Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 10. 2021 11:35
No to teda nebudu, tam jsem to projel už několikrát, pohoda, vždy rád tudy budu objíždět. I když za ty dva roky, co jsem tudy nejel, přibylo úseků se značkou 70 a v Lenartu zúžili silnici o 2 pruhy cyklostezky.
S tou "mou" anabází letos přes Rogatec se to nedá vůbec srovnat. Přes Trakoščan , Cvetlin, Ptuj je to úplná "magistrála.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 10. 2021 12:38
Kabinete v SLO jsi měl jet na S.Jurij a dál Žetale,pak už jedeš podél dálnice nebo můžeš po dálnici.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 10. 2021 13:44
Rogatec-Žetale-Podlehnik-Ptuj (Slovenia) (timelapse 4x) *Read Description*
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 10. 2021 13:55
Když spěcháš, většinu Lenartu je lépe objet přes průmyslovou zónu. Tam je aspoň šedesátka. A na jejím konci Radgoňáci vpravo, Cmurečáci vlevo.
Zkrátka tudy.
Jak jsem psal, nejen, že po obou stranách Ptujske cesty přibyly cyklopruhy, ale celé centrum Lenartu se stalo třicítkovou zónou se dvěma věčně ucpanými kruháky cestou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 10. 2021 15:26
Jardo, tohle nedává moc smysl, pokud jedeš z/do Trate.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 10. 2021 22:18
Asi taky záleží na tom, kdy jedeš.

Jenom mě ta Ptujska cesta snad už od Agáty, kde jsme se s protijedoucími až ke kostelu na střídačku navzájem pouštěli, otrávila tak, že jsem si nezapamatoval, kde přesně vlastně ta třicítka začíná, a kde končí, ale nikdo tam nejel 31 a bylo to nekonečné (už nikdy více přes centrum). Vždyť i ten náklaďák, co vedl kolonu průmyslovou zónou, byl na kruháku na výjezdu z Lenartu dřív, než my. Snad v noci, kdy není ve městě takový provoz, by to na Mureck mohlo být kolem kostela o dvě minuty rychlejší...
Prostě letos byl průjezd tím kouskem Slovinska, který jinak mám tak rád, bezkonkurenčně nejpomalejší.
Aktualizované navigace by o tom měly vědět, stejně, jako o nových kruháčích a zrušených semaforech u kostela. Na StreetViewu jsou snímky ještě původní cesty.
Slovinci asi nasadili směr "když spěcháš, zaplať si za dálnici a postůj si na ní"...
Když jsem napsal "Cmurek", tak říkají Slovinci Murecku, samozřejmě jsem myslel i Trate. Jen je to od výjezdu z průmyslové zóny doleva.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 02. 2022 12:14
[www.youtube.com]
Tak nějak jsem našel video, kde poprvé je vidět objížďka z Ptuje směr na Videm, pokračování na Cvetlin a Krapinu.
Autorovi poděkování.
Škoda, že nám to objíždění tam vychází na noc .Přece jenom dálnice je bezpečnější a taky rychlejší.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 03. 2022 09:45
Tak nevím, mám "objet" aby byla vzpomínka, nemám objet. Vypadá to, že letos Jadran naposledy. To raději letadlem do Tunisu. Sockou do Prahy a pak létadlo. Zpět to stejný. I když, lidi tam kupují apartmány a jsou tam celý rok. Teda lidi, bratři Němčouři.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 03. 2022 10:37
Není pro vás lepší Vídeň než Praha (ceny letenek, vzdálenost, parkování atd.) ? eye rolling smiley

... nejenom bratři Němčouři. Předpokládám, že za aktuální cenu bytu ve Znojmě koupíš bezproblémově něco u moře.
Důchod si necháš posílat na účet, žití tam dražší není... a děcka můžou jezdit za vámi... k moři grinning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 05. 2022 19:32
Ahoj všem, už jsem v HR pár let nebil, ale vždy jsem slov. dalnici objížděl přes Ptuj a tam se normálně napojil na dálnici, ale to snad už nejde? :-( Poradíte, moc děkuji:-)))
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 05. 2022 19:59
Mureck,lenart, Ptuj a pak jsem to vzal na Varaždin.. Pohodová cesta.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 05. 2022 20:39
Dâlnice je celá od hranice po hranici zpoplatněná, takže musíš z Ptuje buď na Cvetlin, další možností je Zavrč, nebo jak výše uvedeno na Ormož a pak Varaždin. Taky to jde vzít z druhé strany přes Rogatec. Všechny trasy jsem jel několikráte, každá má své výhody i nevýhody. Koukni do mapy, nebo přečti toto vlákno kus zpět.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 05. 2022 21:22
Nebo se k tomu postav radikálně jako já. Za Vídní to vezmi na Szombathely a Slovincům se téměř vyhneš. Lízneš jenom ten cíp přes Lendavu. Tam ale pozor, musíš přes město. Dálnice okolo je samozřejmě placená.
Vím že to není klasická objížďka, ale když se nechceš crcat přes Mureck, Lenart, Ptuj a Cvetlin, tak je to fajn řešení. Časově to vyjde cca stejně, je to kratší a ušetříš naco za palivo.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 05. 2022 21:36
Díky moc :-)))
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 05. 2022 08:14
Když již objíždět Slovince přes HU, tak se jim vyhnout úplně a jet na Goričan a nepřidělávat si starosti s tím, jestli náhodou u Lendavy nechtěně nenajedu na dálnici. Ale o tom je jiné vlákno.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 05. 2022 09:13
Michale, i při tom "líznutí cípu (SLO) přes Lendavu" (jak psal Martin výše) je potřeba objet placenou silnici v Slovinsku grinning smiley
Navigace to samozřejmě bezproblémově umí, "nastudovat" to lze na Google StreetView...
Vše je pěkně značené na Čakovec (HR) - držet se žlutých cedulí, hlavně nenajet na nic "zeleného" (placená dálnice)
Osobně mi to přišlo jednodušší, než se motat okolo Ptuje a "někam" dál.
Jako úskalí této trasy bych v současnosti viděl to, že okolo Čakovce a Varaždinu (záleží, kde chce člověk najet na HR A4) se vyrojilo množství radarů vyšší než malé thumbs up smiley

Volba, zda přes Goričan 1 či 2 nebo přes Lendavu může být (zejména v turistických špičkách) závislá na provozu a frontách... Při variantě přes Lendavu lze případně operativně změnit trasu přes "neprofláknutý" HP Hotiza (díky RadoG) thumbs up
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 05. 2022 09:57
OK, pokud si budu chtít cestou dolů k moři odškrtnou co nejvíce zemí, kterými chci projet, proč nesmiling smiley
Ono letos bude asi vhodnější pro ty, co pofrčí přes HU , jet co nejdéle po jejich území z důvodu levnějších PHM a možnosti dotankovat před vstupem do HR levně. Teda pokud do toho Hungároš nehodí se začátkem sezóny vidle, protože budou tankovat asi všichni tranzitní cestovatelé.
Jako výzvu ale tu Lendavu beru, ještě jsem tudy dolů k moři nejel.
P.S. Kouknul jsem do mapy a Lendava mi dává smysl snad jen v okamžiku, kdyby byl Goričan ucpaný anebo budu chtít ušetřit pár lasiček za dálnici v HR.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (02. 05. 2022 12:49).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 05. 2022 18:52
Mirek 1 objížděl SLO dálnici když to mělo smysl. Objížděli jsme to tak tehdá skoro všichni. Ale má to smysl i dnes? Z mého pohledu, pokud chce za každou cenu ušetřit 15 euro za jednu cestu, tak přes Cvetlin. Hodinová zajížďka za ušetřených 15 euro. Pokud ale jede mimo frekventovaný časy, může se vyplatit zaplatit. To si musí rozhodnout každý sám
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 05. 2022 19:06
Frekventované časy se zde probíraly již mockrát. Jenže ono to už pár let jaksi nefunguje. Jezdíval jsem ze soboty na neděli v sezóně, na xálnici dálkový, občas jsem se bál. Poslední léta to bylo snad horší jak z pátku na sobotu. Mnozí si poplakali, že to chtěli dát na pohodu z neděle na pondělí a z cesty balo parkoviště. Naopak, z pátku na sobotu mnozí projeli téměř bez zdržení, stačilo jet o hoďku dříve či později a opět kolony. Ne každý může jet v červnu nebo září či ve všední den. I když i v tomto období se dá na dálnicích parkovat.
A mnozí objíždí jen z principu, protože to nenažraným Slovincům prostě nedají, nebo mají větší SUV nebo MPV a už jsou v tom za 30 éček.
Pokud by všichni mávli nad penězi rukou a jeli po dálnici, asi bys mluvil jinak. Takhle se cestovatelé alespoň rozprostřou od západu na východ....
....a sjedou se stejně na Lučkusmiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 05. 2022 20:21
Tak já tedy nevím pane Nekuda kudy to objet? .-)))
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 05. 2022 20:35
Kudy? Tudy. Murec,Lenart, Ptuj Varaždin.thumbs up
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 05. 2022 12:30
Když bych objížděl přes den, tak jedině přes Mureck - Cvetlin. A pak buď na Krapinu nebo Lepoglavu a Sveti Križ. To cestou tam.
Cestou zpět bych objížděl podle situace na přechodu (parkoviště až k poslední chorvatské mýtné bráně) na Trakoščan , Cvetlin , Videm pri Ptuji,
Ptuj, Mureck atd.
Pro nastudování varianty objezdu od Murecku je dobré třeba tohle video (už tady kdysi bylo): [www.youtube.com]
Jinak to vypadá, že letos, jelikož tam i zpět v září a Slovinsko vyjde "na noc", že se pojede po slovinské dálnici. Přece jenom co je to dnes 15 E tam a 15 E zpátky. "Byli jsme a budem". Bezpečnost na dálnici je taky větší než na "okreskách" ve Slovinsku. To se taky cení.
Takže rozhodnutí jestli objíždět a když už tak kudy, je na rozhodnutí každého soudruha individuálně.thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 05. 2022 16:26
Už tady ta zmínka o větší bezpečnosti na dálnici oproti okresce několikrát byla. To je lepší rozstřelit auto ve 130 než v 90? Mám větší šanci na přežití? Nechápu.
avatar
mdr
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 05. 2022 16:54
Je lepší trefit v 90 čelně strom nebo protijedoucí auto, než ve 130 podélně svodidlo?

Ale ono to vždy závisí od konkrétní situace.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 05. 2022 19:25
No už ani čtvrtky nebyly "cool" a třeba neděle odpo to šlo. Je to věc názoru. Věc auta samozřejmě také. I proto mne napadlo jet tentokrát s dodávkou úplně jinudy. Zjišťuji vstupy.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 05. 2022 11:59
Dříve jsme jezdili přes Ilz, Feldbach, Bad Radkersburg, Ljutomer, Ormož. Zejména aby jsme se vyhnuli obvykle přetíženému Macelji. Výhoda byla, že se dalo až v Ljutomeru rozhodnout jaký hraniční přechod zvolit. Jsou tam asi dvě nebo tři srovnatelné možnosti. Vždy jsme ale jeli přes Ormož. Poslední roky přes Maďarsko. I tam lze obykle volit dva až tři časově srovnatelné možnosti překročení hranic. Mursko Središće, Goričan 1 nebo Goričan 2.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2022 13:00
Má letos někdo vyzkoušené objetí Slovinské dálnice a vyhnutí se kolon na hranici? A kudy?smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2022 13:11
Jel jsem v neděli od moře přes Cvetlin. Popsáno v patřičném vlákně, abych to nemusel znova popisovat.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2022 13:14
Letos ještě zkušenost ne, plán ano. Přes Maďarsko: Bratislava, Csorna, Szombathely, někde kolem Zalalovo se podíváme na google mapy na hustotu provozu na hranicích a podle toho se rozhodneme pro HP Mursko Središće, Goričan 1 nebo Goričan 2. Pokud by jsme jeli přes Rakousko tak Ilz, Feldbach, Bad Radkersburg, Ljutomer, Ormož. Na této trase je možný přechod Otok Virje u Ormože, dále Trnovec, případně asi také Razkrižje.Přes Rakousko a následně Macelj určitě jet neplánujeme. Na této trase může být problém průjezdem Vídně, dále zdržení IGL kolem Grazu a pravděpodobný problém před Maceljem a na Macelji (ale záleží na tom kdy se jede).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinR (02. 06. 2022 13:15).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2022 13:29
Pavel.R.
promiň za upřímnost, ale napiš, kdy jedeš. Já jedu za 16 dní. Dvě varianty stále na stole. A vzhledem k té jedné, bych vůbec neuváděl Macelj jako problém. A to jedu v pátek. Pokud míníš jet v inkriminované dny a termíny, dopiš to. Jinak to nedává smysl. Igl je to nejhorší asi. Jinak Vídeń jsem projel za posledních 15 let vždy plynule do cca hodiny. Jde o to jen si naplánovat "vlnu" a Macejl jsem objíždel snad jednou v červenci v neděli zpět, přes kamery, a na Cvetlinu jsem stejně stál hodinu..

Takže k jakému termínu se Tvůj dotaz vztahuje?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.