Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 05. 2013 10:30
Ahoj, asi za měsíc se chystáme do Chorvatska a chtěl bych vyzkoušet objížďku podle Alfa. Platí stále i pro letošek nebou jsou nějaké změny?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 05. 2013 08:50
"objížďka podle Alfa" .... to je kudy?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 05. 2013 10:16
Přes Maribor.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 05. 2013 20:34
tak tak, za měsíc tudyma taky pojem hot smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 05. 2013 09:06
Sezóna se blíží, tak jsem trochu upravil a doplnil videa z trasy "Mureck-Lenart-Ptuj"



Objížďka SLO dálnice komplet od sjezdu z AUT dálnice A9 až do SLO za Ptuj - videa jsou s titulky


1. díl: A9-exit 226-Mureck

mapa úseku:

google maps: [goo.gl]

náhled:








2. díl: Mureck-Lenart-5 km před Ptuj

mapa úseku:

google maps: [goo.gl]

náhled:







3.díl: Ptuj

mapa úseku:

google maps: [goo.gl]

náhled:




avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 05. 2013 16:42
wraith .. pěkná videa , jen mi není jasné , proč je nazváno 1. část a 2. část , když to jsou části 3 smiling smiley Možná by chtělo doplnit na úplném konci toho 1. videa , jak na konci Murecku čekáte na opozdilce , že tam se odbočuje doprava - sjíždí se z hlavní silnice (nebo to je stále hlavní ? )
A ještě předtím, po tom sjezdu z dálnice a odbočení doleva na T , je po pár stovkách metrů po levé straně čerpačka , kde jsem vloni tankoval docela levně naftu - daleko levněji , než v Ptuji ( psalo se zde, že v Ptuji je levná a přitom tam byla nejdražší z celé dovolené) - toť můj poznatek smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 05. 2013 20:43
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> wraith .. pěkná videa , jen mi není jasné , proč
> je nazváno 1. část a 2. část , když to jsou části
> 3 smiling smiley Možná by chtělo doplnit na úplném konci toho
> 1. videa , jak na konci Murecku čekáte na
> opozdilce , že tam se odbočuje doprava - sjíždí se
> z hlavní silnice (nebo to je stále hlavní ? )

1. ...jednoduchá odpověď smiling smiley, původně jsem zpracoval Mureck-Lenart-Ptuj 1. a 2. část, protože předchozí část záznamu (z Grazu až do Murecku) se mi
na HDD nějak zhroutila a vypadalo to, že jsem o ní přišel, nakonec se zdařila záchrana i když je tam místy vidět fragmentace a asi 3 drobné úseky jsem musel vystřihnout

2. na konci Murecku to z výše uvedených důvodů přesně nenavazuje (chybí tam cca 50-100m cesty), snad to nikoho nesplete, sjíždí se doprava - je tam
zřetelná značka Slowenien a na přiložené mapce je to taky dobře vidět

šťastnou cestu smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 05. 2013 11:33
wraith
pěkně jsi to udělal. Líbilo se mi, jak jsi zvýraznil značku konec dálnice před přivaděčem od Ptuje. Teď už snad bude jasno
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2013 11:29
wraith
veľmi pekne pripravené videá. A tá značka na konci diaľnice nemá chybu. Snáď už nebudú niektorí obchádzať toto miesto po okolitých dedinách.... Vďaka !!!!!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 06. 2013 08:23
zdravím,uvažuji že letos pojedu přes Rakousko,a to trasou Graz-Mureck-Gornja Radgona-Ljutomer-Ormož-Varaždin.Chtěl bych se zeptat jestli hr. přechod v Ormoži,přes řeku Dravu je průjezdný i pro cizince,či jenom místní ? Jedem 21.6.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 06. 2013 10:23
Jezdím tudy pořád
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 06. 2013 22:45
darko: Na zvážení je nejet po dálnici přes Graz a Mureck (117 km 1:16 h), ale vzít to okreskama z exitu 138 Ilz přes Feldbach (62,3 km 1:00 h). Úsek Feldbach – Gornja Radgona vyzkoušen vloni, naprosto bezproblémový rychlý průjezd s kvalitním povrchem.
Navíc za Grazem se právě v tuto dobu provádí rozsahlé opravy dálnice (mají skončit až 8.7.), takže časová úspora bude ještě mnohem větší oproti udávané čtvrthodině. Sám o této trase na Varaždin uvažuji letos také (i když z jiného důvodu), rozhodnu se až podle aktuální situace. Mimochodem jedem taky 21.6.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 06. 2013 06:47
Z G.Radgony se dá jet i na Lenart a Ptuj, ostatně o trase (převážně po B66) Exit 138A2 Ilz - Riegersburg - Feldbach - Bad Radkersburg - G.Radgona je tu v minulosti v diskusi také rozsáhlé pojednání, jezdí nás tudy víc.
Ale je to věc názoru - někomu vyhovuje dálnice, jinému je líto ji tak brzy opustit, když to má za jednu známku, další má spočítané, že po dálnici dvacet minut ušetří, což se stejně pokaždé nepovede... my máme tu šestašedesátku rádi.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 06. 2013 08:16
Hille, také využívám A známky a poslední dobou vyjíždím až na exitu 226, na Mureck po E69, méně obcí, cesta se zdá být svižnější. Dále na Lenart- Ptuj- Ormož (nebo Zavrč)- Varaždin
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 06. 2013 12:25
Také na tu "naši" trasu jen upozorňuji, jako na jednu z alternativ. Nikoho nenutím, aby tudy jezdil, chraň, Přírodo.
Do Ilzu je to od nás 450 km a to je tak akorát čas, kdy se hodí navštívit bankomat k doplnění eurové hotovosti, a neuškodí stavit se v nějaké štajerské hospůdce na nějaký dobrý a třeba i nezdravý kousek žvance. No, a když ne, tak aspoň oči dostanou cestou nažrat a do přírodního střívka se něco vloží třeba až ve Slovinsku.
Zatím se mi vyplatilo jak k moři, tak hlavně od něj, nespěchat, proto mi tato cesta nijak nevadí.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 06. 2013 12:44
Ok je to cesta krásná kochací (66) s kopečky a vinicemi kolem i krásný hrad či zámek, myslím že
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 06. 2013 16:51
Kde je lepší v tomto případě přejet hranice SLO/HR v Zavrč nebo Trnovec? Dle vašich zkušeností.

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 06. 2013 11:16
No já ty panoramata toho hradu nikdy neviděl - jedu v noci sad smiley Dřív jsem to jel na Ptuj a letos to zkusím na Ljutomer, Ormož a Varaždin - no a jak tak sleduji - vyrážím rovněž 21.6. tož to nás tam bude více, ale tím líp spinning smiley sticking its tongue out Ale každopádně ta cesta v Rakousku je super, Slovinsko krapet horší - srovnal bych to našimi komunikacemi. Na Chorvatsko jsem zvědavý - netuším jaké je to mezi Ormož a Varaždínem... cool smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 06. 2013 13:03
Mahony, Trnovec nevím, ale přes Zavrč je to OK..hned za přechodem v HR je i čerpačka, mají i LPG.
bubla, z ILZu se dá na 2 způsoby, ten zmíněný a podle mne i hezčí krajina je po 66..mrkni se na mapu
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 06. 2013 14:25
Ten druhý způsob z Ilzu je jaký? Pokud bych tady někdy sjížděl, nikdy jsem neuvažoval o jiné cestě než po 66 na Riegersburg a Feldbach…
Jinak krajina od Zöbernu až do Chorvatska je mi taky velkou neznámou, protože jsem tudy ještě nikdy nejel za světla. Proto, až se mi to jednou podaří, bude to, jako bych tu jel poprvé!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 06. 2013 17:42
Jasně jedu po 66, to i předtím - jen jsem v Gornje Radgoně uhnul na Ptuj a pak klasika na Macelj. Jenže letos jedu poprvé v životě z pátku na sobotu a mám docela obavy, i když je to 21.6. Tak se ptám na Ormož. Docela by mě zajímalo, jaká je to celnice jestli v pohodě, jelikož jsem jel vždy přes Macelj a hlavně ta cesta z Gornje Radgony přes Ljutomer confused smiley ale tam už pojedu asi za světla (díval jsem se na mapy a jsou tam lesy - to za tmy není zrovna košer).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 06. 2013 18:27
Druhý způsob z Ilzu je tzv. Bessyho stezkou po B65 přes Fürstenfeld a dál kus Maďarskem. Když se objede Slovinsko, vyloučí to nebezpečí zabloudění bez známky na slovinskou dálnici téměř úplně.

Vyzkoušel jsem i hraniční přechod Cvetlin (z Ptuje přes Videm), přes který se mnohému nechce, protože cesta není z nejrychlejších (poměrně úzká s mnoha zatáčkami, často neklopenými, a horizonty v lese).
Za světla a sucha se však pořád dá slušně jet a úspora času proti stání v kolonách stojí za to, když je na devítce ucpáno už od konce dálnice v Dražencích nebo na A2 nazpátek od Đurmance.
Teď už by se mělo ale zdržení na hranicích zkrátit, takže tradiční rozsah gužve bych čekal jen při střídání prázdninových turnusů v Západní Evropě.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (06. 06. 2013 19:15).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 06. 2013 20:34
Bubla, 21.6. v pátek jeď tak jak si zvyklej, není proč se plašit.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2013 20:34
Jezdíme každý rok trasu exit rakouské dálnice 226, Mureck, Lenart, Ptuj. Víte někdo zda je to stejné jako v loni (nový most v Ptuji, poté nájezd na starou silnici, těsně po skončení dálnice), nebo zda pokročily práce na dálnici??
Jedeme 14.6.
Díky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2013 21:48
myzJH napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jezdíme každý rok trasu exit rakouské dálnice 226,
> Mureck, Lenart, Ptuj. Víte někdo zda je to stejné
> jako v loni (nový most v Ptuji, poté nájezd na
> starou silnici, těsně po skončení dálnice), nebo
> zda pokročily práce na dálnici??
> Jedeme 14.6.
> Díky
Je to naprosto shodné, nic se nezměnilo.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2013 10:39
Jéé. Vážně se nic nezměnilo?? To je dobře! Je to osvědčená trasa... Není co splést. Známe jí už zpaměti. Dobře dojeďte.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2013 15:55
Naprosto nic (samozřejmě až na to, že silnice mezi Mureckem a Lenartem je opět v o něco horším stavu), jel jsem to před pár dny.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2013 16:18
Ten písek už je odvezenej? smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2013 17:03
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ten písek už je odvezenej? smiling smiley
Jakej písek?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 06. 2013 08:11
Asi že už je z tý silnice jen písek
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 163
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.