Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 06. 2022 19:55
Nevím jak letos, ale vloni jsme jeli Slovinskem: [mapy.cz]

Průjezd Mariborem zpoplatněn nebyl, protože nemá, podle nějakých norem, charakter dálnice. Předpokládám, že průjezd bude letos beze změn.
Zpátky jsme jeli přes Cvetlin, Videm a Zlatoličje stejně přes Maribor do Spielfeldu. Průjezd Slovinskem OK, ale na mýtnici Trakoščan kolona na dvě hodiny. Holt, někdy člověk štěstí nemá.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Zdevel (03. 06. 2022 20:08).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 06. 2022 20:14
Není ta zelená přes Maribor náhodou hitra cesta, tj.zpoplatněný úsek? Pokud vím, tak je.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 06. 2022 20:21
Od roku 2020 je H2 bez poplatku.

viz úplně poslední odstavec
[evinjeta.dars.si]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 06. 2022 13:49
No vida, nějak se mi to nedoneslo. Přes Maribor jsem jel jen jednou a uź to nějaký pátek je.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 06. 2022 19:23
Zdravím známá jména. thumbs up smiley Přes Maribor? Jel jsem za posledních 10 let jednou a poslušně jsem se vrátil na svoji oblíbenou Ilz - Feldbach - Gorna Radgona - Ormož - Varaždín. Asi jsem opravdu na tuto trasu ulítlej.grinning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 06. 2022 19:47
Hele já se na to teď koukám. A rozfázoval jsem si to na googlu. A je to rychlejší. A nevím, jestli levnější. Na km to tak vypadá. Teda u mne na obrazovce.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2022 07:16
Vítej Grizzly, nějak si zimní spánek protáhl...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2022 10:09
Není problém jen u vás. Řeším to nyní a mám stejný problém. Mám vyfiltrované, že nechci jet po placených úsecích a dálnicích a na hranicích mi ta cesta prostě skončí, jako by byl přechod Cvetlin uzavřen. Nějak mi sem ten obrázek nejde vložit. |



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Křižík (07. 06. 2022 10:36).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2022 10:21
Můžete mi prosím dát odkaz na vlákno, kde jste popsal objezd přes Cvetlin? Myslela jsem, že jsem v ve správném vlákně v tomhle, kde se řeší objezd placené silnice ve Slovinsku....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2022 12:35
Zkus to na mapy.cz: [mapy.cz]
Jenom bych asi příště volil sjezd už v Durmanci.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2022 13:02
Zdevel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zkus to na mapy.cz:
> [mapy.cz]
> 832&y=46.2329057&z=13&rc=9kFAtxF4hu9k8UfxFTkIeM5xF
> jmL9kHAfxFu9I1tXxG2sV9jryfxGSC.&rs=coor&rs=osm&rs=
> osm&rs=osm&rs=osm&rs=osm&ri=&ri=1097199792&ri=6379
> 3&ri=20493&ri=109136967&ri=68483&mrp=%7B%22c%22%3A
> 111%7D&xc=%5B%5D&rut=1
> Jenom bych asi příště volil sjezd už v Durmanci.


Nevím, mapy.cz mi to ukazují stejně blbě jako Google mapy, jako by tam žádný přechod nebyl.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2022 13:09
Sjezd Durmanec, to bys udělal dobře. Na chorvatské poslední mýtné bráně může být též kolona. Navíc no cash se platí vlevo a na prokousání se přes několik pruhů směrem doprava, kde sjíždíš z dálnice na Trakoščan chce "silné" nervy, možná i opanceřované blatníky, neboť na to máš "pár" metrů a už se mi stalo, díky nervozním řidičům zprava, že jsem nestihl propracovat se k sjezdu. No ale všechny cesty vedou tam "kam chceš" a nakonec tam taky "skončíš".
Mám ale taky dojem, že klasika objetí placené dálnice není z Videmu pri Ptuji na Maribor, ale přes Ptuj, Lenart, Mureck. Aspoň pro nás.
Já osobně na trase pře Maribor, bych měl obavy, že skončím na dálnici a bez viněty by to smrdělo průserem. Navigace , nenavigace....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2022 13:18
No, tu trasu přes Maribor mi tam hodily ty Mapy.cz... My jsme jinak jezdili podle Googlemaps přes Lenart:
Trasa

Jen teď mi to prostě nejde na těch Google mapách naplánovat. Prostě pojedeme asi postaru, už jsme tam jeli vícekrát, tak to snad trefíme. Jen že podle toho Googlu to vypadá, jako by ten přechod byl zavřený a nefungoval. Žene mne to přes Gruškovec, který je východně od Cvetlinu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2022 13:49
Na Mapách.cz to jde (ale to se tady řešilo už i vloni) :

[mapy.cz]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2022 14:20
Ten Maribor musí jít trefit, postaru se tam taky jezdilo. Jen za ním to bude horší. Směr Krapina, tam jsou ploty a nadjezdy. Já se zamotal předloni, pumpa neměla elektřinu, a tedy nešla koupit známka ani cash.. to bylo terno.. tak jsem tam chvíli bruslil kolem a pak stejně jel kus dálnice, protože to jinak nešlo.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2022 15:38
Jestli google mapy ukážou, že to přes Cvetlin nejde, nenî rozhodující, důležité je, zda to jde fyzicky. A to jde.
Dříve, než se kdo zde dotáže, chtělo by to přečíst si pár příspévků zpět. To platí pro všechna vlákna. Pak se dotazy a odpovédi stále točí dokola, vlákno bobtná a je problém v něm něco najít.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2022 17:18
OT: ale to je tu každý rok... počkej za 14 dní, to teprve bude.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2022 07:49
Kurňa, někde tu bylo vlákno na objezd SLO dálnice přes Feldbach, Ljutomer, Ormož, Varaždín. Procházím to potřetí a nevidím. Jsem slepej?sad smiley

Pro známé a znalé tzv. cesta přes kravíngrinning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Grizzly (08. 06. 2022 07:54).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2022 08:07
Couddy, Zahajskej
- těch doporučení a výpisů je opravdu hodně, osobně hledám vždy příspěvek někoho kdo to nedávno projel. Kdyby tu někdo napsal: " Jel jsem do HR před týdnem tudy a tudy a byl ten a ten problém, či bez problémů" a někdo přidá příspěvek: "Jel jsem tudy včera a můžu potvrdit, nebo doplňuji to a to", bylo by vše snažší. Já když přijedu do HR, tak do druhého dne sednu a zmíněnou trasu ve vlákně popíšu. Někdo se i přidá. Někteří mě napíší i do osobní pošty otázky na konkrétní věc.spinning smiley sticking its tongue out

..... a když si opravdu nevím rady, či potřebuji tutovku, zablousím do wikiforum HR, tam najdeš všechno aktuální a velice přesné!!!! Možná tu wiki znáte pod názvem HILLův cestovník naučný. thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (08. 06. 2022 08:11).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2022 08:33
Grizzly já sem chodím roky rád. Na FB Hr fórum už neradím. Na FB jsou lidi jak hyeny a jsou s prominutím hloupí. Točí dotazy typu, jak se dostanu do splitu a podobně. Tady je to mnohem víc o faktech a příjemných informacích, i když je vidět, kdo sem chodí celý rok a kdo si to najde jen v před sezónou a nečte (tam se už doufám nepočítám). Rád si čtu i texty o vyvazování lodí, lo´d nemám, nic tam nepíšu, ale vnímám info.

Co se rad tady před jízdou týká. Udělal jsem to jako Ty. Ale v covidu si pamatuji, že jsem jel v červnu. Neděle ráno a ptal jsem se na Cvetlin. No zbytečně, samozřejmě, že jsem byl první, kdo jel zpět.

Totéž když jsem první projel cestu přes Metliku, o které psali novináři MF Dnes a mě štvalo, že už z textu bylo vidno, že to jeli jen po mapě.

Jediné, co mě štve, že zapomínám. Geografické názvy. Místa, která jsem jel fakt na desíkty krát si vybavím až za zatáčkou a takhle prstem po mapě moc nejezdím.

Tady se poradit dá, ale na FB jsem třeba jedné paní napsal, že bych do Gradacu nejel smiling smiley - protože to tam objevila a začala tam zvát půl republiky. A to nechceme, že? smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2022 08:45
couddy - nechodím sem celý rok, ale většinou od dubna do září to sleduji. Bohužel poslední 2 roky mě život nadělil větší obtíže a tak mám nějaké zpoždění. Gradac je nádherný, ale je rozdíl před 15 lety a nyní. Z Podgory jsem taky utekl, když začala "turisticky vzkvétat"
Také jsem přišel - již dávno - na to, že v novinách i TV jsou zaručení rádci pro cesty do HR stejní kteří radí jak se dostat na Mont Blanc, do Pamíru, na Čukotku a Aljašku. Všude byli, vše viděli, stejně jako brouk Pytlík. Jedna rada od obyčejného turisty, který to projel pošle do kelu 10 článků v novinách.
A s tou pamětí? Do 50 jsem se rozčiloval, už se tomu směju.
No vraťme se k vláknu a jeho tématu, ať nemá admin zbytečnou práci s příspěvkem.smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2022 08:56
Máš recht. Tvůj "kravín" jsem ještě nejel. Snad bude příležitost smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2022 09:28
Mě překvapil dotaz, zda je Cvetlin průjezdný, když mapy strejčka Gůgla dotyčného nepustí. Hlavně že jsem sem na fórum popisoval, jak jsem to předminulou neděli projížděl. V tomto případě mě se...štve, že to pak píšu zbytečně, když se to nečte.
Bohužel je doba, kdy chtějí mít všichni všechno naservírovaný nejméně na stříbrným, samozřejmě zlatý by byl lepší, podnose, aby náhodou nemusel udělat něco navíc a nedejbože se u toho i trochu zpotil. Kolikrát mám na některý dotaz chuť odpovědět, aby dotyčný raději zůstal doma, protože pochybuji, že si dokáže bez pomoci dojít na záchod. A co když mu strejda Gůgl řekne, že se mu na záchod nechce, tak se raději pokálí?
Cestu si vždy řádně připravím proto, abych ji mohl v průběhu dobrovolně či nedobrovolně měnit, takže z původního plánu většinou zůstane to, že chci dojet do HR a zpět. Vždy jsem se dostal tam i zpět. Letos jsem jel opět jinudy, ač začátek trasy plánovaný, později opět měněný. Aby to bylo k tématu, objížděl jsem cestou tam nejen SLO dálnici, ale i A dálnici, zpět jen SLO. A pro tazatele, Cvetlin je normálně průjezdný.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2022 09:33
Zahajskej: Problém je, že nevíš o těch lidech (a není jich určitě málo), co si tvou zprávu přečtou a jsou rádi, že ji tady našli. Napíše akorát ten, kde nečte, nebo nenajde a tak se zeptá.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2022 11:02
Couddy, kravín už nedáš. Od té doby co udělali v Kljucarovci ten kruháč, už se navigace neplete a přes Lukavci a jejich kravín tě nežene. Je nás asi jen 8 až 10, co jsme měli štěstí a navigace nás vzala do kravína. thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2022 11:11
Grizzly.My byli takový prukopníci.Kdýž to někde vzpomenu před manželkou jenom sřípe zubama.thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ajax (08. 06. 2022 14:41).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2022 12:09
Ajax - Bůůů hot smiley ale děti měli radost, ne?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2022 12:42
Objezd přes Maribor dám už snad i po slepu. vždy se strašně rád kochám pohledem na františkánskou baziliku, když se vynoří při odbočení vpravo u nádraží. Vždy si trochu odpočinu od dálnice a zavzpomínám na časy kdy se jezdilo bez slovinské dálnice. Na silnici 1 se stálo v kolonách :-)

Letos asi takto
[mapy.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarda Cimrman (08. 06. 2022 12:44).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2022 13:31
Hmmm, taky možnost objezdu slovinské dálnice. Ale zdá se mi to dost "klikaté".
Vloni jsem nedopatřením sjel na přechod Rogatec a pak dostat se zpátky směrem na Ptuj byl pro mne "očistec". Doufám, že již nikdy více,
Špatně značené odbočky, úzké silnice, samá zatáčka.
No ale asi kdo to má "najeté", tak se mi nejspíš diví. Já jsem pro klasiku Mureck, Lenart, Ptuj,Videm, Cvetlin atd. Tam už je více možností kde vjet na HR dálnici..
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2022 14:40
To. GRIZZLY. Ty děti byli trošku odrostlé. Synuv spolužák s přítelkyní kterému tenkrát bylo kolem 25 let.thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 90
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.