Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

LPG

Autor Regi1 
LPG
03. 07. 2008 15:33
Chci se zeptat,jaké jsou možnosti tankování LPG při cestě do Chorvatska a pak v samotném Chorvatsku.Poraďte nejlepší trasu z Prahy.smiling smileyJedeme poprvé a tak jsme trošku za blbce díkyhot smiley
Re: LPG
03. 07. 2008 17:13
Zkus hledat, všechno tu je ... Stačí použít kolenku hledat - kdybys ji hledal, tak je vpravo nahořespinning smiley sticking its tongue out
Re: LPG
03. 07. 2008 19:32
Pro lukino tak to vyzkoušej, napiš LPG do vyhledávače a nakonec ti napíše že nic.

A pro Regi1 s LPG si po cestě nemusíš dělat problém, čerpaček je víc a víc. Jezdím z Bene takže kousek od Prahy, čerpám před Znojmem, nenechávám to na poslední čerpačku protože rozdíl v ceně je na litr asi 1,50,-Kč. A s tím projedu celé Rakousko i Slovinsko, čerpám další až v Chorvatsku, chce to ale rozumnou nohu na pedálu.
Jinak žádnou redukci nepotřebuješ a cena byla loni něco přes 3 kuny, a zá se mi kvalitnější já osobně najedu na něj více.
Ale doporučuji nenechávat další plnění až na dojezd nádrže, občas se stává že, nema plina eye popping smiley
Radek
Re: LPG
03. 07. 2008 20:44
Ono je to asi tak. Sice ti nenajde LPG (i když nevím zrovna proč), ale stačí zadat plyn a tam si to najdeš. Jinak co se týče mé poznámky, měl jsem na mysli hlavně tu trasu ... Já jsem tu taky skoro nováček, do Chorvatska jedu poprvé, ale 95% informací jsem si tu prostě našel.

Jen malá technická - redukci nepotřebuje, pokud má italský systém - ten je sice nejčastější, ale vyjímky (zejména z dovozu z Holandska) jsou. A určovat trasu dle místa odjezdu je celkem zavádějící, pač je obrovský rozdíl, jestli jede na Istrii či dolu.
Re: LPG
03. 07. 2008 21:18
Ani toto slovo plyn nejde ve vyhledávači.
A co se týče trasy proto jsem psal, že jezdím Znojmo, Rakousko, Slovinsko a že to bude tedy asi po dálnici asi každého napadne.
Radek
avatar Re: LPG
03. 07. 2008 21:27
Radek Bene napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ani toto slovo plyn nejde ve vyhledávači.
> Radek

Výsledek hledání slova plyn smiling smiley. Je potřeba si zadat volbu "od začátku provozu fóra".
Re: LPG
03. 07. 2008 21:28
Nevím, jak hledáš, ale mě to teda našlo 21 odkazů ...
Re: LPG
03. 07. 2008 21:30
21 odkazů za posledních 30 dnů, 58 od začátku fóra ...
Re: LPG
07. 02. 2009 18:38
Nevím proč,ale "LPG" stále nejde vyhledat!Je to škoda,protože na plyn nás jezdí hodně (řidiči využívající benzin a naftu si myslí,že jde o pár jedinců,opak je pravdou).
Hledal jsem nové čerpačky LPG u HR hranic ale nic nového jsem nenašel.Má někdo jiné informace?

Karel
Anonymní uživatel
Re: LPG
07. 02. 2009 21:37
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 03. 2018 00:04).
Re: LPG
08. 02. 2009 07:24
Regi1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chci se zeptat,jaké jsou možnosti tankování LPG
> při cestě do Chorvatska a pak v samotném
> Chorvatsku.Poraďte nejlepší trasu z Prahy.smiling smileyJedeme
> poprvé a tak jsme trošku za blbce díkyhot smiley


Za blbce nejsi. Každý jednou začíná. Já dnes vozím tak 10l benzínu pro strýčka příhodu. Pokud pojedeš po dálnici tak každých40km je plyn. Já kdyš natankuji na Goričanu tak s tim dojedu až na Makarskou. A tam se dá natankovat. Jedna pumpa je za Baškou a další až v Ploči. Tady na foru se dají sehnat i mapy LPG chce to jen hledat.
Re: LPG
08. 02. 2009 11:10
Jezdím přes Rakousko,vím, že v HR je LPG plno,jen u dálnice od hranic až po Zagreb není nic.Proto jsem se ptal,na nové zkušenosti,jestli něco nepostavili od minulé sezony.Naposled jsem to jel v září.U Zahřebu tankuji v Zaprešiči,mám to ale tak tak a ještě se tam musí sjet z dálnice.Jezdím za 13L,ze Znojma dojedu právě před Záhřeb.Benzín mám,ale nějak jsem si odvykl na něj jezdit.

Karel
Re: LPG
08. 02. 2009 11:42
KarelS napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jezdím přes Rakousko,vím, že v HR je LPG plno,jen
> u dálnice od hranic až po Zagreb není nic.Proto
> jsem se ptal,na nové zkušenosti,jestli něco
> nepostavili od minulé sezony.Naposled jsem to jel
> v září.U Zahřebu tankuji v Zaprešiči,mám to ale
> tak tak a ještě se tam musí sjet z dálnice.Jezdím
> za 13L,ze Znojma dojedu právě před Záhřeb.Benzín
> mám,ale nějak jsem si odvykl na něj jezdit.


To máš tank?
Re: LPG
08. 02. 2009 11:53
Téměř tank.Grand Voyager 2.4i , 7 míst,metr plochy na zavazadla ,2tuny prázdný.

Karel
Anonymní uživatel
Re: LPG
08. 02. 2009 13:19
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 03. 2018 00:04).
Re: LPG
08. 02. 2009 16:58
KarelS napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Téměř tank.Grand Voyager 2.4i , 7 míst,metr plochy
> na zavazadla ,2tuny prázdný.


Tož to jo.
avatar Re: LPG
08. 02. 2009 23:00
Hodně Info o čerpačkách i s odkazy a mapkama je ve: starším fóru
Re: LPG
09. 02. 2009 20:48
Ještě dám k dobru návod na čerpačku lpg v DUBROVNÍKU.Hledal jsem to jako blb,nakonec mi na jedné benzínce darovali mapu města a zakreslili přesné místo.
Takže,přijíždíte do Dubrovníku po velkém mostu přes zátoku.Nečumte po lodích,HNED za mostem odbočte vlevo.Pokračujte podle úzkého zálivu možná tak 3km (nehostinná krajina,sem tam lodě,trajekt) až uvidíte benzinku tak koukejte po cedulích autoplin.Je někde na plotě vpravo.Odbočíte na stezku mezi domky,pár set metrů(cedulky,šipky),vlevo zapadlý areálek nějaké fabriky,vjedete do vrat,vidíte čerpačku.
Já to hledal při cestě do ČH,myslel jsem,že tam lpg nebude.
Další rada:v ČH je lpg víc než v ČR,vpodstatě u každé benzinky už od hranic.

Karel
Re: LPG
10. 02. 2009 05:56
KarelS napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ještě dám k dobru návod na čerpačku lpg v
> DUBROVNÍKU.Hledal jsem to jako blb,nakonec mi na
> jedné benzínce darovali mapu města a zakreslili
> přesné místo.
> Takže,přijíždíte do Dubrovníku po velkém mostu
> přes zátoku.Nečumte po lodích,HNED za mostem
> odbočte vlevo.Pokračujte podle úzkého zálivu možná
> tak 3km (nehostinná krajina,sem tam lodě,trajekt)
> až uvidíte benzinku tak koukejte po cedulích
> autoplin.Je někde na plotě vpravo.Odbočíte na
> stezku mezi domky,pár set
> metrů(cedulky,šipky),vlevo zapadlý areálek nějaké
> fabriky,vjedete do vrat,vidíte čerpačku.
> Já to hledal při cestě do ČH,myslel jsem,že tam
> lpg nebude.
> Další rada:v ČH je lpg víc než v ČR,vpodstatě u
> každé benzinky už od hranic.


Já taky před pár lety. Pumpa je aj v Ploče.
Re: LPG
15. 02. 2009 20:54
Letos jedu do HR poprvé na plyn; a protože mi dvoulitr bere sice prázdný 10, ale naložený asi 12 litrů plynu, předpokládám že ztěží dojedu do Mariboru (...tedy s tempomatem na 130-135 kopec nekopecsmiling smiley) .
V Mariboru má být u Petrolu na Ptujske cestě 188 nonstopka. Pokud nebude otevřeno, budu se muset dívat jak ostříž, protože kamarád tvrdí, že za chorvatskýma hranicema je snad hned na první čerpačce INA lpg, ale nevěřím tomu na 100%., nebyl si lokalizací zas tak moc jistej.
Také před Karlovacem má být Petrol s lpg; další čerpačky lpg podle mých poznámek jsou přímo na dálnici až za Karlovacem ...konkrétně odpočivadla
DOBRA(Tifon),
ZIR (Ina),
JASENICE(Tifon),
a zřejmě i u Vrpolje (Crobenz),
poslední těsně před Splitem KOZJAK (Ina);
tady na té trase mezi Karlovacem a Splitem by měly být čerpačky s lpg na obou směrech zároveň, takže cestou zpět budu brát na KOZJAKu za Splitem a pak doplním na DOBRA před Karlovacem. Další neověřená - a poslední pumpa na cestě domů je prý hned ta první za Záhřebem, další prý už není, až holt zase Maribor. Tedy, pokud tam v noci nezavřou, jak mají občas v oblibě.angry smiley
už aby to uteklo a bylo léto...nashle u vody , ať už s pomocí nafty, benzínu či lpg thumbs up smiley
Re: LPG
15. 02. 2009 21:17
Já bych se asi bál toho, že "plin" nebude, což se mi loni v HR stávalo často, na pumpě byl strojan na LPG a na něm cedule "nema plina". jinak jem dotankoval ve Znojmědo plna a další tankování v Hr - Desinec (poblíž hranic) ale ta fronta :-(((. Ze Znojma to bylo 483 km. V opačném směru je pumpa také a také nonstop.
Re: LPG
16. 02. 2009 21:01
V Mariboru u té Petrol plyn je,otázkou zůstává,jestli bude otevřeno.Nonstopka to ale je.Hned za hranicemi HR je Švaljkovec,není ale nonstop.
Můžete natankovat v Zaprešič.
Před Záhřebem exit Zaprešič,podjedete dálnici,jedete podle řeky (asi 2km?) přijedete na křižovatku u podjezdu pod tratí,dáte se vpravo a už uvidíte benzinku.Je nonstop a plyn měli vždy.Po natankování se otočte na další světelné křižovatce (tam je další benzinka s lpg) a vracejte se zpět stejnou cestou.Pojedete sice po silnici,která pouze kopíruje tu po které jste přijeli,ale vpodstatě se jen musíte dostat na dálnici opět do vašeho směru.Pozor,od benzinky nesmíte jet ihned směr Zagreb,zavedlo by vás to do města.
Za Záhřebem je Petrol,ale tam většinou plyn nemají.Dál už je lpg dost časté.

Karel
avatar Re: LPG
03. 03. 2009 23:59
LPG u Exit Zaprešič



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirek_05 (04. 03. 2009 00:26).
avatar Re: LPG
04. 03. 2009 00:12
Tady je pár mapek a popisů (stačí kliknout na ikonu uložit na disk) :

LPG dálnice Zagreb-Split

LPG Zagreb-Krapina-Macelj_01 INA Jakovlje, Tifon Zaprešič

LPG Zagreb-Krapina-Macelj_02 Plinka Mokrice, Tifon Švaljkovec

LPG_od Maďarska na Zagreb

LPG Zagreb NON-STOP

LPG Karlovac

LPG na "staré" trase na Dalmácii

Starší mapa LPG HR

Aktuální mapa HR-Proplin

doplnění 10.3.09 :
Split
Šibenik
Ploče + Omiš
Baška Voda + Trogir
Zadar
Dubrovník



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mirek_05 (10. 03. 2009 11:11).
Re: LPG
08. 03. 2009 09:39
To Mirek 05
Velmi užitečný odkaz. Varaždin, Nedelišče a Karlovac jsem projel osobně, takže můžu potrvrdit správnost údajů.Díky Mirkovi 05, pro nováčky s LPG jsou to odkazy k nezaplacení. Kdysi jsem Varaždin projížděl asi 1,5 hodiny, než jsem pumpu našel. To tam byla tenkrát jenom jedna.
avatar Re: LPG
09. 03. 2009 16:18
Díky za oceněnísmileys with beer
Napsal jsem tam jen ty čerpačky, které znám a mám často i vyzkoušené na trasách, po kterých skoro všichni dolů jezdíme.
Asi každý se chce dostat co nejrychleji do cíle a nemá chuť hledat někde mimo trasu po vesničkách zastrčenou LPG.
Jak mi vyjde čas, tak tam případně ještě doplním některá cílová místa.

Kdo jede po x-té, má vyzkoušené čerpačky a ví, kam až mu nádrž vydrží, tomu co jede poprvé by to snad mělo pomoci.
Tak ať nám při letošní krizi plyňáčci jezdí hot smiley
Re: LPG
10. 03. 2009 11:58
To co je výše napsaná je bez připomínek, ale nutno dodat že Chorvati jsou pohodový národ a občas se stane " nemam plyna, nemam problema" Takže radši čerpat o benzini dříve!!!!

RADEK
Re: LPG
11. 05. 2009 09:08
Zdražel nám v Chorvatsku plyn.
INA Autoplin 3,64
avatar Re: LPG
11. 05. 2009 15:00
No neni to zase tak strašný,loni jsem platil většinou 3.32kn cca 12kč.
Re: LPG
11. 05. 2009 18:51
Není to tak strašný,ale je to 10% !Lasička k lasičce,kunka ke kunce.......smileys with beer

Karel
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 197
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.