avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2013 15:57
Chlapi, kteří objíždíte Slovinskou dálnici, je toto úsek na kterém se nemusím bát jet bez dálniční známky??????
[maps.google.cz]

Vím, že to tady asi někde bude, ale nechce se mi pročítat celé vlákno a taky nevím, zda jsou pro letošek nějaké změny.
Díky.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2013 16:06
už to tu bylo 283 x , nemusíš smoking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2013 16:23
...jj, mam nacteno a jedu zítra...vse při starem :-)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2013 16:58
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (22. 07. 2013 17:17).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2013 17:19
ku..wa už se to tu zase rozjíždí
kdo se bojí sere v síni, doporučuji koupit pro jistototu SLO dálniční známku kvůli cca 300 m cesty na kruháku z jedné vedlejší cesty na na druhou vedlejší cestu smiling smiley ovšem nezablbnout a nenajet na opravdu placenou za kruhákem , někdy bachují dalekohledy...
edit
jirvo něco psal, pak to smáznul, já teď reagoval a tak jsem za blba já, ale to je osud fóira



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (22. 07. 2013 17:24).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2013 18:57
TAK VÁM PÁNOVÉ DĚKUJI ZA RADU.
NAVIGUJI MANŽELA PŘES SLOVINSKO, KTERÉ PŘEJÍŽDÍME V NOCI, TAK ABYCH ZASE JÁ NEBYLA ZA BLBAgrinning smiley. RÁDA BYCH BYLA UŠETŘENA POZNÁMEK TYPU - "JÁ JSEM TO ŘÍKAL, ŽE JE TO TA DRUHÁ ODBOČKA........"

Hezké léto všem.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2013 19:50
Tak Pesnický kruháč je jednoduchý,směr Hrv je to poslední výjezd (první je nájezd na dálnici a druhý je rovnou na dálnici) a zpět je to hned první.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Krepi (23. 07. 2013 04:39).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2013 19:54
pádˇa
Hoď ještě očko na 55. a 56. stranu. Jsou tam videa z mého průjezdu touto trasou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2013 16:58
Ta určitěěěěěěěěěě,z neděle na pondělí se tam budu taky motat směr Orebič.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 07. 2013 15:43
Trasa Murek -Lenart-Ptuj Tankodrom
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 07. 2013 16:23
Trochu nekonkrétní informace..., ale pokud myslíš pouze úsek Mureck-Lenart tak souhlas, jednoznačně doporučuji cestu přes rondo Pesnica. ať už na Lenart nebo po staré přes Maribor, to záleží na vkusu každého soudruha...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 07. 2013 22:30
Na trase se v jednom úseku opravuje komplet silnice je tam úsek cca 200m semafory a jen šotolina .jel jsem to ráno a po 2 letech docela posun k horšímu.Chce to jet opatrně .Jinak se trasa nedá zblbnout pamatovat si základní místa průjezdu a ve Ptuji pár kruháků jak je projet. Na cestě nebyl ani jeden policajt doba průjezdu 4 hod.ráno
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 07. 2013 11:01
Vcera vecer jsem jel pres Lenart a silnice je tam lepsi nez je bezny prumer v CR. Mezi Jihlavou a Pelhrimove je silnice desetkrat horsi.
Castecna uzavirka je v miste kde byvalo to hrozne zvlneni.
avatar AUT: B66, SLO: 230
29. 07. 2013 21:58
Právě jsem se vrátil a pro cestu tam a zpět jsme jeli takto.

Není třeba se toho vůbec bát, cesta je značená krásně. Nejdřív B66 v Rakousku, pak jet podle ukazatele na Bad Radkersburg, ve Slovinsku pak po 230 ukazatel Radenci, Lenart, Ormož, Varaždin

Sice jsem měl navigaci, ale manželka koukala do mapy a opravdu stačí jen sledovat města a ukazatele a nezmatkovat. Defacto se ale jede pořád po hlavní.

Základ je se nebát, není to fakt žádná tragédie.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Michaels (29. 07. 2013 22:14).
avatar Re: AUT: B66, SLO: 230
10. 08. 2013 11:11
Nemá někdo čerstvé informace ohledně A9 v Rakousku? Myslím tím nějaké dopravní omezení (obousměrné), na jejich stránkách: Asfinag map jsem nic nenašel. Jedná se o úsek Graz-Spielfeld. Děkuji.

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mahony (10. 08. 2013 11:12).
avatar Re: AUT: B66, SLO: 230
10. 08. 2013 14:10
V Rakousku na A9 jsem jel 7 srpna před půlnocí provoz je veden ve dvou z úžených pruzích tam i zpět(max 80km/h), když jsem jel já tak byl minimální provoz takže bez problému
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2013 19:46
Dobrý večer, mám prosbu, v úterý odjíždím do Chorvatska a chci se zeptat, zda jste teď v poslední době jel někdo přes kruhový objezd v Pesnici u Mariboru. V posledním vydání Světa motoru je zpráva, že čtvrtý výjezd ve směru na Lenart je uzavřen. Já jsem tudy jezdil přes Maribor, tak se chci zeptat, jestli tam tudy někdo teď v posledním týdnu jel a zda je to pravda? Děkuji za odpověď.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2013 21:26
Libor1241
Moc nepomůžu, snad se ozve někdo s aktuální zprávou, ale na promet.si na silnici 449 žádná uzavírka není evidována. V nejhorším se to dá jet zpátky na první kruháč k Pesnici a objet to na Mali Rošpoh a přes Dolnju Počehovu :-)
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2013 22:25
7,8,2013 v pozdních nočních hodinách by kruháč normálně průjezdný
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2013 23:05
Jiri.velmez napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 7,8,2013 v pozdních nočních hodinách by kruháč
> normálně průjezdný


Díky za odpověď, takže nějaký blud ve Světě motorů.

Abyste byli v obraze, jaký článek vyšel v posledním čísle SVĚTA MOTORŮ, tak přikládám jeho opis

Článek: Uzavírka ve Slovinsku

Jeďte radši přes Ptuj

Slovinci opět začali prudit řidiče při objíždění krátkého úseku jejich drahé dálnice na cestě do Chorvatska: "Teď jsem se vrátil a samozřejmě se vyhýbal poplatkům ve Slovinsku. Cesta, kterou jste ukazovali v letošní příloze, tedy přes Maribor, byla záměrně uzavřená. A to konkrétně na kruhovém objezdu, onen čtvrtý výjezd," napsal nám čtenář Petr Hruška. I on si ale poradil. "Je lepší se mariboru vyhýbat velkým obloukem a jet pře Ptuj, jak jste popisovali loni. Nebo jako já přes Varaždin-Ljutomer-Feldbach," radí.

a je u toho fotka značení toho kruháče, kde zmiňovaný čtvrtý výjezd je značen jako Kungota, Lenart, Jurij.
1. výjezd dálnice Gradec/Graz, Šentilj - zeleně
2. výjezd silnice pro motorová vozidla Maribor-sever, Dravograd - modře
3. výjezd dálnice Ljubljana, Lendava - zeleně
4. výjezd Kungota, Lenart, Jurij - žlutě

V úterý tudy pojedu a potom dám vědět, jak to tam skutečně vypadá.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Libor1241 (11. 08. 2013 23:39).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2013 10:03
....byla záměrně uzavřená.....
Zase dobrá bublina. Ještě jsem neviděl silnici zavřenou jen tak z pr.. pardon, z legrace. Dále jsem to ani nečetl. Určitě zaručená informace.grinning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2013 11:51
Zdravím všechny budoucí i minulé cestovatele smiling smiley
Jedu letos z Ostravy na Pag (poprvé bez navigátorky, jen se dvěmi dětmi, ale zato s TomTomem, tak jsem z toho kapku nervozní)
Tenhle úsek [is.gd] přes Slovinsko, který tu dával Michaels, je tedy bez poplatků?



Upraveno 4krát. Naposledy upravil eLKa (12. 08. 2013 12:18).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2013 11:58
Objížďku přes Maribor jsem projížděl v noci z 9-10.8. a nikde žádný omezení, vše OK bez problémů. Dokonce i některý úseky silnice mezi Ptují a Mariborem jsou nově vyasfaltovaný.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2013 17:09
Tak určitě dejte vědět jak je to s tím kruháčem,já přes něj pojedu 24.8.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2013 19:41
eLKa
Jel jsem tudy před třemi týdny, jen jsem sjížděl s dálnice u Ilzu. Je to bez polatků a je to dobře značený. Nechá se to projet i bez navigace.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2013 21:18
eLKa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny budoucí i minulé cestovatele smiling smiley
> Jedu letos z Ostravy na Pag (poprvé bez
> navigátorky, jen se dvěmi dětmi, ale zato s
> TomTomem, tak jsem z toho kapku nervozní)
> Tenhle úsek [is.gd] přes Slovinsko,
> který tu dával Michaels, je tedy bez poplatků?

Zdarec!
Bydlím kousek od Ostravy - a jel jsem tuto trasu, akorát už odboč na 138 nebo 139. km na Ilz pak jedeš do Ilzu a odbočíš doleva na B66 na Riegersburg a Feldbach, potom pořád po B66 až do Bad Radkersburg (kousek před tímto městem se dáš na B69) - potom Gornja Radgona - tam nezazmatkovat - jet po hlavní a potom na Murskou Sobotu po 3 - a potom na Radenci, Ljutomer Ormož - všude dobře značené a hlavně celkem dobrá cesta - pak z Ormože na Varaždin - jak odbočíš na hlavní cestu 2 (doleva) tak kousek zatím je pumpa INA - sice taková nic moc ale levná - no a potom valíš po té 2 a hned na konci vesnice Hrašcica odbočíš doprava - a pak pořád po hlavní - myslím že je značení na Zagreb - vjedeš na dálnici - v Posedarje na sjezdu č.16 odbočíš na Pag - mimochodem na Pagu jsem byl dvakrát a spokojený :-) Jo a poplatky - samozřejmě dálnice v Rakousku a Chorvatsku ale to snad nemusím psát :-) yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bubla (12. 08. 2013 21:20).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2013 17:43
Zdravím všechny příznivce Chorvatska z Tučep, kam jsme dnes dorazily.

Chci všem, co objíždějí slovinskou dálnici přes Maribor jen sdělit, že

kruhový objezd u Pesnice při Mariboru je normálně průjezdný,

není žádné omezení. Včera jsem to po16:00 hodin bez problémů projel.

Dále chci podat informace o Odmorišti MODRUŠ

Na tomto odmorišti jsme včera byli a občerstvení je otevřeno nonstop a WC bylo čisté.

Jinak co se týče počasí zde v Tučepech tak je odhadem asi 30 stupňů, pofukuje mírný vítr, ostrov Brač je v oparu.
Voda je super
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 08. 2013 19:45
Ahoj zdravím objížděče projeli jsme tam i zpět trasu Mureck Lenárt Ptuj a vše v poho jen malé omezení semafory myslím že za Trate kvůli opravě silnice ale zdržení minimální a potom v Ptuji na jednom z kruháků se asi zvětšuje ale dobře značeno.Jen se zeptám před námi tam jela nějaká skupinka a odbočily na předposledním kru.kam na průmyslové zoně v Ptuji kam se dostanou Děkujuconfused smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 08. 2013 08:35
Pokud máš na mysli třetí kruháč v pořadí na objízdné trase, tak dojedou na starý most.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 08. 2013 09:13
vendis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> .Jen se zeptám před námi tam jela nějaká skupinka a odbočily na předposledním kru.kam na průmyslové zoně v Ptuji kam se dostanou Děkujuconfused smiley

Nenapsals, kterým výjezdem z KO odbočili. Pokud odbočili 1.výjezdem z KO, pak dojedou na starý most v Ptuji, tak jak tu přede mnou píše už Zahajskej nebo také mohli vyjet 3. výjezdem potom by patrně jeli na Spuhlju - Zavrč - Varaždin - A4.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.