Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 08. 2011 11:11
Včera jsem se vrátil a naprosto mi vyhovovala trasa Šentilj - Pesnica - Lenart - Ptuj - Kidričevo - Majšperk - Rogatec - Durmanec. Od pesnického kruháku po Rogatec jsme potkali max. 10 aut, krom pár úseků zcela nová nebo zánovní silnice. Při cestě tam z pátku na sobotu kolem jedné v noci i zpět v sobotu večer jsme byli na celnici sami, cca 10 sec. Zpět jsem musel v Ptuji operativně upravit trasu na mariborskou variantu kvůli LPG ale taky se mi líbila.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 08. 2011 17:34
Jel jsem Mureck - Lenart -Ptuj pres 5 kruhacu s napojenim na konec dalnice v nedeli. Na konci policie, dalekohledem kontrolovala zřejmě známky, ALE U AUT OD MARIBORU !!! Mě si ani očkem nevšimli a ignorovali mě, ačkoliv jsem se na ně pousmál.
Takže nepanikařte a doporučuji, pro oddech a pozorování přírody sjet z dálnice a jet přes Mureck - Lenart -Ptuj. Je to tam docela pěkná projížďka.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 08. 2011 09:51
Soused se vrátil z HR, tak se ho ptám, jestli objel podle mnou dodaného návodu. Řekl, že si raději koupil známku, protože prý zpoplatněný úsek prodloužili. Tak jsem mu řekl, že je v.l, že se nechal namasírovat médii a hláškami jedna paní povídala.
Takhle to vypadá, když je stádo bez mozků a věří kdejaké volovině. Pokud se to někoho dotklo, je mi líto, ale pravděpodobně právem.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 08. 2011 10:12
Já se vám divím... Čím víc lidí o tom bude vědět, tím hůř se bude objíždět... Nakonec budeme volové my a né oni! Trochu o tom popřemýšlejte smiling smiley...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 08. 2011 11:04
Jsem přesvědčen, že sem na fórum chodí i s návštěvníky mizivé procento cestovatelů do HR a navíc termínů odjezdů je víc než dost. Martine, já myslím že to tím klevetěním neucpem. A protože i Demerje stále zeje prázdnotou, myslím že dopad těchto debat přeceňuješ smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 08. 2011 16:00
zahajskej...tyto názory taky znám..zrovna od kluka z práce..jel loni..vysvětloval jsem mu objížďku....pak po návratu řekl, že k vůli děckám chtěl být na místě dřív..takže jel po dálnici...pak z něho vylezlo, že spali kdesi v HR na odpočívadle asi 3hodky...tož to já jedu rači v klídečku ..spaním bych se spíš víc unavil....zastavím si kdy chcu něco smlsnu, vypiju a jsem na místě +- půl hodina každej rok :-)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 08. 2011 16:42
no já si dovolím nesouhlasit, je každého věc, za co utratí svoje peníze, já letos pojedu po dálnici, protože jsem se minulý týden vrátil z kvarneru, kam jsem jel po celé slovinské dálnici, takže novou známku kupovat nepotřebuji. Loni jsem jel přes Budapešť, což bylo možná ještě dražší, než po slovinské dálnici, zase naprosto bezproblémové, furt po dálnicích. Ale přirovnávat mě ke stádu, či k něčemu, to bych si vyprosil smiling smiley. Jste úplně nejlepší, protože objíždíte dálnici ve Slovinsku !!! To zní tak jako blbost, co? Takže ať si každý jede, jak chce, spí kdy musí, hlavně ať dojede tam i zpět zdravý. Jedeme na dovolenou, a fakt v nějakých 40000 Kč se 30 E popř. 830 Kč (tolik stojí známka v UAKM) ztratí. Něco jiného je, že mnoho z nás či Vás zná, jak objet kolonu před hranicemi,a je jistě záslužné, že se o trau podělíte, já to mám v navigaci taky uložené, protože někde čekat hodiny se mi nechce. Ale už jsem taky zažil v roce 1999, že jsem z Poreče jel 22 hodin (za Lublaní byla povodeň a tehdy jedinou cetu doslova odnesla voda, a nás hnali po horách takovejma cestičkama, že bych se tam sám bál)
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 08. 2011 17:21
chodac
Zahajskej rozhodně nepřirovnával ne-objížděče ke stádu. Jen si holt povzdechnul nad tím, jak spousta lidí věří masmédiím, aniž by si skutečný stav nějak ověřili a v klidu vyslechli další, zkušenější, kteří se již vrátili. Jasně, bylo to v Blesku a na IDnes, tak je to pravda... Přesně takhle mě jednou ráno potkal šéf a mával zmiňovaným článkem nad hlavou, že už budu muset platit. No, moc si to nechtěl nechat vysvětlit. Bohužel se tento stádový pud v naší občině začíná rozmáhat i v jiných směrech, ale to už bych byl asi mimo téma....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil michalhk (25. 08. 2011 17:24).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 08. 2011 18:25
Michale díky, přesně tak jsem to myslel.
Chodac a taky, pokud by jsi se podíval do mých příspěvků, tak bys zjistil, že to jezdím tak napůl, podle nálady a okolností, jednou objedu, někdy po dálnici. Mě právě nejvice štve, že už se lidi zase odnaučívají používat hlavu a nova, blesk (ůmyslně píši s malým, protože velká si nezaslouží) a podobní s něčím přijdou a je to bráno hned skoro jako modla.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 08. 2011 20:26
tak sorry kluci
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 08. 2011 23:37
Včera jsem se vrátil a jako cestu jsem použil tam i zpět Mureck Lenart Ptuj a k Varaždínu, vesnice Babinec, Sračinec a podobně a musím říct, ani kolo. Sám a sám. Nicméně oboje velmi pozdě v noci. Cesta v pohodě a v klidu. Jen na mýtnici Svatá Helena neberou karty, ale stojí to málo. Jen při cestě zpět je třeba si schovat nějakou tu kunu či éčko. Myslím, že to bylo snad 3,01e nebo já nevím. Kdo nechce nic řešit, tuto trasu vřele doporučuji.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Alien (26. 08. 2011 23:46).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 08. 2011 11:52
nestavoval se někdo v Murecku v restauraci..jak byla ta cedula na náměstí česky napsaná ''Vídeňský řízek s hranolkama?''...jenom se chcu poptat kolik za něho chtěli :-)
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 08. 2011 12:07
V Murecku jsem ještě nebyl, ale mezi Ilzem a Radkersburgem na B66 si dáváme Wiener Schnitzel, někdy s hranolky, někdy s vařenými brambory a i s kafem se to vejde pod 10€. Ale je to vždycky řízek, že z talíře a přílohy pod ním moc vidět není.
Tak bych předpokládal, že i v Murecku bude poctivý.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 08. 2011 16:50
Je vidět, že to někokmu vadí, tak jsem příspěvek smazal!!!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Libor1241 (27. 08. 2011 18:02).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 08. 2011 16:54
Proboha, už zas!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 08. 2011 17:57
Vcera navrat z HR, objezd Mureck-Lenart-Ptuj. Letos jsem objeli 2x (cervenec+srpen - takze 4x :-) ). Dle Miruse "trasa podle Fanky", vse naprosto v pohode!!!!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 08. 2011 18:14
Alien ,

já snad ani jinou trasu nejezdím. Krásná cesta ze Zavrče až do Gradacu. Píši to zde již dlouho. A letos již byla odezva dost velká - soudě podle počtu aut buď tam nebo i v protisměru. Jen ještě ten kousek Mureck - Lenart vyšperkovat a je to paráda.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 08. 2011 08:32
Objeto v sobotu večer, cca za hodinku a úplně v pohodě.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 08. 2011 09:57
Mureck-Lenart-Ptuj/napojení na posl. cca 50m dálnice/ projeto tam i zpět bez nejmenších problémů. /19.8. tam 26.8.zpět/
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 08. 2011 23:59
Prvykrat sme sli cez Rakusko a Slovinsko . Slovinsku dialnicu sme obisli trasou, ktoru tu odporucil Hill / Ilz - Feldbach - Gornja Radgona - Ljutomer - Ormoz - Varazdin.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 09. 2011 09:10
-------------------------------------------------------
> Já se vám divím... Čím víc lidí o tom bude vědět,
> tím hůř se bude objíždět... ...


Keď som to obchádzal cez Mureck, Lenart, Ptuj, tak som bol maximálne neistý, či vlastne idem dobre. Počas celej obchádzky som stretával iba miestne Slovinské autá. Až ku koncu som v protismere stretol nejaké české a nemecké auto, a to asi tiež len preto, lebo protismer na diaľnici bol zapchatý kôli nehode.

Ono o tom naozaj málo ľudí vie, alebo sú pohodlný. Lebo ako cestný ťah do Chorvátska to naozaj nevyzerá.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 09. 2011 15:36
Dnes rána další bezproblémová objížďka dálnice. Není se čeho bát. smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 09. 2011 09:33
11.8. 21.00 Jilemnice - Mikulov - 228 - Pesnica - Lenart - Ptuj - Seline 9.00 pohodička, bez front
26.8. 21.00 Zaostrog - Ptuj - Lenart - Pesnica - 228 - Mikulov - Uhlířské Janovice 9.15 v klídku, bez front
Lenart - Šentilj určitě lepší než Lenart - Murreck, ale čím míň aut tam bude jezdit, tím líp pro nás :-)
Příště možná zkusím Maribor. škoda že asi až zas za rok.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil velsak (02. 09. 2011 09:33).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 09. 2011 12:08
Ahoj, tak cestu tam s objetím dálnice přes Ptuj a 5 kruháčů s napojením na Tržec jsem už docela pochopila, ale jak je to na cestě zpátky , sjíždí se zase na Tržec? Děkuji Celine.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 09. 2011 12:22
celine, poslal jsem ti SZ. Na Tržec je zbytečné jezdit, návod máš v mailu. smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 09. 2011 22:21
Tak jsme se včera vrátili po 14dnech plných slunce.Odjezd 18.8 a návrat 3.9.Jel jsem přes Spielfeld -Pesnica-Lenárt-Ptuj tam i zpět.Cesta je absolutně bez problénů.Kruháč u Pesnice a nájezd na dálnici u Ptuje nejsou zpoplatněny, tak jak tu bylo uz mnohokrát řečeno.Jezdíme tam ze čtvrtka na pátek(v noci) -jel jsem úplně sám a zpět z pátka na sobotu (přes den) byl minimální provoz.Na hranicích žádný problém s celníkama.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 09. 2011 18:59
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> nestavoval se někdo v Murecku v restauraci..jak
> byla ta cedula na náměstí česky napsaná ''Vídeňský
> řízek s hranolkama?''...jenom se chcu poptat kolik
> za něho chtěli :-)
Stále ho nikdo neochutnal? :-)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 09. 2011 20:55
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil blankam (17. 12. 2012 06:55).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 09. 2011 21:52
blankam napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevím, jak v Murecku, ale ve Vídni obrovský řízek
> s výborným bramborovým salátem podobným tomu
> chorvatskému, zhruba 10 euro smiling smiley

Mureck je ve Slovinsku, ale já stejně jezdím přes Ptuj
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 09. 2011 22:07
Vildo,odkdy je Mureck ve Slovinsku?Zaspal jsem 3.světovou a nové poválečné uspořádání Rakousko-Slovinských hranic?

Karel
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 229
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.