Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2022 22:31
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Včera návrat přes Varaždín, Ormož, Dolna Ragona
> (malá objíždka dobře značená) Feldbach a Ilz bez
> jakýchkoliv problémů včetně přejezdu hranice v
> Ormoži.

Medvěde, tak to jsme se museli někde po cestě minout. Jel jsem to dolů taky 10.7. a taky naprosto bez problémů. Jediné co mě naštvalo, že v Ormoži na té vyfrézované objížďce bylo čerstvě po dešti... A na té černé audině je to bílé svinstvo sakra vidět.
Na SLO-HR hranicích jsme byli sami, na Lučku zdržení asi 2 minuty... Do Chorvatska jedině v neděli!

smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 07. 2022 10:06
Včera jsem dal klasiku, Mureck, Lenart, Ptuj. Za Trate v kopci už není semafor, jako byl ke konci května, v Ptuji stále rozkopáno, semafor na kyvadlovku, jezdí se po uválcovaném čemsi. Nechtělo se mi jet potmě na Cvetlin a motat tam ty vracky, tak jsem to vzal opět na Zavrč. Žádné nahoru dolů, žádné ostré zatáčky, téměř rovina. Na hranicích probuzen SLO celník, na HR straně bdělost.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 07. 2022 14:24
Myslím, že každý většinou jezdí, co se naučil na začátku. A taky máme různé preference: pro někoho je otočit volantem největší zlo a jiný se nemůže nabažit, když se mu volant točí víc než kola.

V dobách, co od kruháče severně od Mariboru do města byla zpoplatněná H2, mě (a nebudu sám) odradila představa táhnout se od semaforu k semaforu přes město. To je teď po přečíslování H2 na 430 významně lepší – loni jsem to vyzkoušel, k srdci mi to stejně nepřirostlo.

Pak jsem pokračoval taky na Durmanec, ale přes Kadričevo, protože jsem se bál, že Cvetlin bude v pátek večer zasekaný. Zvolil jsem takovou hodinu, že obava byla nakonec zbytečná, i Macelj byl jen na 15 minut (kolegyně z práce to za mě vyzkoušela). Šlo to, ale preferovaná varianta to nebude.

Spielefeld - Mureck - Lenart je pro mě krásná cesta, hlavně ta slovinská část: rovinky za 100, zatáčky 80 (i víc), cesta odsejpá a hlavně: neuspává mě to. Když se pak musí do zatáček zpomalovat na 50–60, už to ztrácí plynulost, dědiny mě moc nebaví a města vůbec. Takže Lenart - Ptuj kvůli dědinám moc nemusím a k Cvetlinu (a dál) to už je zase o něco lepší.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2022 10:55
Donalde, já tam jel po té objíždce za vedra a prach který jsem zvířil na mém bílém Myšákovi (3 pi*i na chladiči) naštěstí vidět nebyl. Chyba tedy není v objížďce, ale v barvě auta. Navrhuji ti ho vyměnit za bílé nebo stříbrné.thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2022 16:19
Já jezdil donedávna Mureck, ale máme zvracecího psa, který při spatření zatáčky zvrací eye rolling smiley , nějak mi uniklo kdy zrušili poplatky v Mariboru na 430 a jestli se to dá někde najít. Díky, já zatím budu googlovat, třeba to najdu sám...
Bude to asi toto, jestli jsem to dobře zkopíroval - [www.dars.si]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pašák (19. 07. 2022 16:51).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2022 17:19
Prosím ideální trasu od moře do Moravskych Toplic. 4 roky zpět jsme se tam stavovali a jeli to Varazdin, Omroz. Slovinsko mi pripadalo moc okrskove, furt stopky, odbocky.
Zda to nevzít až na Čakovec a pak nekudy, co vylosuje navigace. Ale ta obcas volí prasárny... Pri vyletu do Mostaru zpet to bylo zase navigacni zuzodobrodruzo (cesta bez celnice na konci s policajty a o kus dal celnice pro mistni). Diky.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2022 08:19
Objíždění slovinské dálnice trochu jinak: Před několika lety byla dcera na Istrii se školou a jeli přes Itálii, asi je italské mýto pro autobusy levnější, než ve Slovinsku. Tak jsme to letos zkusili podobně s tím rozdílem, že přes Alpy jsme jeli o okresce a na dálnici jsme najeli až v Gemona del Friuli. Cena za úsek k Terstu €5,90. Ten alpský úsek rozhodně bylo na co koukat.

Hned za hranicemi se SLO sjezd z dálnice přes benzínku, ještě před značkou označující začátek dálnice. Okreskami do Koperu, na konci města nájezd na H6 (exit 2, Semedela), úsek od hranic k tomu exitu je bez poplatku. Pak na přechod Sečovlje/Plovanja. Cíl Pula.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ptace (22. 07. 2022 19:28).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 08. 2022 07:54
Poradite jak z ptuje na cvetlin...co je lepsi
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 08. 2022 09:20
Tak po sedmsedosmdesáté páté a opět naposledy:

z Ptuje na Cvetlin moc na výběr nemáš - buď přejedeš z průmyslové zóny nový most a na kruháku za ním se druhým výjezdem dáš k dálnici (pak ovšem postrádá smysl objíždět Macelj z Podlehniku přes Leskovec na Cvetlin, jiná kalá cesta tam není, a dát 15€ za 12 km je opravdu moc), nebo na placenou nechceš:

po neplacené záleží na tom, odkud z Ptuje: když projedeš centrem, u kláštera na kruháku se dáš třetím výjezdem po silnici 710 směr Maribor, přejedeš starý most a na kruháku za druhým mostem se dáš druhým výjezdem na Dražence. To je Zagrebška cesta, značená jako hlavní, z ní nikam neodbočuješ, až přijedeš na kruhák u obchoďáku Aldi, sila a pumpy Petrol. Ten opustíš druhým výjezdem kolem pumpy, stále směr Draženci. Odtud je to společná cesta, i když přijedeš přes průmyslovou zónu.

Druhá možnost je vyhnout se centru Ptuje a jet po obchvatu průmyslovou zónou, je tam značený směr Zagreb (HR).
Jak přejedeš nový most, první kruhák opustíš prvním výjezdem směr Ptuj-zahod (druhý vede k placené dálnici a třetí k ČOVce). Přijedeš na kruhák u obchoďáku Aldi, sila a pumpy Petrol, tentokrát platí, že ho opustíš třetím výjezdem směr Draženci. Následuje ta slíbená odtud společná cesta.

Drž se hlavní, až mineš dlouhou cihlovou zeď po levé ruce, a přijedeš na stopku. Na tom téčku zase najedeš doleva na silnici 710 směr Videm, přejedeš po viaduktu přivaděč k dálnici a přijedeš na kruhák. Tam neodbočuj na směr Zagreb, opusť ho druhým směr Videm - Leskovec. Dojedeš do Videmu na kruhák u hřbitova, uprostřed kruháku stojí jakási vysoká plastika, objedeš ji a druhým výjezdem pojedeš na Zg. Leskovec. Když se odtud budeš držet hlavní, Cvetlin nemineš.

Na stříbrnějším tácku už ti to asi nenaservíruju...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 08. 2022 10:07
Hille diky moc....uvazuji o tom vpripade ze vyjedu drive a jel bych toto za svetla...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 08. 2022 12:15
Tady je Hillova druhá možnost v obraze - Ptuj-Cvetlin.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 08. 2022 17:26
Já jezdím takto.
a vyhnu se Ptuji

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 08. 2022 20:47
Děláš jistě dobře.
Trasa vypadá taky dobře.
Ovšem já bych měl nejspíš velký problém s průjezdem Mariboru. Ty to máš jistě dobře najeté, jenže bloudit budeme my, co to najeté přes Maribor nemáme.
Tak kdybych objížděl, tak to střihnu přes Ptuj. To už znám.
Jistě co člověk to názor. A o objíždění je už tady 134 stránek diskuze.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 08. 2022 21:13
V Mariboru se držet na hlavní a nesjíždět mimo. Waze naviguje dobře.
[www.google.cz]
A můžeš si to projet panáčkem.

opraveno

.
.

_________________________Jirka_________________________



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (24. 08. 2022 15:15).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 08. 2022 23:00
Maribor je v pohodě. Je to furt po hlavní silnici. Pouze jednou se odbočuje.
Jedna věc je důležitá, v místě kde jedeš betonovým korytem, je potřeba se držet v levém pruhu. Pravý odbočuje do města.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 08. 2022 09:48
Takto jezdíme také, ale s tím rozdílem, že využíváme H2, již není zpoplatněna. A ano, atnarfus má pravdu, držet se vlevo.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 08. 2022 14:44
Citaci
Mucik napsal(a):
...uvazuji o tom v pripade ze vyjedu drive a jel bych toto za svetla...
S tím světlem to není tak důležité - ještě loni se na Cvetlinu svítilo ve dne v noci, i když tam nikdo nebyl.

EDIT: Asi bych měl něco dodat: Google mapy tvrdohlavě odmítají uznat Cvetlin za mezinárodní přechod (nebo že by kvůli tomu, že tudy nepouštějí celní zboží?) a, i když jsem zastavil u závory na slovinské straně a pak u zrušené závory na straně chorvatské, a projíždím tudy od roku 2010 celkem pravidelně, tvrdí mi, že jsem tudy projet nemohl. A do časové osy mi kreslí ptákoviny, jako cestu do Leskovce k budce a zpět, pak přes Zavrč a Chorvatskem do Jazbiny k budce a zase zpět.
Neskočte Gůglu na špek a pro plánování cesty přes Cvetlin použijte jiné mapy
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (29. 08. 2022 15:49).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 08. 2022 15:14
nollie napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takto jezdíme také, ale s tím rozdílem, že
> využíváme H2, již není zpoplatněna. A ano,
> atnarfus má pravdu, držet se vlevo.

Jo pravda letos jsem jel i po H2 a opravil jsem i odkaz výš.

.
.

_________________________Jirka_________________________



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (24. 08. 2022 15:16).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 08. 2022 20:40
No, já mám v navigaci openstreetmap a to jsou nejaktuálnější podklady a nehoní mně to na polničky ani do slepých ulic s mostkem pro pěší, taky se rychle aktualizuje trasa, když neakceptuji návrh. Waze taky občas blbne. Google maps nepoužívám nikdy právě pro poněkud nesprávnou interpretaci různých tras. Jinak kdybych jel jako onehdá přes Feldbach a Radgonu, tak nyní na Ljutomer a kolem Čakovce na Marof a A4. V pátek al jedu přes Maďary jako loni, spokojenost, nízká spotřeba.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 08. 2022 21:25
S tím Ilzem, Feldbachem a Radkersburgem jsem tu asi začal já. Sice jsem nebyl první, kdo tudy jezdil, už to byla trasa známá, ale konec přes Straden na Mureck. Chtěl jsem zkusit ještě jinudy, když jsem pro kolegu, který ještě do Chorvatska nejel, ale byl vyděšený ze zpráv o najednou předražené dálnici a drakonických pokutách, dělal itik cesty, kterou spolehlivě na slovinskou dálnici nevjede. Pár dní před ním jsem si tu cestu vyzkoušel - a oblíbil.
Jak už jsem tu někdy psal, není to nic pro ty, kdo spěchají přímo k moři, ti ať si poparkují na Maclju, budeme na Lučku pár minut po nich. Jeden rok to nebylo ani pro ty, kdo jezdí přes Rakousko a Slovinsko hlavně v noci, protože na silnicích chybělo vodorovné značení.
Nabídl jsem tady tuto cestu (nebo její část) jako alternativu a sem tam se ujala. To ale neznamená, že bych ji někomu nutil!

Jezdím po B66. Tou "navigační zkratkou" z Kornbergu na konec obchvatu Feldbachu jsem jel jednou (a ještě jen proto, že nás z B66 za čokoládovnou odkláněla policie, protože někde před námi odklízeli nehodu). Cesta sice pěkná, ale úzká a moc pomalá, nemusím tudy podruhé.
Takže ano, jména průjezdních bodů na trasách, jimž je společná rakouská B66, ať už se pak Slovinskem volí trasy různé, se tu objevují poměrně často, ale to se jen zdá. Jednoduše některé trasy mají část silnice B66 společnou. Nic víc v tom nehledejte.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 09. 2022 18:59
Napsal jsi to jako.vzdy velmi vystizne..a presne..
Ja sam se v noci do tohoto dobrodruzstvi nepustim...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 09. 2022 20:39
Ona ta trasa v noci není napoprvé žádné hosana ani s přesně vyznačenými průjezdními body v navigaci. A některé úseky ani napodruhé či napotřetí, třeba vracečky u Klausenu a nad Ilzem, kde je zatáčka těsně za horizontem, člověk si musí pamatovat, kolikátá je to a jak daleko. A pak například - už jsme to tu probírali s Michalem - takový Puhov most v Ptuji, tedy to osvětlení v zábradlí ve výšce očí, které mají do tmy už pár hodin nakoukáno, to jsou prostě špendlíky. A opravdu začnou slzet.
Proto to po třetím nočním průjezdu koukám mít projeté za světla, přece jen je to o trochu rychlejší a o hodně bezpečnější. A hlavně - místy je to na zastavení a kochačku, Slovenske Gorice i Štýrský Vulkanland jsou krásné krajiny, ty si potmě nikdo nevychutná.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 09. 2022 11:23
.....Ona ta trasa v noci není napoprvé žádné hosana ani s přesně vyznačenými průjezdními body v navigaci.
Přesně to stejné si myslím já. Taky jsem na touto trasou uvažoval, ze stejného důvodu co píše Hill, jsem "novou" trasu zavrhl.
Byť jsou na ni jistě krásná kochací místa.
Jezdíme "tam" v noci, takže z toho by nic nebylo. Zpátky jak kdy a nevím jak vy, ale to chceme být co "nejdříve" doma.
Proto preferuji dálnici i přes její "nedostatky", jako například I-GL, sem tam nějaká mnohakilometrová oprava povrchu s povolenou osmdesátkou, a samozřejmě i z mého pohledu snížení "dálniční" rychlosti třeba i jen na 100.
Teď uvažuji , že za týden na 100% pojedu už po tmě objížďkou na Durmanec (to už je vyzkoušené), ale že bych si jízdu mimo dálnici protáhl přes Krapinu až k nájezdu na dálnici Sv. Križ, možná ještě o jeden nájezd dál směrem k Záhřebu.
A to z toho důvodu, že "dálnice" přechod směrem do Krapiny na mne nepůsobila minulé roky jako dálnice. Omezení rychlosti, svedení provozu do jednoho pruhu apod. A za to vybírají mýto!
No uvidím, až v jaké budu "formě" a rozpoložení. Nastudované to mám.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 09. 2022 10:08
Na objížďce Bad Radkersburg - Gornja Radgona - průmyslová zóna Lenart (tedy už ne přes centrum) - Radehova - Ptuj zahod - Videm - Leskovec - Cvetlin stále žádný problém, jen v Nové Vsi pri Ptuju dělají chodníky a kanalizaci. Ale střídavý provoz je tam jen v případě, že dělají v místě, kde se nemají, kam smáčknout. Kdykoli to jde, se kolem prací jezdí normálně, i když kousek třicítkou. Průměrná rychlost průjezdu Slovinskem touto objížďkou (tedy jen čisté jízdy, bez zastávek) mi klesla už těsně pod 52 km/h. Vyšlo to nastejno průmyslovou zónou Ptuje, jako městem kolem nádraží. A asi už to lepší nebude.
Cesta je to sice za dne pořád krásná a pohledná, nespěchám, ale, kdo spěchá, ať radši použije tu dálnici.
Co se ve Slovinsku změnilo už dřív, ale pokládal jsem to za náhodu, je nepředjíždění v koloně, jejíž vůdčí mravenec dodržuje rychlostní limity. Přece jen kdysi se někdo spěchající našel, teď už druhý, možná třetí, rok ani jeden.
Průměrná rychlost průjezdu Slovinskem (tedy jen jízdy, bez zastávek) mi klesla už těsně pod 52 km/h. A patrně už rychlejší nebude. Cesta je to pořád krásná a pohledná, nespěchám, ale, kdo spěchá, ať radši použije tu dálnici.
To nezabránilo tomu, abychom na zpáteční cestě chvíli nepostáli před kruhákem ve Videmu, někdo tam sundal cyklistu, ale asi se mu tolik nestalo, odcházel po svých, nafotili to, pak odstavili dvě auta (zřejmě účastníka a prvního svědka), kolo nechali ležet a hned tam někdo začal řídit průjezd. Ambulance jela, když jsem odbočoval k pumpě Petrol, policajti snad 2 minuty po ní.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 09. 2022 14:21
Hille nebo ostatni znalci....kdybych byl.donucen.jet na durmanec trakoscan..je odbocka na cvetlin dobre znacena....a pak na videm...jedu to prvne...diky chlapi....jsou a hranicich strasne fronty....jel.bych pres madary ale to neznam.vubec....)
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 09. 2022 15:46
Jasně, z Đurmance mýtnice sjedeš na stopku na téčku, dáš se vlevo směr Trakoščan po DC1.
Po ní pojedeš slabých 8,5 km, až dojedeš k téčku, kde se dáš vpravo na Varaždin, Ivanec, Lepoglava, Trakoščan.
Sotva o 300 metrů dál znovu odbočíš vpravo směr Trakoščan.
Pak si 7,5 km zatočíš volantem víc, než koly, a dojedeš k zámku Trakoščan.
Pod zámkem Trakoščan odbočíš vlevo na Cvetlin.
Po 3 km na kraji Cvetlinu naproti nasávacímu baru odbočíš znovu vlevo směr Ptuj (HR). Tam jsou ty směrové tabule až v křižovatce a poměrně malé, ale vpravo na hospodě je reklama na Ožujsko, to nepřehlídneš.
Odbočíš, projedeš kolem školy, pak není ani kam odbočit, za něco přes 1 km naproti hřbitovu ve stráni je opuštěná budka chorvatské pohraniční kontroly a následují "schody", tedy vracečky nahoru na hranici.
Za hranicí jsou v sešupu další vracečky a po třičtvrtě kilometru společná chorvatsko-slovinská pohraniční kontrola.
No a pak už jen pojedeš přes Leskovec a Videm směr Ptuj.
Podle toho snad už ani zabloudit nejde.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 09. 2022 19:00
Dekuji mnohokrat....ty kolony jsou na mecejlu strasidelne jinak pro tebe zajimave...dnes rano mimice trava urcite ze ctvrtecniho deste na peljesaci....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 09. 2022 19:23
Slo znamka se da koupit na macejlu nebo prvni benzine na dalnici za celnici
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 09. 2022 14:56
Osobně bych preferoval použít přechod v D. Radgoně a přes Ljutomer a Čakovec nebo Ormož a Varaždin na HR A4 než absolvovat "Cvetlinpass" s těmi vracečkami.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 09. 2022 16:00
Mě třeba ty vracecky bavi. Ale jen směrem na Durmanec. V opačným směru moc ne.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.