Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2020 14:04
Také mám letos v jako alternativu sjet v Rakousku na Ilz, nasměrovat do HU a pak dolů buď Mursko nebo až na Goričan. Macelj byl včera parkoviště, příští sobotu přes den bude taky, tak vymýšlím, kudy se dolů prokousat. Raději si dám pár km navrch, než trénovat rozjezdy.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2020 14:07
V HU matrici nepotřebuješ (silnice 8, 86).
Mimochodem není HU/HR Mursko Središče, ale HU/SLO a SLO/HR. Tam akorát pozor, ať se ve Slovinsku nenamotáš na placenou dálnici. Je to dobře značené, drž se na prvním kruháči žluté na Dolga vas atd. Za Lendavou zase budeš mít kruháče u dálnice, tak opět žlutá na Čakovec... a dojedeš na hranice Mursko Središće.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2020 16:26
Pavle, vím že Mursko je přes roh Slovinska a je zde možnost omylem najet na dálnici.
Koukám na alternativy. Celkově je to letos nějak na Pikaču. Na Budějky, Budějky samotné a na Dvořiště omezení, zácpy, kyvadlovky atd.D1 je průser sama o sobě, na Mikulov most. Slovinsku bych se nejraději vyhnul jak upír česneku. Jenže pro Středočecha jet až na SVK a pak HU je už dost z ruky. Pojedu v sobotu někdy kolem čtvrté ráno, možná i dřív, možná všemu ujedu, nebo oni mě, ale asi si vyžeru to nejhorší, tak to chci nějak optimalizovat na hladší průjezd i za cenu nějakých km navrch. Ale abych zůstal u tématu, Macelju se vyhnout za každou cenu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2020 17:30
Budejce jsou v pohode. Ani to dopravni omezeni u Kaplice neni žádná hrůza. A Macelj? Spis nez pres HU bych jel na ten Cvetlin, Rogatec nebo vedle Lupinjak
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2020 18:28
Ale podle mě to stihneš "před vlnou". Ten Macelj nebyl vůbec špatnej v tomto ohledu. A valíš...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2020 18:43
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pavle, vím že Mursko je přes roh Slovinska a je
> zde možnost omylem najet na dálnici.

To se ti nemůže podařit. Za hranicema je na začátku dálnice kruhák, to nemůžeš přehlédnout.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2020 19:03
Michale, byla to reakce na předchozí příspěvek od vladimir.dorfl (na předchozí straně)... a než jsem to dopsal, tak jsi byl rychlejší.
smileys with beer

Jinak, racionálně fungující řidič (případně kdokoli s dobře nastavenou navigací) by opravdu na placenou dálnici najet neměl. smoking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2020 23:44
Rád bych v pátek odjel do Chorvatska a přitom se vyhnul slovinské dálnici. Na oficiálních stránkách MZV ČR je uvedeno, že z Rakouska do Slovinska jsou otevřené jen 3 hraniční přechody - dálniční přechod Šentilj, Ljubelj a Karavanke. V předchozích letech jsem byl zvyklý jezdit přes starý Šentilj a do Chorvatska potom přes přechod Cvetlin. Další varianta, kterou jsem ještě nezkoušel, je přechod Mureck, ale ten taky není mezi vyjmenovanými přechody.Zkoušel někdo teď v poslední době, jestli na těchto přechodech (starý Šentilj, příp. Mureck a Cvetlin) pouští Čechy? Chci tem jet někdy kolem poledne.
P.S. Nejsem z Moravskoslezského kraje.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2020 02:01
Stary Sentilj urcite ne, ten je jen pro slovince a rakusaky.

Edit: Smazáno, jsem si to ve 2 ráno nějak popletl. Dík za upozornění, nerad bych tady nikoho zblbnul



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (21. 07. 2020 06:38).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2020 05:49
Přes Leskovec/Cvetlin normálně Čechy pouští, však přechody SLO/HR jsou normálně průjezdné.
Mureck/Trate je přechod A/SLO a ten se stále vyhlášený jen pro malý příhraniční styk, ale asi se na to tak přísně nedbá ani ze strany Slovinců. Proto ho už dost lidí od nás projelo.

EDIT: myslels asi, že Macelj a Cvetlin je stejný přechod - v Chorvatsku skutečně je Cvetlin pobočným přechodem Maclju.
Pokud jde o Mureck tak má na Cvetlin ještě 62 km.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (21. 07. 2020 05:56).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2020 21:35
Ahoj všem , dovolte my abych se vyjádřil k mému příspěvku z 9.7.2020 ohledně objíždění dálnice , vraceli jsme se v neděli 19.7.2020 na HR/SLO hranicích ( dálniční přechod Macejl) jsme byli před 8 ráno v Rakousku před 10 i s koupí obou dálničních známek na první dálniční čerpačce , příjezd na hranice HR cca asi 40 aut předemnou kolona stále pomalu popojíždela a za 10 min jsme byli před SLO celníci tam už byli dvě kolony , tak si říkám paráda to to pofrčí , ale opak byl pravdou pomalé popojíždění trvalo cca 45 min . Takže mé rozhodnutí poprvé a ke všemu v neděli ráno neobjet dálnici bylo špatné a to jsem předešlé dny pečlivě kontroloval web kamery na přechodu a měl za to že to bude ok . . Takže mé doporučení že objíždění dálnice v současné situaci nedává smysl beru zpět a Vy všichni kdo se rozmýšlí te zda objet nebo ne . Za mě určitě ano objet . Za rok pokud pojedeme do HR tak zcela určitě dálnici budu objíždět . Přeji všem šťastnou cestu tam i zpět !!!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2020 07:22
Potys ma pravdu...
Slovinci zdrzuji...
Zda zamerne nevim...taky se mi nechce jezit porad vnoci
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2020 07:46
Hoši, to s objížděním dálnice je hezké, taky jsem pro na zpáteční cestě místo Macelju jet přes Cvetlin (návrat sice v polovině září, ale v sobotu po druhé hodině odpoledne na přechodu - špatný čas bývá tam pomalá kolona), ale jak se tady psalo, "objížděcí" přechody nejsou povolené, i když to zatím "objížděčům" vychází. tak co kdyby si celníci postavili hlavu a nikam nás "CZ" dál nepustili. Asi by to bylo dost nepříjemné a muselo by se zpátky na "oficiální" přechod. A přechod SLO - A , to by bylo snad ještě horší.
No ale proč se trápit teď, když "brod je ještě daleko", v září už bude pro druhou (pokračující první) vlnu vše uzavřeno a pojede se nejspíš do....nikam. (no a nečíst Novinky nepomůže).
Když by vše bylo jinak, tak to by byl člověk snad i potěšen. Tak si držme pěsti, aby to nám i vám v září vyšlo.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2020 08:58
V květnu jsem byl rád, že jedeme posledních 14 dnů v srpnu. Říkal jsem si, že už bude volněji. Jak to ,ale sleduji, tak opravdu závidím těm co jeli ve druhé půlce června a začátek července. Měli to relativně v klidu a pohodě a ještě k tomu téměř prázdné pláže.
Mám trochu obavu, že koncem srpna se už nepojede vůbec a nebo s určitým stresem a neustálým sledováním vývoje a zaváděných opatření. Navíc máme jet na Hvar kde i v případě rychlého odjezdu je člověk omezen trajektem. Ještě je chvíli čas, tak uvidíme jaký bude vývoj.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2020 10:19
Jen se vyjádřím tedy ke srovnání loni a letos a deset let nazad. Loni jsem objížděl. Letos v červnu mě to ani nenapadlo. Dolů v noci (před vlnou) a zpět bez lidí přes den. Pořád s tím stjeným dítětem v autě. Jako upřímně o pěnězích to podle mě není. Spíš o pocitu nebo principu. Ale loni mně cestou zpět "zachránil" Cvetlin. Nerad stojím dlouho, ale tam jsem také stál.I se známkou. Pokud si vyberete termín, dny a hodiny (což dle některých do budoucna díky covidovému marketingu bude jenom lepší smiling smiley, tak srovnání třeba z před 10ti let je na čas neuvěřitelné. Jsou tu borci, co píšou, že za 10hodin byli z makarské ve vyškově a podobně. Já si pamatuji tady ty "letecké" debaty 10let nazad, a také jsme jezdili za 9hodin. Ale jen do splitu třeba.... Za mě ta dálnice pro čas má smysl. Slovinska se elegantně zbavíš za 20 minut.

Proti tomu, kdo má zkušenost, za cenu známky, s celou dálniční sítí SLO, tak třeba pro cestu na Krk je to super.
Každého jak chce.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2020 14:59
Ahoj,
včera návrat přes Cvetlin a starý přechod Šentijl, kde jsme byli v cca 19.30. Cestou do Chorvatska v noci nic, cestou zpět kontrola, resp. slovinská celnice chtěla vidět pouze děti na zadních sedadlech. I když vím, že oficiálně se může mezi A-SLO lze použít pro Čechy pouze 3 přechody, vše pro nás dopadlo dobře.
Šťastnou cestu všem!!!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2020 15:01
Podle mě přes Cvetlin lze legálně projíždět, jde o oficiální přechod. Naopak cesta přes Meje, kterou přes cca 3 roky objevili na MF Včera, není povolená.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2020 15:04
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hoši, to s objížděním dálnice je hezké, taky jsem
> pro na zpáteční cestě místo Macelju jet přes
> Cvetlin (návrat sice v polovině září, ale v sobotu
> po druhé hodině odpoledne na přechodu - špatný čas
> bývá tam pomalá kolona), ale jak se tady psalo,
> "objížděcí" přechody nejsou povolené, i když to
> zatím "objížděčům" vychází. tak co kdyby si
> celníci postavili hlavu a nikam nás "CZ" dál
> nepustili. Asi by to bylo dost nepříjemné a muselo
> by se zpátky na "oficiální" přechod. A přechod SLO
> - A , to by bylo snad ještě horší.
> No ale proč se trápit teď, když "brod je ještě
> daleko", v září už bude pro druhou (pokračující
> první) vlnu vše uzavřeno a pojede se nejspíš
> do....nikam. (no a nečíst Novinky nepomůže).
> Když by vše bylo jinak, tak to by byl člověk snad
> i potěšen. Tak si držme pěsti, aby to nám i vám v
> září vyšlo.


Podle mě přes Cvetlin lze legálně projíždět, jde o oficiální přechod. Naopak cesta přes Meje, kterou přes cca 3 roky objevili na MF Včera, není povolená.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2020 16:42
Přes Cvetlin je to OK, ale pak nemáš kudy bez známky do Rakouska.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2020 21:02
No první pumpa na ráně a zjistíš, že je oplocená .)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2020 06:50
Ahoj, včera som " objel " slovinskú diaľnicu po trase zjazd z A 2 na km 222, ďalej Mureck - Trate - Ptuj - Trakoščan( dnes pokračujeme do Orebiču ).Na prechode A-Slo sme na rakúskej strane pred mostom zastali, policajti so samopalmi pokrývali hlavami " choďte a notravujte ". Na slovinskej strane - už za mostom bola ale dopravná značka " Zákaz vjazdu"- s dodatkovou tabuľkou " Neplatí pre občanov A a SLO.Ale žiadny policajt.Takže buď môžme očakávať obsielku od SLO polície, alebo aj nie ... Naspäť ale budeme obchádzať iba Macelj, a potom na diaľnicu. Mimochodom, na Cvetline zdržanie 60 sekúnd - pred nami ani za nami nikto.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 08. 2020 21:11
Projel v poslední době někdo cestu Ilz - Bad Radkersburg - Gornja Radgona - Ormož - Varaždín? Jsou hranice Sl - Hr (Ormož) průjezdné?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 08. 2020 22:13
Tudy jich pár projelo 7.-9.7., pak už tu jsou jen zprávy o objezdu přes Mureck - Cvetlin nebo přes Maribor.
To kdybys to chtěl hledat. Průjezdem přes Radkersburg a Ormož se tu už měsíc nikdo nepochlubil.
Na ten Bad Radkersburg totiž taky čekám.

Edit: oprava překlepů



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (08. 08. 2020 22:39).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 08. 2020 14:45
Hmmm, taky jsem si ještě dneska ráno myslel, že tudy v sobotu pojedu. Pokud se něco za pár dní nezmění, což asi nezmění, leda k horšímu, tak nepojedu.
Jezdívám spokojeně přes Ilz. Oficiálně jsou včil všechny menší přechody z Rakouska jen pro občany Rakouska a Slovinska. Jestli případně někoho jinýho "neoficiálně" pustí nevím, ale zkoušet to nebudu. Ormož by měla být už v pohodě, ale nedá se k ní solidně dostat. Takže mi zbývají dvě možnosti - přes Dolgu Vas a Mursko Središče na Čakovec, nebo úplně objet Slovinsko až na starý Goričan. Až tam jsem nejel nikdy, přes Dolgu Vas už moc dávno, takže nevím, jaký to je. Kterou variantu byste radili, znalci?


Zajímavý, že o týhle svinský slovinský skrčce, kdy si dovolili uzavřít valnou část hranice volnému pohybu osob v Šengenu se u nás nějako neinformuje.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 08. 2020 17:17
HILL - svítá na lepší časy. Je možné, že se letos do HR přece jen podívám a tak oblíbená trasa přes Radkersburg, Ormož a Ljutomer (resp. kravín yawning smiley )pro mě začíná být také aktuální. Tak čekám na zprávy.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2020 08:23
Trasa Illz, Bad Radkersburg-Gornja Radgona, Ljutomer, Trnovec (ne Ormož), Varaždin projeto bez potíží.... Gornja Radgona - na hranicích voják, odmávnutí bez prohlídky dokladů (občanky), Trnovec - skenování dokladů. (5.7 - 21.7.)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2020 08:30
Nevím na jaký zprávy čekáš.
Z Rakouska do Slovinska je to pozavíraný a šmytec.
Ledaže čekáš, jestli to zase náhodou nepustí (někdy v červnu, když se holedbali, jak s koronavirem první v Evropě zatočili, jsem se na tu policejní stránku díval, tehdy to bylo průjezdný). To se imho jen tak nestane, když vidíme, jak se to kolem vyvíjí.
Riskovat, že se podaří neoficiálně proklouznout, je nesmysl, když se to dá celkem s nevýrazným zpožděním přes maďary objet (zase imho).

Mě by spíš zajímalo, jestli na Dolgu Vas, nebo až na starý Goričan. Je to sice o něco další, ale hned se najede na HR dálnici a už to sviští.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2020 14:02
labuzikova napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Trasa Illz, Bad Radkersburg-Gornja Radgona,
> Ljutomer, Trnovec (ne Ormož), Varaždin projeto bez
> potíží.... Gornja Radgona - na hranicích voják,
> odmávnutí bez prohlídky dokladů (občanky), Trnovec
> - skenování dokladů. (5.7 - 21.7.)

No, na začátku to mohlo být ještě otevřený, viz můj předchozí příspěvek. Nejméně od 19.7. ale platí to aktuální omezení.
Napsal jsem slovinským polišům dotaz. Uvidíme, jestli z nich něco použitelnýho vypadne.

Imho je, pravda, zmršenina, ale zkracuje psaný text (pokud tedy čitatelé vědí voč gou hot smiley ).
Ze stejnýho důvodu to nepíšu velkejma drinking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2020 20:02
PROSÍM
pošle mi někdo link na web kameru na hraničním přechodu SLO/HR Gruškovje/Macelj? Na promet.si jsem našel kamery pouze před a za tunelem Log. Je někde kamera, která ukazuje situaci mezi SLO a HR celnicí? Díky Franta
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2020 21:12
Jedna taková kamera exisuje, je na strankach hak.hr a také v jejich apce HAK. A také v apce DARS, kde jsou všechny slovinské, chorvatské i rakouské, tedy aspoň ty na silnicích.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 113
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.