Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2020 13:22
Ahoj , odjezd v neděli 5.7.2020 v 6 ráno z Podkrkonoší přes Brno a Mikulov (klasika nejhorší úsek cesty do HR) Rakousko bez problémů , sjezd z A9 exit 226 je uzavřen ,proto sjíždíme na 228 a vracíme se hned zpět na B69 směr Mureck , odpočinek a dotankovani na Temmel a jedeme na Mureck , na mostě nás odmavne rakouský celník na slovinské straně nikdo není , cesta na Lenart je úplně nová byli asi dva semafory , žádné zdržení , za Ptuj odbočuji na Vidim a dále pak na Cvetlin , na SLO/HR dvě auta předemnou , scanování pasů a jede se směr Trakoščan , zde malý odpočinek a hurá HR na dálnici najiždime na Durnmanec , Lučko max 5 min . Spíme za Karlovacem ve vesničce Turanj . Teď bych se chtěl vyjádřit k samotnému objíždění dálnice nyní 6 sezóna . Myslím si , že v současné situaci ( čínská chřipka ) objíždění dálnice už pomalu ztrácí smysl , před pár lety kdy byla dálnice jen do Ptuje to dávalo smysl a v období velkých kolon na hranicích také , ale nyní když nic takového v podstatě nehrozí , si na cestu zpět poprvé koupím SLO dálniční známku , a budu to brát jako mýto v HR . Nekonečné zatáčky před a za Cvetlinem opravdu nedělali dobře nejen mým dětem , ale i mě . Pokud se rozhodujete zda objet nebo ne sledujte tedy situaci jaké jsou kolony na hranici na Macejl a podle toho se rozhodnete . Mějte se a přeji všem šťastnou cestu Potys toho času kousek od Dubrovníka .
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2020 21:02
Potys....Taky jsem při cestě zpět,takto uvažoval.V Chorvatsku bylo opravdu málo lidí a tak pojedu po dálnici,bude to rychlé,
říkal jsem si,za chvíli jsem v Rakousku.Skutečnost byla taková,že jsem vykysal mezi celnicemi 2 hodiny.
Na dlouhou dobu jsem z dálnice ve Slovinsku vyléčen.A to jsem nejel v sobotu,kdy je provoz nejhorší.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2020 08:54
Právě že objíždění smysl nestrácí. Od doby, co je dálnice až na HR hranice, dálnici využívá čím dál více řidičů. Pak to na Macelju podle toho vypadá. Loni jsem také po dlouhé době po shlédnutí kamer na Gralle známku koupil a doteď mě to mrzí. Na kamerách bylo pár aut, ve skutečnosti též. Jen se SLO celník učil pasy asi nazpaměť, protože musel každý prolistovat stránku po stránce, přitom se do nich vůbec nekoukal a povídal si s kolegou. Ač jsem měl celnici nadohled, skejsnul jsem skoro hodinu. Dělají to schválně.
Cestou zpět jsem jel už mimo, ač cestou domů po dálnici jezdím. Točit volantem mi nevadí, dálnice si užiji více než dost.
Letos je situace jiná, kromě třech přechodů mezi A/SLO jsou ostatní jen pro malý styk, takže je klika, že jezdí lidí málo a i tak díky skenování pasů jsou na Gruškovje/Macelj dlouhé kolony, v obou směrech.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2020 09:40
Naprosta pravda a souhlas...
Az ted pojecu zpatky objezd...
Delaji tochvalne...pacholci...
Vloni kolona v obou smerech...
Slovinci jeden pruh...jeden celnik...
Zmetci...
A to jeste kolana na rakousko slovinske...
Kdyz to jde je lepsi objed...
Pokud clovek nejede vnoci
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2020 12:26
... pokud letos pojedu (nejdřív v září) ... tak po loňských zkušenostech bych se v sezóně (VII/VIII) Slovinsku nejraději vyhnul ... pač taki burdel som ještě nevidzeĺ ...

při jednom průjezdu do SLO a ze SLO ... 3 hodiny čekání, plus cesta přes Slovinsko ... celkem skoro 4 hodiny ...
... uvidíme, co bude do září, jestli si zase SLO/HR nevymyslí nějakou námořní eskapádu ... nebo něco jiného "pro zpestření zážitků v turistickém ruchu a vzájemné pohraniční pomoci" ... stačilo mi, jak se v tom marastu orientují albánští tiráci, kteří najížděli do pruhů pro osobní auta a to ještě tak bezohledně, že nezastavit, znamená být kamionem obrácen na střechu ... Somálsko hadra ...

... zase na druhou stranu v září by to snad nemuselo být tak hrozné, uvidíme z reakcí na Foru, jak se bude vše odvíjet ... a vůbec ...

smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2020 17:27
Musím též dát za pravdu Zahajdovi.
Sice jsem přešel z dřívějšího každoročního objíždění dálnice Slovinskem na cestu po dálnici, ale spíš z toho důvodu, že jezdíme v září v noci a je předpoklad, že slovinští celníci nebudou jako vždy zdržovat ( a jízda je paráda). Zatím to několikrát vyšlo, zdržení do pár minut.
Ovšem na zpáteční cestě, když projedu poslední mýtnou bránou v Chorvatsku (Trakoščan) a hned za ní začíná fronta na odbavení (sobota kolem třetí hodiny i v polovině září - vím nevhodný čas), střihnu to "do prava" přes zámek Trakoščan, na Cvetlin, Ptuj atd. Tam vždy na přechodu sami.
No jak to bude letos při asistenci korony, nevím jestli bych si troufl, ale momentální "zářijový stav" s povolenými přechody se dozvím určitě zde, před odjezdem zpět do republiky nebo bude risk. Je to až za 2 měsíce, tak "času dost".
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2020 17:34
V půlce září tam a koncem prvního nebo začátkem druhého týdne v říjnu zpět, vždy na pohodu bez jakýchkoliv objížděk a zdržení již mnoho let. yawning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2020 20:09
Chci se zeptat odkud tedy platí SLO dálnice a nutnost známky? Je to už od přechodu A/SLO nebo až od té benzínky?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2020 00:01
Je to už od přechodu. Ještě než projedeš pod přístřeškem, už je tam značka začátek dálnice s dodatkovou tabulkou s informací o placení.
Spoplatněna je dokonce i ta silnice od benzínky dolů až ke křižovatce se starou silnici. V obráceném směru je značka hned u křižovatky se semaforem.
Letos bez známky jedině přes Maďary, nebo přes Loibl.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil atnarfus (11. 07. 2020 00:12).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2020 08:09
atnarfus: děkuji za odpověď. Ptal jsem se z důvodu neboť zde někdo psal že prodej známek byl posunut z celnice až na čerpací stanici a tím tento úsek neplaceny.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2020 08:38
Je to možné. Letos jsem tudy nejel a letos se všechno mění, protože jsou na hranicích nějakým způsobem obnoveny kontroly.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2020 13:17
Pokud tedy někdo letos jel dejte vědět jak je to s placenou dálnicí od kud začíná.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2020 15:37
Podle me
[maps.app.goo.gl]]tady.
Zbytecny riziko kupovat ji az na ty pumpe. Zastavte se na Gralle a mate klid. Anebo sjet na exitu 228 ...



Upraveno 4krát. Naposledy upravil valeri (11. 07. 2020 15:47).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2020 16:00
No je to pěkná pakárna. Jestli je zrušená budka na hranicích Slovinska a první možnost koupit dálníční známku je až na benzince několik metrů jízdy po dálnici, tak každý normální člověk začne vybírat pokuty až za tou benzinkou.
Ale je pravda,že o slovinské vyčuranosti již několik let zdárně pochybuji.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2020 16:16
valeri: vždy jsem sjížděl na exitu 228 a jel přes starý přechod. Ale přes ten to asi teď nejde?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2020 15:56
a proč si ji nekoupíte na si SLO známku nekoupíte na jakékoliv pumpě v AT, stejně tam každý vždy staví na PHM, nebo na čůrání. Když vidím vždy ty fronty lidí na hranicích SLO, a nebo u té první benzinky na koupi známky (kde bych se nedivil, kdyby Slovinci turisty sejmuly za neznámku) tak žasnu, jak jsou lidi ..... A pak druhá sorta je ta, která to všechno za příplatky naprosto zbytečně kupuje v CZ (Rakouskou i Slovinskou).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2020 16:30
Psát, kde koupit SLO známku, je v tomto vlákně hřích.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2020 16:33
radekK - protože nechci jet po dálnici ale po staré silnici do Mariboru. Nevím zda funguje starý přechod a pokud ne tak bych sjel na první čerpací stanici a jel na Maribor. Proto se ptám zda je to mezi hranicemi na dálnici a čerpačkou bez poplatku.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2020 16:37
mezi hranicemi na dálnici a čerpačkou je to již zpoplatněné
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2020 18:29
RadekK - a to je ověřená zpráva z letoška, nebo to bereš podle minulých let?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2020 20:10
Google mapy ukazuji ze provoz tam je...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2020 22:10
V pátek po poledni Mureck Ptuj Cvetlin Durmanec. Bez problému....🖐

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2020 01:26
Mio806 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> valeri: vždy jsem sjížděl na exitu 228 a jel přes
> starý přechod. Ale přes ten to asi teď nejde?

Tak jsem to nasel na www.promet.si... Tenhle prechod je pouze pro rakouske a slovinske obcany. Ale totez píšou u přechodu Mureck-Cvetlin a nekdo tudy projel. Tak si vyber.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (13. 07. 2020 01:30).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2020 06:34
Ahoj,
taky jsem četl, že starý přechod Spielfeld - Šentijl je pouze pro občany A - SLO, nicméně jsem to risknul a v pohodě projel. Projížděl jsem tudy v cca 02.00 hodiny včera, tedy 12.7.2020. Slovinsko projeto bez problémů, na přechodu Cvetlin jsme asi 5 minut čekali, protože paní v budce spala. Když se probudila, naskenovala pasy, potvrzení o pobytu v Chorvatsku vidět nechtěla.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prapes (13. 07. 2020 14:40).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2020 10:21
Včera večer padlo definitivní rozhodnutí, že se cestou na jih Slovinsku úplně vyhneme. Původně jsem chtěl jet oblíbenou trasu přes Ilz-Bad Radkerburg-Donja Radgona-Ormož-Varaždin, ale nechci riskovat, že nás nějaký pitomý slovinský pohraničník pošle zpět. Rakouskou známku mám dvouměsíční, takže pod Vídní sjedu na A3 směr Eisenstadt a pak přes Uhry (Köszeg, Szombathely...) mimo dálnice na starý Goričan a pak už klasicky po A4. Nechci s nikým polemizovat, každý ať si jede kudy chce (nebo ať zůstane doma), ale počítám s tím, že čas který ztratím cestou oproti klasické dálniční variantě přes SLO, ušetřím na SLO-HR hranicích, neboť aktuální info na promet.si je, že na přechodu Gruškovje-Macelj na výstupu ze SLO čekají osobní auta 1 hodinu. Děkuji, nepotřebuji. A za ušetřených 30 EUR máme jednu skvělou rybí večeři u moře.
smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2020 14:56
To Donald. Tuto trasu kolem Eisenstadt, pak Köszeg, Szombathely a následně dolů po 86 jezdím pravidelně a musím doporučit. Nikdy žádný problém a časová ztráta oproti slovinské dálnici a čekání na hranicích myslím zanedbatelná.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2020 20:41
Ahoj všem, odjezd 26.6. a příjezd tuto sobotu. Obě cesty Slovinskem přes Maribor a Cvetlin tak, že jsme sjeli na exitu 228 a po staré dále na Maribor. Nikde žádné zátarasy nebo kontroly, cesta naprosto volná. Návrat stejnou cestou taky nic...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 07. 2020 16:25
KVÍRA super, díky za info. Ve čtvrtek jedu stejnou cestou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2020 08:11
Ahoj všichni,
měl někdo špatnou zkušenost s celnicí v Murecku a v Cvetlinu. Zatím všichni psali hladký průjezd. Jezdil jsem tudy pravidelně. Rád bych tak jel i letos.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2020 11:21
Zdravím forum,
chtěl bych se informovat, jestli někdo ví, zda je potřebná maďarská virtuální dálniční známka od přechodu A-HU směr Szentgotthard a dál kopírovat hranici k Lenti a na přechod HU-HR Mursko Središče. Nerad bych dostal "pozdrav" z Maďarska. Do SLO se mně nechce, protože prý jsou jen 3 přechody do SLO z Rakouska (Karawanki,Šentilj a ten třetí se mně teď nechce hledat). Vloni jsem jel na Ormož a zpět na Zavrč a v poho, ale letos by mě mohli obrátit, tak bych to chtěl jednou zkusit přes Magyarország. Dík za radu. Aplikace od Googlu mně píšou, že to jde po souběžných silnicích okolo 100 km, což se dá.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 71
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.