Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 08. 2008 08:57
Panebože,už snad skončete,s tím kruháčem.Jel jsem tam i zpět podle iDnes a Haku,podle té mapky a není tam co řešit.Jezdí tak skoro celá Evropa,ne jenom Češi.Do HR se sice objíždí,ale zpět je to snad jen 10 m . Žádné cedule s poplatkem na kruháči nejsou,jen směrovky a dej přednost,nic víc.Není třeba to tady zbytečně rozebírat,jestli jo a nebo ne až do října.Kdy toto fórum zase jako každý rok "umře" a začne to před sezónou. Já jsem tu trasu projel a nemá to chybu.Jen se musí dávat pozor a jet podle směrovek a dodržovat omezení rychlosti,dle cedulí a pak není důvodu k panice s policajtů.Výhoda trasy je,že se rakouská dálnice využije na maximum.Kdo nevěří ať jede jinudy,já již pro letošek mám vystaráno a budu čekat zase rok na Jadran. Bylo krásně a nemělo to chybu.thumbs up

MirekŠi
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 08. 2008 12:10
No zas tak jednoduché to není, já projel kruháčem a koukám, že jedu zas zpátky. Dal jsem ho podruhý a odbočku našel, je poslední a bez cedule, nebo je cedule prázdná, už nevím byla noc a chcalo. Z druhé strany cedule navádějí na kousek dálnice před kruháčm. Na nájezdu je opravdu cedule s vinětou. Ale když pojede po stejné cestě jako tama, není problém. Ať si vinětu nalepěj někam !!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 08. 2008 17:03
pořád jsou dohady , jestli je zpoplatněn kruháč v Mariboru....
Dovolila jsem si z jiného fora překopírovat jednu informaci, snad se dotyčný/á nebude zlobit a pomůže to někomu.....

Moje osobní zkušenost s cestou přes Slovinsko do Chorvatska:

Znojmo – Baška, Krk
Odjezd 3.00 ráno. Znojmo, Wien, Graz, Spielfeld po vedlejší cestě souběžně s dálnicí přes Slovinsko to bylo ok až po kruháč před Mariborem. Odbočili jsme na Lenart, zastavila nás policistka a „donutila“ zaplatit 150 Eur (plná palba je 300 Eur) za to, že jsme na kruháči neměli dálniční známku! Po ¾ hodině jsme vzdali hádku zaplatili, dostali zpět doklady a jeli dál, aby se nám neupekly děti v autě. Samotná cesta přes Slovinsko o víkendu je horor. Absolutně nedoporučuju a příště bych určitě vyzkoušel cestu přes Maďarsko a vyhnul se tak Slovinsku, ikdybych měl platit známku v Maďarsku. Ve Slovinsku všude policajti, rozkopaný cesty, řízenej provoz šílený fronty a zpět o týden pozdějí jsme jeli opět na noc a co se dělo na cestě za Slovinskýma hranicema ve směru do Chorvatska bylo šílený…30–40km fronta skoro vkuse. Litoval jsem ty lidi..Češi, Poláci, Němci, Rakušáci. Slovinská celnice absolutně nestíhá odbavovat mraky aut. Proklínal jsem cestu autem do Chorvatska přes Slovinsko! Jediný pozitivum na Slovinsku je levná nafta a benzín. Nafta tenkrát u nás 35,5 ve Slovinsku cca 30,5/L
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 08. 2008 17:13
kdyby jel na exitu 226 na Gersdorf pak po 69 na Mureck..přejet řeku na Trate pak na Lenart, Ptuj..tož nemosel platit pokutu a vyhl by se zácpám a jel v klídku jak jásmileys with beersmiling bouncing smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 08. 2008 17:26
To VeraCB: Díky Franta Panikář smiling bouncing smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 08. 2008 22:27
inu, Frantasi (už bez panikáře yawning smiley), když už jsi dostal i silnou podporu od českobudějovické Věry, tak mne to rozhodilo....
a já tudy stejně pojedu na just, tedy po č. 437 s napojením na č.3....
když jsem znova čučel do mapy, tak je asi možno ten kruhák objet po cestě od toho statku vpravo na obrázku...
myslím tu světlou souběžnou cestu....
a až tam za 14 dní pojedu, tak tam schválně zastavím a omrknu ten jejich stroj na peníze....

a protože ty debaty jsou tu již asi únavné, tak by bylo nejlepší, kdyby nějaký dobroděj přeložil ze slovinštiny tento článek :
[213.250.55.115]


.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (15. 08. 2008 22:56).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 08. 2008 22:54
Jeliman, a pokud tě ti Slovinci lapnou, jsi pak najednou taková ta "puťka", nebo "bojovník" až do konce?
Pokud "bojovník", tak tě pak pojedu z toho kártru "vysvobodit" - teda pokud mi Míro11 mezitím nešoupne auto až usnu na Charitu..../ Míro, nebydlíš poblíž, že ne?/
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 08. 2008 22:57
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> inu, Frantasi (už bez panikáře yawning smiley), když už jsi
> dostal i silnou podporu od českobudějovické Věry,
> tak mne to rozhodilo....

Beru smileys with beer

Šťastnou cestu.

Když vidím předpověď počasí, jel bych hned znovu.angry smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 08. 2008 00:29
Objížděli jsme slovinskou dálnici při obou cestách přes Mureck/Trate - Lenart - Ptuj. Cesta Slovinskem trvala cca 50 min. (60km), nepotkali jsme jediného policajta a na silnici byl minimální provoz (Pá časně ráno, Út dopoledne). Příště budu volit stejnou trasu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 08. 2008 08:17
Ten kruhák u Mariboru je od Slovinců pěkná prasárna, navíc krátkozraká. I Maďaři pochopili (a to už je co říct ! grinning smiley ), že zpoplatněním objízdných tras kolem měst (např. Mosonmagyaróvár) si přivedou na místní komunikace mraky aut. Ten kruhák, jak hezky ukázal Jeliman, se dá sice objet (tady se to dá zvětšit hodně podrobně - [www.geopedia.si] ), ale je to jen další komplikace. Až jim tudy začnou jezdit kamioni, třeba je ta puberta přejde.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 08. 2008 18:42
to jeliman:
tos mě tedy dostal smiling smiley, ty že by ses nechal rozhodit???yawning smiley
Já ti budu držet palce, až pojedeš..... Taky bych chtěla mít takovou odvahu, pak dej vědět.

My nejsme takoví dobrodruzi, a jak říkají v legraci naše děti - že jsme "přizdisráči". Ale my máme celkem smůlu. To co projde ostatním, tak nám určitě nee. A protože už se to několikrát potvrdilo, tak neexperimentujem, dodržujem pokud možno předpisy, a ten "adrenalin" si klidně odpustíme - jestli to vyjde nebo ne?....Děti jsou jiného názoru (Jéžiš, vy jste opatrní..... a další..)A protože při našem "štěstí" bysme určitě vlítli na nějaký placený úsek (při zakufrování), jsme zvolili trasu dle pk.tr a jajaniny s exitem 226 v Rakousku přes Mureck -Lenart-Ptuj. Ani jsem nepotřebovala mapu, stačilo jet podle jejich info.

A teď něco o našem letošním "štěstí".
Začlo to na jaře.
Při té vichřici v březnu nám spadl strom na chatu. Odnesla to "pouze" veranda.

V červnu byla veliká bouřka a liják (jaký jsem ještě nezažila) a sklepy pod celým barákem vyplavený - 40 cm vody. Jsme sice na kopci, ale voda lítala kanálama. Uklízeli jsme 3 dny a když bylo skoro uklizeno (zbývala doklidit 1/4 garáže) přišel norm. déšť a voda kanálem šla znovu. To už mi do smíchu moc nebylo.

Začátkem července nám totálně odešel "darling" na chatě. Museli jsme znovu kopat a dávat silnější hadici ke studni,,,, Tak jsme to zvládli a začli se připravovat na dovolenou na Pelješac, na kterou jsme se už fakt těšili.

Pracovně jsme všechno zvládli, abysme odjeli "od čistého" stolu a po dovolené mohli začít nanovo.
Vrátili jsme se v sobotu 2.8. Přes neděli jsme odsolili loď a k tomu všechny věci, já vyprala, vyžehlila.
...
V pondělí jsme začli pracovat a v úterý byl manžel "na prášky... infarkt...." odešly mu 2 PC, které potřebuje k práci .... tak nemohl pracovat a jak "na potvoru" náš "počítačový servisman", který 10 let nevytáhl paty z domova, odjel 1.8. do Chorvatska. Tak se PC rozchodily "nějak" ale jeden "klek na furt". Včera vlastně už dneska v 1.30 ho doisntalovali.

Za 2 dny na to - ve čtvrtek se mi rozbil sporák v kuchyni.Pekla jsem koláče, měla jsem 2 plechy. 1 jsem upekla, druhý už ne. Tak jsem na návštěvu nesla jen poloviční dávku. Hned jsem to vysvětlovala, proč nesu málo "aby si nemysleli, že jsem lakomá". ....

Včera jsme měli na chatě truhláře, kvůli té verandě..... mě se nelíbily 2 prkna na přední straně chaty (chata je celá dřevěná přes 40 let stará).. objevovaly se tam piliny.... no a on vzal za prkna a ty šly jak perník ..... a hle červotoč....tak příští týden vyměňujem prkna.....

Nějdy už se mi chtělo brečet, pak se tomu musí člověk smát.... Muž byl zralej na blázinec ....
Ale co, vždycky může být ještě hůř .... jsou to "jenom" věci ale důležitý je, že jsme ZDRAVÍ. A to je to nejdůležitější.
I když musím říct, že teď to nebude zrovna nejlepší a nejlehčí období.Pak si budem prohlížet fotky a video z dovči a hned nám bude líp.smiling smiley
Ale jak se hezky česky říká : " Když nejde o život, tak jde o h...o".
Tak nám držte palce, aby nás ta smůla už opustila confused smiley
Jéé, tak jsem se nějak rozepsala, a tohle by patřilo asi na jiné vláknosad smiley
To asi od někoho dostanuthumbs down
Věra
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 08. 2008 20:05
To Vera CB.......tolik štěstí na jednou .....to je zralé tak na léčení,snad jen ty fotky a video z dovče to můžou zachránit....a...drinking smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 08. 2008 21:08
To VeraCB
ber to tak, že máš vlastně letos veliké štěstí .....
Hlavně se přidržuj, Věro, ve svém soužení trpělivosti. Nespravedlivý je v neštěstí netrpělivý, naříká a rouhá se, kdežto spravedlivý pro svou trpělivost vyniká. Jak stojí psáno: „Vydrž v soužení a měj trpělivost ve své tísni. Zlato a stříbro bývá zkoušeno v ohni, lidé pak Bohu milí ve výhni tísně."yawning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 08. 2008 23:09
Zdravim Váš všechny,

PROSIM o radu. Ať čtu, jak čtu vaše rady, tak jsem z toho všeho úplne mimo.... Našel by se někdo, kdo mi přesně popíše trasu jak se vyhnout placeným dálnicim.... Ale postupně krok po kroku /nikdy jsem tam nebyl/.... Budu přijiždět od GRAZ na hranice se SLO
O které useky se jedná? , co ten kruháč ? pořád se o něm diskutuje .. jo a co za Mariborem je tam potom nějaká placená dálnice
diky předem...


Diskuze se stáva nepřehlednou a hodně zavadějici / řesi se blbiny a ne hlavni téma LJAK NEPLATIT SLOVINCUM ZA DÁLNICE"

Diky Fanošsmileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 08. 2008 18:55
Máš SZ.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 08. 2008 19:41
to fanosik:
psala jsem ti soukromou zprávu.Už jsem to posílala 3 zájemcům. Nechtěla jsem to sem dávat, protože, kdo si pročte pozorně tohle vlákno, tak si zde najde cestu jak přes Mureck, tak souběžně s dálnicí. I jsem v mém příspěvku výše psala, že jsme jeli podle návodu pk.tr a jajajina. Myslela jsem, že už je skoro konec sezony, nebude o to zájem a příští rok... bůhví, jak to bude... ale tak sem přidám můj návod, tak jak jsme jeli my. Třeba to ještě někomu pomůže...


2.8. jsme se vrátili z Pelješacu. Slovinskou dálnici jsme objížděli. Cesta přes Slovinsko nám trvala 1 a čtvrt hod. i s tankováním nafty a to tahneme ještě vlek s lodí. Kamarád s osobákem to jel 50 min. V Rakousku na dálnici jsme sjeli exitem 226 na Gersdorf, hned vlevo na Mureck asi po 10 km po projetí Murecku odbočka vpravo přes úzký most a jste ve Slovinsku.Pak je pár serpentýn do kopce: Jedete pořád dle žlutých cedulí – směr Lenart. V Lenartu na světlech vpravo a hned na dalších světlech vlevo-směr na Ptuj a v Ptuji se držet cedulí Zagrab HR(žlutých) a vyjedete na silnici – Maribor ´Macelj. Cesta v pohodě – potkali sje Němce, Rakušáky, Poláky, pár Holanďanů a Čechů. Dost malý provoz. Do Hr. jsme odjížděli v neděli a vraceli se zpět v pátek. Projeli jsme to bez mapy s podobným návodem a bez bloudění.

Ještě bych doplnila popis trasy o možnost tankování v městečku Ptuj -nonstop čerpačka Petrol,ORMOŠKA CESTA 26B. Dobrý servis, bistro a hlavně levné palivo.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2008 07:40
To:VeraCB
Pořád jsem nějak počítal s objezdem po 437, ale poslední příspěvky mně přesvědčily, že pojedu Mureck atd.
Takže díky za podrobné popsání trasy, pro mne je ještě pořád DŮLEŽITÁ !!! Hvar-ID 19.-27.9.2008.
smileys with beerhot smileyhot smileyhot smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2008 09:46
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2008 11:01
Oni samy totiž nevědí, jednou značky sundaj, potom zase nandaj. :-)

A ještě jeden co platil. Příspěvek byl vložen 15.8., takže předpokládám, že v červnu to nebylo, ale pravděpodobně v červenci. thumbs down A jestli to bylo 27.7., tak ten samej den jsme jeli i my.

Zdravím, osobně jsem po tomto kruháči jel 27.6.2008 a můžu říct, že jsem byl "donucen" slovinskou policistkou zaplatit pokutu 150 Eur, jinak jsem mohl pokračovat bez dokladu. Plná sazba je 300 eur (říkají tomu sleva). Policajti byli ten den všude, na kruháču, za kruháčem, všechny bez milosti (cizince) kasírovali bez známek. takže mě to stálo 150 + 35 za známku. Pokud přes Slovinsko, doporučuju koupit známku, jinak přes Maďarsko a vyhnout se úplně Slovinsku, už jen kvůli průjzdnosti. I tak jsme tam stáli hodinu tam i zpět na jejich zasraných rozkopaných cestách..
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2008 12:42
Díky Janule.Mirus. thumbs up
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2008 14:59
...Frantas...jestli je toto pravda...tak Slovinci naplňují moje obavy...thumbs down
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2008 22:58
když pojedu - Graz - Mureck - Ptuj - Zagreb kde se napojím na chorvatskou dálnici do Zagrebu?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2008 23:20
máte někdo prosím zkratku přes víden od midaxe?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 08. 2008 00:05
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 08. 2008 00:06
Na HR dálnici se najede hned za přechodem SLO-HR na tzv.přechodu Macelj. Celnice /Chorvatská/,následuje po pravé straně staveniště zbytku dálnice do SLO a hned nájezdem na dálnici.Nevím,ale odhaduji to od celnice na pár stovek metrů.
Objezd Vídně od midaxe jsem měl i v navigaci,ale bohužel ta plně "ZKLAMALA",vzhledem k tomu,že se jede nějak v polích,mimo původní cestu,nějakými provizorními cestami a tu odbočku jsem prostě minul,vůbec jsem ji neviděl.Staví se nová dálnice Víděň,Mikulov,tak jsem jel po staré známě trase až do Vídně /Brunner strasse/ a tam převaděčem vpravo najel hned na A22.Už je to tam hotové,bez objížděk.Jízda v podvečer v týdnu co se dá,naplno,za pár minut za Vídní.Mikulov-Vídeň tak jak je známá z dřívějška prakticky neexistuje,je to celé jedno velké staveniště,samá objížďka a člověk ani neví kudy jede.

MirekŠi
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 08. 2008 06:29
náhodou sem tu zkratku jel 28.7. kolem 20:00hod..a ta odbočka se nedá minout bije přímo do očí a je tam i směrovka
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 08. 2008 08:03
No to jo, ale oproti minulemu roku kdy se odbocovalo na klasicke krizovatce na svetlech do leva, tak se letos musi projet jeste kousek dal az na kruhac a odbocit na tom kruhaci. Trosku me to rozhodilo tak jsem si ten kruhac dal 1 cely dokola, ale pak uz pohodicka.

--
TomKa
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 08. 2008 09:35
Jeli jsme trasou podle idnes, tedy exit 228 Spielfeld, stará celnice Šentilj, podjet dálnici a dál po silnici 437 přes onen pověstný kruháč a centrum Mariboru. Projížděli jsme tudy ve 4 hod. ráno, téměř žádný provoz (jenom na kruháči jeden kamion za druhým), hladký průjezd, pohodička. Jak už psal někdo výše, ten poslední výjezd z kruháče byl neoznačený, takže jsem si ho zvesela objel pro jistotu ještě jednou celý dokola a bylo to už jasné. Ale teď to přijde: domů jsme se vraceli stejnou cestou. Bohužel se musím přidat na stranu někde výše zmíněných "panikářů". Místopřísežně prohlašuji, že těsně před nájezdem na kruháč ve směru od Pesnice na Šentilj, tedy ze silnice 3 na 437 JE CEDULE HLÁSÍCÍ POVINNOST MÍT DÁLNIČNÍ ZNÁMKU. Protože po cestě TAM jsem si žádné takové značky nevšiml (neznamená to ale, že tam není), nic zlého netuše jsem se po cestě ZPĚT v tomto místě nestačil ani pořádně leknout, protože jsem ceduli viděl na poslední chvíli a navíc byl v podvečer docela hustý provoz, za mnou štrůdl aut, tak jsem to risknul a těch pár desítek metrů k prvnímu výjezdu prostě projel. Ale musím říct, že kdybych teď měl jet znovu, volil bych raději trasu Mureck-Lenart-Ptuj.
Jsem docela zvědav, jak to vypadat příští rok.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 08. 2008 14:42
Takže já to vidím jasně. Slovinci sice ještě nemají dálnici A5 (pokud se nemýlím), ale ta povede někde, jako silnice č.3, pokud to nebude přímo ona. Takže si řekli, proč už ji nezpoplatnit. Podle přiložené mapky by tak byl zpoplatněn úsek až po Lenart (zelená je aktuálně zpoplatněná), tzn, že na kruháč vede jen jedna nezpoplatněná silnice, a to silnice č.437. Takže logicky, pokud by Vás zastavili při výjezdu z kruháče na 437, určitě jste musel použit jednu z ostatních silnic.
Maximálně se jim pak můžete snažit vysvětlit, že jste si jen zkoušel kruháč a jedete zpět do Rakouska grinning smiley

Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 08. 2008 15:47
Deniss,podivej se vyse na me mapky,a zvetsi si tu posledni a uvidis presne,kde vjedes na dalnici
na Zagreb,je to kousek za Krapinou u Macelje.
A na stranse 6 mate uplne novou mapku od ADAC v Rakousku s placenymi a neplacenymi useky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Janule (19. 08. 2008 15:57).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 87
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.