Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 09. 2022 09:44
A nebo Zavrč, vše po rovině.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 09. 2022 11:21
Citaci
Petr164 napsal(a):
Osobně bych preferoval použít přechod v D. Radgoně a přes Ljutomer a Čakovec nebo Ormož...

Marně hledám Donju Radgonu: existuje vůbec?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 09. 2022 14:57
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mě třeba ty vracecky bavi. Ale jen směrem na
> Durmanec. V opačným směru moc ne.

Mě baví celá cesta na jih, ať jedu kudy jedu, nazpět je to vždy mnohem horší spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 10. 2022 10:28
Citaci
Zahajskej napsal(a):
A nebo Zavrč, vše po rovině.

Tudy tahá trasu i navigace podle Google nebo Mapy.cz.
Na Google jsem poslal opravu chyby, že pro občany EU, tedy i pro nás, je přechod Cvetlin průjezdný celoročně 24 hodin denně. Opravili to a vydrželo to tam sotva týden. Přechod Cvetlin pro oba tyto servery opět neexistuje, přestože je na obou mapách vyznačený.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 10. 2022 14:36
No, když už si nakousnul...
Přes SLO jsem kromě průjezdu Mariborem jel snad vše možné. Pokud mohu nějak porovnat, tak nejhorší ze všech nedálničních přejezdů přes hranice SLO/HR je cesta přes Rogatec. Motanice na SLO straně po úzké silnici se samým horizontem a zatáčkou, dobré pro slabší jedince polknout karton Kinedrylu. Na HR straně je past kruháč, tuším že se to tam jmenuje Pregrada. Při první jízdě jsem koutkem oka zahlédl uniformu, tak jsem před kruháčem zastavil, uniforma právě zastavila auto, co jelo předemnou a jen na stopce přibrzdilo. Pokaždé, když jsem tudy jel, byli tam a kasírovali.
Cvetlin...tudy bych už nejel po tmě, vracky v lese, kór když je mokro, nejsou nic moc. Jezdím tudy jen už jen za světla. V sezóně dokáže být stejně zasekaný jako Gruškovje/Macelj. Cestou od moře má výhodu, že se v koloně nerozjíždí, jen odbržďuje, je to z kopce.
Zavrč...zatím se mi osvědčil nejvíce, je to v rovině, takže v noci pohoda. Kolonu jsem zažil jen jednou ve směru do HR, stála až za kruháč, nic dramatického, odsejpalo to. Do Varaždinu pohoda.
Ormož...jel jsem jednou dolů, bez návštěvy kravína, pokud můžu porovnat se Zavrčem, je lepší ten.
Už abych zase nějakou jel.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 01. 2023 00:47
Zavrč, to byla Hradečákova cesta. Vždy mi ji doporučoval, když jsme ještě jezdili přes SLO. Dávno tomu je....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 02. 2023 08:28
Nazdar hosi...je zde nekdo kfo si vzpomene na rok prvnihp objizdeni....zajimalo by ne to...a nevzpimenu si
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 02. 2023 09:31
Tohle vlákno bylo založený 2008, takže tehdy???
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 02. 2023 13:14
Ještě dříve, ale v jiných vláknech, viz.první příspěvek.

edit: tak SLO známka byla zavedena od 1.6.2008, takže fakt od tohoto roku



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (02. 02. 2023 13:21).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 02. 2023 21:59
Jo,jo,2008 byl rok prvních pokusů.Já to bral nejdříve Mariborem.

Karel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 02. 2023 11:05
Taky tak a za mariborem mekac obcerstveni
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 02. 2023 15:56
V roce 2008 jsme jeli na přelomu červen-červenec, takže k moři ještě po tom kousku dálnice asi za 50centů a zpět jako jedni z prvních objížďkou Ptuj-Lenart-Mureck. Touto trasou jsme pak jeli ještě několikrát. Později, až jsme pořídili člun na vozíku, jsme začali jezdit Feldbach-Gornja Radgona-Ormož-Varaždin. S vozíkem se po rakouské dálnici muselo jet pomaleji, tak se vyplatilo jet kratší cestou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 02. 2023 14:18
Je vůbec nyní objíždění SLO dálnice aktuální? HR je v Schengenu, takže odpadnou kontroly na hranicích. Nebo to nepomůže? Budou se kolony dál tvořit před jednotubusovými tunely na začátku HR? A/nebo před první mýtnicí? Odhaduji, že bude po vstupu HR do Schengenu průjezd přes SLO mnohem plynulejší, než když se muselo čekat na hranicích. Navíc Brno - Zagreb přes SLO by mělo být asi o 30 minut rychlejší než přes HU. Takže osobně zvažují, zda se zase po letech nevrátit zpět na trasu přes A a SLO místo SK a HU. Letos plánujeme Velikonoce v Umagu (zde je to jasné, cesta přes SLO, přes Lublaň) a začátkem července na Vir.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 02. 2023 14:31
Kolony se jen posunou k první mýtnici, kde bude nutné zastavit a vzít lístek, viz.Lučko, kde se to také štosuje. Hraniční přechod vozidla brzdil, takže nápor na mýtnici nebyl takový i když i zde jsem kolony zažil. Zpět to bude ve špičkách stejné. Také přibude stejně smýšlejících jako ty, kteří provoz zahustí.
Tubusy se dají objet, asi takových řidičů přibude, takže SLO poliši toho využijí k "dovýběru" mýtného. Omezení rychlosti je tam dost..
Neochota platit za pár km dálnice fujtabl peníze nechá spoustu lidí na objízdných trasách.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 02. 2023 14:39
Aktuální je objíždění pro toho, kdo chce ušetřit 15 +15 Euro za slovinskou dálnici.
Podle mě se kolony před tunely tvořit nebudou a když se tak to rozjede celkem rychle. Kde je myslím víc problém, tak to budou chorvatské mýtné brány v létě, o víkendech, přes den.
To vše ale platí jen v případě, že Slovinci nebudou dělat naschvály (jak mají za ty roky natrénované) chorvatským "kamarádům".
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 03. 2023 11:34
Slovincům nejde o naschvály, ale o tranzit "šedé zóny". Teď jsem se vrátil z Kranjské Gory a bavili jsme se tam na hotelu s místníma.
Uvedu zde názor, který se nebude líbit (tradičně), ale dělat a vybírat takto míto o ČR pro cizince, tak je naše země stejně vyšperkovaná jako SLO. Vůbec, vůbec se jim nedivím a za známku, když ji potřebuji platím bez okolků. Když ji nechci jedu jinudy.

Souhlasím výše s uvedeným názorem, že Lučko se stane větším špuntem než byl.
To jsem viděl už loni, když jsme se vraceli startem prázdnin zpět. Letos mě to čeká znovu, znovu v sobotu, tak můžu poreferovat.

Jinak z apartmánu mi psala, že zvedla ceny o 10E, za noc. Tak jsem zvědavý na pivo smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 03. 2023 14:36
Se s tím zdražováním neserou. Na to pivko jsem taky zvědav.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 03. 2023 14:52
Coudy, nějak jsem ten tvůj příspěvek o mýtu nepochopil. Nešlo by to trochu rozmáznout?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 03. 2023 19:48
...pointa je, že tady všichni nebo většina solí na mýto ve slovinsku. Přičemž, když se autař zamyslí nad 120 nad přední nápravou, tak mu dojde, že jinak to nešlo, neboť by s tím všichni vyjebáv...li . To je logické.

Ale myšlenka roku je, hlavně moraváci ználí jízdy od Mikulova po Ostravu, polsko, polsko, polsko. Rychle, přetíženě, be světel, bez tlumičů atd... Těm všem dát známku za dost a české občanky nechat třeba v akci na roční známku za min. polovic a stát by nemusel řešit kasu.

A žádné, že to není spravedlivé. Nespravedlivé je, že je nikdo nechytá, nepokutuje atd.

A víte co je nejhorší? Že lidi z "ovy" ti potvrdí, že poláci to ví a hřeší na to. .... Takže zase systém.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 03. 2023 20:11
to ajax, couddy aj ostatných:
Pre Chorvátsko je to typické - jelovnik ani cjenik piča na webových stránkach reštaurácií nájdete len ojedinele a v eurách zatiaľ vôbec nie.
Našiel som len zopár fotiek na google, čo tam vložili hostia z reštaurácií. Aj to len z decembra 2022, ale to už bolo povinné uvádzať ceny v eurách.
Takže Ožujsko, Karlovačko a Heineken rovnako od 35, 38 do 40 HRK. Vedľa ceny v HRK je dopísané 4.60, 5.00 až 5.30 €.
Sú to ceny z mestských reštaurácií, plážové bary a konoby som ceny nenašiel.
Viem že to patrí do inej témy, ale odpovedal som na uvedené príspevky smiling smiley
Rogoznica za eye rolling smiley182. Možno ešte PAG/Pag v prvý prázdninový týždeň s vnučkamismiling smiley?
Tak na zdravie priatelia smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 03. 2023 08:39
Citaci
couddy napsal(a):
Slovincům nejde o naschvály, ale o tranzit "šedé zóny". Teď jsem se vrátil z Kranjské Gory a bavili jsme se tam na hotelu s místníma. Uvedu zde názor, který se nebude líbit (tradičně), ale dělat a vybírat takto míto o ČR pro cizince, tak je naše země stejně vyšperkovaná jako SLO...

Tomu bych strašně rád věřil, zvlášť proto, že se u nás kříží několik dopravních koridorů, které by měly sypat peníze na nové dálnice, poctivé opravy starých dálnic i obchvaty obcí jen ze samotného tranzitu. Podobně, jako v Rakousku či Slovinsku. Ony ty koridory sypou, ASFINAG se dušuje, že podle zákona BStMG 2002 v platném znění ty peníze jdou na opravy a výstavbu sítě dálnic a rychlostních silnic (je to přímo na nalepovací známce napsané), slovinská DARS se řídí zákonem (Zakon o cestninjenju - Uradni list RS, št. 24/15, 41/17, 158/20 in 159/21), který stanoví, že výši poplatků určuje vláda s ohledem na skupinu vozidla (čl.10), provozovatel dálnic, rychlostních silnic a jejich infrastruktury musí prokázat náklady na stavbu, údržbu a provoz, přičemž vláda musí povolit výjimku, pokud by tyto náklady nepokrylo vybrané mýtné (čl.13 a 14), ale pro nás je podstatné, že "zpoplatnění nesmí diskriminovat mezinárodní dopravu ani pokřivit konkurenční prostředí mezi dopravci" (čl.4).
Až na ten posledně zmíněný čl.4 o zákazu diskriminace zahraničních řidičů, který my asi nemáme, přinejmenším jsem v zákonu o pozemních komunikacích 13/1997 Sb. ve znění platném od 1.8.2022 (§§ 22 - 25) nic takového nenašel, jsou si naše a slovinský zákon dost podobné (on náš je sice jeden zákon, ale zase se odvolává na předpisy další, tak je možné, že je to v předpisu jiném).
Nezdědili jsme už vybudovanou dálniční síť, jako ASFINAG, chybí nám víc kilometrů, než by se do Slovinska vešly. Jistě, peníze jsou oběživo, tak ať obíhají. Ale asi u nás působí větší odstředivá síla, že cestou, kterou musí absolvovat vybrané mýtné poplatky, se jich spousta poztrácí a nikdo neví, kam, další část zmizí při výstavbě a opravách, a nevšiml jsem si, že by se to nějak ostře sledovalo.
Nebo že by oči viděly v reálu něco jiného, než čtou, či uši slyší?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 04. 2023 22:02
Tak když už otevřou starý hraniční přechod?

avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 04. 2023 11:54
S tím se zatím nepočítá: místní, kteří potřebují přístup přes hraniční potok, mají propustky a klíče od nejbližší brány na mostku (ta je asi 600 metrů za těmi betonovými bloky, objížďka je 12 km dlouhá). Zájem, abychom jezdili mimo dálnici i my, není nikde znát.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 04. 2023 19:55
Jsou v Schenghenu, tak naco propustky. Přes hranice můžeme klidně pěšinou přes les. Nebo mají chorvati nějaké extra podmínky?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 04. 2023 21:40
Taky jsem zvědav, jestli k tomu někdy dojde: pěšky ty bloky obejdeš, ale autem neprojedeš. Rozhodnutí, jestli zprůjezdní starou silnici, se Schengenem nesouvisí. Stačí, když slovinská strana uplatní zájem na tom, aby se z celnice dalo najet jen na placenou dálnici, a odmítla platit údržbu silnice a mostu. Ty bloky jsou levnější a vydrží tam roky.
Zůstává otázka, zda za novou slovinskou celnicí (před prodejnou známek DARS) bude možné křížit připojovací pruh pro kamiony a tudy odbočit na starou silničku na Podlehnik, co pamatuji, zákaz odbočit tam nebyl, ale závora ano. Když bude dole, nezbude, než v budce DARS si zaplatit za dálnici. Ale už jsem to tudy léta nezkoušel.
Před bloky můžeš odbočit vpravo do vesnice, tam je mostek přes potok. Bránu na mostku už zjevně nezavírají, minimálně přes den. Ale pořád je na most zákaz vjezdu mimo místní provoz (traktor jsem tam přejíždět viděl, most je úzký, může přes něj jen jedno vozidlo).
A ten plot kopírující hranici je tam jen kvůli přeskakovačům potoka, protože mostky tam dlouho jiné nejsou, možná v Brezové Goře by to nějak šlo, ale jednou jsem se těmi silničkami motal, a stačilo mi to. Nakonec jsem byl rád, když jsem se vrátil kolem Tonkine kući na hlavní k zámku, a normálně přejížděl v Cvetlinu. Na slovinské straně ty silničky taky nejsou žádné hósana (vyzkoušeno z Videmu přes Majski Vrh do Podlehniku).
To cesta kolem zámku přes Cvetlin je proti tomu luxusní a pohodová.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 05. 2023 11:01
Ahoj Hille, máš geniální výtah z textů a naprostou pravdu. Mám kamárdku na ministerstvu dopravy a oni tam mají "díru" všichní "ví" co s tím, ale nikdo s tím nic nedělá, protože by to byla "práce navíc" - asi jako ostatně aktuálně vše v ČR.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 05. 2023 14:05
A to jsem si myslel, že přesně od toho tam jsou, že právě tohle tam mají v náplni práce jako základ, že to není "práce navíc"... no tak nic, no.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 05. 2023 16:23
Jako by tě to Jardo překvapilo.....eye popping smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 05. 2023 17:51
Ne není to tak...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 05. 2023 21:18
Tak já sem pořád chodím pro rozumy. Snad tedy nikoho neurazí, když se pro jistotu zeptám těch, kdo již letos v Chorvatsku byli, zda je stále funkční hraniční přejezd Cvetlin. Protože Google mapy mi ho stále neberou v potaz, jako by byl uzavřený, tak se obávám, že bych to ani nezjistila, pokud by byl z nějakého důvodu neprůjezdný. Děkuji za info a zdravím všechny a přeju krásný pobyt v Chorvatsku.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 79
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.