Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2021 08:50
Cp.si clovek usetri starosti za 15 euro....))kdyz jedu v noci...ale pres den bych to zvažoval...nechci pipojizdet...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2021 09:43
Ne všichni chtějí ušetřit 15 éček. Objíždí se i z principu, kdy se nenažraným Slovincům nechce plnit kasičku. Na objízdných trasách se potkává mnoho aut v cenách nad mega, aut z Dojč i Austrie. Pochybuji, že tito nemají 15 éček na dálnici.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2021 09:44
Tak už jsme dojeli do Staniči. Píši zpožděně tak se omlouvám. Odjezd v neděli ráno přes České Budějovice v Rakousku sjezd 226, Mureck, Lenart, Ptuj, Videm a Cvetlin. Na hranicích HR ve 14 hod. bez jediného auta. Byli jsme první, zdržení 1 min, naskenování jen mého OP a už jsme frčeli.spinning smiley sticking its tongue out Registrovaní jsme nebyli, nic nechtěli. Večer jsem četl že se čeká až 5 hodin.spinning smiley sticking its tongue out. Teď už si užíváme smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2021 11:30
Citaci
couddy napsal(a):
... 12. 07. 2021 20:29 ...

Ty budeš něco potřebovat?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2021 19:31
Přesně tak, objíždím od dob, co jezdím do hr. Po dálnici jsem nikdy nejel - už jsem tím ušetřil 5250,-. To už je zajímavá částka, ne? než jenom 15eur. A ještě jsem ušeřil nespočet hodin za ty roky.
Objíždění už k HR prostě patří.
Ale čím víc lidí na dálnici, tim míň lidí na objížděníspinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2021 10:10
Cesta tam :
V Rakousku exit 228 - Šentilj - Pesnica - Maribor - Kidričevo - Rogatec, nájezd na HR dálnici Durmanec. Na SLO/HR hranicích 2.7. v 5:30 3 auta před námi, zdržení 3 minuty, kontrola dokladů. Potvrzení o testu nikdo nechtěl.
Cesta zpět:
v obráceném pořadí, objezd části Mariboru po silnici č. 430. Na HR/SLO hranicích 12.7. ve 21:00 sami, HR kontrola dokladů, SLO jen koukli. Na SLO/R hranici cca 5 aut, kontrolovali jen rakušáky, zřejmě testy. Na nás jen "oukej".

Ušetřených 30 éček a 38 lasic půjdou na Moravu, takže tentokrát manželka proti objíždění skoro nic neměla.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2021 20:25
Zatím ne smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2021 08:46
Po informáciách čo som počul, nemala by téma tohoto vlákna znieť "obchádzanie slovisnka ako takej?". Opravte ma, ale počuli ste, že aj zaočkovaný na hraniciach zo Slovinskom vyžadujú test na koronu?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2021 15:42
Z toho Slovinska děláte zbytečně "strašáka". Všem by nám bylo lépe v ČR, kdyby se tady dělala opatření jako ve Slovinsku. Oni jsou si vědomi, že jsou i "tranzitní" země. Mimo jiné, kdo tam nezastavil někde u Bledu a neprolezl to tam, pak píše takové "škareďárny".
avatar
XXX
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2021 18:22
@oscil
Tady máš informace, že tranzit je bez testů...

[www.mzv.cz]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2021 19:09
couddy - máš pravdu, Slovinsko je překrásná země a je škoda ji jen projet bez zastavení.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 07. 2021 14:33
Odjezd Kladno 0:30 D1 sjezd Olbramovice České Budějovice Dolní Dvořiště Rakousko sjezd 226 směr prechod A-Slo Trate celnik na zidličce odmavnul ani se nezvednul. Směr Ormož na hranicich SLO - Hr zavora dole a celník překvapený kam prej jedem ?vzal papiry zda prej mam EnterCroatia? Po 5 min volani nekam popřál dobrou cestu a zvedl závoru. Cesta Varaždin směr Zagreb . Potom mě waze stahnul na okresni cestu tak 10 kategorie a dokonce jsem projel zakaz vjezdu v jedné vesnici u hospody bylo auto Policie trochu jsem se lekl s tím že mě mají. Nakonec jsem vyjel na hlavniod Karovace na Plitvice cca 50km od Slunj NA MACEJL kolona 3 hodiny podle radia i netu Lucko take zasekané .Prijezd Slunj 12:30 cestou prselo A Slo i občas Hr Dálniční známka A a platba tunelů placeno netem online

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 07. 2021 16:54
Dnes sjezd pod Grazem na 226km, pozor, odpočívadlo na 225 zavřené, rekonstrukce. Mureck, Lenart, Ptuj a dále na Zavrč. Jel jsem tenhle přechod poprvé a asi už nikdy více. Hoďka, než jsem se dostal přes čáru, SLO celník vzal doklady do ruky, prolistoval a vrátil. HR ouřada byl jak šnek, mladýho covid formulář se mu po naskenování pasu neukázal, tak podaný papírovy, načetl si QR kód a jelo se. Jenže...za přechodem kaskáda vesnic, navazujících jedna na drubou, v nekonečné délce, v několika semafor a kyvadlovka kvůli asi výstavbě kanalizace. Silnice rozbitá, chvílema se jede jen po zásypu. Vyklepanej jsem byl jak startka. Raději jsem měl jet na Ormož.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 07. 2021 22:30
Zahajskej, hlavně že jsi dojel. Já tu Zavřč kdysi jel. Už si to nepamatuji, ale dálnice ještě nebyla skoro. Jeli jsem tam kolem 11 - 01 v noci a jen jsem zíral po zvířatech. Ale tehdy mě to tam odklonilo, kvůli nějaké objíždce a pamatuji si zatáčky a díry u krajnice. Víc si moc nepamatuji smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2021 12:37
Rogatec, Dobovec

Nemá někdo zkušenost, jak to chodí s těmito dvěma přechody? V Rogatci je dost málo místa, tak se obávám, že pokud se to zaplní ke křižovatce, tak všechny posílají na Dobovec. Tím si vysvětluju, proč je v Dobovci snad vždy delší čekací doba. Co na to zkušenější cestovatelé? Díky.
avatar
XXX
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2021 14:30
Já jsem v sobotu jel také přes Mureck.Rakouský celník jen odmávnul. Na slovinské straně ani noha.Dále přes Zavřć.O půlnoci jediné auto my.Slovinec se ani nepodíval,Chorvaté pouze naskenovali covid pásy a popřáli šťastnou cestu.Je fakt,že ve vesnicích jsou semafory ,ale my jsme v protisměru nepotkali ani jedno auto a vždy to vyšlo na zelenou. Tady soused říkal,že po půlnoci v tu samou dobu jel přes Macelj, a čekali skoro hodinu a čtvrť.Takže on přejel hranice,a já už tu dobu byl před Záhřebem.Jinak v 1 hod. v noci před Záhřebem policajti měřili na 80 rychlost ručním radarem.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2021 16:39
To jsou ale vykutálení pomahači.Kolik jsi jel, neříkej, že 80.
A ještě se chci zeptat, je stále , myslím před Karlovacem, nebo kousek za ním radar, který měří "brzdinu"?
V noci to vždy na mě nečekaně blikalo. Ale jedu +- 130, v noci spíše -130, takže vše OK.
Tento radar byl, nebo stále je, v obou směrech. Při zpáteční cestě ve dne, jsem si dával pozor, takže taky v pohodě.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2021 17:14
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to je potěšující informace a z oficiálních
> zdrojů je tomu tak. Na mapě jasně značeno
> oranžovou barvou, tady bez vinjety.
> [www.dars.si]
> nja
>

Bohuzel stranky nejsou aktualni, staci se podivat na podminky v anglictine + google street view kde je videt znacka dalnice a vinety...

[www.dars.si]

[www.google.cz]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil dj.DEKL (20. 07. 2021 09:14).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2021 08:16
A ty si myslíš, že oni aktualizují StreetView každý týden? Jednou to nasnímkují a pak za pár let možná projedou znovu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2021 08:38
Dobre, tak lepsi je podivat se prvne na odkaz dars.si platny od prosince 20...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2021 08:46
U toho StreetView (vpravo dole) - Pořízení obrázku: čvn 2018 smoking smiley
Případně vlevo nahoře v tom malém okně (co umožňuje přepnutí do map Google), když klikneš v dolní části toho okna na StreetView, tak máš možnost si přepínat časovou osu snímkování, v tomto konkrétním případě čvc 2013 / čvn 2018.
smileys with beer
avatar
XXX
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2021 09:38
@kabinet302:
Jel jsem tam kolem 90, protože všechny auta přede mnou začaly brzdit,tak jsem nevěděl co se děje.U Karlovace nevím,byla tam taková průtrž mračen,že jsme jeli max 100km/h,víc se nedalo.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2021 10:43
dakujem, ja som tuto informáciu započul v TV. to už sa nedá veriť dnes asi ničomu thumbs up
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2021 22:59
ptace Vloni přesně jak píšeš Rogatec pouštěli jen HR a SLO a stálo to až na Dubovec 4 hodiny poskakování necelých 9km hrůza letos ORMO6 a jen já a celník

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2021 06:27
martas není dobré to vykřikovat do světa nebo za rok tam budem poskakovat taky... thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2021 11:17
Kdo hleda ten najde, pokud mate chrome prohlizec (nevim zda umi Firefox ci jiny), tak si to nechte prelozit.

[www.dars.si]

Tady se pise ze od 1.1.2020 se na H2 neplati pro vozidla do 3.5t.
Prelozeny titulek:
"Rychlostní silnice přes Maribor je od systému dálničních známek vyňata od 1. ledna 2020"
A prvni sloupec:

"Vláda překategorovala rychlostní silnici Maribor mezi Pesnicí a Teznem na regionální silnici a dne 1. ledna 2020 ji vyňala z dálničního systému. Společnost DARS dd bude i nadále mýtné kamiony resp všechna vozidla s maximální přípustnou hmotností vyšší než 3,5 tuny.

Do konce roku 2019 připravilo ministerstvo infrastruktury změny vyhlášek o kategorizaci státních silnic a zpoplatněných silnicích a mýtném, ve kterých byl rekategorizován 7,2 kilometrový úsek rychlostní komunikace H2 mezi Pesnicí a Teznem z mýtného na volitelné mýtné silnice. To stále zůstává v údržbě a správě DARS.

Vláda schválila změny vyhlášek a dne 20. prosince 2019 byly zveřejněny v Úředním věstníku Slovinské republiky č. 78/2019 a vstoupila v platnost dne 1. ledna 2020."


Takze jestli to chapu spravne, ja s osobakem tam vjet muzu aniz bych musel mit dalnicni znamku...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2021 12:21
Zítra večer se na to jedu podívat, podám hlášení.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2021 13:15
a podle tohoto zase od 1.12.2020 se znamkou

[www.dars.si]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2021 13:19

Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2021 14:57
Tak a jeste jsem byl vic aktivni a zeptal se primo u Slovincu mailem a odpoved prisla do 2 hodin od poslani dotazu, zde je:


Citaci
Hello,
you dont need a vignette for this section H2.

Best regards,

Aleksander Duša
Oddelek za logistiko

DARS d.d.
ACB Ljubljana, Grič 54, 1000 Ljubljana
T: +386 1 518 84 87
M: +386 40 460 809
www.dars.si
www.darsgo.si

Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.