Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2022 14:47
Ajax - to je jedno, hlavně že měli radost grinning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2022 15:57
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ajax - to je jedno, hlavně že měli radost grinning smiley

Ten mladý to komentoval slovy. Pane Armstark, ubývají kilometry? Já že ano. Paní Armstarková tak co řešíte. Moja měla nervy jak svina.thumbs up smiley
Už jsme objeli placenou silnici ve Slovinsku - Ormož
17. 06. 2022 23:16
Kdo pojedete přes hraniční přechod Ormož, tak je klasická cesta k přechodu (východní obchvat) do 31.7.22 uzavřena (podle Promet.si) - mají to tam celé rozkopané (+ semafory pro jednosměrný střídavý provoz - za kuláťákem směr Trnovec). Příjezd k přechodu je přes město (podle cedulí u kulaťáku), ale jelikož jsem neřídil a ,,kochal se,, a nevšiml si objížďky, tak jsem dceru nechtěl stresovat otáčením a jeli jsme přes Trnovec.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2022 00:46
Na silnici 229 u Ptuje (Nova Vas pri Ptuju) jsou semafory a střídavý jednosměrný provoz na dvou místech. Přímo u Ptuje do 22.6., pak ještě dál od Ptuje a tam se datum nepíše, rekonstrukce kanalizace. Když jsem to projížděl v pondělí, něco se tam už dělo ale stačili jsme to projet ještě normálně.
https://www.promet.si/sl/aktualna-dela

** Petr **
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2022 21:23
Stace - to mě zajímá
za týden cesta Vídeň - Ilz - Feldbach - Bad Radkersbur / Gorna Radgona - Ljutomer - Ormož - Varaždín - Záhřeb - .......

před asi 3 lety udělali obchvat Ormože, tzn. že před Ormoží na světelné křižovatce doleva a pak kolem řeky a nádraží příjezd na přechod přes řeku Dravu do Otok Vrije. Chceš říci, že tohle je uzavřený a jeli jste na Trnovec? Pokud ano, myslím si, že by měl být v provozu obchvat přes Ormož, tj, puvodní cesta.
Máte někdo jestě čerstvé zprávy z výše uvedené cesty od Feldbachu do Varaždínu?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2022 22:08
Stace - chápu to správně, že místo světelné křižovatky před Ormoží je nově kruháč?
Grizzly - dej si do mapy trasu z Pavlovci (SLO) do Otok Virje a uvidíš kudy tě to vede. Už jsem se na to díval v týdnu, ale nechtěl se mi hledat důvod té objížďky. Taky čekám nějaké info do někoho, kdo už to projel. Asi tam není žádný problém, když nikdo nic nepíše. A to je povzbudivé. Jedu až za 3 týdny, tak snad se tu nějaké info objeví.

smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2022 22:46
donald * jo, dal jsem google a vyhodilo mě to objíždku přes město.pokud je to tak, vím kudy a za týden tam jedu, tak dám vědět.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2022 07:30
V pátek jsem musel jet v Ormoži tudy, je to taky staveniště.
[www.google.hr]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2022 07:35
Rodro - dík, potvrdil jsi mě to. smileys with beer krátká objížďka za obchodama.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 06. 2022 12:01
donald* ano místo světelné křižovatky je kulaťák, ostatní již vysvětleno
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2022 01:18
Ilz, Feldbach, G. Radgona, Ljutomer, Ormož, Varaždín (průjezd ve 22h) bez problémů, V G. Radgone a v Ormoži dobře značené objížďky vedlejší ulicí, v Ormoži na hranicích jsem byl sám, zdržení 30 vteřin, benzin v A 2,04 až 2,14 €, benzin ve SLO - tankoval jsem v Ljutomeru za 1,74€, benzin v HR Varaždin 13,7 lasiček
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2022 13:45
30.6. Po 19 hodině přejezd přes Mureck - žádná kontrola. Ptuj benzín 1.755/l. Pak cesta na Cvetlin a zdržení 30s. Vše ok.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2022 11:50
Tam jsel "patnáct dal".
ZPĚT - to bylo včera. Jsem nechtěl stát na Macelju 49 minut. Cvetin byl taky ucpaný. Tak jsem zvolil "šihulku".
Obchvat na A4, Varaždin, Ljutoměr, Feldbach, Ilz. Ty dědiny mezi tím si kdyžtak najděte, v určitou chvíli mi to google ještě nějak zkrátil a jel jinudy domů, než když jsem to jel naposled dolů.

Za mě geniální zpestření cesty. Jak pro oči, tak pro ruce, tak pro spotřebu. Jel jsem krásnou přírodnou na super cestách. A co víc. Na každém z přechodů (i na rakouském jsem vytahoval občanku) jsem byl v neděli první týden prázdnin sám.

V noci to bude více na navigaci.
Ve dne pastva pro oči.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2022 23:15
Couddy - tomu se říká "medvědí cesta", nebo taky "přes kravín". Jezdím tudy asi už 12 let. a pravidelně dávám s několika zainteresovanými aktuální info. V sobotu razím domů, tak díky za aktualizaci.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (05. 07. 2022 23:15).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2022 09:41
Touto cestou už jezdím také několik let. A letos to nebude jinak. Vyrážíme zítra = ve čtvrtek večer z domova a sjezd v Ilzu je jasná volba. Jen mi nově navigace doporučuje směrem do Bad Radkersburku jet mimo Feldbach, to znamená na sjezdu dálnice neodbočit doprava na Ilz, ale doleva a jet po okreskách "L454" a pak "L204". Jel už tudy někdo, nebo po "66" je to jistější?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2022 16:33
Já přes kravín jel poprvé 2008 a od té doby si to zamiloval ...
To resstless jednou jsem to zkusil
ale vůbec mě to nenadchlo,právě naopak jezdím na noc tak potřebuji co nejvíc z cesty ukrojit večer a tudy se to táhlo cesta úzká a respekt že zvěře takže 66ka je pro mě jasná volba...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2022 08:39
Grizzly já vím od kdy to jezdíš. Sleduji to. Možná jsem to málo vznešene napsal.
Spíš mělo vyznít, že Google si to ještě asi 2x přeupravil, tudíž z 66 mě dvakrát ukrojil jinudy. A zase se vrátil. Bad Radgesburg jsme vůbec nejeli. Nevím jak se to stalo.
Cesta super přes den.
Před poslední celnici do Rakouska je rozkopanehopul města.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2022 14:06
Ilz, Feldbach, Ormož, Varaždín,.....
Pánové, když se podívám zpět na příspěvky, měly a stále mají skoro všechny navigace občas problém. Za těch 18 let co tudy jezdím a používám snad 5. různou aplikaci, vždy nějak za blbnula a vybrala jakou si "zkratku". Dříve to mělo své kouzlo. Kravín, jindy vesnice s koňskými povozy, odbočka - zkratka kolem nádherné nové vesnice, aby jsem za ní jel 5km po polní cestě a dál zas po hlavní. Mnoho se změnilo, silnice o 100% lepší a dokonce je už hotová poslední část od Ljutomeru k Ormoži, co byla ještě nedávno samá záplata. Jedno však zůstalo a to, že jakékoliv navigaci občas rupne v paměti a zdivočí okolo měst Feldbach a hlavně Ljutomer. To jsou ty místa, kde když je dobrá konstelace hvězd, tj. když "blbec" dostoupí obratníku Kozoroha, nebo když "Pošuk"je v zákrytu se Saturnem, probudí se navigační Mimoni a jedete vstříc novým cestovním zážitkům. Proto doporučuji, pokud chvátáte k moři, dát na této trase více průjezdných bodů. Např. Ilz, Feldbach obchvat, Bad Radgersburg - G. Radgona přechod (most), Ljutomer!!!, Ormož, Sračinec, obchvat Varaždínu, Záhřeb, .......



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Grizzly (08. 07. 2022 18:40).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2022 14:12
Couddy - když jsem to jel asi podruhé, vyhodilo mě to za Ilzem za tím hradem na skále (Reigersburg) a táhlo mě to kolem maďarských hranic. hot smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2022 20:38
Grizzly Ormož jsem právě nejel.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2022 12:29
Včera návrat přes Varaždín, Ormož, Dolna Ragona (malá objíždka dobře značená) Feldbach a Ilz bez jakýchkoliv problémů včetně přejezdu hranice v Ormoži.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2022 09:13
Nebo jel? smiling bouncing smileythumbs up smiley
Ormož je to rozkopané město? smiling smiley
Mě akurát zastavit i rakušák a chtěl vidět doklady...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2022 10:56
Ormož dfct. míjíš, na první světelné - dnes už kruháč, doleva. A prvě tato odbočka je zavřená a objíždíš jí za obchodama, otočka o 300° kolem SPARu po pravé ruce. zdržení cca 3min přes 300m vyfrézovanou silnici.
FKP
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2022 13:13
Včera odjezd v 15hod. z Trutnova, směr Brno, Wien, Graz, Šentilj, Maribor, Ptuj, Cvetlin, Zagreb, Mali Lošinj. Slovinsko mimo dálnici.
Cesta prázdná, žádný spěch, mnoho zastávek, v klidu, spánek 3 hodiny na odmorišti Vukova Gorica.
Trajekt Valbiska (Krk) - Merag (Cres), dle plavebního řádu odjezd 7.15. V 6.15 stavíme třetí řadu před trajektem, nakonec plných max. 9 řad, skládali to na trajekt profesionálně, ale nakonec se jedno auto z deváté řady už nevešlo (vjezd i do podpalubí). Ihned potom odjezd a už tam na 9.15 stáli další nové 3 řady vozidel...
Na cestu tankování v Polsku (Verva diesel 8,04 zl.), pak Ptuj, Petrol Ormoška ul.26b - 1,808€ obyč nafta.
Mali Lošinj, polozataženo, 25°C.
Octavia II 1,6 TDi, 980 km, 4,6l/100 km

2004 Omiš, 2005 Duce, 2006 Baška (Krk), 2009 Dugi Rat, 2011 Staniči, 2013 Biograd, 2014 Punat, 2015 Mastrinka (Čiovo), 2016 Duce, 2016 Brist, 2017 Pag, 2018 Brela-Stomarica, 2019 Pag, 2020 Pag, 2022 Lošinj
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2022 10:11
Procitam historii a prevlada tu v prispevcich, ze se prevazne jezdi trasa Ilz, Feldbach, Ljutomer, Ormoz, Varazdin.
V cem je ta trosku zapadnejsi trasa horsi, ze ji tu prakticky nevidim v prispevcich ?
Mysleno: Sentilj, Maribor, dale na jih a pak Durmanec v HR

??
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2022 10:53
Byla horší v tom, že tam byly chytáky, kdy se člověk mohl snadno dostat na placený úsek. Cesta Mureck, Lenart, Ptuj je asi nejčastěji využívaná proto, že byla nejvíce presentovaná. Ilz atd.zas tolik užívaná není, jen se více mluvilo o kravínusmiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2022 16:15
Lenart - Ptuj atd, je podle mne proti Ilz - atd, nadužívána.
Ještě existuje možnost jet přes Novo mesto - Metlika - Karlovac, ale to je v jiném vlákně zmíněno - nejelo nás tam moc a jak jsem kdysi psal mezi prvními, není to pro každého.
Ten Ilz je super, ale taky v noci to bude chvílemi zvěřinec, ale krásný cesty. A co strávíš za čas mimo dálnici, stejně by jsi projel až na Krapinu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2022 17:43
A taky si přes Ilz parádně zatočíš volantem....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2022 21:12
Co zrušili poplatek za rychlostní silnici skrz Maribor, už nemá smysl se tahat přes Mureck a Lenart.
V Rakousku bych sjel na Spielfeld, přes starý hraniční přechod a po silnici 437 až na kruháč Pesnica. Potom po čtyřproudové silnici 430 (dříve H2) skrz Maribor a dále po silnici 454 do Ptuje, pak už klasika na Cvetlin.
Přes Maribor je to kratší a lepší silnice. Přímo městem se jede vlastně jenom kousek a to furt rovně přes pár semaforů.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2022 22:20
Vždycky jsem jezdil tuhle trasu co popisuje Atnarfus.. Nejkratší, nejrychlejší, klasika Miklavž atd.. Popravdě jsem nikdy nechápal to kličkování přes Mureck, Ragodnu, Maďarsko, objíždět polovinu Záhřebu... Posledních pár let jsem platil slovincům výpalný, tak ani netuším že to z kruháče už není zpoplatněný... to je velký přínos. Jezdil po tý souběžný, jen na ni najet bylo komplikovanější. S aktualizovanou navi a zadáním bod po bodu jsem nikdy neměl problém (ani strach) že bych najel na placený..
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.