Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

LPG

Autor Regi1 
Anonymní uživatel
Re: LPG
23. 01. 2010 16:00
Ajaxi,
ty máš sedana, ale já kombi. Tam je ten problém, ža když složím zadní sedačky, válcová nádrž mi brání rozměrově ve využití prostoru.. A bez rezervy jsem chopen jezdit běžně. Mám soupravu na opravu pneu, včetně špuntů, vozím ji sebou a zatím jsem ji nepotřeboval. Ale jsem schopen na místě pneu opravit. Vozím sebou i kompresorek na dohuštění pneu. Nu a existují i rezervní pneu na dojetí. Ale to mám dříve pneu opravené než vyměněné. Jenom potom kolo převážit. Ono to až tak moc zase nehází. Dá se s tím jezdit.
Jenom bych chtěl dát plnění plynu vedle plnění benzinu. To prý problém není. Tak uvidíme.smileys with beer
A nádrž je na cca 60lt. Benzin je cca 72 lt. Na benzin jsem schopen ujet tak 800 km ale musí být noha kamoš. A na ten plyn údajně podle kamaráda který má také XC 70 - tak asi 450 km. A to by bylo pro mne vyhovující. thumbs up smiley
Re: LPG
23. 01. 2010 17:15
Já mám citroena C5 combi, nádrž v rezervě, rezervu dojezdovou a postavenou v boku kufru a přichycenou gumovým pavoukem, zabíra to minimum místa a ještě za ní mám lekárničku, lano a trojúhelník. Plnení plynu mám vedle benzínu v pohodě se to tam vešlo, jen to chtělo přesvědčit techniky, že to jde, pro ně je nejsnažší to napálit do boku nárazníku, protože je to rovně a nejblíže od nádrže.
Anonymní uživatel
Re: LPG
01. 02. 2010 16:43
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:07).
Re: LPG
01. 02. 2010 17:09
in0x napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím, opět se ozývám po delší odmlce. Tak si
> hraju se svými stránkami o Chorvatsku a proto
> přináším takovou souhrnnou (v rámci možností co
> nejpřesnější) mapku pokud možno všech důležitých
> čerpaček LPG: [chorvatsko.falesnik.net]
> ... (stále se na tom pracuje, rozhodně tam ještě
> nejsou všechny).
>
> A jak se tady řešilo startování benzín-plyn, tak u
> favorita (karbec se systémem BRC), pokud vyloženě
> nezamrzne plyn, tak nastartuju i když startér
> ledvá točí motorem. Na benzín to teď vůbec nejede
> a já nevím proč - ale pokud to takto startuje na
> plyn, tak neřeším smiling smiley


Vyčistit a seštelovat. To samé na žigulu.
Re: LPG
14. 04. 2010 16:20
ahoj Vsem,
poprve pojedu do chorvatska s octavii s LPG a mam maly dotaz, bude mi obsluha zahranici cerpaci stanice (AU, SLO, HR) tankovat nebo si budu muset natankovat sam? Jeste nikdy jsem to nedelal a tady v cechach tankuje obsluha.

diky

H.
Re: LPG
14. 04. 2010 16:40
Na dalnicich nebyva problem, ne ze by prekypovali ochotou, ale natankuji. Problem jsem mel loni pri ceste po stare v Kninu (mimochodem nonstop), kde diky tomu, ze tam obsluha byl sama, po mne chtel, abych si nabral sam. No ale jde to, po chvilce to clovek pochopi, jak to zacvaknout-polaci si vetsinou tankuji sami a tim kazi chovani obsluhy stanic. Mimochodem to same se mi stalo vecer i v Bratislave, ze bud si naberete sam nebo nic. Ted o velikonocich jsem myslim platil 4,45veverek za litr LPG, casy, kdy to bylo za 3,05 ci kolik uz jsou asi nenavratne pryc.
Re: LPG
14. 04. 2010 17:04
A co ti brání se to naučit?Vždyť i benzín si bereš sám.Já si beru LPG i u nás sám,není-li tam výslovně napsáno že jen s obsluhou.A je to lepší,když si vemu opravdu množství co chci já.Dokonce u některých čerpaček tě proškolí a dostaneš kartičku,která tě opravňuje k „samo„čerpání všude.
Jinak jsem loni bral v A i v HR a všude mi natankovali bez problémů.
Re: LPG
18. 04. 2010 09:42
Já jsem problémy s obsluhou nikdy neměl. Je stejně ochotná jako u nás. Většinou tankuji v noci nebo nad ránem, takže podle toho jsou také příjemní, ale většinou jsou i v tuto dobu v pohodě. Jediný případ bez obsluhy byl v Nedelišče na pumpě Formule, kde je to samoobsluha.
Re: LPG
18. 04. 2010 13:37
Jezdím na LPG několik let. Je jasný, že pokud teprve začínáš bude pro tebe obsluha třeba trochu složitější. Ale není to nic k nepochopení. Pokus se, než vyjedeš plnění naučit u našich čerpacích stanic, jednak ti to vysvětlí a domluvíš se. A věřím, že když si to párkrát vyzkouších pochopíš co jak zmáčknout a knoflíky obsluhovat taky.
Jinak se mi už mockrát stalo, že pokud bylo čerpání PLG bokem tak bylo dost často uzamčeno, takže řešení buďto zvonek, nebo k pokladně a "molim plina, chvala".
A u některých čerpaček je již LPG normálně ve stojanech jako ostatní pohonné hmoty, takže jej nemusíš hledat mimo.
Re: LPG
25. 04. 2010 18:13
LPG na Pagu

Pro plynaře co jedou na Pag smileys with beer Foto z roku 2006,čerpačka ještě nebyla dostavěná,ale plyn už mi prodali:-) Tenkrát za 3,95 kuna !! Servus Kácislav
avatar Re: LPG
06. 05. 2010 18:13
Ahoj všem plynařům!
Mám na vás dotaz. Letost jedu porvé s lpg do hr. Kde se dá na rakouské dálnici natankovat? Jedu klasickou trasu Znojmo-Wien-Maribor-Ljubljana-Koper-Novigrad. Ve Znojmě je to jasný. mám dojezd na nádrž cca 400km, tak by to mohlo stačit až do mariboru. A to jedalší otázka. Kde je ve Slovinsku nějaká další plynárna?

Dík Standa
avatar Re: LPG
06. 05. 2010 18:52
Je tady na fóru ještě jedno téma o LPG a tam jsou i mapy kde najdeš čerpačky. to téma je tady: Tankování LPG na cestě do Chorvatska
avatar Re: LPG
06. 05. 2010 19:09
Ok, dík. Dlouho jsem zde nebyl a jsem překvapen z těch tisíců příspěvků. Ale je tu vše posáno. Stačí jen hledat a hledat a hledat a hledat.
avatar Re: LPG
06. 05. 2010 19:12
A ještě odkaz na nějakou fungující stránku mapy rakouska kde jsou čerpačky lpg? Zvažuji také cestu přes Linz a Klagenfurt.
Re: LPG
06. 05. 2010 20:10
[www.oeamtc.at]

LPG v Rakousku !!!!!
Anonymní uživatel
Re: LPG
08. 05. 2010 21:33
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 13:33).
avatar Re: LPG
08. 05. 2010 22:16
Dík,
to je super tu plynárnu v Rakousku už mám v navigaci.
Ale stejně je to divný že v Rakousku je tak málo plynařů?

Jinak tu cestu přes Klagenfurt jsem zavrhl. Pokud by ještě někdo měl odkaz na mapu LPG ve Slovinsku. Tak děkuji.

Jdu hledat! Kdyžtak jí sem dám.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil stenly.stenly (08. 05. 2010 22:19).
Re: LPG
09. 05. 2010 13:19
bohuzel mapu nemam, snad prozatim bude stacit odkaz na cerpaci mista LPG LPG SLOVINSKO
Anonymní uživatel
Re: LPG
09. 05. 2010 15:11
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 13:33).
avatar Re: LPG
09. 05. 2010 15:12
Díky za info. Toto fórum je vážně dobré.
avatar Re: LPG
10. 05. 2010 05:47
V okolí Ljubljany na dálnici je pár velkých čerpaček ( najdeš v mapě ), já jsem LPG brával až v Kozině
avatar Re: LPG
10. 05. 2010 13:25
milošhr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V okolí Ljubljany na dálnici je pár velkých
> čerpaček ( najdeš v mapě ), já jsem LPG brával až
> v Kozině


Ok. Už jsem to našel. Petrol.si jsou tam nejen seznamy ale i odkazy na mapu. Asi tam žádnej problém s LPG nebude.

Dík.
Re: LPG
15. 06. 2010 11:04
aktualni ceny LPG:
cesko, chvalovice (kousek za znojmem), , 14,50kc, natankovat musi obsluha
slovinsko , maribor, ptujska cesta: 0,699EUR , (sice jsem tam tankoval, ale doporucuji az v HR, dle internetu mel byt plyn levnejsi), jinak jsem to zkousel sam si nabrat, bohuzel mi to neslo, tak jsem musel jit dovnitr benziny, poprosit aby mi prisla obsluha. Ta ochotne prisla, a nacerpala mi.
HR, INA, - 4,45KN, musel jsem opet tankovat sam, po chvilce zkouseni se to podarilo a v tom prichazela na pomoc bez vyzvani i obsluha, ukazal jsem mu tedy, ze uz cerpam, tak zase odesel. Jinak s plynem nebyl v HR zadny problem.
Re: LPG
15. 06. 2010 11:35
Rohliku paráda, to je důležitá informace před cestou. Díky Mirek
avatar Re: LPG
25. 12. 2010 20:56
Zdar plynaři,

vypadá to že letos pojedu na Pelješac. Zatím jsem moc nehledal. Jak je to na poloostrově s LPG? Byl jsem tam před lety, ale ne s plynem. Předpokládám že na dálnici A1 do Ravče bude dost plynáren. Ale mám dojezd je 400km a to je na výletování po Pelješaci dost málo. máte někdo typ na plynárnu na tomto konci světa?

Dík Standa
avatar Re: LPG
25. 12. 2010 21:26
Stenly: jestli jsem si dobře všimnul,tak LPG se dá natankovat v Orebiči.
avatar Re: LPG
25. 12. 2010 21:39
To jsem si tak nějak myslel. Dík za potvrzení. Budem spíše na začátku Pelješacu, tak třeba Ston? Nevíte někdo?
avatar Re: LPG
25. 12. 2010 21:54
Řekl bych,že ve Stonu určitě ne,tam snad ani benzinka není,ale určitě LPG bude v Ploče a v Dubrovníku.
avatar Re: LPG
25. 12. 2010 21:57
Tohle jsem vyšťoural.... [www.proplin.hr]
avatar Re: LPG
25. 12. 2010 22:05
Super! Dík!
Stejně pojedem na výlety. Jsem zvyklej že s LPG je to trochu o plánování a počítání. Ale to je jedno. Je to za půlku!

Standa
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 231
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.