditelné včas, každopádně bych nenechával tankování na poslední chvíli. Občas se stane, hlavně asi v sezoně, že plyn nemají.
Re: LPG
28. 06. 2011 05:22
Předpokládám že z plynem ze Znojma vystačím někam k Záhřebu, na rezervu ujedu cca 80km a to snad už něco najdu, ale máš recht, budu to vyhlížet zavčasu.
Anonymní uživatel
Re: LPG
28. 06. 2011 07:51
Aldo, když jsem před třema lety se vracel po dálnici zOmiše, na dálnici jsem tankoval LPG, takže je to spíš o tom, abys sledoval. Nakonec, nějakej ten benzím v autě taky budeš mít..
Jo, a co Sandra? Dobrý?
Re: LPG
28. 06. 2011 12:13
Tomme, právě že se znám, kolem druhý ráno jsem toho nikdy moc nenasledoval... Ale ono to asi nebude tak horký. Jo a Sandra je zrovínka dnes na lehčí operaci v Motole...sad smiley Možná ji při narkoze dali rajský plyn - to jen abych dodržel téma yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alda (28. 06. 2011 12:14).
Re: LPG
28. 06. 2011 18:00
Před Záhřebem Zaprešič (musí se sjet z dálnice),za Záhřebem Petrol,obě nonstop.Pak už téměř u každé,na informační ceduli daleko před pumpou je ve čtverečku LPG,nebo GPL.

Karel
Re: LPG
28. 06. 2011 19:50
Dík Karle, takhle nějak jsem to pochopil i z příspěvků. Ještě je patrně jedna pumpa v Mariboru na Ptujská a jedna přímo v Ptuji (kdybych bůhvíproč nedojel do HR), sichrovky podle varianty objížďky, údajně obě nonstop.
Re: LPG
28. 06. 2011 22:44
Ahojky Aldo, jezdím taky na LPG, a naposledy jej beru taky ve Znojmě u kola z traktoru, přeci nebudu někomu dělat reklamu, že. A obyčejně vydržím až do Chorvatska, ale jak píše Verky občas se stane , že dojdeš k pokladně, nebo na stojanu je napsáno neni plina, takže smolík. Ale jinak vždy je napsáno, že u čerpačky je LPG, a již mnohdy je normálně ve stojanu vedle benzínu ( není bokem, vedle čerpačky), někdy je puštěn, takže si můžeš načerpat i sám pokud to zvládneš, pricip stejný jako u nás, jindy vyžadují zavolat obsluhu. Takže příjemnou cestu na LPG.
Radek Bene
Re: LPG
29. 06. 2011 18:22
To Alda :našel jsem toto PTUJ , Ormožska cesta,Petrol,nonstop.Cena cca.0,8 E.

Karel
Re: LPG
29. 06. 2011 19:05
Jj, Karle, to je ona, jen ještě kolem půlnoci najít Ormožskou cestu a na ní pak pumpu... Ale je nonstop, tak to snad nebude potmělá budka se starou babkou smiling smiley
Re: LPG
30. 06. 2011 20:47
Mám dojem,že se jede kolem té benzinky,u jednoho KO tam nějaká červeno-modrá svítí,i podle fotky je to velká čerpačka.

Karel
avatar Re: LPG
30. 06. 2011 22:29
Tady jsou všechny Petroly ve Slovinsku a Chorvatsku. Zvětšete si mapu, je to tam.
Nebo si klikněte v tabulce Ponudba vpravo na poslední ikonku ve druhém řádku (Točenije avtoplina), zobrazí se jen 97 pump s LPG. Po kliknutí na vybranou pumpu se dozvíte další. Zpět si všechny zobrazíte kliknutím na řádek pod ikonkami < Prikaži vse servise



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (30. 06. 2011 22:32).
Re: LPG
20. 07. 2011 11:03
ahoj, nemáte někdo z letošního roku zkušenost, jaká je letos cena LPG? Vloni byla 4 kuny :-)
Re: LPG
20. 07. 2011 11:17
4 a pol smiling smiley

presne si nepamatam, ale ked som si pozeral cenu na OMV v Labine, tak mi po prepocte vysla ta ista cena co mam doma: 0.69 €, tak som uz potom cenu vobec neriesil.
avatar Re: LPG
20. 07. 2011 12:13
Tak tak. Skoro po celé dálnici 4,99 kuna. V Orebiči také tak. Přepočítal jsem to jen dvakrát a pak už jsem se na to vykašlal.
Re: LPG
20. 07. 2011 15:31
Ta pětikuna je OK, stejný jak u nás.
avatar Re: LPG
20. 07. 2011 20:32
Jj, Maďarsko je horší. Tam jsem pod dvacet(kč) nebral. Ale to patří k cestěmoody smiley
Re: LPG
20. 07. 2011 20:39
Jasně že jo, i ta dvacka by byla dobrá. Hlavně aby z budky vylezla obsluha, zkoušel jsem pro sichr dvakrát tankovat sám u nás, vždycky jsem ukecal pumpaře, ale ti se tak báli, že na mě celou dobu vytřeštěně čuměli a tak jsem nervozitou moc dobrej výkon nepředvedsad smiley
Re: LPG
09. 04. 2012 18:35
Znáte někdo aktuální cenu LPG v HR a HU.
Jsem plynař začátečník
Re: LPG
09. 04. 2012 19:08
Koukni sem
[lpg.cernosice.cz]
zde může každý zadat ceny LPG právě u té „své„ čerpačky a to už nejen v ČR, ale
rozjíždí se to i pro některé ostatní země

Nebo zde
www.lpg.cz
zde jsou rámcové ceny pro jednotl.země, ale není to tak aktuální :-(
avatar Re: LPG
09. 04. 2012 19:38
Re: LPG
06. 01. 2013 14:40
Tady je odkaz na stránky HACu s interaktivní mapou, kde jsou snad všichni prodejci paliv i čerpací stanice (INA, OMW, Tifon, Lukoil, Petrol, PROplin, Adria Oil) i plnírny LPG v HR, mapu stačí na patřičném místě přiblížit, tak ať nám v nové sezóně slouží. Stará se o to HAC, tak to bude i aktuální.

[map.hak.hr]

vlevo si zaškrtněte příslušné ČS, a dole v okně zaškrtněte Autoplin (LPG) a je to thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 107
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.