Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 06. 2017 16:11
Pro Marcian. Dle mých zkušeností nebude, ucpává se to právě až kolem jedenáctý, ale jak již bylo psáno" Vždy je to sázka do loterie".



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Race.m (16. 06. 2017 16:12).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 06. 2017 19:48
Ahoj
Už jste někdo teď jel teď z Ptuje na Varaždin přes HP Zavrč? Na stránkách slovinské dopravní info je nějaké omezení kousek za Ptují asi semafor průjezd jen jedním pruhem. Jak to tam vypadá?

Díky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 06. 2017 08:26
Vážení,
jel jste někdo přes přechod v Meje? Viz článek na:
[cestovani.idnes.cz]
Díky za perfektní phorum!
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 06. 2017 08:56
Měl bys se ptát,"jestli vás pustili nebo vrátili, když vás tam chytli", před a za hranicí totiž bývají policejní kontroly propustek platných jen pro tento přechod. Tyto kontroly na jedné nebo druhé straně jsou namátkové a v sezóně lze očekávat častější.
Mimoto by bylo zajímavé vědět, co se stane, když při výjezdu z Chorvatska cestou domů z počítače vypadne, že jste letos ještě do Chorvatska žádným přechodem nevstoupili. Navíc cesta přes Meje / Zlogonje je spíše jen pro ten adrenalinový pocit, že se nám povedlo něco nelegálního, než že by to tudy ušetřilo nějaký čas.
Ale o tomto přechodu už jsem tu psal.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 06. 2017 19:34
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Mimoto by bylo zajímavé vědět, co se stane, když
> při výjezdu z Chorvatska cestou domů z počítače
> vypadne, že jste letos ještě do Chorvatska žádným
> přechodem nevstoupili.

Hille toho bych se tolik nebál může se stát že na hranicích jen kouknou do auta a nikde nic nazadají....

Ale velké díky za tvý info o tomto přechodu raději tam nejezdit.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 06. 2017 19:37
Ahoj,párkrát jsme takto jeli.Čekali jsme až děti dostanou vysvědčení a kolem poledne vyrazili.Někdy to byl pěknej mazec. Vzpomínám si že trasa co jsme jezdili 12 hodin jsme jeli 23 hodin.V Rakousku jsme se zasekli a policie a dobrovolníci nám nosili vodu,dětem pastelky a omalovánky.Taky jsme to přežili!!! drinking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2017 16:28
Tak naposledy, jedeme až na Hvar, doteď jsme jezdili buď na motorce (to kolonu neřešíš) nebo v červnu či září a taky v kombinaci úterý či čtvrtek, vždy na noc. Všechno maximální pohoda a ideální stav. Prvně jedem v pátek 30.6. na noc z Brna - Rakousko - Mureck objížďka Slovinska a pak už dálnice... Jestli někdo v tento termín jezdíte, doporučíte ideální čas? Někdo radí vyjet už v osm. Já myslel klasicky v deset.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2017 10:23
Nezáleží na tom, v kolik vyjet, ale v kolik být na určitém místě. Určitě překročit SLO/HR hranice před půlnocí, Lučko do jedné ráno. Vlna tak bude za tebou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2017 12:24
Zahajskej: tak mám to kolego chápat tak, že většina vyjíždí později, třeba kolem desáté až půlnoci? Já jsem právě vždycky vyjížděl po desáté a v Jelse na Hvaru jsem byl třeba ve dvě odpoledne. Ale jak jsem psal, to jsem jel buď mimo hlavní sezónu nebo v týdnu úterý či čtvrtek. Cestovky s autobusama ale určitě vyjíždí kolem té sedmé osmé, tak nepojedu s nima?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil m.marcian (19. 06. 2017 12:25).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2017 13:57
Ono je něco jiného vyjet v sedm z Liberce a v sedm z Brna. Proto píši, že je třeba být v určitou hodinu na určitém místě. Pak ať si to každý spočítá dle své vzdálennosti k tomu místu. Je třeba být před tou lavinou, co se bude dolu řítit k moři, nebo jet až za ní. Tak jak tady psalo již mnoho lidí, tento čas, který jsem uvedl, je od nich odzkoušen jako dobrý.
Ale je každého věc, jak se zařídí a kdy pojede.
S cestovkou busem jsem jel jednou a odjížděli jsme odpoledne, na místě (Drvenik) jsme byli v 6 ráno.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2017 14:16
OK, takže jedu-li z Brna, doporučujete vyjet raději v sedm? To, že dojedu dřív nebo později na místo, mi nevadí.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2017 17:09
mě se moc líbí jak jsou někteří jasnovidci a předvídají události jak s magické koule eye rolling smiley
Tom
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2017 17:42
No já to fakt nechápu.Každý rok to stejný.Já vám garantuju a to nemusím mít kouli ,že kdo vyjede 30.6. po 16.00 tak se z toho posere.Ověřte si to pak na kamerách.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2017 18:02
Myslim si totez co Tom.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2017 18:30
To znamená ak budem cca 1.7.2017 o 00:30h pred Viedňou a cca 3:30h hranice Slovinsko - Chorvátsko (Gruškovje/Macelj) a cca 6:00h LUČKO tak to budem mať veľmi zlé až sa z toho "poseriem"? Neviem či Hill mi písal že nadránom medzi 3 a 4 hodinou ráno 1.7. to bude v pohode na Slovinsko - CHorvátskych hraniciach.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2017 18:45
Nikdo nemůže vědět co bude 1.7.2017. Podle kamer se dá akorát celkem s jistotou odhadnout, že v sobotu po 7 hodině to začíná být na Lučku fakt peklo, a nikdo rozumný už by tam v téhle době neměl být. Ale jestli ideální to bude o půlnoci nebo v 5 ráno to je loterie. Stejně na hranicích nikdo asi neví kdy se střídá směna nebo půlka osazenstva jde na svačinu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2017 19:19
Ono to Lučko je tak nějak půl bídy.. Kolona se dá, pokud se hýbe. K moři je to pak ještě hafo kilometrů, a při té hustotě tam stejně pojedete půl dne. Tam už je to všechno se vším. Hořící autobus, ťukance, omezený průjezd tunely, atd. Z pátku na sobotu jede jen masochista, nebo totální flegmatik..
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2017 19:43
Vlastně jsem chtěl předchozím příspěvkem říct, že je úplně jedno, v kolik kde z pátku na sobotu budete. Stejně tak přemýšlí dalších dejme tomu 20tis. šoférů z ČR, Polska ,Rakouska atd. Takže vždy se to myšlení sejde. Kolega loni řešil úplně to samé, jako první zvolil cestu už v pátek ráno s přespáním někde v Chorvatsku, a pak až na apartmán, kde měl být v sobotu ve dvě. Nakonec měl štěstí, že předchozí turnus odjížděl z onoho apt. už v pátek odpoledne, takže vše klaplo, a v 8 večer mohl nastoupit. Tím chci říct, že stát se může fakt cokoliv, a jestli mam být na Macejlu v tolik, či v tolik, je pri termínu pá-so úplně jedno, a že nejlepší je se tomu úplně vyhnout.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2017 20:10
A teď se vrátíme k tomu, kdo už objel Slo dálnici.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 06. 2017 20:52
... Ministerstvo vnitra HR vydalo tuto mapu hraničních přechodů se Slovinskem ...

[www.rajce.net]

smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 06. 2017 22:24
Odkaz nemáš, aby to šlo nazvětšovat?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2017 06:07
... Jardo, Ty seš sova ... už jsem spal, tak odpovídám až teď ...

[dnevnik.hr]
smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2017 10:50
Díky Bessy. Podle Tvého zdroje by měl být přechod Banfi i pro nás (EU)

Podle tohoto zdroje by měl pouze pro příhraniční styk. Je pravda, že jsem někde četl, že přechody pro příhraniční styk jsou použitelné i pro občany EU.

[medjimurska.policija.hr]

V tom zdroji od Bessyho chybí přechod Bukovje, který je určitě pro mezinárodní provoz.

Pokud by byl přechod Banfi průjezdný i pro nás tak by to byla nejlepší volba na trase Ljutomer-Čakovec-A4.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2017 19:33
.... MartinR ... za málo smiling smiley jen aby jsme znali mapu ...

smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2017 20:45
Zde je link na oficiální seznam přechodú na stránkách MUP
[www.google.cz]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 06. 2017 06:26
Super, díky, seznam si vytisknu a vezmu sebou.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 06. 2017 23:06
DNES 22.6.
přejezd Halámky - Zwetl - Krems - St.Polten - zkratka Alland / Modling mimo dálnici a Víden - Ilz - (dále objíždka SLO dálnice) Reigersburg - Feldbach - (SLO) Gornja Radgona - Ljutomer - Ormož - (HR) Otok Virje - Varaždín - Záhřeb - Ploče - Gradac

Pozor:
Do Zwettlu doporučiji odbočit až ve Vitisu, první odbočka na kruháči za Vitisem. Na odbočce dříve, tj. za Schremsem je uzavírka. Ve Zwettlu je sice taky objížďka (od kruháčů až po výjezd z města), ale vše je dobře značeno a zpoždění minimální. Semafory žádné.
Při dlouhém klesání cca 10 - 15 km před Kremsem se frézuje vozovka - zdržení pomalou jízdou asi 15 minut. Vídni jsem se vyhnul a až do Ilzu občasná omezení kvůli práci na silnici. Nic velkého. Po celou další část také nic, co by stálo za zminku.
A TED POZOR. NA TOTO NĚKTEŘÍ Z VÁS ČEKAJÍ. HRANIČNÍ PŘECHOD ORMOŽ, ČTVRTEK ASI 10 - 11. HODINA, ŽÁDNÉ AUTO, SLOVINCI VZALI PASY, PROJELY JE ČTEČKOU, PAK JE PODÁVALI CHORVATŮM, TI JEN MÁVLI RUKOU, NEBOŤ OČI MĚLI VE VÝSTŘIHU MÉ ŽENY A JELO SE DÁL. ZDRŽENÍ CCA 3 MINUTY.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Grizzly (23. 06. 2017 07:21).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2017 06:18
Grizzly, díky za informaci thumbs up
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2017 08:46
Dá se objet ten nájezd na dálnici,jet na Pobrežje,Tržec,Podlehnik ?Hlavně zda se dá někde najet když se tam staví.
Objezd



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Pavel.R (23. 06. 2017 08:49).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2017 09:42
Nějaký ukazetel v pátek 16.6. směrem domů jsme zahlédli,stavba se každým dnem mění tak to může být jinak,musíš pořádně koukat
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 236
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.