Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2008 09:42
Zkusil jsem se zeptat přímo na DARS, jak to s tím kruhákem je. Včera mi přišla odpověď. Takže, kdo jede přes kruhák a dál přes Maribor by měl mít známku.

Dear Mr. Franta,
The traffic circle between A1 and H2 belong to motorway, so the vignette in “Pesnica” circle traffic is obligatory.
Best regards,
David Vatovec

DARS, Družba za avtoceste v Republiki Sloveniji, d. d.
CUC - cestninski uporabniški center
Grič 54, 1000 Ljubljana
Tel. 01/518 8 364, Fax. 01/ 518 8 305
brezplačni telefon 080 15 03
web: www.dars.si, www.popabc.si, www.cestnina.si
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2008 09:58
sakra, to jsi opravdu, ale opravdu objevil Ameriku...smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2008 10:07
JJ, protože podle iDNES (návod přes Maribor s fotkama, HR autoklub atp.) není kruhák zpoplatněn a může se tudyma jet. A jezdí tudy hodně lidí.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2008 10:52
Zdravím, to znamená že nemůžu použít ani ten kruhák? že se na něm jenom přemístím na jinou nezpoplatnělou silnici? Jeslti jo , tak jsou to prevíti, neuvěřitelné .

Davik
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2008 11:16
Prave tyhlety problemy neni treba resit na trase Mureck - Lenart -Ptuj smiling bouncing smiley

--
TomKa
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2008 11:20
JJ, zpátky už jsme taky tak jeli. :-)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2008 11:24
Podle odpovědi Vatovce nee.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2008 11:30
nesmysl, kdoví jak Frantas formuloval otázku....
když se třeba po kruháku bude chtít přemístit domorodec 50 m s fůrou sena ze silnice č. 437 na silnici č. 3 tak určitě známku mít nemusí...
dálnice A1 začíná (končí) značkou u kruháku, rychl. silnice H2 rovněž ...a tam se platí...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2008 11:47
Tady máš otázku: I need the vinjete on the traffic circle between A1 and H2 near Maribor? Plus kus mapy s kruhákem. Možná je otázka blbě. :-)
Myslím, že odpověď je jasná. No a nemyslím, že by policajti drželi 5 aut na kruháku v půl noci jen tak pro nic. :-) Na druhou stranu, každej má právo volby.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2008 12:52
sta napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevím proč si vasnivykolista tolik komplikoval
> jízdu nějakým slížděním z rakouské dálnice,když se
> po ní dá v pohodě jet až na Spielfield a za
> poslední budovou celnice sjet vpravo dolů cca 150m
> na starou silnici.Po ní směr Maribor na ten velký
> kruháč následně Lenart a Ptuj tak jak píše,vše je
> dobře značeno


"sta" asi nepochopil podstatu problému. Vyhnout se, s co nejmenšími komplikacemi, nebezpečí střetnutí s policií. Trasu, kterou popisuje "sta", jsem projel ještě před tím, než známka platila (14.6.08 v noci) a dokonce jsem ji tady po návratu doporučoval jako super trasu pro ty, co teprve pojedou. Přesto jsem později, po přečtení několika příspěvků tady, doporučil známým trasu přes Mureck. Podle jejich informace jde o poměrně jednoduchou a rychlou objížďku problémového úseku. Přitom není zas o tolik delší (na km) a jsem přesvědčen, že bude dokonce rychlejší než přes kruhák na Lenart a nebo dokonce centrum Mariboru, kde navíc mohou hrozit komplikace s policií. I když se mi osobně také nezdá, že by kruhák byl zpoplatněn.
Takže všem přeji SRETAN PUT.
Franta
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2008 14:15
Trasu přesně podle iDnes a HAK jsem si dal do navigace iGO8 a přesně a plynule projel.Tam 16.7. asi kolem půlnoci a zpět 7.8. asi kolem 18 hodiny.Cesta široká,hlavně přes Maribor,kruháč není zpoplatněn.Dále před Rakouskem /stará celnice/ jsem si na pravé straně u SHELL koupil A dálniční známku za 7,70Euro a po asi km najel na dálnici A9.Jediný úsek kde to je trochu horší je starý přechod,kvalita cesty.Ještě podotýkám,žádný policajt a jel jsem s přívěsem 6 m.Žádné čekání,žádné komplikace,plně doporučuji.Nevím proč se to tu řeší stále dokola,co bylo publikováno to přesně pro letošek platí.Co bude příští rok nechme stranou.Jinak Slovinci také pilně staví za Mariborem směrem k HR.Chorvati zase tvrdě makají na úseku ke Slovinské hranici.Snad se konečně "bratři" spojí.Uvidíme co bude příští sezónu,co všechno otevřou ???

MirekŠi
sta
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2008 14:54
Franta H napsal(a):
-------------------------------------------------------

> "sta" asi nepochopil podstatu problému. Vyhnout
> se, s co nejmenšími komplikacemi, nebezpečí
> střetnutí s policií.



Já jsem to na rozdíl od tebe pochopil a vyzkoušel,na přechodu Spielfeld-Šentilj je začátek SLO dálnice značen po cca 300m právě proto aby si každý mohl koupit známku na té první benzince vpravo, takže odbočení na starou 437 před značkou začátek dálnice není problém a tato končí logicky na kruháči který NENÍ SOUČÁSTÍ DÁLNICE a odbočení na Lenart po č.3 je taky bez problémů, takže neblbni lidi ,když máš informace z druhé ruky.A ke střetu s policií není nejmenší důvod. Já to jezdím od začátku sezony každých 14 dní tak mi nemusíš vyprávět jak to tam vypadá.[maps.google.cz]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2008 15:29
Já to normálně vezmu přes kruháč, Mariboru se nebojím, bloudil už jsem ve větších městech a vždycky to nějak dopadlo.. většinou dobře. :-)
jen mě teda trochu vrtá hlavou ten kruháč... spíš ti fízlové za ním na výjezdu k silnici č.3... nu když tak se budu usmívat a počkám za kolik to bude! :-) přece nemůžou chtít za průjezd křižovatkou známku...

Já teda jedu až 21.8 ale fakt se těším na ten průjezd Slovinskem, po dalnici je to stejně nuda! :-)
Mimochodem proč nemají 10 den. známku jako hoši z Rajchu, neví někdo?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2008 20:51
no já jedu v sobotu 16.8. a docela mě tu zmátlo jestli podle návodu z idnes se může jet přes kruháč a nebo ne????
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2008 21:16
davik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já to normálně vezmu přes kruháč,> jen mě teda trochu vrtá hlavou ten kruháč... spíš....
> ti fízlové za ním na výjezdu k silnici č.3... nu přece nemůžou chtít za průjezd křižovatkou známku...

máš recht
to co psal tady jeden panikář, že celý kruhák je spoplatněn je blbost...ti fízlové na tom kruháku opravdu bývají, ale jinak, na dálnici, kde to kažký valí, tam stát nebudou, prostě stojí u kruháče a kontrolují při výjezdu z A1 nebo při výjezdu z H2 zda přijíždějící mají vignetu, toť vše...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2008 21:23
davik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já to normálně vezmu přes kruháč, Mariboru se
> nebojím, bloudil už jsem ve větších městech a
> vždycky to nějak dopadlo.. většinou dobře. :-)
> jen mě teda trochu vrtá hlavou ten kruháč... spíš
> ti fízlové za ním na výjezdu k silnici č.3... nu
> když tak se budu usmívat a počkám za kolik to
> bude! :-) přece nemůžou chtít za průjezd
> křižovatkou známku...
>
> Já teda jedu až 21.8 ale fakt se těším na ten
> průjezd Slovinskem, po dalnici je to stejně nuda!
> :-)
> Mimochodem proč nemají 10 den. známku jako hoši z
> Rajchu, neví někdo?

Já to vím. Jsou to gauneři, kteří chtějí neoprávněně a nehorázným způsobem vydělávat na turistech. Kdyby to tak nebylo, tak by známky z ničeho nic nezavedli těsně před zahájením sezóny. Oni dobře vědí, že jim to EU zatrhne a nařídí, aby měli i známky s menší platností než je půl roku, ale letos to ještě nestihnou ................. ať si o tom udělá obrázek každý sám. Já mám celkem jasno o tom, co si mám o nich myslet.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2008 21:54
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> davik napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Já to normálně vezmu přes kruháč,> jen mě teda
> trochu vrtá hlavou ten kruháč... spíš....
> > ti fízlové za ním na výjezdu k silnici č.3...
> nu přece nemůžou chtít za průjezd křižovatkou
> známku...
>
> máš recht
> to co psal tady jeden panikář, že celý kruhák je
> spoplatněn je blbost...ti fízlové na tom kruháku
> opravdu bývají, ale jinak, na dálnici, kde to
> kažký valí, tam stát nebudou, prostě stojí u
> kruháče a kontrolují při výjezdu z A1 nebo při
> výjezdu z H2 zda přijíždějící mají vignetu, toť
> vše...

díky už jsem klidný
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2008 22:55
Tak dej schválně vědět, jestli tam ta značka s Vinjetou před kruháčem je nebo není. :-) Je to cca 150-250 m před kruháčem.
Díky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2008 07:50
Frantas - ty si asi opravdu špatně formuloval otázku. Kdyby si napsal : "Need me the vinjete on the traffic circle between roads Nr. 3 and Nr. 437 near Maribor?" Ale kruhák bych nijak neřešil, je to určitě tak, jak píše Jeliman (21:16).

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2008 12:37
Musim Vam vsem rici,ze je to bohuzel pravda,jestli vjedete na kruhac z vedlejsi cesty(bez poplatku) a projedete kruhacem jen
tech par metru a jste zpatky na vedlejsi ceste,uz musite platit!!! Tak si to super vymysleli nasi slovinsti kolegove.Bydlim v Grazu
a tedy vim,ze to tak opravdu je! Proto je nejlepsi cesta z Grazu na Mureck - Lenart - Ptuj a z Ptuje pres most doleva na Zagreb.
Neni tady zadny kruhac a az do Macelje se tedy nic neplati.Tady mate presnou mapku,kde je dalnicni poplatek a kde neni:
mapa s dalnicnim poplatkem ve Slovinsku Jen neni tato cesta dost dobra pro karavany a nebo pro auta s privesem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Janule (14. 08. 2008 12:38).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2008 13:35
Viněty bude potřeba tam kde je cedule asi ne ? Začátek a konec placeného úseku. Třeba jako zákaz stnání. Někde začíná a někde končí. Vše musí být označeno značkou. Myslím, že jsem je na kuhovém objezdu neviděl (před Mariborem).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2008 13:38
Ondra T2 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Viněty bude potřeba tam kde je cedule asi ne ?
> Začátek a konec placeného úseku. Třeba jako zákaz
> stnání. Někde začíná a někde končí. Vše musí být
> označeno značkou. Myslím, že jsem je na kuhovém
> objezdu neviděl (před Mariborem).


Myslím si, že máš pravdu. Bylo by to dost i na balkánské poměry nelogické, kdyby jsi jel po silnici bez poplatku a jediný výjezd by byl kruháčem, který by spoplatněn byl ............
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2008 14:04
Možná jsem panikář. :-) Letos jsem přes kruhák jel už dvakrát. Jednou se známkou a podruhý bez. A psal jsem pro druhý, ať si to pořádně zjistí. Jen pro tvou informaci. Policajti měli zastavený auta na kruháku za výjezdem z 3 a na 437 po výjezdu z kruháče, na tom rozšíření. Takže, kdyby kontrolovali A1 nebo H2, tak by to bylo opravdu na blbom místě. Ze třech si myslíme dva, že tam cca 100-200 m před kruhákem značka vinjety byla, jeden tvrdil, že ne. Já už letos nepojedu a proto mi je to jedno, jak to ve skutečnosti je. A kdyby náhodou, tak jedu přes Mureck. :-) Víc už to nebudu komentovat.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2008 14:26
to Janule:
jeli jsme přes Mureck, Lenart, Ptuj s přívěsem s lodí. V některých místech byla cesta trochu horší, trochu to zahoupalo, tak se muselo zpomalit, ale jinak cesta v pododě. Psal to tady i někdo jiný , kdo jel taky s lodí.
Jeli jsme touhle cestou z toho důvodu, že se může snadno stát, že člověk to někde poblbne a šup a už je na placený i když tam vůbec nechtělsmiling bouncing smiley.....
Trasa přes Mureck je od placených úseků dálthumbs up smiley, tak tady při zakufrování nehrozí, že jsi hned na placený.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2008 19:02
máte někdo podrobný náhled trasy mureck-lenart-ptuj díky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2008 21:01
to pete77:

máš soukromou zprávu
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2008 21:21
jj díky,ale stejně nevím spousty mých známých jela přes ten kruháč a v poho,krom toho kruháče si myslím že dle návodu z iDnes je to dobrá cesta.a ještě jedna otázka-víte o někom koho na tom kruháči zastavily a dostal tam pokutu že nemá známku???
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2008 21:54
Zdarec, též bych poprosil o podrobný náhled trasy přes Mureck-Lenart-Ptuj. Po těchto posledních příspěvcích se tomu zmiňovanému kruháči radši chci vyvarovat. Předem dík za každou radu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2008 23:06
pete77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jj díky,ale stejně nevím spousty mých známých jela
> přes ten kruháč a v poho,krom toho kruháče si
> myslím že dle návodu z iDnes je to dobrá cesta.a
> ještě jedna otázka-víte o někom koho na tom
> kruháči zastavily a dostal tam pokutu že nemá
> známku???


Asi nikdo takový není. Pokud tam policajti kontrolovali řidiče jedoucí ze silnice č. 3 na č. 437, tak to nemuselo být vůbec kvůli známce a je otázka, zda vůbec a pokud ano, tak za co dávali pokuty.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 08. 2008 08:40
Podle mě je to celé nesmysl. Představte si, že jedete několik km po neplacené silnici a najednou 100 m před kruháčem je značka. Co máte tedy udělat? Začít se otáčet a shánět si známku? Zastavit a běžet k benzince si ji koupit? Je tam vůbec nějaká benzinka na které by se dala koupit? Nevím, zdá se mi to na hlavu postavené, ale na tom našem světě je možné všechno. Jedeme až za týden, takže zatím uvažuju pouze teoreticky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 177
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.