Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

LPG

Autor Regi1 
avatar Re: LPG
31. 05. 2014 15:22
to : Kabinet302
A jak jsi tankoval? sám nebo obsluha ?
avatar Re: LPG
31. 05. 2014 17:31
Ve Slovinsku sám, v Chorvatsku stojan zamčený na zámek, musel jsem pro obsluhu v 6 ráno, tankovala obsluha. Nenadával.
Re: LPG
01. 06. 2014 00:54
Ahoj,díky za informaci.thumbs up Já koukal na petrol.hr a tam ceník není,v této verzi se ale zobrazujeconfused smiley

Karel
avatar Re: LPG
11. 06. 2014 12:15
Mám dotaz....jde někde dále po dálnici od Splitu po Ploče natankovat LPG,myslím v obou směrech.
Poslední LPG jsem našel kousek nad Splitem odmoriště Kozjak ve směru na jih.
Jedu na Pelješac,nebo v Neumu,Stonu atd...
avatar Re: LPG
11. 06. 2014 12:30
Já jsem odbočoval na Šestanovac. Taky jsem měl zdání, že LPG skončilo ve Splitu. Ale mýlil jsem se. Jsou tam mezi Splitem a Šestanovacem minimálně ještě 2 ČS na plyn.Je to napsané na návěstí před ČS. I opačným směrem.
avatar Re: LPG
11. 06. 2014 12:56
kabinete díky
Třeba sem někdo hodí nějaký postřeh,trasa Šestanovač a dále cestou na Ston.
avatar Re: LPG
11. 06. 2014 13:21
před Vrgoracem je INA, nevím ale jak se jmenuje a tam LPG mají a pumpa jede NON-STOP. Info lze zjistit na stránkách www.ina.hr, kde se nechá vyfiltrovat v seznamu čerpaček LPG (Autoplin).
avatar Re: LPG
11. 06. 2014 18:24
tady je LPG stoprocentně: 43°19'28.7"N 17°10'05.9"E
avatar Re: LPG
11. 06. 2014 21:42
Ještě se podívej sem a zaškrkni si benzínky a po kliknutí na vybranou ikonu se zobrazí podrobnosti
avatar Re: LPG
12. 06. 2014 01:33
Děkuji kluci to bylo přesně to co jsem potřeboval.
avatar Re: LPG
13. 06. 2014 11:48
Ještě by to chtělo,přesný popis místa benziny Loipersdorf v Rakousku,kdyby tak byli souřadnice.smiling smiley
avatar Re: LPG
13. 06. 2014 12:53
Neměj strach, když nebudeš mít mikrospánek, tak to určitě najdeš i bez souřadnic, nemůžeš to minout. Je to Raststation Loipersdorf, minimálně 2x je tam velké zelené návěstí. Kilometrovník si ,promiň, nepamatuji. I když, když jsem jel s plynem poprvé, tak jsem věděl na kterém km ČS je. Ale to už je 3 roky. Pak stačí jen obočit doprava. ČS je pro oba směry. Bere tam plyn spousta Poláků. Vždy tam byla tak š až 4 auta.Stojany jsou při příjezdu vpravo na kraji. Někdy tam obsluha je, někdy ne.
Já jedu ze Znojma,mám nádrž 60 litrů a stačí , když beru další plyn v Ptuji. Bez čekání, je pravda, že je to ale kolem desáté večer. ČS má otevřeno nonstop. A na Ormožske cestě v Ptuji je taky ČS s plynem, je jen asi o 300 m dále myslím teď ze čtvrtého kruháče vpravo. Na třetím novém kruháči je hned vedle silnice ta první ČS, stojan je první zleva. Zpátky je to v sobotu kolem poledne. A taky bez čekání. Tam je to úplná samoobsluha.
No a víc nevím. Jo, ještě: redukci nepotřebuješ.(kohout je stejný jako v ČR). I když v Chorvatsku jedno italské auto(fiat- ale značka asi nebyla rozhodující)) redukci od obsluhy použilo.
avatar Re: LPG
13. 06. 2014 14:04
Děkuji kabinete302
Re: LPG
14. 06. 2014 06:53
Milan Hubner napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Děkuji kabinete302


Od lonska si tankuje každý sám. Vlastní skušenost.
avatar Re: LPG
14. 06. 2014 08:48
Podle toho, kde se nacházíš, jestli v A,SLO nebo HR.
Letos první týden v červnu jsem v Rakousku nebral LPG, tak nemůžu říct, v Slovinsku jsem tankoval 2x - samoobsluha 100%, v Chorvatsku na dálnici také 2x - jednou v 5 hodin ráno byl zamknutý stojan, došel jsem pro obsluhu, ta natankovala, zamkla a odešla. Při cestě zpět jsem zastavil u stojanu, chtěl jsem se samoobsloužit, vyběhl rozčilený pumpař, začal ukazovat ceduli na stojanu, že je zákaz samoobsluhy. Natankoval a přitom se na nás velmi mračil. Takže tak.
Re: LPG
14. 06. 2014 11:58
Myslel jsem Rakousko.
Re: LPG
18. 06. 2014 22:00
Pánové /také myslím i dámy/, kteří se letos vrátili, můžete mi sdělit jaká je aktuální cena LPG v Chorvatsku. Díky za informaci Mirek
avatar Re: LPG
19. 07. 2014 14:17
Z důvodu veder venku si dělám drobný itenerář na cestu z Karlovace do Gradacu .
Zjišťoval jsem si ČS na LPG na "staré". Podle těchto stránek [map.hak.hr] vyšlo, že se tam nacházejí jen dvě. V Kninu a v Sinji. A to ještě v Sinji je ČS značená mimo hlavní tah.
Kdo tudy z LPGistů projížděl, může to vyvrátit nebo potvrdit? Kdyby nebyla ČS LPG v Makarské, byla by ČS v Sinji pro nás celkem kilometrově rozhodující.
avatar Re: LPG
19. 07. 2014 14:58
kabinet302.. na této trase už v Kninu není, loni myslím ještě byla, ale je těsně na kraji Slunje vlevo (areál) potom až v Sinji, ale tam jsem byl po 23té a bylo už zavřeno..jako zajímavost uvádím, že při zp.cestě jsem dotankoval ve Varaždinu a domů jsem na LPG dojel 556 km (60 lt nádrž) drinking smiley
avatar Re: LPG
19. 07. 2014 17:08
Mám sice taky 60 l nádrž, ale maximální dojezd jsem ještě nezkoušel (zatím 450 km, to už svítila pár km červená),teoreticky by to mělo být taky kolem 600km, při spotřebě 9,5 l/100 km.
Při jízdě "po staré" by to znamenalo natankovat LPG v Makarské (je tam LPG? Myslím, že jsem tam značku viděl.) a potom na dálnici za Karlovacem, tam LPG je u ČS. Potom v Ptuji a to už mám vyzkoušené, že dojedu.
Chtěl bych to opět po staré zkusit zpět v polovině září. A když by LPG došel, je tam ještě benzin. Ten to jistí.
Re: LPG
19. 07. 2014 19:00
To.Kabinet302Jestli máš 60l nádrž tak tam nacpeš při normálním tlaku max. 50l LPG Já na Mondeu dvuolitr najedu zhruba 480km. Se 406 Pežotem jsem najel tak 550km ale to jsem měl velice lehkou nohu. Tankování na staré v noci je problém. V Karlovaci pumpa je ale již nevým kde,dlouho jsem tama nejel.
avatar Re: LPG
19. 07. 2014 19:18
Díky za informaci.
Když natankuji na Makarské, do Karlovace bych to měl dojet. Vyhledavač ukazuje 370 km. A vezmu LPG až u benzinky na dálnici za Karlovacem.
avatar Re: LPG
20. 07. 2014 06:18
V okolí Karlovace asi nejistěší LPG v Turanji (nonstop), ale přímo ve městě vím ještě o dvou drinking smiley
avatar Re: LPG
24. 07. 2014 08:23
Nevím,
jestli to tu už někde není (nevšiml jsem si), ale narazil jsem na
http://www.mylpg.eu/stations/croatia/

Vypadá to poměrně udržovaně a podrobně, včetně stažení poi bodů.
avatar Re: LPG
27. 07. 2014 12:35
Ptal jsem se při tankování u nás v KM, jestli by mi "pan-tankovač" neukázal, jak se to dělá, když bych narazil po cestě do Chorvatska na samoobsluhu.

Řekl mi, že mi to neukáže, že to je pistole, která normálně u plniček není, že tam jsou nějaký "šroubovací", kde se packy pistole roztahují šroubováním.

Mohla by mi nějaká dobrá duše poslat odkaz na obrázek, která že pistole to je?

Díky
avatar Re: LPG
27. 07. 2014 13:01
Třeba v Rakousku na Agip Loiperzdorf je samoobsluha.
avatar Re: LPG
27. 07. 2014 14:44
když jsem ještě jezdil na LPG tak jsem bral jak v Rakousku tak v Chorvatsku a všude měly stejné pistole jako u nás. pistole se zastrčí do hrdla na doraz důležitá je rovnost zasunutí.poté se přitáhne páka která rozevře čelisti aby pistole držela v hrdle.pokud je dobře připojena nic neuchází a můžete začít tankovat.po natankovani se vypne nejprve čerpadlo a poté se uvolní pistole z hrdla.při uvolnění pistole uteče trochu plynu.nebojte se nic vám to neudělá. pokud budete chtít Zkusím to natočit a dát někde na NET.
avatar Re: LPG
27. 07. 2014 16:11
Dobře díky.

M. Hubner: Rakousko přeskočím, plánuju tankovat až v Ptuji nebo někde poblíž, do nádrže "natlačím" cca 47 litru. Záleží, jak budu mít lehkou/těžkou nohu.
avatar Re: LPG
27. 07. 2014 17:41
Všude cestou do HR je na ventilu páka a pojistný "čudlik". Při připojování musí být páka v přední krajní poloze. Není li v krajní poloze, pomocí pojišťovací čudliku ji uvolníme, dostane se do přední krajní polohy. Nasadíme rovnoměrně do ventilu na autě, přitáhneme páku směrem od auta, ventil se zachytí a můžeme "tankovat". Konkrétně v Ptuji musíme mačkat na zelený knoflík po celou dobu tankování. Až je nádrž plná (poznáme podle toho, že doplňování plynu na počitadle běží pomalu, čerpadlo je více namáháno,jinak vrčí, nenaskakují koruny nebo eura tak rychle na počítači ceny nebo vím kolik chci natankovat) zmáčkne se na pojistku, ta uvolní páku na tankovací pistoli a můžeme odpojit od vozidla. Přitom je třeba dávat trošku pozor, nekoukat na ventil z blízka, je tam tlak podchlazeného plynu, může "spálit". Někteří používají rukavice, viděl jsem borce nasazovat i brýle. Ale při troše opatrnosti se nemůže nic stát.
Myslím, že když ještě v ČR skočíte k obsluze, aby vám vše ukázala, nic nepokazíte a budete si to moc sám vyzkoušet.
Re: LPG
27. 07. 2014 19:35
U nás,kam jezdím pro Lpg ,kde jsou jako obsluha mladé slečny a když jsem chtěl natankovat LPG,tak mě odvětila,jestli to neumím sám.Pochopitelně jsem řekl,že jo a šel to zkusit,nic na tom není,jen co nejpřesněji nasadit pistoli.Od té doby,tam jezdím a nemusím čekat na obsluhu až zavře krám a přijde.Jel jsem nedávno z Mikulova na Brno a na první ČS byla u LPG oficiální samoobsluha.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 170
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.