Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2020 21:15
[www2.hak.hr]
Byla tam kamera i ze slovinské strany, ale ta asi tak před týdnem zmizela.
Proč? Protože Slovinci.....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2020 06:13
Kamera Macejl směr Slovinsko
[map.hak.hr]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2020 09:08
Myslím si, že to nepatří sem, toto vlákno je pro předem rozhodnuté objížděče, leda by se bavili nad záběry toho nejdůležitějšího, kvůli čemu si dálniční přechod radši odpustili.
Odkazy na obě kamery na Maclju jsem vložil do zřejmě vhodnějšího vlákna, první příspěvek ze 14.8.2020.
Kamera ze strany od slovinské závory se opravdu pokaždé nenačte hned, snad i proto, že si pro ni sahá i slovinský server, tak nemá na každého čas. Proto se i v v seznamu HAKu někdy objeví, někdy ne.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2020 09:48
Kamery tady: [m.hak.hr] (ted se tam zobrazuje jen pro smer Slovinko, ale bezne tam jsou oba pod sebou).
A tady info ve ktere dny a hodiny jsou hranicni prechody nejvytizinejsi: [traffic.molescrape.com] (po rozkliknuti hranicniho prechodu).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 08. 2020 19:31
Slovinská dálnice úspěšně objeta tam i zpět. Tam 30.7. v ranních hodinách, cca okolo 6 ráno. Na hranicích z Rakouska (Spielfeld) nikde nikdo, jen značka zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou že neplatí pro rakušáky a slovince. Na přechodu v Cvetlinu jsme byli jediny. Letmej pohled do pasů a jelo se dál.
Zpět to bylo 11.8. okolo 14té hodiny. Na Cvetlinu jsme byli třetí, zdržení tak 2 minuty. Ani do pasů nekoukli. A na Spielfeldu opět nikde nikdo.
Tankování tam i zpět v Mariboru, 1€ za litr. Dokonce měli i dálniční známku na rakouský dálnice.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 08. 2020 22:48
Doma jezdíš tam, kde je zákaz vjezdu?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 08. 2020 19:56
Vyšlo nové upozornění o přechodech a k tomu vcelku blbá map, kde Zlogonje jako mezinárodní přechod a Cvetlin pro příhraniční styk. Přitom si myslím, že je to naopak. A ve čtvrtek jedem. Poradí mi prosím někdo zkušený? Přes Cvetlin jezdíme pravidelně, Mureck letos asi vynechám, ale když bude ucpaná čára, tak bych jí objel. Ale možná je upozornění starší a manželka mne jen na poslední chvíli děsí. Bohužel na netu jsou upozornění bez datumu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pašák (18. 08. 2020 06:08).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2020 13:07
Zase bych asi striktně vycházel z data a hodiny, kdy "chcete" jet. A kdy se na "zamýšlená úzká místa" skutečně dostanete. Není to dlouho, co tu (a i na fb skupinu) psal, že zrovna na Cvetlinu zatvrdli na 3hodiny.
Kolega Stamar tuším zde hezky psal o tom, že i v sezóně se dá jet "středem" hlavním (v tuto chvíli mezinárodním) proudem a čekačka do 20minut max. Taky mám tu zkušenost z let minulých i bez "Primuly a Coronuly" grinning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2020 15:27
Urcite myšlena ŠLO dálnice a Macelj
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2020 22:07
Určitě. Já počítám, že hranice Slo Hr budeme překračovat ráno mezi třetí a čtvrtou. Přes Mureck a Cvetlin jezdím už cca 6 let.Letos po dlouhý době pojedeme po hlavním tahu. Akorát beru Cvetlin jako zálohu, když Waze ukáže velkou zácpu na hranicích. Zatím dík, uvidím a snad se podělím o zážitky. Pojedu pak ještě v září repete
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 08. 2020 00:09
RadekK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Urcite myšlena ŠLO dálnice
................
Ano, to by vám šlo...j
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 08. 2020 06:31
I když mi byl smazán příspěvek (samozřejmě nezdůvodněno), kde píši, že mi není jasno, co to je..... že i v sezóně se dá jet "středem" hlavním (v tuto chvíli mezinárodním) proudem.....tak mi to stále není jasno.
To jako na hranicích na nejmenovaném přechodu jsou tři proudy, prostřední je mezinárodní a tudy jet musím nebo můžu a na vedlejších dvou pruzích jezdí nemezinároní auta? Nebo to znamená, že levý proud je přes Goričan, pravý přes Koper a prostřední přes Macelj? Opravdu bych to potřeboval vysvětlit.
A jestli je to tak, jak píše RadekK, tak bych doporučoval raději napsat například ...."po slovinské dálnici"...nebo .." přes Macelj" . Možností je jistě více.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 08. 2020 21:54
Samozřejmě, že Macelj. Odvolávám se na texty výše i jinde. Myslel jsem, že je to logicky pochopeno. Někdy je potřeba vnést trošku "nadhledu i ironie". Strikně se tu "mele" pořád stejná "sláma", tak jsem to možná "oživill". Kdo nepochopil, tomu patří moje omluva. Ostatní pochopili, protože toho dne (kdy je můj postřeh datován) se tato informace řešila ve více vláknech. Kdybych chtěl napsat přes Koper, napíšu to. Celá debata se odvíjí od mhoha informací výše, kde se řeší jediný možný slovinský "mezinárodní" přechod.... Toť vše...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 09. 2020 14:23
Chtěl bych to jet zítra poprvé.Může mi někdo napsat kde se dá momentálně dálnice objet.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 09. 2020 21:18
Tak to je jednoduché. Z Rakouska do Slovinska (případně obráceně) jsou pro nás otevřené pouze tři hraniční přechody:
Šentilj, Loibl a Karavanky.

Bez dálniční známky to spolehlivě jde přes Loibl.

Přes Šentilj nevím kde teď aktuálně mají značky se začátkem / koncem dálnice, ale bez známky bych to asi nezkoušel. Pravděpodobně alespoň cestou tam by se ti podařilo projet, když by jsi hned za hraničním přechodem, ještě před čerpací stanicí, sjel na starou silnici, když teď známky prodávají až na té čerpací stanici.

Pár zdejších projelo přes starý Šentilj, Mureck případně G. Radgonu, ale tudy my oficiálně nesmíme.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 09. 2020 07:51
Nedojed - Projel jsem bez zastavení i bez problémů hraniční přechod Bad Radkersburg / Gorna Radgona, kde bylo v opačném pruhu, tj, do A asi 5 aut, která kontrolivali. Stejnou cestou se hodlám vracet zpět. Je to na často prezentovaném objezdu dálnice Ilz - Feldbach - G.Radgona, Ljutomer, Ormož, Varaždím, Záhřeb, která je asi o 10km delší než klasika po dálnici a časově asi o 80 min více. Nejsou tam ale takové fronty a většinou se mi stává, že jsem rychlejší jak po dánici. To ale záleží kdy jedeš a jaká je fronta.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 09. 2020 13:59
Info z naší cesty na Hvar v pátek 4.9. po tradiční trase: Plzeň-Folmava-Strabing A3-Pasov-Graz-Mureck-Lenart-Ptuj-Cvetlin-Durmanec-Zagreb(nocleh) v sobotu Lučko-Karlovac-Plitvice-Udbina-Knin-Sinj-Šestajovac-Brela-Drvenik trajekt Sučuraj-Jelsa-Pitve-Jagodna
Odjezd z Plzně v pátek v poledne. Cesta naprosto bez problémů, na hranicích bez kontrol, v Murecku policajt zamával a na Cvetlinu na SLO straně sami a celník oskenoval pasy. Zdržení do 1 minuty. Nocleh v motelu na odmorišti Plitvice za 64 € pro dva lidi s bohatou snídaní. V sobotu ráno dále po dálnici do Karlovace. Pak až na Plitvice se jelo pomalu v většinou v koloně. Samé omezení rychlosti!!! Dál už to šlo. Hodně nový povrch silnice a prázdno. Pěkné počasí - kochačka. V Drveniku ve 14 hod.
Shrnutí: cesta v pohodě, nikde na nás nic nechtěli, žádné formuláře (měli jsme zaregistrovaný ENTER CROATIA) Jen kvůli častému omezení rychlosti v HR po “staré” zvolíme pro zpáteční cestu dálnici.
Jinak tady všichni v pohodě, na pláži dnes (neděle) pár lidí. Sluníčko, teplíčko, pohodička. Zdravím. Franta
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 09. 2020 14:24
Tak by bylo zajímavé vědět, jak je to ve skutečnosti s těmi "bočními" přechody HR - SLO a SLO - A. Vypadá to, že se dají oficiálně "zneužít" k přejezdu hranic.
Nejedná se mi ani tak o cestu dolů na jih a průjezd těmito výše vyjmenovanými přechody. Tam to bude na 100% jízda po dálnici a přejezd hranic na povolených oficiálních přechodech, ale o cestu zpět. Mám totiž obavy, že při návratu (jako vždy touto dobou) bude v sobotu odpoledne "fronta" už na přechodu HR -SLO (to je to popojíždění od mýtnice Trakoščan až na hranice ke slovinským celníkům) a možná i Rakušáci budou pořádat manévry k vytvoření kolon na vjezdu do Rakous.
No za prvé: ještě tam ani nejsme, pořád to máme za 5 dní a 2 hodiny a 10 minut do odjezdu a za druhé: třeba to Frantík PM napíše, jak to vše vyřešil při návratu.
Samozřejmě Fórum budu sledovat pocelou dobu "pobytu" a doufám, že budu "potěšen" dobrými zprávami.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 09. 2020 17:31
Všechny přechody HR - SLO jsou zatím stále normálně průjezdné, použij, který libo.
Jen ze Slovinska do Rakouska moc na vybranou nemáš.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 03. 2021 07:00
Jak popojeli v SLO s dálnicí? Myslím že už asi objetí nedává moc smysl.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 03. 2021 08:28
Ale dává. Ve špičkách je průjezd SLO/HR hranice kvůli kontrolám velký špunt.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 03. 2021 09:04
Zahajda má pravdu.Ve špičce bych objížděl. Nebo kdo chce ušetřit. Ale jelikož jsme tam v deset večer, ze špuntu je špuntík, max 7 aut před námi, tak to bereme po dálnici. A ty 400 kč za jednu cestu se vyplatí.Jedeme přece na dovolenou a s něčím takovým se počítá.
Myslel jsem si, že slovinskou dálnici nebudu používat kvůli předraženým 50 km. (ale průjezd přes celé Slovinsko do Koperu jedině po dálnici).
Ale jednou jsem před třemi roky zkusil i těch 50 km a nejspíš už nikdy jinak než po dálnici.
Snad se situace "uklidní" a ten špunt se přesune jinam. To pak bude jízda. jen se toho dožít.
Navíc při objíždění je v současnosti možná i problém průjezd přes přechod Mureck, Cvetlin a jiné. To se snad ale dozvíme, až se vyrazí směr jih.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 03. 2021 14:40
spinning smiley sticking its tongue out v roce 2010 jsme dálnici ve SLO objížděli tak, že jsme překročili státní hranice, hranice EU i Shengenu nelegálním přechodem thumbs up smiley Já ve Fábii, bratr v Pežotu 308 (strašně nízký čumák). Ve SLO jsme jeli nejdříve po asfaltce, která v lese skončila a dál už lesní cestě, ale byla fajn - byla tam zahrádkářská osada, jen ty hodně utažené zatáčky brácha nedával na jedno vytočení thumbs up smiley
Týpek ve Slovinsku (poslední dům, kde jsme zastavili a rozmýšleli zda pokračovat) mi řekl, že mohu v klidu jet, že tam policie není a poradil jak dál jet. Bylo to zrovna 1. 8. - sobota kolem poledne. Na hranicích a cestarině byla několikahodinová gužva. My dlouhej kus jeli podél dálnice, kde auta stáli nehnutě, před námi nikdo a pak jsme to mastili na Záhřeb. Ušetřili jsme tak 5 hodin minimálně. A kdybych to věděl, tak převezu tunu trávy a nikdo si toho nevšimne thumbs up smiley
Ale upřímně už tu cestu nechci opakovat - i kdyby se tudy už normálně smělo (možná se smí - nevím a nebudu zjišťovat - ani nevím co to bylo za cestu).

Pak jsem objížděl dálnici v roce 2014 ve SLO přes HU - nejlepší cesta, ohromně jsme si ji užili a přes SLO pojedu jen když pojedeme tak do Rijeky někdy v budoucnu třeba možná. Ale já jsem exot - i tenkrát jsme jeli zpátky domů po staré přes Plitvice.

A letos - snad to klapne - pojedeme jako rodina vlakem do Splitu. Cesta autem mi tam zatím nedává smysl.

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 06. 2021 18:10
Letos ještě nikdo nepodnikl cestu do Chorvatska mimo předraženou SLO dalnici?Jsou otevřené celnice???
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 06. 2021 22:06
Jak vypadá sjezd 226 na Mureck? Ze je to ještě zavřeno. Má někdo nějaké info?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 06. 2021 22:31
Teď mi Google mapy ukazují, že je zavřený Cvetlin??

Karel
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 06. 2021 22:38
DARS jen uvádí ve směru do Slovinska na Cvetlinu 1 hodinu čekací dobu, žádná uzavírka ani nehoda zatím hlášená není.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2021 21:47
No, gůgl fakt ukazuje zavřený cvetlin

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2021 03:06
Na to co píše Google, bych moc nespoléhal. Google loni dal k většině provozoven během COVIDU "Dočasně zavřeno" a pak se neobtěžoval, po otevření obchodů, to dát zpátky.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2021 09:10
Zrovna jsme si pokecali s Ajaxem, což mě mimo jiné přimělo podívat se na dopravní hlášení kolem hraničního přechodu Spielfeld/Šentilj.
Citaci
ASFINAG na svých stránkách píše:
A9 Pyhrn Autobahn: Graz - Maribor (SLO)
In Fahrtrichtung von Voralpenkreuz nach Marburg (SLO) zwischen Anschlussstelle Vogau-Straß und Anschlussstelle Spielfeld veränderte Verkehrsführung im Baustellenbereich, 2 Spur(en) werden über die Gegenfahrbahn umgeleitet.
In Fahrtrichtung von Marburg (SLO) nach Voralpenkreuz zwischen Anschlussstelle Vogau-Straß und Anschlussstelle Spielfeld veränderte Verkehrsführung im Baustellenbereich, 21.06.2021 08:00 - 30.06.2021 08:00, Generalsanierung.
21.06.2021, 08:00
30.06.2021, 08:00

Dálnice A9 Graz - Maribor (SLO):
Ve směru od Předalpského kříže na Maribor mezi výjezdem Vogau-Straß a výjezdem Spielfeld změna vedení provozu v délce staveniště, 2 jízdní pruhy převedeny do protisměru.
Ve směru od Mariboru na Předalpský kříž mezi výjezdy Vogau-Straß a Spielfeld změna vedení dopravy v délce staveniště.
21.6.2021, 8:00 až 30.6.2021, 8:00.
Generální sanace.

Podle Routeplaneru je možné jet kolem parkoviště 225 Straß-West pravým pruhem až na výjezd 226, ovšem opatrnicky tam přiznávají, že "bez záruky". Tedy výjezd 222A9 to jistí, chcete-li přes Mureck.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.