Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2008 14:08
Ale já nepíši o politice. Psal jsem o přechodu. Dobrý?

Nechceš koupit známku do Slovinska? Je nepoškozená i s dokladem o koupi. Dám ji levněji než levně.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2008 14:17
Už mám Jadran za sebou. Tam jsme jeli v ne 13.7., Maribor jsme projížděli kolem půlnoci, minimální provoz. Z dálnice v Rakousku jsem sjel na exitu 228 na Spielfeld, pak souběžně s dálnicí po staré cestě až na kruháč u Mariboru....dál tak jak už zde byly odkazy, naposledy od Alca.aa, na www.chorvatske.cz....přes Maribor centrum a pak už klasika směr Zagreb. Minimální časová ztráta, klidný provoz. Zpět jsme jeli v ne 20.7. V Mariboru jsem měl jet na centrum, ale už jsem se nestačil vrátit a vtáhlo mě to na H2, která je zpoplatněnaeye popping smiley No 5 minut adrenalinu bez známky a pak už od kruháče raději po staré cestě až do Rakouska a tam na 228 km hned na dálnicismiling smiley
Takže se nebojte přes Maribor a mimo dálnici a zbytečně to neobjíždějte.
V ne 27.7. pojedu znovu na 10 dnů, už bude pohodičkahot smiley

Hezkou dovču a dobro došlismileys with beer
Minulý týden jsem se vrátil z Chorvatska. Jel jsem do Senje přes Graz a Záhřeb. Úsek Šentilj - Maribor jsem objel podle návodu z idnes, který nejdete na této adrese: [data.idnes.cz] . Cesta směrem do Chorvatska je popsána perfektně, s nafocenými křižovatkami, takže jsem ani já bludička neměl problém. Na cestě zpět je jedna chyba - Pozn. č. 1. (strana 3):
"pojedete 700 metrů po dálnici, která není označena touto dopravní značkou a vše je tedy v pořádku, můžete po ní bezplatně projet."
Není to tak, i tento úsek je zpoplatněn. Jednoduše řečeno kromě A1, která byla zpoplatněna dříve mýtem, je nyní zpoplatněn i obchvat Mariboru H2, viz [www.cestnina.si] . Psal jsem do idnes, možná to časem opraví. Takže při cestě zpět je třeba jet stejně jako cestou tam.
Cesta po slovinských "okreskách", kterými jsem objížděl dálnici, je v pohodě. Nedokážu odhadnout jak to tam vypadá ve špičce, jel jsem tam i zpátky ve čtvrtek a provoz byl mírný.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2008 14:39
Dálnici ve Slovinsku jsem neobjel, slovinku anothumbs up

Nechceš koupit známku do Slovinska? Je nepoškozená i s dokladem o koupi. Dám ji levněji než levně.
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2008 14:55
Řada indicí napovídá tomu že tzv. Cliff a kingtrack jsou si velmi blízcí.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2008 07:53
Hmm,
tak koukám, že na můj dotaz mi asi nikdo neodpoví..
Neznáte úřední hodiny přechodu Mureck a Bad Radkersburg?

Kdo má zkušenost s níže popsanou trasou či podobnou???

Prosím, prosím

Ondra



pro P.P.:

ja jsem to oběl tak že jsem v rakousku sjel z dálnice A2 EXIT138 přes Feldbach, Bad Radkersburg,Ptuj, tato trasa je kratší než přes Maribor ale je pomalejší
-------------------------------------------------------

Tahle trasa mě velice zajímá... Jak to vypadalo s provozem a s hraničním přechodem?
Máte někdo zkušenost s touto trasou.
Budu rád za každý názor.
Rád bych tuto trasu použil v pátek 8.8.2008...

díky moc

Ondra
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2008 08:30
Siminni - už tady někdo psal, že projížděli v noci a v pohodě. Vzhledem k Šengenu vlastně hranice mezi A a SLO nejsou, takže žádné úřední hodiny.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2008 09:14
A/SLO hranici vedle dálnice jsem projížděl před půlnocí. Tam už žádné kontroly nejsou! Jen staré budky pro celníky. Jinak bys už ani nepoznal, kde je hranice.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 07. 2008 20:42
Citaci
sjel z dálnice A2 EXIT138 přes Feldbach, Bad Radkersburg,Ptuj,
vozidlo co jelo den před námi nám tuto trasu na noc nedoporučilo, je to prý samá serpentína... přes Mureck jsme to tedy projeli v pohodě.

Martin
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 07. 2008 15:06
Ráno jsme se vrátili z Chorvatska.V pohodě se dá Slo dálnice objet tam i zpět.Navigace nás sice hnala pořád na dálnici,ale pokud se člověk drží žlutých směrových značek,tak to zvládne každý.....když jsem to našla i já blondýnaspinning smiley sticking its tongue out
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 07. 2008 21:08
Na exitu 138 jsem sjížděl a najížděl loni. Jsou tam sice serpentiny, ale je to po pěkné a kvalitní silnici. Já jsem to protáhl přes Ljutomer a Ormož až do Varaždinu, takže se dálnice objede kompletně a co je podstatný, člověk se vyhne komplikacím na Krapině.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 07. 2008 10:30
Ahojky,cesta v pohodě směr Chorvatsko se držte žlutých cedulí a není tam problém jenom pozorně sledovat tu popsanou trasu objezdu dálnice.A na cestě zpět jedˇte až do Mariboru a tam se držte na centrum a potom na AVSTRIJA a poté na žlutou Šentilj,ale pozor na vjezd na dálnici,taky mne to zmátlo,ale cesta v pohodě.Šťastnou cestu a krásnou dovolenou
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 07. 2008 18:38
Já jsem objel Slovinskou dálnici také, sjel jsem z Rakouské dálnici na exitu 228 směr Spielfeld a souběžně s dálnicí až do Mariboru po žlutých značkách a zpět také úplně bez problému. Všem doporučuji. Jinak též [data.idnes.cz]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2008 09:22
Cesta zpět Ptuj,Lenart,Mureck a na rakouskou A2, uplne v pohode, pekna cesta, navic mezi Lenart a Mureck lze jet rychlejsim tempem.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2008 19:57
Taky jsem jel přes Mureck, Lenart, Ptuj. Můžu potvrdit to co píše Taubmann, cesta v pohodě. Asi jen o 10 - 20 min delší než jsem byl zvyklí přes Maribor. Asi mám horší orientační talent tak bych na jednom nebo dvoů místech zazmatkoval, ale měl jsem navigaci a ta mě tama nádherně protáhla, a všiml jsem si že tama jelo i pár skopčáků a rakušáků, i poláka jsem tama viděl projed.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2008 21:30
Ahoj, cesta tam přes Mureck,Lenart a Ptuj (od sjezdu z dálnice do Ptuje jsem potkal tak tři čtyři auta), zpáteční cesta - od Mariboru souběžně s dálnicí až za hranice SLO/AUT, jel jsem obě cesty v noci ve všední den, rychlejší se zdála ta souběžná s dálnicí, přes den asi opačně. Všem co maji dovču před sebou, tak přeji hlavně šťastný návrat.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 08. 2008 15:29
Alpák napsal(a):
-------------------------------------------------------
> > vozidlo co jelo den před námi nám tuto trasu na
> noc nedoporučilo, je to prý samá serpentína...
> přes Mureck jsme to tedy projeli v pohodě.

Samá serpentina je to jen v úseku Ilz - Fldbach, ale je tam perfektní povrch vozovky. Asi ten řidič auta den před vámi tamtudy jedoucí má volant za věšák na své unavené ručičky a nerad s ním kroutí... smiling smiley Cesta po rakouské A2 a A9 od Ilzu a pak ze Spielfekdu na Mureck dělá takové hranaté C, tedy oblouk, tj. zajížďku. Já jsem byl s trasou přes Feldbach a Bad Radkersburg navýsost spokojený, snad až na obecně poněkud zanedbaný povrch všech slovinských silnic...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2008 15:19
to by mě nikdá nenapadlo že Slovinci budou tak buzit, mě na původní hranici Šentlij nahnali k budkám abch si jako koupil vinětu bo co. Nahaněči sem ukázal, že jako ne, a magor mi začal mlátit do auta.

Jinak za hranicema prvni sjezd z dálnice, před pumpou petrol, držet se f pravo, a pak hurá zkrz Maribor, pozor na velkém kruháku, asi čtvrtý sjezd, nazpátek úplně stejně. Akorát nevím jestli se může na dálnici najet těsně než skončí SLO.

Přes Lenart netřeba jezdit, bo jestli to nejni rychlejší.

Ať si vinětu strčej někam..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ondra T2 (05. 08. 2008 15:20).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2008 15:59
Ondra T2 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to by mě nikdá nenapadlo že Slovinci budou tak
> buzit, mě na původní hranici Šentlij nahnali k
> budkám abch si jako koupil vinětu bo co. Nahaněči
> sem ukázal, že jako ne, a magor mi začal mlátit do
> auta.
>
> Jinak za hranicema prvni sjezd z dálnice, před
> pumpou petrol, držet se f pravo, a pak hurá zkrz
> Maribor, pozor na velkém kruháku, asi čtvrtý
> sjezd, nazpátek úplně stejně. Akorát nevím jestli
> se může na dálnici najet těsně než skončí SLO.
>
> Přes Lenart netřeba jezdit, bo jestli to nejni
> rychlejší.
>
> Ať si vinětu strčej někam..

Zdar Ondro, uz je me jasny proc jsem nevidel v tejdnu Teranko pred kramem .

Stir4x4
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 08. 2008 00:42
doufám že zítra nezabloudím abych místo koupání nejezdil Mariboremspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 08. 2008 14:42
Tož vás všecky zdravím...včera kolem půl noci sem sa vrátil...a chcu napsat postřeh z objetí tej pidi dálnice...sjezd na exitu 226 Gersdorf v Rakousku dál pokračovat po silnici 69 přes Lichendorf na Mureck..je to asi 10km je tam parádní cesta kde ve vesnicích je i 80km/h..přejet hranici a pokračovat přes Trate po silnici 433 na Lenart tam se dojede do středu města a udělá se takové esíčko a najede se na silnici č.229 směr Ptuj..tam se jede pořád po hlavní cestě směr Maribor přejede řeku Drávu..držet stále směr Maribor až do Sp. Hajdiny tam podjet nadjezd a odbočit doleva směr Zagreb a jedete po stávající cestě od Maribora...jo a zpátky jak pojedete tož je lepší na tem kruháču před Ptujem ignorovat značku Ptuj a odbočit na Ptuj až 500m dále směr Ptuj (termální koupele)..a jedete přesně naopak jak směrem do Chorvatska...jinak ve Ptuju benzin 1,16 Eur a v Chorvatsku 8,9kuny..to bylo nejlevněji...já kupoval za 9,04kuny....a za celou tu objížďku sem potkal minimum aut a zdržení minimální..jo a díky Midaxovi parádní průjezd Vídní je to špica..enem pozor před KIKA a Shelkou..je tam malá objížďka cestou do Chorvatska..zpátky je to OKsmileys with beer

cesta Živogošče-Blato-Přerov 1055km..necelých 13 hodin a to sem jel nejvýš 120km/h



Upraveno 3krát. Naposledy upravil vasnivykolista (08. 08. 2008 14:25).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 08. 2008 20:54
jak kvalitní je ta cesta 443 a 229 ve Slovinsku? - rovinky, zatáčky, omezení rychlosti? a co povrch?
Ještě by to chtělo nějakou objížďku Macelje, tam se bojím kolon, bohužel jedu v sobotu, jindy to nešlo.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 08. 2008 21:25
no..tož cesta šikovná až na pár místech jsou hrboly..a omezení?..no jak všude..přes vesnice 50 až 60..mimo sem tam 70..ale jízda bez kolon a nervů..nedá se zabloudit ani v noci..dobře značená..doporučuji všem co nechcou těm vidřiduchům platit 35EUR..a nechcou za lopotit v Mariboru...v noci sem potkal pár aut..vetšinou Němce..ale taky asi 5 Čechů..a cesta přes den zpátky..taky pár aut..a přes Ptuj?..není čeho se obávat..skoro žádný provoz ani ve dnedrinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (07. 08. 2008 21:26).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 08. 2008 07:18
Koukám na vasnivyhokolistu, je tady 4 měsíce a jak se nám "vybarvil"! Díky ! Já mám cestu před sebou, takže zatím nasávám ( i informace). Mirus smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 08. 2008 10:41
Díky Vášnivý kolisto za info, za měsíc vyjíždíme (když se nic nepokazí). Cesta tam podle Bessyho a po staré a zpět podle Tebe a po dálnici v HR i A, jen tu slovinskou ignorujeme - uvidíme, porovnáme. yawning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 08. 2008 21:31
Zdravím. Tak máme za sebou druhou letošní cestu přes Slovinsko. První jsme uskutečnili se známkou,druhou bez známky. Hold známka z rozbitého skla přišla až když už jmse byli na cestě. Mám jednu zkušenost, která by mě opravdu zajímala a mohl ji někdo potvrdit nebo vyvrátit. Jeli jsme přes starý přechod, okolo dálnice, přes kruhák a na Maribor. Velice mě zarazila před kruhákem značka viněty (na 99% přeci jenom byla jedna hodina v noci), bylo to cca 100m před kruhákem. Na kruháku, na místě, kde jsme najížděli stála slovinská policie, která a na výjezdu držela asi pět aut a podle všeho kontrolovali známky. Zpátky jsme radši jeli na Ptuj a Mureck.
sta
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2008 10:27
Nevím proč si vasnivykolista tolik komplikoval jízdu nějakým slížděním z rakouské dálnice,když se po ní dá v pohodě jet až na Spielfield a za poslední budovou celnice sjet vpravo dolů cca 150m na starou silnici.Po ní směr Maribor na ten velký kruháč následně Lenart a Ptuj tak jak píše,vše je dobře značeno
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2008 11:21
to sta: to neni zadna komplikace jel jsem stejne a je to pohodova cesta, s minimalnim nebo nulovym provozem.

--
TomKa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomka (12. 08. 2008 11:23).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2008 14:18
to sta:
jeli jsme taky stejně jako vasnivykolista a TomKa. Radši jsme vůbec do Slovinska nevjížděli z rak. dálnice. Cesta na Mureck je úplně v pohodě a téměř bez provozu. Je tam i pumpa, kde byla nafta levnější než u nás. Jeli jsme s lodí a Slovinsko jsme projeli za 1 a čtvrt hod. (vč. tankování) ... stejně jako loni - a to jsme jeli po dálnici.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2008 14:31
4sta..spíš Ty sis komplikoval cestu..když si jel až na ten přechod ve Spielfieldusmiling bouncing smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 177
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.