Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

LPG

Autor Regi1 
avatar Re: LPG
22. 07. 2009 01:34
Teda hoši, nějakou dobu jsem tu nebyl, ale nestačim žasnout. Ve vlákně na LPG se hádáte o češtinu. Budiž, čech by se měl umět vyjadřovat česky. 92671 upozornil Ajaxe, že píše s hrubkama. To je podle mě správně. Na to se na něj snesla kritika od JirkyD kvůli americké klávesnici na PDA, která diakritiku nemá. Ajax to mezitím vyšperkoval další těžkou hrubkou a ve finále Tomm podpoří JirkuD za odvahu aby se tu neprznila čeština a ten mu poděkuje. Připadáte si normální?
Ostatním se omlouvám za další příspěvek, kterej není k věci, ale tohle mi připadá jako Kocourkov.
Anonymní uživatel
Re: LPG
22. 07. 2009 09:39
TO Valeri: Národ, který si neváží svého jazyka, je odsouzen k zániku. Stará známá pravda. A protože se velká část národa honosí maturitním vysvědčením, lze snad spravedlivě požadovat, aby byla ctěna pravidla českého pravopisu. Nakonec, tristní pravopis, absence interpunkce, to je na závadu srozumitelnosti textu, nemyslíš?
Anonymní uživatel
Re: LPG
22. 07. 2009 14:31
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:27).
Anonymní uživatel
Re: LPG
22. 07. 2009 14:46
Tragické je to, že ti, kdož se užíváním jazyka živí, míním tím novináře, jsou těmi, kdož mu dávají na frak nejvíc.
Z Tvé poznámky, in0x, jsem poochopil, že se za těch víc jak třicet let od mé maturity nic nezměnilo. dál se biflují velikáni literatury, které nikdo nečte.
Živím se právem čtvrt století, a proto vím, že jazyk, dobře uchopený, je i strašlivou zbraní.

Napíšu jednu větu, v níž vynechám interpunkční znaménko - čárku. Umísti ji někam, a zamysli se nad význame dvou variant téhož seskupení slov.
Ten písař měl v ruce lidský život...


OSVOBODIT NELZE POPRAVIT !
Re: LPG
22. 07. 2009 21:59
Re: LPG
22. 07. 2009 23:02
Nechci prudit,ale už čtvrtý den radostně skáču na vlákno o LPG a ono stále ho...!Nebylo toho už vážně dost??

Karel
Re: LPG
23. 07. 2009 05:46
Pokud neskončí moralisté tak to neskončí. Tímto bych se chtěl všem co mají z mého pravopisu trauma omluvit. Ŕěšme LPG a né ruzné překlepy.thumbs up smiley
Re: LPG
23. 07. 2009 07:34
Ahoj,
chystám se v srpnu na Rabac-Istrie. Rád bych se Vás zeptal zda nevíte o nějaké levnější pumpě s LPG ( poté co nám ho zdražili na 4,04 sad smiley ).
Vím že jsou 2 čerpačky až u Rabacu- Labin ( OMW i PROPLIN ) ale ceny budou asi stejné.
Jedu z Plzně a mimo dálnice. Celkem kolem 760 km - nádrž mi bohužel vystačí na cca 650km smiling smiley
Nemáte vyzkoušenou nějakou stanici cestou ?

[maps.google.com]
Anonymní uživatel
Re: LPG
23. 07. 2009 09:14
Pokud pojedeš Slovinskem k přechodu Ruppa, pak v Ilirske Bistrici je po levé ruce v zatáčce LPG pumpa...
Re: LPG
14. 01. 2010 20:14
Tahám vlákno nahoru.
To Ajax :na sousedním vlákně vznášíš otázku,zda není lepší přepnutí na lpg až při dosažení vyšší teploty motoru.Teoreticky jistě ano,lpg je stále jen náhradním palivem,tzn. že studenému motoru by nemuselo chutnat.Všechno ale opět souvisí se seřízením a správným osazením, např. vhodné svíčky ( nemusí jít nutně o svíčky určené pro provoz na lpg),dobrá lambda sonda......Pokud motor za studena "netarokuje" , tak není čeho se obávat.Asi záleží i na kondici motoru,vyběhaný to možná snáší hůř,nevím,mám natočíno jen 230 000 kmyawning smiley

Karel
avatar Re: LPG
14. 01. 2010 20:28
Dodám že LPG když je studený motor což znamená malý okruh chlazení který ohřívá směšovač tak nastává zamrznutí vlivem fyzikálních zákonů plyn z nádrže vysoký tlak ve směšovači jde do nízkého tlaku tím ochlazování !!Proto je směšovač ohříván vodou z chlazení motoru.Proto se plyn většinou přepne až po ohřátí,nevim jak moc jsou na to náchylné novější systémy LPG?
Starší zařízení takto fungovala,novější dokážou již startovat na plyn Martin
Re: LPG
14. 01. 2010 20:48
To martas74 :já mám pouze mírně elektronicky řízenou klasickou "foukačku".V -15st. otevřu vrata zahrady (parkuji pod širákem),nastartuju (benzín),vycouvám 8m,zavřu vrata,jedu.Ve 2 000ot. mi to přepne na lpg a motor vrní jak na benzin.V tom okamžiku je v provozu cca.3 minuty.Asi 300m od baráku mám křižovatku,kde dávám přednost téměř každé ráno.Motor krásně pravidelně běží na volnoběh.Asi také záleží na tom,kam je připojena vodní hadice pro ohřev směšovače a také na její délce.

Karel
Anonymní uživatel
Re: LPG
15. 01. 2010 14:20
Co píše Karel - takto bych si to asi představoval. No a ještě kdyby někdo za mne řídil, platil benzin i LPG. To by bylo žrádlo.
Ale fakt co píše KarelS - nemá chybu.smileys with beer
avatar Re: LPG
18. 01. 2010 08:40
...Václave... když ses ptal na názor...jestli velké luxusní auto na plyn... ?
...tak takového krasavce BMW X 5 ... má na plyn předělaný majitel autoopravny, kam výhradně chodím na servisní prohlídky...a nemůže si toto palivo vynachválit ...jo, když jsi ten motorkář...tak on má ještě mj. Kawasaki Ninju ...170 Hp...smiling smiley
pokud by jsi potřeboval odbornou konzultaci ... (tento člověk je nejen majitel ale i osobně opravuje ) tak Ti pošlu SZ jeho tel. číslo...smiling smiley

Re: LPG
18. 01. 2010 12:17
Jedna taková všetečná otázka. Říká se "přidat plyn", "šlápnout na plyn", i když jezdím na benzín či naftu. Že by se na LPG jezdilo dříve než na tyto paliva? Hmm, hmm.......
Anonymní uživatel
Re: LPG
18. 01. 2010 18:48
Zahajskej,
jo uhodls !!!!! Třeba měli za kabinou takovou ohromnou bandasku - kotel a v tom se topilo a plyn vesele tyto auta poháněl. Pamatuji to až moc. Nákladní i osobní auta. A to bylo již po válce. Myslím že poslední auto na plyn jsem viděl někdy v r. 1955 - 6? Nějak tak. Potom to začalo později a moc toho ale nebylo. Hlavně Moskvič 412. To měl i kamarád z HK. Někdy v r. 1972 .
Omlouvám se - to nepamatuji, ale jezdilo se i před válkou !!!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Šatava (18. 01. 2010 18:49).
Anonymní uživatel
Re: LPG
18. 01. 2010 18:53
Bessy,
můžeš mi to číslo poslat díky. Václav
avatar Re: LPG
18. 01. 2010 21:29
...Vašku..máš ho...smiling smiley
Anonymní uživatel
Re: LPG
19. 01. 2010 05:16
Peťo, díky moc .smileys with beer
avatar Re: LPG
19. 01. 2010 21:55
...Vašku..máš ho...

Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťo, díky moc .smileys with beer


... když si to soudruzi poslali přes SZ...
... nechápu, proč toto fórum "zasrali" dalšími dvěmi příspěvky ...
eye popping smiley
Re: LPG
19. 01. 2010 22:02
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 16:03).
Anonymní uživatel
Re: LPG
20. 01. 2010 14:11
Kdo chce najít najde. Pokud se ale já nedostanu na svoji poštu jako první a jdu okamžitě na www, tak nevím že mi něco na SZ přišlo. Nejsem zase takový fenomén abych věděl vše. Třeba zde mám XP a na notbuku mám VISTu. A tam je pošta úplně ale úplně někde jinde. A to je tak rozdílné !!!!
Prostě je potřeba se nedivit ale snažit se chápat, že i na tomto forů může být větší trouba než jsi Ty. Jak jednoduché.
Ovšem Tvoje naivita se mne nedotkla tak, jako to označení soudruhu. To mi neřekli za totality ani u výslechu. Za toto se můžeš stydět. I za komunistů jsem byl vždy .... pan Šatava.angry smiley Za jméno se nestydím. Na rozdíl třeba od Tebe. Já byl asi jediný který i na škole říkal - paní učitelko, nikdy ne - soudružko učitelko. A na to jsem hrdý, že jsem se před nimi nepodělal.spinning smiley sticking its tongue out
A v neposlední řadě se i komunikace mezi Petrem a mnou přesně týkala fóra- čili v tomto případě LPG. drinking smiley
Re: LPG
20. 01. 2010 15:44
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 16:02).
Re: LPG
20. 01. 2010 17:06
Oni učitelé byli vždy soudruzi.thumbs up smiley
Anonymní uživatel
Re: LPG
20. 01. 2010 17:52
Fido,
já Ti mohu jenom říci, že jsem dostal od 19.12.09 celkem 669 mailů. Jenom od 1.1.10 jich je 351. Kdybych měl ještě dostat tolik SMS byl bych asi pouze otrokem PC, mobilu a já nevím čeho ještě. Nechme věci tak jak jsou. Ono se to již nezblázní. Dříve jsem byl otrok TV a to je k ničemu. Takto mám alespoň pocit že žiji a jsem spokojen.smileys with beer
avatar Re: LPG
21. 01. 2010 20:24
Václave, chápu, že...Fidovi...vadí naše sdělení o tom, že existují lidé...kteří si nedělají reklamu s tím, jak chodí plynový pohon v luxusních autech ale dokážou poradit jiným ...člověk, o němž jsem se zmínil nejen Tobě, totiž má autoservis, ale plyn do auta mu dělala jiná firma...
...já jsem to chápal tak, že důvěrné číslo pošlu jen Tobě...ale kdyby někdo další zareagoval...pošlu mu GSM číslo také... yawning smiley
Anonymní uživatel
Re: LPG
22. 01. 2010 15:25
Toto je naprosto správné. Také bych nedal bez svolení majitele určitého čísla na vývěsku pro veřejnost jeho soukr číslo a nejen toto.
Ale stejně - stále se to týkalo daného tématu.smileys with beer
Re: LPG
22. 01. 2010 17:02
Václave jak si daleko s LPG?
Anonymní uživatel
Re: LPG
23. 01. 2010 14:09
Již se to velmi rýsovalo, ale musel jsem pro úmrtí v rodině akci pozastavit a tím pádem přesunout na pozdější termín. Manželce zemřel bratranec z Kozmic u Hlučína. I pro mne to byl víc jak kamarád. Prostě smůla. Tak jsem se dohodl na březen, že jim tam auto přistavím. Nyní by to bylo s nádrží válcovou a v březnu bude nádrž místo rezervy. Super.spinning smiley sticking its tongue out
Re: LPG
23. 01. 2010 15:03
Jenže rezerva zabere dost místa. Taky sem to řešil u P406 Vyhrál válec. Taky má větší objem. Chce to vyskoušet.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ajax (23. 01. 2010 15:05).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 292
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.